Festiwal kolęd

Dnia 26.01.2016 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbył się XIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Tradycyjnie wzięli udział w tym festiwalu uczniowie naszej szkoły, niektórzy po raz pierwszy. Podczas prezentacji kolęd były nie tylko emocje ale także wielka radość ze wspólnego kolędowania wszystkich uczestników Festiwalu. Wsród nagród w kategori dzieci kl. I- III Wiktoria Sołga otrzymała wyróżnienie a Julia Baran zdobyła Nagrodę Gabriela III stopnia. Wśród solitstów dzieci kl. IV-VI, Gabriela Zalot zdobyła Nagrodę Gabriela II stopnia a Lilianna Bielecka uzyskała I miejsce. Wśród zespołów dzieci starszych zespół "Śpiewające Gwiadki" zdobył II miejsce a zespół wokalno - instrumentalny "Canta Rhei" otrzymał Nagrodę Gabriela I stopnia. Wszystkim dzieciom gratulujemy sukcesów i życzymy wszelkiego dobra i błogosławieństwa Bożej Dzieciny.(Elżbieta Wnęk)

Łyżwy w Tryńczy

W piątek po południu (22.01.2016 r.) klasa 6 pod opieką wychowawczyni wybrała się na łyżwy do Tryńczy. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli taki sprzęt sportowy na nogach, a trzeba przyznać radzili sobie rewelacyjnie. Aktywny wypoczynek z klasą to bardzo dobry pomysł. Dziękujemy serdecznie Pani Klin za transport i czas poświęcony naszej klasie. (Elżbieta Popowicz)

Kolęda misyjna

Uczniowie kl. VI w składzie: Wiktoria Cidyło, Łukasz Grabowiec, Anna Klin, Julia Lewcio, Paulina Piziak i Marcel Pięciak zaangażowali się w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Podobnie jak w ubiegłym roku w okresie świątecznym odwiedzali parafian kolędując i przedstawiając krótki scenariusz kolędniczy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierali Misje oraz naszych kolędników przyjmując ich do domów i częstując herbatą i smakołykami. Mimo, że nie było łatwo wędrować nazbieraliśmy 930 zł. na pomoc dla dzieci na Madagaskarze. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość.(Elżbieta Wnęk)

Jasełka w Ośrodku Kultury

Dnia 10 stycznia 2016 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich w ramach świątecznego kolędowania uczniowie naszej szkoły przedstawili Jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez p. katechetkę. W role Świętej Rodziny, pasterzy, królów, mieszkańców wcielili się uczniowie kl. III - VI. W jasełkach można było zobaczyć zwykłe troski Maryi i Józefa oraz problemy tych, którym dziś brakuje domu, środków do życia. Maryja z Józefem otrzymali pomoc od prostych pasterzy. Czy my dziś potrafimy dzielić się tym co mamy z potrzebującymi?. (Elżbieta Wnęk)

Jasełka

Przedświąteczny czas to czas przygotowań na przyjście Bożej Dzieciny. W naszej szkole w związku z tym odbyły się Jasełka przygotowane przez panią Elżbietę Wnęk. W wydarzeniu uczestniczyli wszyscy uczniowie, śpiewając kolędy i życząc sobie spokoju i radosnego przeżywania Świąt. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć - wystarczy kliknąć duży obrazek. (Elżbieta Popowicz)

Wycieczka klasy 1

16.12.2015r. odbyła się wycieczka do Leżajska. Uczniowie klasy I pod opieką p. W. Baj i p. E. Goch zwiedzili Muzeum Ziemi Leżajskiej i Publiczną Bibliotekę w Leżajsku. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych pt. Tajemnice świątecznego drzewka i zajęciach bibliotecznych. (Władysława Baj)
Kliknij zdjęcie, aby przejść do galerii.

Dekoracje

A tu mamy dekoracje świąteczne wykonywane przez dzieci z klasy III i IV pod czujnym okiem pani Marioli Drapały. Pani Mariola została zaproszona przez wychowawczynię klasy III panią Barbarę Majkut, aby pokazać dzieciom jak wykonać śliczne dzwoneczki i aniołki z krepiny. Wszystkie ozdoby wykonane przez dzieci znalazły swoje miejsce na klasowej choince. (Elżbieta Popowicz)

LEKCJA Z MISTRZEM

W dniu 10.12.2015r. naszą szkolę odwiedził niecodzienny gość – Mistrz Polski w tenisie stołowym, zawodnik Ekstraklasy reprezentujący Politechnikę Rzeszowską pan Tomasz Lewandowski. Przeprowadził nam lekcję tenisa stołowego i pokaz gry z zawodnikiem 4 ligi z powiatu leżajskiego panem Pawłem Kidą. Zademonstrował i zaznajomił nas z różnymi ćwiczeniami i sposobami gry. Dzieci wykonywały ćwiczenia z mistrzem, otrzymały ulotki z autografem pana Lewandowskiego i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Impreza była bardzo udana, dzieciom sprawiła wiele zadowolenia i satysfakcji . Panom Tomaszowi Lewandowskiemu i Pawłowi Kidzie serdecznie dziękujemy za możliwość doświadczania obecności MISTRZÓW w naszej szkole.(Paweł Mazurkiewicz)