puchWzorem lat ubiegłych, uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w XII-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. Celem akcji było wyjaśnienie i pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń i dbać o swoje bezpieczeństwo podczas codziennych aktywności – na drodze, podczas wycieczki, w domu, w szkole oraz w Internecie.
Uczniowie przypomnieli zasady ruchu drogowego, numery alarmowe, bezpieczne zachowania w domu, samochodzie, w szkole oraz w Internecie. Podczas zajęć dzieci nauczyły się udzielać pierwszej pomocy i układać poszkodowanego w pozycji bezpiecznej.
Po przeprowadzeniu wszystkich elementów programu, zdobytą przez dzieci wiedzę zweryfikował Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa. Nasze pierwszaki poradziły sobie z nim doskonale, za co otrzymały indywidualne dyplomy, a Szkoła uzyskała Certyfikat „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.
Pierwszakom życzymy, aby zdobyta podczas zajęć wiedza, zaowocowała w codziennym, bezpiecznym życiu.