Tegoroczne mikołajki w klasach VI-VIII odbyły się w formie wyjazdu do MCK-u  w Leżajsku, gdzie uczniowie obejrzeli spektakl pt. „Pan Tadeusz” w wykonaniu teatru „ARTENES” z Wrocławia. Przedstawienie poprzedził poczęstunek w pizzerii, w której uczniowie w miłej i przyjemnej atmosferze spędzili czas. Zimowa aura dopełniła i podkreśliła niezwykłość nastroju dzisiejszego dnia, który zakończył się szczęśliwym powrotem do domów.

Andrzejki to  ludowa tradycja - wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada. Są one  również okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. W naszej szkole zabawy takie odbyły się w dniu 29 listopada. W godzinach przedpołudniowych bawiły się dzieci przedszkolne oraz klas 1-3, natomiast uczniowie klas 4-8 mieli zorganizowaną zabawę po południu. Na uczniów, prócz zabaw przy muzyce i tańców w pięknie przystrojonej sali gimnastycznej, czekało wiele atrakcji. Wychowawczynie klas młodszych przygotowały liczne konkursy, gry i zabawy, natomiast w popołudniowej  odsłonie  organizacją atrakcji zajął się Samorząd Uczniowski. O oprawę muzyczną oraz obsługę sprzętu grającego zadbał Kacper Duda z klasy 8. 

Warto wspomnieć, że z andrzejkami wiążą się również ludowe przysłowia. Dwa z nich szczególnie pasowały do panującej tego dnia pogody: "Jeżeli na świętego Andrzeja wiatr i mgła, to od Bożego Narodzenia będzie sroga zima." "Gdy święty Andrzej ze śniegiem przybieży, sto dni śnieg na polu leży." Czy przepowiednia się sprawdzi? Zobaczymy…

„Kiedy myślę Ojczyzna…” – pod takim hasłem uczniowie klas IV-VII wzięli udział w dwóch etapach XI. WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU  POEZJI PATRIOTYCZNEJ zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Jana Pawła II w Łańcucie. Jego celem było popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej a także promowanie młodych talentów. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: dla uczniów kl. IV-VI oraz VII- VIII. Do etapu międzyszkolnego, który  odbył się 29 listopada 2023r.,  zakwalifikowali się: Antonina Salwach (kl. V), Patryk Grabowiec (kl.V) oraz Martyna Kuras (kl. VII). W  przesłuchaniach wzięło udział 70 uczestników;  Patryk zdobył wyróżnienie, zaś Martyna zajęła III miejsce. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.