Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Konkurs historyczny

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzonego 1 marca, w naszej szkole odbył się konkurs poświęcony Danucie Siedzikównie „Ince” i mjr Hieronimowi Dekutowskiemu „Zapora”. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)

I miejsce – Dominika Strug
II miejsce – Wiktoria Krawiec
III miejsce – Julia Baran

więcej »
------------------------------------------------------------------

DZIEŃ KREATYWNOŚCI

W naszej szkole 28.02.2019 r. odbył się Dzień Kreatywności klas O-III. Celem spotkania było kształtowanie pozytywnych postaw wobec kreatywności, wzmacnianie motywacji do twórczego myślenia i działania, międzyklasowa integracja uczniów. Podczas pracy w grupach obowiązywała zasada współpracy i otwartości na pomysły innych. Panowała atmosfera przyjaznej, twórczej pracy, która sprzyjała integracji grupowej uczniów. Wspólna zabawa i przyjemność działania zachęciły wszystkich do bycia kreatywnym. Każda z wykonanych prac wyróżniała się oryginalnością i kreatywnością. (W.Baj, E.Heliniak, K.Sigda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Zabawa karnawałowa

Tradycyjnie jak co roku semestr pierwszy nauki zakończyła „zabawa choinkowa”. Choinka szkolna jest uroczystością, która wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole. Jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla uczniów i społeczności lokalnej. Przed południem w barwnych kostiumach wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. Wielu uczniów przybyło ze swoimi rodzicami i młodszym rodzeństwem. Rodzice chętnie włączają się w organizację i przygotowują poczęstunek dla swoich pociech. Pięknie przystrojona sala nastrajała do karnawałowego szaleństwa. Uczniowie brali udział w różnych ciekawych zabawach, tańcach i konkursach, za które byli nagradzani zakupionymi nagrodami z Rady Rodziców. Humory dopisywały! (Bernadeta Wiśniewska Mazepa)

więcej »
------------------------------------------------------------------

,,Co w trawie piszczy?”- musical profilaktyczny

31 stycznia 2019 r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w musicalu profilaktycznym pt. „Co w trawie piszczy”, w którym mieszkańcy łąki przeżywają fantastyczną przygodę. Zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowodniły, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnimy to tylko wspólnymi siłami możemy pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Po obejrzeniu spektaklu dzieci odwiedziły salę zabaw -,,Korona” w Jarosławiu, gdzie rozładowały swoją energię. (Władysława Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Festiwal kolęd i pastorałek

Dnia 30 stycznia 2019 r. w Wierzawicach odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, których przygotowała p. Elżbieta Wnęk. Wśród solistów zaprezentowała się w I kategorii wiekowej Wiktoria Sołga kolędą „A cóż z tą Dzieciną” zdobyła II miejsce; w drugiej kategorii wiekowej Julia Baran wyśpiewała kolędą „Tylko jedna jest taka noc” - I miejsce. Zespoły „Śpiewające Gwiazdki” i „Canta Rhei” zdobyły także I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje z osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Podróżnik w naszej szkole

11.01.2019 r. gościliśmy w naszej szkole podróżnika, który opowiedział nam o swoich pasjach. Tym razem opowieści dotyczyły Amazonii. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mieli możliwość poznania przyrody, kultury i zabytków tego zakątka świata. Brazylijskie lasy okazują się być niezwykle niebezpiecznym miejscem dla człowieka z innego rejonu świata. Sztuka przetrwania polega na byciu ostrożnym i uważnym cały czas. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści oraz obejrzeli mnóstwo zdjęć. Ciekawą atrakcją były sprzęty niezbędne do przeżycia w dżungli. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs plastyczny ,,Zdrowo się odżywiam”

W dniach od 27 listopada do 10 grudnia 2018 r. odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ,,Zdrowo się odżywiam”. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie świadomości zdrowotnej, rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci oraz umiejętności plastycznych. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik i ilość włożonej pracy. Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
Eliza Stopyra- I miejsce
Julia Salwach – I miejsce
Oliwier Kula – II miejsce
Krzysztof Danak - II miejsce
Natalia Szczepek – III miejsce
Karol Boroń – III miejsce
(E.Heliniak, W.Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------

"Idę do szkoły"

W naszej szkole realizowany był program adaptacyjny dla uczniów klasy pierwszej ,, Idę do szkoły” ( wrzesień –listopad 2018). Celem programu było stworzenie atmosfery poczucia bezpieczeństwa, pozytywnego nastawienia do szkoły, radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach oraz nabycie umiejętności znoszenia stresów i porażek. Rodzice uczniów aktywnie uczestniczyli w realizacji programu. Są świadomi form pomocy i wsparcia oferowanego przez naszą szkołę. Uważają, że program adaptacyjny w szkole jest potrzebny i pomógł dziecku w przystosowaniu się do nowej sytuacji. (W.Baj, E.Heliniak)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019