Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!!!

3 września odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Podczas niej uczniowie naszej szkoły oddali hołd wdzięczności tym, którzy walczyli za Polskę. Klasa pierwsza wkroczyła w szeregi uczniów poprzez ślubowanie, Pani Dyrektor dokonała jej uroczystego pasowania na ucznia naszej szkoły. Ponadto życzyła Nauczycielom i Uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym. (Władysława Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Rok szkolny dobiegł końca- 22 czerwca to ostatni, ale jakże oczekiwany dzień roku szkolnego 2017/2018! Po uroczystej mszy świętej odbyła się akademia, podczas której wierszem i piosenką pożegnano szkołę i jednocześnie powitano wakacje. Nie odbyło się bez wzruszających podziękowań i gratulacji tym, którzy wzorowo i sumiennie pracowali- otrzymali świadectwa z paskiem oraz nagrody książkowe. W tym roku nie żegnamy absolwentów, więc wszystkim mówimy: Do zobaczenia, wesołych wakacji! (Dominika Majkut, Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Kibicuje klasa trzecia

,,W szeregu już stanęła drużyna
I odśpiewano hymn.
Gotowy jest z orłami na piersiach,
Biało-czerwony team.”
W dniu meczu tj.19.06.2018r. uczniowie naszej szkoły, razem z Panią Dyrektor Lucyną Ładak, wspierali drużynę polskiej reprezentacji piłki nożnej, która miała rozegrać pierwszy mecz w mistrzostwach świata. Społeczność szkolna przyszła ubrana w biało-czerwone barwy i różne gadżety. Finałem dnia był wspólnie odśpiewany hymn mundialu ,,Polska drużyna”. (Władysława Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Piknik rodzinny

Dnia 17 czerwca 2018 r. odbył się Piknik Rodzinny przy GOK Gminy Leżajsk w Chałupkach Dębniańskich. Nasi uczniowie zaprezentowali piosenki, tańce oraz humorystyczne scenki pod okiem wychowawców i nauczycieli naszej szkoły:
- p. Teresa Muszyńska przygotowała – kl. I – piosenka i 2 humorystyczne scenki;
- p. Barbara Majkut – kl. II – piosenka i 2 tańce;
- p. Władysława Baj – kl. III – 2 piosenki i taniec;
- p. Elżbieta Wnęk – 2 tańce kl. IV, 2 tańce kl. V; kl. VII – piosenkę pt. „Radość najpiękniejszych lat” oraz występ zespołu „CANTA RHEI” – 4 piosenki.
Życzę miłych wrażeń podczas oglądania zdjęć. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Piknik edukacji wczesnoszkolnej w Ubieszynie

W dniu 15.06.2018 r. dzieci z oddziału 6-latków oraz klasy I i II wraz z nauczycielami wybrały się na piknik do Ubieszyna do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Marii i Edwarda Drapałów. Agroturystyka cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno u dzieci jak i dorosłych. Uczniowie spędzają wolny czas na różnych zabawach w tajemniczym ogrodzie na hamakach, domku na drzewie pociągu, trampolinie oraz namiocie indiańskim TIPI. Dużym powodzeniem cieszyły się również ciasteczka z gruszkami upieczone przez dziewczynki z klasy II oraz kiełbaski i ziemniaczki upieczone przez Pana Edka. Jednak największą atrakcją tego pikniku były olbrzymie bańki mydlane mieniące się pięknymi kolorami. Nie sposób również nie wspomnieć o zwierzętach (kotki, psy), które wyzwalają u dzieci ogromną radość nad ich opieką. Piknik, na który jeździmy co roku jest wspaniały, wracamy zadowoleni i zrelaksowani.(Bernadeta Wiśniewska)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Święto rodziny

W dniu 11 czerwca 2018r. uczniowie klas II i III wraz z wychowawczyniami zaprosili rodziców na uroczystość Dnia Mamy i Taty. W pięknych strojach i na tle ciekawej dekoracji przedstawili wiele wzruszających wierszy i piosenek. Dzieci klasy II w humorystycznych scenkach „ Mamy na spacerze” oraz „ Super tata”, pokazały jak ważną rolę odgrywają rodzice w ich życiu. Wiele emocji zbudziły przygotowane tańce ” Chocolate”, „ Taniec z pomponami” oraz „ Cha – cha”. Dopełnieniem uroczystości był wspólny występ córek z ojcami w piosence „ Moja kochana córeczka” oraz taniec z mamą w rytmie walca w wykonaniu klasy III. W czasie składania życzeń dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki: portrety, kwiatek z serduszek oraz piękne gipsowe serduszka. Występy dzieci wzruszyły i ucieszyły rodziców. Uroczystość zakończyła się w radosnej i pełnej miłych wrażeń atmosferze. (Barbara Majkut, Władysława Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Sukcesy językowe naszych uczniów

Uczniowie naszej szkoły systematycznie uczestniczą w zmaganiach konkursowych z języka angielskiego. W tym roku szkolnym zdobyli wiele nagród zajmując czołowe lokaty w konkursach na różnych szczeblach. Do najważniejszych należy tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego, który zdobył Piotr Romanowski z klasy 7. W konkursie językowo-czytelniczym "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa, który odbył się w Szkole Podstawowej w Starym Mieści Maksymilian Maj zdobył pierwsze miejsce, a Piotr Romanowski drugie. Trzecim konkursem, w którym nasza szkoła od lat bierze udział jest Powiatowy Konkurs Czytania ze Zrozumieniem organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Leżajsku. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 12 uczniów z klas 5-7. Do drugiego etapu zakwalifikowali się Piotr i Maksymilian. Obaj uczniowie uzyskali tytuły laureata mierząc się ze znajomością lektury pt. "O czym szumią wierzby". Ostatnim już czerwcowym sukcesem jest I miejsce Piotra i wyróżnienie Maksa w konkursie międzyszkolnym pt. "English is cool" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Brzyskiej Woli. Gratuluję serdecznie i zachęcam wszystkich uczniów do poszerzania swojej wiedzy, aby móc cieszyć się sukcesami i nagrodami. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs ortograficzny

Coroczny konkurs ortograficzny odbył się na przełomie maja i czerwca w dwóch kategoriach wiekowych: klas 4-5 oraz klas 6-7 w dwóch etapach (klasowym i międzyklasowym).
Zwycięzcami zostali:
Julia Baran i Kamila Szczepek (kl. V)-mistrzynie ortografii klas 4-5
Krzysztof Czerwonka (kl.7)-mistrz ortografii klas 6-7
Dominika Strug (kl.7)-wicemistrzyni klas 6-7
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019