24 czerwca odbyła się akademia z okazji zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Uroczystość zgromadziła uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Po mszy św. wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy siódmej.
Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klasy 8, którzy podczas uroczystości pożegnali i podziękowali nauczycielom, rodzicom i młodszym kolegom za wspólnie spędzony czas.
W wakacyjny nastrój wprowadzili nas uczniowie klasy 4 – recytując wiersze oraz uczniowie klasy pierwszej, piątej i siódmej śpiewając wakacyjne piosenki.
Następnie  Pani dyrektor  wręczyła nagrody uczniom wyróżniającym się w nauce,  listy gratulacyjne rodzicom klasy 8 oraz podziękowała nauczycielom, pracownikom szkoły za całoroczną pracę, rodzicom za zaangażowanie w życie szkoły.
Na zakończenie ósmoklasiści zaprezentowali przepięknie wykonanego poloneza.

14 czerwca odbył się komers klasy 8, na który zostali zaproszeni uczniowie klasy 7 wraz z wychowawcą. Bal został zorganizowany dzięki staraniom rodziców ósmoklasistów. Uczniowie bawili się wspaniale  „nie schodząc z parkietu”, było dużo radości i śmiechu, aż żal było kończyć tak dobrą i udaną zabawę.

W dniu 6.05.2022r. odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu Matematycznego ,,Odważnik 2022”.  W konkursie uczestniczyło 18 szkół powiatu leżajskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów (szkolnego i powiatowego). Do drugiego etapu zakwalifikowało się 39 uczniów, wśród nich Nikodem Kojder i Lena Kula z klasy VIII, którzy otrzymali wyróżnienia.

W czwartek 23 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Gofra. Z tej okazji uczniowie klasy 8 przygotowali przepyszne gofry. Słodkości cieszyły się bardzo dużą popularnością wśród młodszych uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły. Dochód ze sprzedaży gofrów zostanie przekazany na cele charytatywne.

W dniu 9 czerwca 2022r. uczniowie naszej szkoły z rocznika 2012 i 2013 (klasy II-III) wyjechali do Głogowa Małopolskiego na finał rejonowy konkursu sprawnościowego pt. „Baw się z nami”. W zawodach prawo startu miały szkoły, które zajęły pierwsze miejsce w swoich powiatach. Powiat leżajski reprezentowała nasza szkoła z Chałupek Dębniańskich, powiat rzeszowski – Szkoła Podstawowa z Głogowa Małopolskiego, miasto Rzeszów – Publiczna Szkoła Podstawowa Zakonu Pijarów z Rzeszowa. Na konkurs nie dojechała szkoła reprezentująca powiat łańcucki. Na zawodach dzieci zmagały się w 7 konkrecjach takich, jak: bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, bieg z zamianą piłek, bieg w workach, rzuty piłeczkami do żywego kosza, bieg z przekładaniem szarfy, strzały na bramkę. Uczniowie naszej szkoły bardzo dzielnie walczyli i  zajęli 2 miejsce, pokonując po zaciętej walce szkołę z Rzeszowa. Zawody bezapelacyjnie wygrała szkoła z Głogowa Małopolskiego, wygrywając wszystkie konkurencje.

Gratulujemy naszym uczniom zajęcia II miejsca i życzymy dalszych sukcesów w przyszłości.

Tabela końcowa:

I miejsce: Szkołą Podstawowa w Głogowie Małopolskim – 21 pkt