Kartki dla chorych

Uczniowie klas IV - VI naszej szkoły pod kierunkiem p. katechetki przygotowali kartki z życzeniami na Boże Narodzenie 2016 r. dla chorych i samotnych z naszej parafii. (Elżbieta Wnęk)

Jasełka

Dnia 22 grudnia 2016 r. w nasze szkole uczniowie kl. IV pod kierunkiem p. katechetki przedstawili jasełka bożonarodzeniowe. Nie zabrakło również pięknego kolędowania przy akompaniamencie fletów, gitar, keyboardu oraz instrumentów perkusyjnych. Podczas tego przedświątecznego spotkania zostały równiez wręczone dyplomy dla zwycięzców Szkolnego Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych: I miejsce - Anna Malach i Karol Romanowski; II miejsce - Dominika Strug; III miejsce - Gabriela Zalot. (Elżbieta Wnęk)

Konkurs biblioteczny

Opiekunowie biblioteki szkolnej zorganizowali konkurs plastyczny pod hasłem "Polskie przysłowia w rysunku". Wzięli w nim udział uczniowie klas I-VI. Cieszył się on dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Konkurs został rozstrzygnięty 15.12.2016 r. Za wyróżnione prace uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz słodycze. (Bożena Płachta)

Mikołajki

Co roku Mikołaj przychodzi do wszystkich naszych uczniów, bo wszyscy są grzeczni. W tym roku czekaliśmy na niego aż do piątku 9-tego grudnia, bo był bardzo zapracowany. Jednak warto było poczekać, bo prezenty były bardzo fajne i przede wszystkim duże. Znalazły się w nich zabawki i słodycze - czyli dla każdego coś dobrego. (Elżbieta Popowicz)

Spotkanie z weterynarzem

Dnia 8 grudnia w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Chałupkach Dębniańskich, odbyło się spotkanie z panią weterynarz Dominiką Mieleszko z gabinetu weterynaryjnego Pupil w Leżajsku. Pani Dominika przedstawiła uczniom tajniki swojej pracy. W ramach spotkania dzieci wysłuchały wskazówek, jak mają opiekować się domowymi zwierzętami i kiedy potrzebna jest wizyta u weterynarza. Przypomniała również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami oraz konieczności szczepień przeciwko wściekliźnie. Na koniec spotkania uczniowie mogli pobawić się z psem, którego przywiozła pani weterynarz. (Ewelina Leboda)

Dzień pluszowego misia

25 listopada 2016r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie uczniów klas I-III wraz z przedszkolakami w świetlicy szkolnej. Sala zamieniła się w „Misiową Krainę”. W pięknie udekorowanej „pluszakami” sali dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki... W czasie „misiowego przyjęcia” dodatkową atrakcją dla najmłodszych członków społeczności szkolnej były wybory największego, najmniejszego i średniego misia. Nie zabrakło, również tańców do piosenek: „Misie szare”, „Pokochaj pluszowego misia”. Jednak najwięcej emocji dostarczyły maluchom „misiowe konkurencje”, czyli: wyścigi misiów- zwijanie włóczki, zbieranie patyczków z misiem w ręku. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali „małe co nieco” w postaci słodkości. Spotkanie przebiegło w radosnej, przyjaznej, ciepłej atmosferze. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci - to najlepsze podsumowanie zorganizowanej imprezy. (Iwona Maluszczak)

Pasowanie na czytelnika

23 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. W ramach tej uroczystości pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, przygotowane przez uczniów klasy V i VI. Podczas uroczystości uczniowie odpowiadali na różne zagadki, pytania, zapoznali się z zasadami traktowania książek w bibliotece i wysłuchali jej próśb. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika biblioteki szkolnej, otrzymał pamiątkowy dyplom i niespodziankę –książeczkę z bajkami. (Ewelina Leboda)

Andrzejki

24 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się przedszkolaki. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Na uroczystym świętowaniu pojawiła się wróżka Simona, która przy pomocy rekwizytów przepowiadała przyszłość. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Aby wróżby się spełniły, trzeba było wrzucić grosik do wody. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce z balonami. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię, dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.... (Iwona Maluszczak)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018