21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Na szkolnym korytarzu pojawiły się  sentencje na temat życzliwości np. „ Bądź życzliwym na co dzień, nie tylko od święta”, „Dzień bez uśmiechu jest dniem straconym.” Wszyscy uczniowie przekazywali sobie miłe słowa i uśmiechy. Jak co roku w obchody tego dnia szczególnie zaangażowani byli uczniowie klas I-III oraz  dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Rozmawialiśmy o tym, czym jest życzliwość, dlaczego warto być życzliwym i jak okazywać życzliwość na co dzień. Dzieci przypomniały sobie magiczne słowa: „proszę, przepraszam, dziękuję” oraz sytuacje w jakich należy ich używać. Uczniowie klas 1-3 wykonywali piękne „łańcuchy życzliwości”, zaś przedszkole – „kapelusze życzliwości” z miłymi słowami. Dzień ten utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym nie tylko od święta, ale i na co dzień! Również z okazji Dnia Życzliwości w dniach 21-23 listopada w naszej szkole zorganizowano zbiórkę darów (żywności długoterminowej, słodyczy, ubrań zimowych, zabawek) na zbliżające się święta dla rodzin i dzieci z Ukrainy. Chcieliśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wspomogli zbiórkę. Dzięki hojności i życzliwości dzieci, rodziców oraz pracowników szkoły mogliśmy w niewielkim stopniu pomóc potrzebującym dzieciom i ich rodzicom z Ukrainy.