patron!

Rok szkolny się zaczyna,
Znów dni popłyną pracowite
Nad książką szkolną, nad zeszytem...

Rok szkolny 2021/2022 rozpoczęliśmy uroczystą mszą świętą a następnie akademią w murach szkoły. Pełna nadziei, że nauka stacjonarna stanie się rzeczywistością, społeczność szkolna zgromadziła się na hali sportowej, zachowując konieczne normy sanitarne i procedury bezpieczeństwa. Młodzi artyści (uczniowie kl. 4-8) wspomnieli wierszem i piosenką 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej, powitali nowy rok szkolny a w szczególności naszych najmłodszych uczniów- klasę I, którą Pani Dyrektor, poprzez akt pasowania, włączyła w szeregi uczniów.

Wszystkim życzymy dużo wytrwałości, zapału i radości z pracy i nauki na niwie szkolnej.

Dzień Dziecka w przedszkolu-Chałupki Dębniańskie

Dzień Dziecka - to jeden z najradośniejszych dni, na które czekają młodsze i starsze przedszkolaki. Mając na uwadze, że szczególnie w tym dniu dzieci powinny być uśmiechnięte i radosne wszystkim zależy, aby był on pełen atrakcji, wyjątkowy i wspaniale wspominany. Z tej okazji w dniu 1 czerwca panie przygotowały wiele atrakcji. Dzięki sprzyjającej pogodzie nauczyciele mogli zorganizować ten wyjątkowy dzień na podwórku szkolnym. Najwięcej radości dzieci miały z zabaw, tańców, słodkości, a także ogniska na którym każdy przedszkolak mógł sobie upiec samodzielnie kiełbaskę. Wszystko smakowało wyjątkowo bo na świeżym powietrzu. W tym szczególnym dniu było wesoło, kolorowo i muzykalnie, dzieci były szczęśliwe i mamy nadzieję, że ten dzień pełen wrażeń nasze dzieci zapamiętają na długo.

Wszystkiego najlepszego naszym milusińskim składają wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły.

Wakacje!

Nareszcie upragniona wolność!

Miniony rok szkolny nie należał do łatwych; zarówno dla uczniów, nauczycieli i rodziców. 25 czerwca po uroczystej mszy świętej uczniowie poszczególnych klas wraz z nauczycielami udali się do szkolnych sal, aby odebrać świadectwa. Jednak w smutnym nastroju pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów- siedemnastu uczniów klasy ósmej. Towarzyszyli im ich rodzice oraz młodsi koledzy z klasy siódmej z wychowawczynią. Po ceremonii przekazania sztandaru uczniom klasy siódmej ósmacy w formie krótkiego montażu słowno-muzycznego wyrazili swoją wdzięczność tym, którzy kroczyli wraz z nimi w trakcie 10-letniego pobytu w szkole: Dyrekcji, Nauczycielom, i Rodzicom. Pewien etap życia już za nimi. Nie mówimy im: „Żegnajcie”, lecz „Do widzenia”, życząc jednocześnie sukcesów i spełnienia życiowych planów i marzeń. Całej społeczności szkolnej życzymy zdrowego i bezpiecznego wypoczynku, a po nim powrotu do szkoły w trybie stacjonarnym. Udanych wakacji!

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy III brali udział w II edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego ,,Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”, wspierającym rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III, pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Realizacja projektu rozbudziła ciekawość literacką uczniów, rozwinęła aktywność czytelniczą, doskonaliła umiejętność czytania ze zrozumieniem, integrowała zespół klasowy, wzmocniła więzi ze środowiskiem przyrodniczym- rozwinęła poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie.