W ramach przypadającego w listopadzie Dnia Tolerancji, został zorganizowany przez pedagogów szkolnych konkurs plastyczny pt. „Tolerancja i szacunek to dobry kierunek!”, w którym mogli wziąć udział uczniowie z klas 1-3. Celem konkursu było kształtowanie u dzieci postawy tolerancji i upowszechniania wiedzy na jej temat, odwoływania się do wartości, takich jak: miłość, przyjaźń i szacunek do drugiego człowieka.

Wszystkie złożone prace były bardzo ciekawe i wzbudziły zachwyt jurorów. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe, ale jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się samodzielnością, pomysłowością i oryginalnością. Podczas oceny zwracano również uwagę na aktywność twórczą, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik oraz estetykę pracy.

Jury postanowiło wybrać trzy najlepsze prace oraz wyróżnić laureatów:

I miejsce zajęła: Madzia Chmura - klasa 3

II miejsce zajęła: Antosia Majcher - klasa 3

III miejsce zajął: Franek Romanowski -  klasa 1

Wyróżnienia otrzymali:

Martynka Usowska – klasa 2

Klara Kolbusz – klasa 2

Emilia Tołpa – klasa 3

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy wszystkim chętnym za udział w niniejszym konkursie.