Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!

Z dniem 1 września rozpoczynamy nowy rok szkolny 2021/2022. Nauka będzie prowadzona       w systemie stacjonarnym, czyli uczniowie i dzieci wracają do swoich klas w budynku szkoły.        Jednak nie możemy zapominać o  panującej  w naszym kraju pandemii  wirusa COVID-19.  Obecna sytuacja nakłada na szkoły stosowanie procedur sanitarno-epidemicznych rekomendowanych  przez Ministra Edukacji Narodowej, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministra Zdrowia. Nadal będziemy funkcjonować w reżimie sanitarnym. Wypracowane procedury są już  znane, bo stosowane  przez uczniów, rodziców i pracowników szkoły już ponad rok.

Rozpoczynający się nowy rok szkolny będzie dla nas wszystkich kolejnym, nowym wyzwaniem. Wszyscy będziemy się uczyć jak pracować i funkcjonować we wspólnej przestrzeni, dbając jednocześnie o dystans społeczny, zakrywając usta i nos, dezynfekując ręce, pomieszczenia, stosując bezwzględnie środki higieny osobistej.

Zadbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich!!!

Nowy rok szkolny rozpoczynamy  1 września 2021r. Mszą  św. o godz.800

Następnie przechodzimy na plac szkolny i tam uczniowie kl. I - VIII wchodzą na salę gimnastyczną  bocznym  wejściem,   siadają  w ławeczkach  w wyznaczonych  miejscach.

Dzieci oddziałów przedszkolnych wraz z rodzicami, zachowując dystans społeczny  przechodzą głównym wejściem, na salę gimnastyczną i siadają w wyznaczonych miejscach, a po uroczystej  akademii,   przechodzą  do  sal  na  spotkanie z  wychowawcami:

Oddział  3-4 latków / sala nr 15

Oddział  5 latków / sala nr 13

Oddział  6 latków / sala nr 8

Dla  Uczniów  kl. I  odbędzie  się  uroczystość  pasowania  na ucznia.

Do pomieszczeń szkoły wchodzimy zakrywając usta i nos maseczką oraz dezynfekując ręce.

Serdecznie  wszystkich witam w nowym roku szkolnym, życząc spokojnej, bezpiecznej nauki  dla uczniów, pracy dla  rodziców i pracowników szkoły!!!

Lucyna Ładak

Uczniowie i rodzice, we współpracy ze szkołami, mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dodatkowo takie wsparcie oferuje również poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”.

motyle

W Leżajsku powstała Poradnia Psychologiczno- Psychoterapeutyczna przy ul. Żeromskiego 3. Poradnia przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży (do 18 roku życia), do której nie jest wymagane skierowanie. Zgłosić się może do niej każdy, kto odczuwa potrzebę skorzystania z porady psychologa, psychoterapeuty. Wizyta jest bezpłatna w ramach umowy zawartej z NFZ. W przypadku dziecka do 16 roku życia na pierwszą konsultację zgłasza się rodzic.

Rejestracja telefoniczna pod numerem: 17 785 12 40; 609 556 224.