Spotkanie z policjantem

W dniu 10 grudnia 2019r. w ramach realizacji kolejnego modułu z projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury" w naszej szkole gościliśmy Panów policjantów. Panowie Daniel i Damian opowiadali przedszkolakom oraz uczniom klasy pierwszej o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Przypomnieli oznaczenia na drogach oraz sygnalizację świetlną. Zwrócili uwagę na zakładanie światełek odblaskowych. Omówili sprawę kontaktu z osobami nieznajomymi oraz ostrożnego zachowania podczas spotkania ze zwierzętami. Przypomnieli numery alarmowe. Dzieci poruszały bardzo dużo nurtujących je spraw, na które Panowie z wielką cierpliwością i zaangażowaniem odpowiadali. Na zakończenie spotkania, Franiu wręczył piękny rysunek. To było bardzo ciekawe spotkanie.(Barbara Majkut)

Upominki dla chorych

Uczniowie naszej szkoły zaangażowani w Szkolne Koło „Caritas”, przygotowali dla osób chorych z terenu naszej parafii kartki świąteczne z życzeniami oraz drobny upominek w postaci szopki wykonanej na drewnianym krążku. Wszystkim osobom , do których trafiają te upominki za pośrednictwem ks. Jana Szczepaniaka życzymy obfitych łask Bożych na czas oczekiwania na Boże Narodzenie i błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku 2020. (Elżbieta Wnęk)

Konkurs biblijny

Dnia 27 listopada 2019 r. czterech uczniów naszej szkoły z klasy VII i VIII wzięło udział w XX Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach w tym roku o św. Janie Pawle II. Najwięcej punktów uzyskali: Anna Malach, Kamila Szczepek i Jakub Lewcio.
Natomiast dnia 3 grudnia 2019 r. odbył się etap szkolny Konkursu Biblijnego „Eucharystia daje życie”, w którym wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Najwięcej punktów uzyskali: Jakub Trojak, Dominik Grzywna i Wiktoria Sołga. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów. (Elżbieta Wnęk)

Fabryka Czekolady Coco De Mer

26 listopada 2019r. odbyła się wycieczka klas O - III do Fabryki Czekolady w Rzeszowie. Uczniowie brali udział w warsztatach, podczas których mieli możliwość zaprojektowania własnej tabliczki czekolady z dodatkiem wybranych bakalii i pomalowania czekoladą pracy plastycznej. Poznali proces produkcji czekolady od samego ziarenka. Swoją energię rozładowali w sali zabaw. (W.Baj)

Szkolny Konkurs Poezji Dziecięcej ,,Wesołe wierszyki”

25 października 2019r. w naszej szkole odbył się poetycki konkurs klas O – III. Celami konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich, kształcenie umiejętności wyrazistej interpretacji i wyrabianie tzw. ,,zdrowej rywalizacji”. Laureatami konkursu zostali:
w kategorii klas O – I:
I miejsce - Antonina Salwach
II miejsce - Patryk Grabowiec
III miejsce Mikołaj Rączka
w kategorii klas II – III:
I miejsce - Martyna Kuras
I miejsce – Zuzanna Lis
II miejsce - Eliza Stopyra
III miejsce - Julia Salwach
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy SP im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich. ( W. Baj)

Pasowanie na czytelnika

22 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Podczas akademii pierwszoklasiści obejrzeli inscenizacje wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”, przygotowaną przez uczniów klasy VI. Odpowiadali na różne zagadki, pytania, zapoznali się z zasadami traktowania książek w bibliotece i wysłuchali jej próśb. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany przez Panią Dyrektor na czytelnika biblioteki szkolnej, otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę i słodką niespodziankę. (Ewelina Leboda)

Dzień pluszowego misia

21 listopada 2019r. w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy sympatycy pluszowego misia poznali jego historię, brali udział w różnych konkurencjach, zabawach muzycznych i tańcach. Finałem święta było złożenie uroczystej przysięgi.(W.Baj)

Spotkanie z bibliotekarką

W roku szkolnym 2019/20 dzieci z oddziałów 0b, 0c oraz klasy I biorą udział w międzynarodowym projekcie czytelniczym„ Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. W ramach tego projektu realizowane są różne moduły oraz czytane bajki, baśnie, wiersze polskich autorów. Dzieci z poszczególnych klas zabierają misie (Tolę, Leosia, Tusię) do swoich domów i wspólnie z rodzicami czytają im polską literaturę. Zadaniem dzieci jest prowadzenie dzienniczka, w którym zapisują czytane utwory, odrysowują swoje rączki oraz wykonują rysunek dla misia. W szkole również, systematyczne czytana i omawiana jest literatura dla dzieci . Najczęściej robią to nauczyciele, ale zapraszani są również goście. Wydarzenia te rejestrowane są w „ misiowej” kronice.
W dniu 20 listopada naszym gościem była P. Aneta Szczepek – bibliotekarka Gminnej Biblioteki w Chałupkach Dębniańskich. Przeczytała i omówiła z dziećmi bajkę pt. ” Bałaganiak”. Przekazała dzieciom zakładki do książek oraz słodkości. To było bardzo ciekawe spotkanie. (Barbara Majkut)

Strona: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019