W dniu 24 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbył się Konkurs  o życiu i twórczości Bolesława Prusa. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas V- VIII. Konkurs miał formę testu sprawdzającego życie i twórczość pisarza. Największą wiedzę w tej dziedzinie uzyskało czworo uczniów:

Martyna Kuras (kl. VII)- I miejsce

Andżelika Kolbusz (kl. VII)- I miejsce

Eliza Stopyra (kl. VI)- I miejsce

Filip Ogryzek (Kl. VIII)- II miejsce

Powyżsi uczniowie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

18 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych w Dynowie odbyło się rozdanie nagród  XXIV edycji Wojewódzkiego Konkursu „Podkarpacka Tęcza” pod hasłem „Legendy podkarpackie – ludzie, miejsca i historie”. W kategorii plastycznej, w której należało wykonać ilustracje do dowolnej legendy związanej z Podkarpaciem inspirowanej podaniem lub opowieścią ludową, dwie uczennice naszej szkoły otrzymały nagrody:
I miejsce – Patrycja Czop klasa VIII
wyróżnienie – Maja Maj klasa VIII

Celem konkursu była popularyzacja historii i miejsc związanych z Podkarpaciem, kształtowanie więzi z Naszą Małą Ojczyzną oraz jej przeszłością.

W kwietniu obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji w naszej bibliotece odbyły się w klasach I – III konkursy czytelnicze. Celem konkursów było zachęcanie do czytania książek, rozbudzanie zainteresowań i kształtowanie nawyków czytelniczych oraz zachęcanie uczniów do częstszego odwiedzania biblioteki i korzystania z jej zasobów.

W klasie I odbył się konkurs z lektury „Jak Wojtek został strażakiem”
I miejsce: Hanna Lewcio
                Jagoda Szczęch
II miejsce: Franciszek Baj