IMG 20210928 195629

Tegoroczny Europejski Dzień Języków Obcych minął uczniom szybko i radośnie. Wszyscy są świadomi jak wielkie znaczenie ma  znajomość języków obcych we współczesnym świecie i chętnie brali udział w organizowanych w tym dniu wydarzeniach. Uczniowie  klas młodszych poszerzali swoja wiedzę na temat języków europejskich,  rozwiązywali quizy i brali udział w konkursach.  Klasa II i III  przygotowała prace plastyczne przedstawiające dlaczego warto uczyć się języków obcych. Wszystkie rysunki są bardzo ciekawe, barwne i estetyczne. Na lekcjach dzieci doskonale  bawiły się,  łącząc ruch z nauką języka, układały puzzle, dopasowywały słowa do obrazków, poznawały flagi państw europejskich. Uczniowie klasy I zaśpiewali piosenkę „Baby shark”.

Wszystkie lekcje językowe w klasach starszych w tym dniu zostały poświęcone grom i zabawom dotyczącym języków, geografii i kultury krajów Europy. Uczniowie tworzyli słowniki wielojęzykowe, zmagali się ze słówkami tzw. False Friends oraz konkursami wiedzy ogólnej przygotowanymi przez nauczycielki. Uczniowie klasy ósmej zaangażowali się w przeprowadzenie szkolnego konkursu, za co otrzymali punkty dodatnie z zachowania. Wszyscy uczniowie biorący udział w tym wydarzeniu częstowali sie cukierkami, natomiast zwycięzcy konkursów i zabaw otrzymali drobne upominki.

FILM klasa 1