Dla Chorych

Zwyczajem poprzednich lat uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem katechetki Elżbiety Wnęk przygotowali dla chorych i samotnych z naszej parafii upominki i kartki z życzeniami świątecznymi na Boże Narodzenie. (Elżbieta Wnęk)

Odwiedziny Shreka i Kubusia Puchatka

Dzień 16 listopada 2015r. był wyjątkowy dla najmłodszych dzieci naszej szkoły. W ramach projektu „Książki naszych marzeń” nauczyciele bibliotekarze zaprosili do współpracy p. Grażynę Martyszko, kierownika Biblioteki Publicznej w Chałupkach Dębniańskich wraz z postaciami bajkowymi Shrekiem i Kubusiem Puchatkiem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej. Maluchy w skupieniu wysłuchały bajek czytanych przez p. Grażynę, a potem z ożywieniem uczestniczyły w dyskusji na temat ich bohaterów. Na zakończenie każdy otrzymał od Shreka i Kubusia Puchatka drobny upominek. Uśmiechów oraz podziękowań ze strony dzieci było co nie miara.

Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2015 r. odbyła się akademia z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas: III, IV, V pod opieką P. Bożeny Płachta, P. Barbary Majkut oraz P. Elżbiety Wnęk przedstawili część artystyczną złożoną z wierszy, scenki oraz patriotycznych piosenek. W role wnuczka i dziadka opowiadającego losy naszej Ojczyzny wcielił się Piotr Romanowski i Marcin Gondek. Cała społeczność szkolna włączała się w śpiew. Uroczystość przebiegała pod hasłem:” POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ”. O powadze i patriotycznym charakterze uroczystości przypominała dekoracja wykonana w barwach narodowych oraz kotyliony przypięte do odświętnych strojów. Na zakończenie akademii P. dyrektor Lucyna Ładak przypomniała uczniom znaczenie symboli narodowych oraz Dębu Wolnościowego, który rośnie przed budynkiem szkoły. (Barbara Majkut)

Dzień drzewa

Uczniowie naszej szkoły lubią drzewa, dlatego uroczyście obchodzili Dzień Drzewa. W szkole odbyła się akademia przyrodniczo - czytelnicza przygotowana przez panie Bożenę Płachtę i Ewelinę Lebodę w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Podczas uroczystości uczniowie klas 0 -III wysłuchali wierszy o drzewach, a także bajki pt. "Franklin sadzi drzewko".(Ewelina Leboda)