Dzień pluszowego misia

21 listopada 2019r. w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy sympatycy pluszowego misia poznali jego historię, brali udział w różnych konkurencjach, zabawach muzycznych i tańcach. Finałem święta było złożenie uroczystej przysięgi.(W.Baj)

Spotkanie z bibliotekarką

W roku szkolnym 2019/20 dzieci z oddziałów 0b, 0c oraz klasy I biorą udział w międzynarodowym projekcie czytelniczym„ Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. W ramach tego projektu realizowane są różne moduły oraz czytane bajki, baśnie, wiersze polskich autorów. Dzieci z poszczególnych klas zabierają misie (Tolę, Leosia, Tusię) do swoich domów i wspólnie z rodzicami czytają im polską literaturę. Zadaniem dzieci jest prowadzenie dzienniczka, w którym zapisują czytane utwory, odrysowują swoje rączki oraz wykonują rysunek dla misia. W szkole również, systematyczne czytana i omawiana jest literatura dla dzieci . Najczęściej robią to nauczyciele, ale zapraszani są również goście. Wydarzenia te rejestrowane są w „ misiowej” kronice.
W dniu 20 listopada naszym gościem była P. Aneta Szczepek – bibliotekarka Gminnej Biblioteki w Chałupkach Dębniańskich. Przeczytała i omówiła z dziećmi bajkę pt. ” Bałaganiak”. Przekazała dzieciom zakładki do książek oraz słodkości. To było bardzo ciekawe spotkanie. (Barbara Majkut)

Spotkanie z kolejarzem

W dniu 19 listopada 2019r. w naszej szkole gościliśmy P. Jan, wieloletniego pracownika kolei. W ramach kampanii „ Bezpieczny przejazd”- „ Zatrzymaj się i żyj”, opowiedział dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz klas I- III o pracy kolejarzy. Na prezentacji pokazał jak wyglądały pociągi dawnej, a jak wyglądają dzisiaj. Szczególną uwagę poświęcił zachowaniu się podczas podróży oraz bezpiecznego przechodzenia przez przejazd kolejowy. Przeprowadził quiz z wiedzy o bezpieczeństwie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się rekwizyty przyniesione przez P. Kolejarza. W nastrój spotkania wprowadziła nas P. Grażyna – bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Giedlarowej , która w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” , pięknie odczytała wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Dziękujemy P. Anecie Szczepek za zorganizowanie spotkania. (Barbara Majkut)

Konkurs czytelniczy

Uczniowie klas II i III wzięli udział w konkursie czytelniczym pt. „Baśnie i wiersze dla najmłodszych”. Dzieci podczas konkursu musiały wykazać się znajomością twórczości Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Hansa Christiana Andersena i braci Grimm. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Rade Rodziców oraz odblaskami. (Ewelina Leboda)
I miejsce – Dawid Wanat
II miejsce – Zuzanna Lis
- Andżelika Półtorak
III miejsce - Julia Salwach
- Eliza Stopyra

Szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Książka”

Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego klas 4-8 organizowanego przez p. Elżbietę Kluza odbyła się pod hasłem „KSIĄŻKA”. Finał miał miejsce 14 listopada 2019r. Oprócz promowania młodych talentów konkurs miał zasadnicze cele: rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, bogacenie słownictwa uczniów, a także utrwalanie wartości książki jako źródła wiedzy o życiu, świecie i o nas samych. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy. Zostali nimi:
mistrzyni kl. IV-V Gloria Gnatek
wicemistrz kl. IV-VI Jakub Trojak
mistrzyni kl. VI Lena Kula
wicemistrz kl. VI Emilia Kojder
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(Elżbieta Kluza)

Niepodległość - akademia

„11 listopada 1918- tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa”- pod takim hasłem 12.11.2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas II, VI i VII. W formie montażu słowno-muzycznego będącego przypomnieniem trudnej drogi do wolności młodzi artyści oddali hołd tym, którym zawdzięczamy życie w wolnej i niepodległej Ojczyźnie:
„Gdyby nie oni, nie byłbyś tu,
Nie znałbyś świata i ciebie świat.
Nie przeżyłbyś stu kolorowych dni,
Zwyczajnych dni, słonecznych dat.”
(Władysława Baj, Elżbieta Kluza, Elżbieta Wnęk)

GMINNA UROCZYSTOŚĆ OBCHODÓW 101. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W CHAŁUPKACH DĘBNIAŃSKICH

W dniu 11 listopada 2019r. przedstawiciele uczniów kl. 6 i 7 pod opieką Elżbiety Kluza, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas oraz poczet sztandarowy wzięli udział w gminnych obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które w tym roku odbyły się w naszej miejscowości. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą przy udziale władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Leżajsk p. Krzysztofem Sobejką. Nabożeństwo swoim śpiewem uświetnił zespół Canta Rhei pod opieką p. Elżbiety Wnęk. Po mszy uczniowie poetycko wspomnieli bohaterstwo naszych rodaków, a następnie złożyli wieniec pod pamiątkowym obeliskiem. (Elżbieta Kluza)

Narodowe śpiewanie hymnu