Meldujemy wykonanie zadania!!

W czwartek, 16 maja, dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich wzięły udział w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”. Do akcji dołączyli się również rodzice, młodsze rodzeństwo oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Ze względu na niesprzyjającą pogodę zmagania odbyły się na sali gimnastycznej. Już od samego rana wszystkim uczestnikom towarzyszyły dobre humory. W tym dniu wszystkie dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane w stroje sportowe. Przed biegiem rozdane zostały numery startowe. Następnie odbyła się rozgrzewka, po której na linii startu stanęli wszyscy zawodnicy. „Do biegu! Gotowi? Start!”- tymi słowami Pani Dyrektor naszej szkoły rozpoczęła „maraton”. W zdrowym ciele zdrowy duch, małe stópki poszły w ruch! W sportowych zmaganiach wzięło udział 92 uczestników. Ogólny wynik uzbierany podczas biegu to 30360 metrów. Nasi dzielni maratończycy na mecie witani byli gromkimi brawami. Po tak wyczerpującym wysiłku wszyscy biegacze, jak przystało na prawdziwą imprezę sportową, za swój trud i determinację otrzymali medale i dyplomy maratończyka. Całości przyglądali się oraz gorąco dopingowali rodzice, członkowie rodzin i uczniowie klas starszych.

Bolestraszyce

W dniu 21 maja 2018r. klasy : 0a, I, II, III wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę do Arboretum w Bolestraszycach. Na miejscu przywitała nas piękna, słoneczna pogoda. Podczas dwugodzinnego zwiedzania dzieci poznały wiele gatunków drzew, krzewów i roślin zielonych. Jednak największe zaciekawienie wzbudzały wszelkie napotkane zwierzęta np. żółwie błotne. Również wystawa „Zwierzęta chronione”, cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dzieci z bliska mogły podziwiać piękne kolory ptaków, owadów oraz zaobserwować ich budowę. Pobyt w ogrodzie botanicznym to doskonała lekcja przyrody. W drodze powrotnej , po pysznym obiedzie uczniowie spędzili czas na świetnej zabawie w sali zabaw” Korona”. Wszystkie atrakcje wzbudzały wiele emocji. Zmęczeni, ale szczęśliwi uczestnicy wycieczki stwierdzili : to była super zabawa. (Barbara Majkut)

Konkurs piosenki

W dniu 11 maja 2018r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki dla klas przedszkolnych oraz klas I – III. Repertuar był bardzo różnorodny – od piosenek śpiewanych przez dziadków do piosenek przedszkolnych. Najmłodszą uczestniczką była trzyletnia Emilka . Dużym uznaniem publiczności cieszył się występ Huberta, który pięknie zagrał na keyboardzie. Wszystkie występy były pięknie przygotowane, do wielu z nich dzieci wykorzystały rekwizyty. Obrady komisji były bardzo trudne, jednak po długiej naradzie udało się ustalić następujące miejsca:
1. miejsce – Martyna Kuras kl. I
2. miejsce – Emilia Jużyniec kl. III
3. miejsce – Patrycja Czop kl. II, Hubert Mach kl. I
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. (Barbara Majkut)

Wręczenie nagród Sanepidu

Dnia 9 maja 2018 roku w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w 4 powiatowych konkursach plastycznych w ramach realizacji programów antytytoniowych inicjowanych przez Powiatową Inspekcję Sanitarną w Leżajsku. Tematyka obejmowała profilaktykę antytytoniową a uczestnikami były dzieci przedszkolne, szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna. W tej uroczystości wzięły udział również uczniowie z naszej szkoły, którzy otrzymali nagrody w następujących konkursach:
W konkursie pod hasłem „Mamo, tato-nie pal” dotyczącego programu „ Czyste powietrze wokół nas” nagrody otrzymały: Zuzanna Szczęch – I miejsce oraz Julia Salwach – wyróżnienie. Opiekunem dziewczynek była P. Iwona Maluszczak.
W konkursie „ Dymek smrodzi – Zdrowiu szkodzi ” dotyczącego programu „ Nie pal przy mnie proszę ” nagrodzono Karolinę Krzemińską – II miejsce. Opiekun P. Barbara Majkut
W konkursie „ Uciekam od dymu ” dotyczącego programu „ Bieg po zdrowie ” wyróżnienie otrzymała Gabriela Wanat. Opiekun P. Ewelina Leboda.
Zaproszeni goście wręczyli nagrody ufundowane przez Starostę Leżajskiego, a następnie zabrali głos na temat celowości i znaczenia działań profilaktycznych podejmowanych w szkołach. Przypomniano, że dzień 31 maja to Światowy Dzień bez Tytoniu. Laureaci byli bardzo zadowoleni z nagród, którymi był sprzęt sportowy i przybory szkolne. Imprezę zakończyło wspólne. (Barbara Majkut)

W Gminnej Bibliotece

Na zaproszenie pani Grażyny Martyszko, 8 maja 2018 r. klasa III odwiedziła Bibliotekę Gminną w Chałupkach Dębniańskich. Pani Aneta Szczepek przeczytała fragment opowiadania z książki ,,Bajkoterapia" Rafała Królikowskiego do którego uczniowie wykonali prace plastyczne. Ponadto dzieci poznały pracę bibliotekarza oraz księgozbiór biblioteczny. (Władysława Baj)

Sprzątanie świata