W dniach 22.11. - 25.11.2021r. w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „Miś owocowo-warzywny”, który był adresowany do przedszkolaków. Dzieci z pomocą rodziców tworzyły figurki misia używając jedynie owoców i warzyw. Prace konkursowe okazały się niezwykle piękne i oryginalne. Przedszkolaki w ten sposób uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia, a przy okazji zdobyły piękne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Fundatorem nagród była miejscowa firma TEXPOL DYSTRYBUCJA Sp. z o.o. Sp.k. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY :)

Lista laureatów konkursu „Miś owocowo-warzywny”:

* dzieci 3,4 – letnie

I miejsce Liwia Gnatek

II miejsce Emilia Micuła

III miejsce Amelia Kot

Wyróżnienia:

Blanka Uchman

Franciszek Kulpa

*dzieci 5,6 – letnie

I miejsce Jagoda Szczęch

II miejsce Franciszek Sumisławski

III miejsce Szymon Kondub

Wyróżnienia:

Maciej Jakubek

Franciszek Baj

"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.”. Tymi słowami dzieci rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każda z klas w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Tajemnicze dekoracje sal, panie przebrane za wróżki sprawiły, że uczniowie przenieśli się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę miały również okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych.

Przy świetle świec, gdy magia zaczęła unosić się w powietrzu rozpoczęto ekscytujący dzień wróżb i tańców. Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, zabawa w butelkę, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „magiczne liczby”, „wędrówka butów” itp. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Dzieci wspólnie z wychowawczyniami przelewały wosk przez symboliczny klucz, który według tradycji zamyka i otwiera wszelkie tajemnice i sekrety. Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los, przyglądając się cieniom woskowych tworów. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia dziecięcej ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.

W dniu 23 listopada 2021 roku uczniowie klas 5-7 naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na wystawę dotyczącą trylogii ,,Władca Pierścieni" i ,,Hobbita", zorganizowaną przez Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich. Autorem wystawy jest Pan Tomasz Kwieciński- pasjonat, a zarazem kolekcjoner miniaturowych figurek. W swojej kolekcji posiada on około 600 sztuk ręcznie malowanych postaci. Dzieci z zaciekawieniem oglądały wystawę i z dużym zainteresowaniem wysłuchały ciekawych opowieści Pana Tomasza o filmie i lekturze.

25 listopada w naszych oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci w kolorowych strojach i misiowych opaskach na głowie bawiły się wesoło od samego rana. Poznały historię tego święta i symbolikę pluszowego misia – bezpieczeństwo, spokój, ciepło i miłość oraz możliwość przytulenia się do pluszaka kiedy jest nam smutno.

Przedszkolaki brały udział w zabawach przygotowanych przez wychowawców, tańczyły, śpiewały, rozwiązywały zagadki, a nawet degustowały miodek. Dzieci wykonywały też różne prace plastyczne, które teraz ozdabiają ich sale i przypominają o pluszaku. W tym wyjątkowym dniu dzieci mogły przynieść z domu swoje ulubione pluszowe misie, o których chętnie opowiadały i dzieliły się w zabawie z innymi.

Za rok o tej samej porze znowu będziemy obchodzić urodziny pluszowego misia – nie możemy się już doczekać tej znakomitej zabawy. Do zobaczenia Misiaki Pluszaki! :)

W dniach 22 i 23 listopada b.r. w naszej szkole odbyły się po raz kolejny obchody Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień. Główną ideą obchodów tego Dnia jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do zbudowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie. Taki dzień jak ten przypomina wszystkim, jak ważne jest uczynić choć drobny gest życzliwości w stronę drugiego człowieka. Przesłanie tej akcji jest zatem proste – BĄDZMY ŻYCZLIWI CODZIENNIE, A NIE TYLKO OD ŚWIĘTA. W naszej szkole została udostępniona dla wszystkich uczniów „skrzynka życzliwości i pozdrowień”, do której każdy mógł wrzucić karteczkę z miłym słowem dla kolegi, koleżanki lub nauczyciela, aby tym samym sprawić radość i uśmiech obdarowanych. Grupy przedszkolne aktywnie uczestniczyły w zajęciach, każde dziecko mogło powiedzieć coś miłego koledze lub koleżance. Miały również okazję przypomnieć sobie o magicznych słowach, które są tak istotne w codziennym życiu. Dzieci mogły także wysłuchać piękną bajkę o „Królestwie życzliwości”. W Klasach 1-3, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy, gdzie mieli za zadanie scharakteryzować osobę życzliwą i nieżyczliwą w postaci pisemnej lub rysunku. Wszystkie grupy ciekawie zaprezentowały swoje pomysły. Na koniec za aktywność w zajęciach wszyscy uczestnicy otrzymali piękne ordery „Jestem życzliwa/y”. Należy jeszcze wspomnieć, że na drzwiach każdej sali widniały miłe słowa wraz z buźkami oraz cenne cytaty związane z życzliwością. Niech zatem podsumowaniem niniejszego sprawozdania także będzie rymowana zachęta do życzliwości:

Gdy listopadowa plucha

zacznie nam humory ważyć,

niech podnosi Twego ducha

myśl co mogłoby się zdarzyć,

gdyby każdy – mały, duży

dobre chęci wykazywał,