Bolestraszyce

W dniu 21 maja 2018r. klasy : 0a, I, II, III wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Arboretum w Bolestraszycach. Na miejscu przywitała nas piękna, słoneczna pogoda. Podczas dwugodzinnego zwiedzania dzieci poznały wiele gatunków drzew, krzewów i roślin zielonych. Jednak największe zaciekawienie wzbudzały wszelkie napotkane zwierzęta np. żółwie błotne. Również wystawa „Zwierzęta chronione”, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci z bliska mogły podziwiać piękne kolory ptaków, owadów oraz zaobserwować ich budowę. Pobyt w ogrodzie botanicznym to doskonała lekcja przyrody. W drodze powrotnej , po pysznym obiedzie uczniowie spędzili czas na świetnej zabawie w sali zabaw” Korona”. Wszystkie atrakcje wzbudzały wiele emocji. Zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy wycieczki stwierdzili : to była super zabawa. (Barbara Majkut)

Gminne Święto Przedszkolaka

„Gminne Święto Przedszkolaka- 2018” W dniu 16 maja 2018r. po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w VIII edycji ,,Przedszkolady” organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Wierzawicach. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy była 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. W konkursie plastycznym pt. „POLSKA MOJA OJCZYZNA” wzięło udział czworo dzieci z grupy „B”. Serdecznie gratulujemy Antoninie Salwach, która zajęła w tym konkursie I miejsce, a także pozostałym laureatom, którzy za swoje prace otrzymali wyróżnienia- Faustynie Majkut, Zuzannie Szczęch oraz Gracjanowi Hader. Nagrodzeni oprócz dyplomów otrzymali nagrody i ksiązki. Gratulujemy! (Iwona Maluszczak)

Konkurs piosenki

W dniu 11 maja 2018r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki dla klas przedszkolnych oraz klas I – III. Repertuar był bardzo różnorodny – od piosenek śpiewanych przez dziadków do piosenek przedszkolnych. Najmłodszą uczestniczką była trzyletnia Emilka . Dużym uznaniem publiczności cieszył się występ Huberta, który pięknie zagrał na keyboardzie. Wszystkie występy były pięknie przygotowane, do wielu z nich dzieci wykorzystały rekwizyty. Obrady komisji były bardzo trudne, jednak po długiej naradzie udało się ustalić następujące miejsca:
1. miejsce – Martyna Kuras kl. I
2. miejsce – Emilia Jużyniec kl. III
3. miejsce – Patrycja Czop kl. II, Hubert Mach kl. I
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. (Barbara Majkut)

Wręczenie nagród Sanepidu

Dnia 9 maja 2018 roku w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w 4 powiatowych konkursach plastycznych w ramach realizacji programów antytytoniowych inicjowanych przez Powiatową Inspekcję Sanitarną w Leżajsku. Tematyka obejmowała profilaktykę antytytoniową a uczestnikami były dzieci przedszkolne, szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna. W tej uroczystości wzięły udział również uczniowie z naszej szkoły, którzy otrzymali nagrody w następujących konkursach:
W konkursie pod hasłem „Mamo, tato-nie pal” dotyczącego programu „ Czyste powietrze wokół nas” nagrody otrzymały: Zuzanna Szczęch – I miejsce oraz Julia Salwach – wyróżnienie. Opiekunem dziewczynek była P. Iwona Maluszczak.
W konkursie „ Dymek smrodzi – Zdrowiu szkodzi ” dotyczącego programu „ Nie pal przy mnie proszę ” nagrodzono Karolinę Krzemińską – II miejsce. Opiekun P. Barbara Majkut
W konkursie „ Uciekam od dymu ” dotyczącego programu „ Bieg po zdrowie ” wyróżnienie otrzymała Gabriela Wanat. Opiekun P. Ewelina Leboda.
Zaproszeni goście wręczyli nagrody ufundowane przez Starostę Leżajskiego, a następnie zabrali głos na temat celowości i znaczenia działań profilaktycznych podejmowanych w szkołach. Przypomniano, że dzień 31 maja to Światowy Dzień bez Tytoniu. Laureaci byli bardzo zadowoleni z nagród, którymi był sprzęt sportowy i przybory szkolne. Imprezę zakończyło wspólne. (Barbara Majkut)

W Gminnej Bibliotece

Na zaproszenie pani Grażyny Martyszko, 8 maja 2018 r. klasa III odwiedziła Bibliotekę Gminną w Chałupkach Dębniańskich. Pani Aneta Szczepek przeczytała fragment opowiadania z książki ,,Bajkoterapia" Rafała Królikowskiego do którego uczniowie wykonali prace plastyczne. Ponadto dzieci poznały pracę bibliotekarza oraz księgozbiór biblioteczny. (Władysława Baj)

Sprzątanie świata