W minionym tygodniu grupa 5- latków oraz klasy 1-2 realizowały V moduł projektu ,,Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Jego podstawowym celem było zaciekawienie dzieci zjawiskami zachodzącymi w otaczającym ich świecie. Mali odkrywcy mieli okazję przeprowadzać proste doświadczenia i eksperymenty oraz obserwacje. Na początku zostało zorganizowane ,,Laboratorium małego naukowca”, gdzie zgromadzono przedmioty służące do przeprowadzenia wybranych eksperymentów. Codziennie dzieci wykonywały kolejne eksperymenty i obserwacje związane z czterema żywiołami m.in. wybuchający wulkan, chemiczne jojo, kolorowy deszcz, poduszkowce, gasnąca świeczka, samopompujący się balon i wiele innych. Na zakończenie modułu wykonano ,,Księgę eksperymentów Małego Misia”, a dzieciom wręczono dyplomy ,,Odkrywcy tajemnic”. Postawienie dzieci w roli odkrywcy okazało się wspaniałą zabawą, dostarczającą im wiele radości, a jednocześnie sprawiło, że uczyły się, odkrywając to, co nieznane a zarazem fascynujące.