Kartki świąteczne

W pierwszych dniach Adwentu, grupa uczniów ze Szkolnego Koła CARITAS, przygotowała dla chorych i samotnych z naszej parafii kartki świąteczne z życzeniami oraz skromne upominki w postaci szopek bożonarodzeniowych. Prace były wykonane pod kierunkiem p. katechetki. (Elżbieta Wnęk)

Wycieczka klas 1-3

W dniu 14.12.2018r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z zerówki uczestniczyły w całodziennej wycieczce do Przeworska i Jarosławia. Uczniowie obejrzeli spektakl teatralny pt. „ W krainie lawendowego rycerza”. Przypomnieli sobie, jak ważne dla każdego człowieka jest czytanie książek. To książki prosiły chłopca, aby je brał do ręki, bo niszczą je mole książkowe. Uczniowie wykazali się znajomością tytułów książek oraz wieloma szczegółami z „ Karolci”.
Kolejnym etapem wycieczki były zabawy w sali zabaw „ Korona” w Jarosławiu. Tam podczas dwugodzinnego pobytu dzieci: zjeżdżały, huśtały się, strzelały z armatek, jeździły samochodami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się plansza interaktywna. To był wspaniały czas, spędzony wspólnie z kolegami. Zadowoleni, z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do szkoły. (Barbara Majkut)

Pasowanie na czytelnika

13 grudnia odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Na początku uroczystości uczniowie poznali postacie z bajek, wysłuchali wierszy i piosenek, a także obejrzeli inscenizację wiersza Jan Brzechwy pt „Na straganie”. Pierwszoklasiści, musieli również rozwiązać różne zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania. Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, a następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany na czytelnika biblioteki szkolnej. Każdy nowy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom, malowankę, zakładkę z ołówkiem oraz słodką niespodziankę. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych czytelników z klasy pierwszej do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytelniczych. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)

Mikołajki

6 grudnia z okazji „Mikołajek” klasy IV – VIII pojechały na film pt „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” do MCK w Leżajsku. Dodatkowo klasy czwarta i piąta odwiedziły Miejską Biblioteczną Publiczną w Leżajsku. Uczestniczyły tam w lekcji bibliotecznej, rozwiązywały zagadki oraz zwiedziły budynek biblioteki. (Ewelina Leboda)

Cyrk

26 listopada 2018r. nasi uczniowie mogli podziwiać cyrkowe akrobacje ukraińskiego cyrku „Szok”. Artyści wprawili w zachwyt zebraną publiczność. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Dużo atrakcji, ale i trochę strachu dostarczył dzieciom ogromny wąż, którego uczniowie mieli okazję poznać z bliska. Niektóre z nich wykazały się dużą odwagą głaszcząc pytona. Były również pokazy żonglerki, iluzji, jazdy na małym rowerku oraz spotkanie z niedźwiedziem i Supermanem. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko. (Iwona Maluszczak)

Warsztaty profilaktyczne "Spotkanie w realu"

„Spotkanie w Realu” to spektakl w wykonaniu grupy artystycznej ALPIM, która 13 grudnia 2018 r. w ramach profilaktyki uzależnień pokazała uczniom naszej szkoły, że „zwykłe” ubranka zamienione w bohaterów wyposażonych w ludzkie cechy i emocje mogą wyrazić mocne treści- w relacjach międzyludzkich liczy się przede wszystkim drugi człowiek i takie wartości jak rodzina, przyjaźń i pomaganie innym. (Elżbieta Kluza)

Konkurs z języka angielskiego

W dniu 27 listopada 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. W teście wzięło udział 23 uczniów z klas 4-8. Zadania konkursowe dostosowane były do wieku uczniów, każdy z uczestników rozwiązywał test składający się z 30 pytań. W konkursie zwyciężyli uczniowie klasy 8- Maksymilian Maj i Piotr Romanowski. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 5 - Kamil Karaś i Nikodem Kojder. Za zajęcie trzeciego miejsce nagrody otrzymali Julia Baran z klasy 6 i Krzysztof Czerwonka z klasy 8. Nagrody książkowe zostały pozyskane od wydawnictwa Pearson i Oxford. (Elżbieta Popowicz)

Konkursy biblioteczne

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w klasach IV - VIII odbył się konkurs, którego celem była popularyzacja wiedzy i postaci Marszałka Polski – Józefa Piłsudskiego – wielkiego wodza i polityka II Rzeczpospolitej, a także kształtowanie wśród uczniów szacunku dla dziejów ojczystych.

I miejsce – Julia Baran kl.VI
II Miejsce –Wiktoria Krawiec kl. VIII
III miejsce –Dominika Strug kl. VIII

W klasach I – III odbył się konkurs plastyczny „Symbole narodowe”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, prace były ciekawe, wykonane różnymi technikami. Celem konkursu było wzbudzanie u dzieci uczuć patriotycznych i dumy narodowej. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)