Pasowanie na czytelnika

16.02.2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste "Pasowanie na czytelnika" uczniów klasy pierwszej. Z tej okazji uczniowie klas młodszych i przedszkolaki obejrzeli przedstawienie pt. "Kopciuszek" przygotowane przez uczniów klasy VII. W czasie uroczystości uczniowie odpowiadali na różne zagadki ze znajomości bajek i baśni oraz zapoznali się z zasadami szanowania książek. Pierwszoklasiści pasowani na czytelnika biblioteki otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki i słodycze. (Leboda E. Płachta B.)

Walentynki

W czwartek 16 lutego 2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste rozdanie kart walentynkowych. Od poniedziałku uczniowie składali wyrazy sympatii spisane na kartach do specjalnie przygotowanego pudła ustawionego na korytarzu. Pani Elżbieta Kluza zaczęła rozdawać karty, ale ich ogromna ilość sprawiła, że o pomoc poproszona została pani Barbara Majkut. Razem rozdały kartki szybko i sprawnie. Rekordziści otrzymali nawet po 8 kartek z wyrazami sympatii. (Elżbieta Popowicz)

Festiwal kolęd

Dnia 24 stycznia 2018 r. odbył się XV Festiwal Kolęd i Pastorałek w Wierzawicach. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w tym wydarzeniu zajmując czołowe miejsca. Dwie uczennice naszej szkoły - Justyna Pająk z kl.IV i Julia Baran z kl. V zdobyły wyróżnienia. Zespół "Śpiewające Gwiazdki", który reprezentowali uczniowie kl.IV - VII zajął II miejsce, a zespół "Canta Rhei" I miejsce. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć artystycznych. Opiekunem wszystkich uczniów i zespoły przygotowała do Festiwalu p. Elżbieta Wnęk. (Elżbieta Wnęk)