Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Pomoc dla szkół z Kosowa

Szkolne Koło Caritas wsparło Gminną Akcję pomocy dla szkół z Kosowa. Dnia 15 grudnia 2019 r. przy kościele parafialnym w Chałupkach Dębniańskich przygotowali kiermasz ozdób świątecznych i stroików. Zebraną kwotę pieniężną w wysokości 500,58 zł. przeznaczono na zakup uczniom tych szkół upominki na Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję Szkolnego Koła Caritas. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Sukces Julii na konkursie kolęd

16 grudnia 2019 roku w Zespole Szkół w Dębnie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Kolęd Niemieckojęzycznych ,,Deutsche Weihnachtslieder”. W konkursie wzięło udział siedem szkół z terenu gminy Leżajsk. Naszą szkołę reprezentowała Julia Baran z piosenką O Tannenbaum. Uczennica wykazała się dużymi zdolnościami językowymi i talentem muzycznym przez co zdobyła wyróżnienie w konkursie oraz nagrodę ufundowaną przez ambasadę Niemiec i Goethe Institut. (Marta Matuszek)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Jasełka

Jasełka Bożonarodzeniowe w naszej szkole odbyły się w piątek 20.12.2019 r. Scenariusz jasełek przygotowała p. katechetka na podstawie tekstu Pisma św. Całość przedstawienia została wykonana przez uczniów kl. VII, którzy z wielkim zaangażowaniem zaprezentowali je przed zgromadzoną na świetlicy społecznością szkolną. Wszyscy uczniowie razem z Dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły pięknie włączali się w śpiew kolęd. Dzięki temu wszyscy wspólnie przeżyli wspaniałe chwile podczas tego niezwykłego spotkania. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Spotkanie z policjantem

W dniu 10 grudnia 2019r. w ramach realizacji kolejnego modułu z projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury" w naszej szkole gościliśmy Panów policjantów. Panowie Daniel i Damian opowiadali przedszkolakom oraz uczniom klasy pierwszej o bezpiecznym poruszaniu się po drogach. Przypomnieli oznaczenia na drogach oraz sygnalizację świetlną. Zwrócili uwagę na zakładanie światełek odblaskowych. Omówili sprawę kontaktu z osobami nieznajomymi oraz ostrożnego zachowania podczas spotkania ze zwierzętami. Przypomnieli numery alarmowe. Dzieci poruszały bardzo dużo nurtujących je spraw, na które Panowie z wielką cierpliwością i zaangażowaniem odpowiadali. Na zakończenie spotkania, Franiu wręczył piękny rysunek. To było bardzo ciekawe spotkanie.(Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Upominki dla chorych

Uczniowie naszej szkoły zaangażowani w Szkolne Koło „Caritas”, przygotowali dla osób chorych z terenu naszej parafii kartki świąteczne z życzeniami oraz drobny upominek w postaci szopki wykonanej na drewnianym krążku. Wszystkim osobom , do których trafiają te upominki za pośrednictwem ks. Jana Szczepaniaka życzymy obfitych łask Bożych na czas oczekiwania na Boże Narodzenie i błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku 2020. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs biblijny

Dnia 27 listopada 2019 r. czterech uczniów naszej szkoły z klasy VII i VIII wzięło udział w XX Regionalnej Olimpiadzie Wiedzy o Wielkich Polakach w tym roku o św. Janie Pawle II. Najwięcej punktów uzyskali: Anna Malach, Kamila Szczepek i Jakub Lewcio.
Natomiast dnia 3 grudnia 2019 r. odbył się etap szkolny Konkursu Biblijnego „Eucharystia daje życie”, w którym wzięło udział 14 uczniów naszej szkoły. Najwięcej punktów uzyskali: Jakub Trojak, Dominik Grzywna i Wiktoria Sołga. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów dobrych wyników i życzymy dalszych sukcesów. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Fabryka Czekolady Coco De Mer

26 listopada 2019r. odbyła się wycieczka klas O - III do Fabryki Czekolady w Rzeszowie. Uczniowie brali udział w warsztatach, podczas których mieli możliwość zaprojektowania własnej tabliczki czekolady z dodatkiem wybranych bakalii i pomalowania czekoladą pracy plastycznej. Poznali proces produkcji czekolady od samego ziarenka. Swoją energię rozładowali w sali zabaw. (W.Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Szkolny Konkurs Poezji Dziecięcej ,,Wesołe wierszyki”

25 października 2019r. w naszej szkole odbył się poetycki konkurs klas O – III. Celami konkursu było rozwijanie zainteresowań poetyckich, kształcenie umiejętności wyrazistej interpretacji i wyrabianie tzw. ,,zdrowej rywalizacji”. Laureatami konkursu zostali:
w kategorii klas O – I:
I miejsce - Antonina Salwach
II miejsce - Patryk Grabowiec
III miejsce Mikołaj Rączka
w kategorii klas II – III:
I miejsce - Martyna Kuras
I miejsce – Zuzanna Lis
II miejsce - Eliza Stopyra
III miejsce - Julia Salwach
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy SP im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich. ( W. Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019