Piknik rodzinny

Dnia 17 czerwca 2018 r. odbył się Piknik Rodzinny przy GOK Gminy Leżajsk w Chałupkach Dębniańskich. Nasi uczniowie zaprezentowali piosenki, tańce oraz humorystyczne scenki pod okiem wychowawców i nauczycieli naszej szkoły:
- p. Teresa Muszyńska przygotowała – kl. I – piosenka i 2 humorystyczne scenki;
- p. Barbara Majkut – kl. II – piosenka i 2 tańce;
- p. Władysława Baj – kl. III – 2 piosenki i taniec;
- p. Elżbieta Wnęk – 2 tańce kl. IV, 2 tańce kl. V; kl. VII – piosenkę pt. „Radość najpiękniejszych lat” oraz występ zespołu „CANTA RHEI” – 4 piosenki.
Życzę miłych wrażeń podczas oglądania zdjęć. (Elżbieta Wnęk)

Piknik edukacji wczesnoszkolnej w Ubieszynie

W dniu 15.06.2018 r. dzieci z oddziału 6-latków oraz klasy I i II wraz z nauczycielami wybrały się na piknik do Ubieszyna do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Marii i Edwarda Drapałów. Agroturystyka cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno u dzieci jak i dorosłych. Uczniowie spędzają wolny czas na różnych zabawach w tajemniczym ogrodzie na hamakach, domku na drzewie pociągu, trampolinie oraz namiocie indiańskim TIPI. Dużym powodzeniem cieszyły się również ciasteczka z gruszkami upieczone przez dziewczynki z klasy II oraz kiełbaski i ziemniaczki upieczone przez Pana Edka. Jednak największą atrakcją tego pikniku były olbrzymie bańki mydlane mieniące się pięknymi kolorami. Nie sposób również nie wspomnieć o zwierzętach (kotki, psy), które wyzwalają u dzieci ogromną radość nad ich opieką. Piknik, na który jeździmy co roku jest wspaniały, wracamy zadowoleni i zrelaksowani.(Bernadeta Wiśniewska)

Święto rodziny

W dniu 11 czerwca 2018r. uczniowie klas II i III wraz z wychowawczyniami zaprosili rodziców na uroczystość Dnia Mamy i Taty. W pięknych strojach i na tle ciekawej dekoracji przedstawili wiele wzruszających wierszy i piosenek. Dzieci klasy II w humorystycznych scenkach „ Mamy na spacerze” oraz „ Super tata”, pokazały jak ważną rolę odgrywają rodzice w ich życiu. Wiele emocji zbudziły przygotowane tańce ” Chocolate”, „ Taniec z pomponami” oraz „ Cha – cha”. Dopełnieniem uroczystości był wspólny występ córek z ojcami w piosence „ Moja kochana córeczka” oraz taniec z mamą w rytmie walca w wykonaniu klasy III. W czasie składania życzeń dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki: portrety, kwiatek z serduszek oraz piękne gipsowe serduszka. Występy dzieci wzruszyły i ucieszyły rodziców. Uroczystość zakończyła się w radosnej i pełnej miłych wrażeń atmosferze. (Barbara Majkut, Władysława Baj)

Sukcesy językowe naszych uczniów

Uczniowie naszej szkoły systematycznie uczestniczą w zmaganiach konkursowych z języka angielskiego. W tym roku szkolnym zdobyli wiele nagród zajmując czołowe lokaty w konkursach na różnych szczeblach. Do najważniejszych należy tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego, który zdobył Piotr Romanowski z klasy 7. W konkursie językowo-czytelniczym "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa, który odbył się w Szkole Podstawowej w Starym Mieści Maksymilian Maj zdobył pierwsze miejsce, a Piotr Romanowski drugie. Trzecim konkursem, w którym nasza szkoła od lat bierze udział jest Powiatowy Konkurs Czytania ze Zrozumieniem organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Leżajsku. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 12 uczniów z klas 5-7. Do drugiego etapu zakwalifikowali się Piotr i Maksymilian. Obaj uczniowie uzyskali tytuły laureata mierząc się ze znajomością lektury pt. "O czym szumią wierzby". Ostatnim już czerwcowym sukcesem jest I miejsce Piotra i wyróżnienie Maksa w konkursie międzyszkolnym pt. "English is cool" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Brzyskiej Woli. Gratuluję serdecznie i zachęcam wszystkich uczniów do poszerzania swojej wiedzy, aby móc cieszyć się sukcesami i nagrodami. (Elżbieta Popowicz)

Konkurs ortograficzny

Coroczny konkurs ortograficzny odbył się na przełomie maja i czerwca w dwóch kategoriach wiekowych: klas 4-5 oraz klas 6-7 w dwóch etapach (klasowym i międzyklasowym).
Zwycięzcami zostali:
Julia Baran i Kamila Szczepek (kl. V)-mistrzynie ortografii klas 4-5
Krzysztof Czerwonka (kl.7)-mistrz ortografii klas 6-7
Dominika Strug (kl.7)-wicemistrzyni klas 6-7
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(Elżbieta Kluza)

Konkurs ekologiczny

6 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół w Giedlarowej został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny „Szkoła przyjazna środowisku” zorganizowany przez Stare Miasto – Park, którego celem było przekonanie dzieci i młodzieży do ochrony środowiska poprzez upowszechnianie i utrwalanie postaw ekologicznych.

Konkurs składał się z 3 zadań:
1. „Ekoplakat” – dla klasy II-III, w którym zostali wyróżnieni:
-Wiktoria Lewcio
-Maja Maj
-Karolina Krzemińska
-Dawid Miś
-Michał Klin
2. „W rytm ekologii” – dla klas klasy IV-V, w którym zostali wyróżnieni:
- Julia Dziedzic
-Kacper Markocki
-Gabriel Nowak
3. Wycieczka do Sortowni śmieci w Giedlarowej w której wzięli udział uczniowie klas IV-VI.
(Ewelina Leboda)

Rajd rowerowy do Ubieszyna

Znów, jak co roku uczniowie naszej szkoły, tj. klasa V i III, odbyli piknik w gospodarstwie agroturystycznym Pani Marioli Drapałowej w Ubieszynie. Klasa V pod opieką nauczycieli na miejsce dotarła rowerami zachowując wszelkie względy bezpieczeństwa w odblaskowych kamizelkach oraz kaskach. Trzeciaczki dojechali autami rodziców. Tegoroczny rajd miał wyjątkowy charakter, ponieważ oprócz utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się na drodze miał na celu upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym celu młodzi rowerzyści podróżowali z przypiętymi do rowerów biało-czerwonymi chorągiewkami. Ponadto odbyły się tematyczne konkursy z nagrodami. Poza tym aktywnie spędzali czas na zabawie i rozgrywkach sportowych. Pieczona kiełbasa, świeżo pieczony przez dzieci chleb i ciasteczka dopełniły smaku imprezy. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów. (Elżbieta Kluza)

Dzień Dziecka