ZDROWO I SPORTOWO- rajd rowerowy do Ubieszyna

Szkolną tradycją stał się coroczny rajd rowerowy do Ubieszyna. W ramach programów profilaktycznych realizowanych w naszej szkole uczniowie klas II, IV, V i VI odbyli piknik majowy w gospodarstwie agroturystycznym pani Marioli Drapała. Klasy V i VI na miejsce dojechały rowerami, zaś klasy młodsze busem. Aby zapewnić dzieciom większe bezpieczeństwo rowerzyści wyposażeni byli w kamizelki odblaskowe oraz kaski. Celem wyprawy było promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, integracja dzieci poprzez gry i zabawy ruchowe, a także nauka bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Rekreacja odbywała się w ogrodzie pełnym miłych zakątków, w których dzieci mogły grać w piłkę, huśtać się, chodzić z kijkami oraz odpocząć. Oczywiście nie obyło się bez pysznego poczęstunku: pieczonej kiełbasy, soku, ciasteczek p. Marioli. Już czekamy na następny rajd! (Elżbieta Kluza)

Konkurs Plastyczny

31 maja 2017 r. w Dworku Starościńskim w Leżajsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym organizowanym przez Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną pt. „Trzymaj Formę Aktywnie i Zdrowo”, na temat racjonalnego żywienia i aktywności ruchowej. W konkursie tym III miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła nasza uczennica Dominika Strug z klasy VI. Gratulujemy ! (Ewelina Leboda)

Konkurs gier i zabaw ruchowych „Baw się z nami”

W środę, 17 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w gminnych zawodach „Baw się z nami”, który rozegrany został na stadionie piłkarskim w Przychojcu. W zawodach udział wzięło 8 zespołów ze szkół podstawowych gminy Leżajsk. Dzieci musiały zmagać się w 7 konkrecjach takich, jak: bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, bieg z zamianą piłek, bieg w workach, rzuty piłeczkami do żywego kosza, bieg z przekładaniem szarfy, strzały na bramkę. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi uczniowie uplasowali się na pierwszym miejscu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a pierwsza trójka dodatkowo puchary. Dwie pierwsze drużyny awansowały do zawodów powiatowych.

Dwa tygodnie później, tj. 31 maja nasi uczniowie udali się na zawody powiatowe, które odbyły się na Orliku w Grodzisku Dolnym. W zawodach tych wzięło udział 4 zespoły ze szkół podstawowych: Brzóza Królewska, Kuryłówka, Laszczyny oraz Chałupki Dębniańskie. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi uczniowie uplasowali się tym razem na trzecim miejscu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięska drużyna awansowała na zawody rejonowe.

(Paweł Mazurkiewicz)

Dzień Rodziny - klasy I i II

W dniu 30 maja 2017r. uczniowie klas I i II wraz z wychowawczyniami Barbarą Majkut oraz Władysławą Baj zaprosili rodziców na uroczystą akademię z okazji ich święta. Do szkoły przybyły wszystkie mamy i bardzo wielu tatusiów. Dzieci pięknie deklamowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Zaprezentowały przygotowane scenki; klasa pierwsza "Chcę być dorosły", klasa druga "Rozprawa na temat roli mamy i taty". Wszystkim rodzicom bardzo podobały się tańce , które dzieci zatańczyły z wielkim zaangażowaniem. Wykonały rytmicznego Rock and rola, "Taniec westernowy" oraz "Taniec z chustą". Dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie przygotowanymi upominkami oraz złożyły życzenia, które wywołały łzy wzruszenia. Po występach wszyscy spotkali się przy słodkim poczęstunku. Rodzice dzielili się wrażeniami i chwalili swoje dzieci za piękne występy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. (Barbara Majkut)

Dzień Rodziny - przedszkole