Konkurs gier i zabaw ruchowych „Baw się z nami”

W środę, 17 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w gminnych zawodach „Baw się z nami”, który rozegrany został na stadionie piłkarskim w Przychojcu. W zawodach udział wzięło 8 zespołów ze szkół podstawowych gminy Leżajsk. Dzieci musiały zmagać się w 7 konkrecjach takich, jak: bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, bieg z zamianą piłek, bieg w workach, rzuty piłeczkami do żywego kosza, bieg z przekładaniem szarfy, strzały na bramkę. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi uczniowie uplasowali się na pierwszym miejscu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a pierwsza trójka dodatkowo puchary. Dwie pierwsze drużyny awansowały do zawodów powiatowych.

Dwa tygodnie później, tj. 31 maja nasi uczniowie udali się na zawody powiatowe, które odbyły się na Orliku w Grodzisku Dolnym. W zawodach tych wzięło udział 4 zespoły ze szkół podstawowych: Brzóza Królewska, Kuryłówka, Laszczyny oraz Chałupki Dębniańskie. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi uczniowie uplasowali się tym razem na trzecim miejscu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięska drużyna awansowała na zawody rejonowe.

(Paweł Mazurkiewicz)

Dzień Rodziny - klasy I i II

W dniu 30 maja 2017r. uczniowie klas I i II wraz z wychowawczyniami Barbarą Majkut oraz Władysławą Baj zaprosili rodziców na uroczystą akademię z okazji ich święta. Do szkoły przybyły wszystkie mamy i bardzo wielu tatusiów. Dzieci pięknie deklamowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Zaprezentowały przygotowane scenki; klasa pierwsza "Chcę być dorosły", klasa druga "Rozprawa na temat roli mamy i taty". Wszystkim rodzicom bardzo podobały się tańce , które dzieci zatańczyły z wielkim zaangażowaniem. Wykonały rytmicznego Rock and rola, "Taniec westernowy" oraz "Taniec z chustą". Dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie przygotowanymi upominkami oraz złożyły życzenia, które wywołały łzy wzruszenia. Po występach wszyscy spotkali się przy słodkim poczęstunku. Rodzice dzielili się wrażeniami i chwalili swoje dzieci za piękne występy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. (Barbara Majkut)

Dzień Rodziny - przedszkole