Konkurs piosenki

...

Konkurs języka angielskiego

W dniu 28 kwietnia 2016 r. zakończył się konkurs plastyczny z języka angielskiego pt. "I Love My English Book - mój ulubiony bohater z podręcznika". Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3. Wzięło w nim udział 15 dzieci. Nagrodę główną czyli pierwsze miejsce i kubek z Londynem zdobyła Agatka Leja z klasy 2, drugie miejsce wywalczyła Emilka Kojder z klasy 2, a trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Sołga z klasy 1. Dziewczynki otrzymały książeczki oraz dyplomy. Pozostali uczestniczy zadowolili się cukierkami, które były nagrodą za uczestnictwo. (Elżbieta Popowicz)

Naszym bohaterom

UROCZYSTE ZŁOŻENIE KWIATÓW POD OBELISKIEM PAMIĘCI BOHATEROM WALCZĄCYM ZA NASZĄ WOLNOŚĆ
W dniu 3 maja 2016r. szkolny poczet sztandarowy oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej wzięli udział w uroczystej mszy świętej a także, wraz z innymi samorządowymi delegacjami, uczestniczyli w apelu pamięci bohaterom walczącym za naszą wolność. Po krótkiej recytacji okolicznościowych wierszy złożyli symboliczną wiązankę i znicze. (Elżbieta Kluza)

Rocznica Uchwalenia Konstytucji

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości”- to motto przyświecało uroczystej akademii przeprowadzonej w naszej szkole z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie kl. V i VI w artystycznej formie przybliżyli historię powstania ustawy rządowej z dnia 3 maja 1791 roku, która była wielką szansą dla odbudowy naszego kraju. Wszyscy zebrani z wielką uwagą słuchali wierszy, scenki teatralnej, śpiewali patriotyczne piosenki, jednocześnie śledzili obrazy- symbole Polski przedstawione przy pomocy prezentacji multimedialnej. Na koniec obejrzeli krótki film pt. „Ziemio Ojczysta” ilustrujący przełomowe wydarzenia i symbole naszego kraju. (E. Kluza, W. Baj)

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by ludzie pochylili się nad losem naszej planety. Moment refleksji ma nas uwrażliwić na potrzeby przyrody. W tym dniu stowarzyszenia ekologiczne organizują manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.W dniu 25 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii poświęconej naszej planecie. Klasa trzecia wystąpiła z przedstawieniem o królewnie, dbającej o czystość naszej planety. Scenki przerywane były wesołymi piosenkami o tematyce ekologicznej. Klasy starsze opowiedziały o ekologii za pomocą krótkiej scenki o kosmitach przybywających na naszą planetę. (Elżbieta Popowicz)

Posprzątaliśmy naszą gminę

W piątek 22 kwietnia tuż przed godziną 10.00 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wyruszyli sprzątać swoją miejscowość. Klasy starsze udały się w "trudniejsze" okolice sklepu czy stacji kolejowej. Młodsi uczniowie posprzątali rowy w okolicy pastwisk i Domu Kultury. Dzieci najmłodsze uczestniczyły w akcji sprzątając teren szkoły i boiska szkolnego. W przewiezieniu worków ze śmieciami pomagali panowie zatrudnieni przez Gminę Leżajsk. (Elżbieta Popowicz)

Dzień marchewki

W dniu 19 kwietnia 2016r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Marchewki”. Był to bardzo zdrowy dzień. Dzieci dowiedziały się jakie walory odżywcze posiada marchewka. Od rana słuchaliśmy przebojów związanych z marchewką. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „Dzień Marchewki”. Odbyło się losowanie marchewkowego króla i królowej. Szczęście dopisało Martynce Kuras i Wiktorowi Moszkowicz. Wszyscy świetnie się bawili, były wesołe konkursy, zabawy oraz tańce. Podsumowaniem pomarańczowego dnia było chrupanie świeżej marchewki, jak również degustacja soku marchewkowego. Humory i apetyty dopisywały wszystkim przedszkolakom.(Iwona Maluszczak)

Pasowanie na czytelnika

14 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. W ramach tej uroczystości pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów z klasy IV,V i VI. Podczas uroczystości uczniowie odpowiadali na różne zagadki, pytania, zapoznali się z zasadami traktowania książek w bibliotece i wysłuchali jej próśb. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika biblioteki szkolnej, otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki oraz słodka niespodziankę. (Ewelina Leboda)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45