Corocznie 20 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. W związku z tym w dniu 18 listopada 2021r. w naszej szkole gościliśmy Rzecznika Praw Dziecka  Pana Mikołaja Pawlaka oraz Wójta Gminy Leżajsk Pana Krzysztofa Sobejko. Do spotkania przygotowaliśmy się kilka dni wcześniej. Wykonaliśmy dekorację szkoły oraz piękne plakaty nt. „Mam prawo do…”. Na zajęciach z wychowawcami rozmawialiśmy na ten temat. Podczas spotkania Pan Rzecznik zapewnił wszystkich uczniów, że zawsze jest do ich dyspozycji. Przypomniał numer telefonu zaufania, który działa przez całą dobę. Obdarował nas Kodeksem Praw Dziecka, na którym złożył swój autograf. Ponadto dostaliśmy sprzęt sportowy, który będzie przypominał nam miłego gościa. Ten dzień spędzaliśmy aktywnie. Odbył się mecz koszykówki, uczniowie kodowali obrazki oraz ruchowe ścieżki do których wykorzystali „aktywne strzałki”. Na zakończenie spotkania cała społeczność szkolna zatańczyła taniec integracyjny „Belgijka”. Oczywiście do wspólnej zabawy zaprosiliśmy naszych gości. I jak to napisał Pan Rzecznik „łatwo nie było…”, ale był to owocnie i bardzo przyjemnie spędzony dzień.