24.11.22 r. uczniowie klas IV- VIII pod opieką wychowawców odbyli zabawę andrzejkową. Podczas niej miały miejsce wróżby, zabawy i wspólne tańce. Na uwagę zasługuje fakt, że nasi uczniowie potrafią się wspaniale zintegrować: uczennice z klas starszych prowadziły wspólne tańce, konkursy, co miało niesamowity wpływ na atmosferę i przebieg zabawy. Wszyscy świetnie się bawili. Impreza ta na długo pozostanie w pamięci jej uczestników.

21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na szkolnym korytarzu pojawiły się  sentencje na temat życzliwości np. „ Bądź życzliwym na co dzień, nie tylko od święta”, „Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym.” Wszyscy uczniowie przekazywali sobie miłe słowa i uśmiechy. Jak co roku w obchody tego dnia szczególnie zaangażowani byli uczniowie klas I-III oraz  dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Rozmawialiśmy o tym, czym jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak okazywać życzliwość na co dzień. Dzieci przypomniały sobie magiczne słowa: „proszę, przepraszam, dziękuję” oraz sytuacje w jakich należy ich używać. Uczniowie klas 1-3 wykonywali piękne „łańcuchy życzliwości”, zaś przedszkole – „kapelusze życzliwości” z miłymi słowami. Dzień ten utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym nie tylko od święta, ale i na co dzień! Również z okazji Dnia Życzliwości w dniach 21-23 listopada w naszej szkole zorganizowano zbiórkę darów (żywności długoterminowej, słodyczy, ubrań zimowych, zabawek) na zbliżające się święta dla rodzin i dzieci z Ukrainy. Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspomogli zbiórkę. Dzięki hojności i życzliwości dzieci, rodziców oraz pracowników szkoły mogliśmy w niewielkim stopniu pomóc potrzebującym dzieciom i ich rodzicom z Ukrainy.

W ramach przypadającego w listopadzie Dnia Tolerancji, został zorganizowany przez pedagogów szkolnych konkurs plastyczny pt. „Tolerancja i szacunek to dobry kierunek!”, w którym mogli wziąć udział uczniowie z klas 1-3. Celem konkursu było kształtowanie u dzieci postawy tolerancji i upowszechniania wiedzy na jej temat, odwoływania się do wartości, takich jak: miłość, przyjaźń i szacunek do drugiego człowieka.

Wszystkie złożone prace były bardzo ciekawe i wzbudziły zachwyt jurorów. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, ale jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się samodzielnością, pomysłowością i oryginalnością. Podczas oceny zwracano również uwagę na aktywność twórczą, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik oraz estetykę pracy.

Jury postanowiło wybrać trzy najlepsze prace oraz wyróżnić laureatów:

I miejsce zajęła: Madzia Chmura - klasa 3

II miejsce zajęła: Antosia Majcher - klasa 3

III miejsce zajął: Franek Romanowski -  klasa 1

Wyróżnienia otrzymali:

Martynka Usowska – klasa 2

Klara Kolbusz – klasa 2

Emilia Tołpa – klasa 3

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim chętnym za udział w niniejszym konkursie.