Konkurs piosenki

Przedszkolada

Dnia 18.05.2017r. w Wierzawicach odbyła się Gminna Przedszkolada, w której dzieci z oddziałów przedszkolnych w Chałupkach Dębniańskich wzięły udział. Tematem Przedszkolady była „Wiosna zagościła wśród nas” Kategorie konkursów to: recytatorski, plastyczny oraz konkurs piosenki. Dzieci z oddziału 6-latków wzięły udział w konkursie piosenki, gdzie Zuzanna Lis zdobyła II miejsce za wykonanie piosenki pt. „Słoneczne opowieści”. Natomiast Martyna Kuras i Andżelika Kolbusz zostały wyróżnione. Przedszkolaki z oddziału 3-4 latków, wzięły udział w konkursie plastycznym, gdzie I miejsce zdobyła: Antonina Salwach II miejsce zdobyła: Gabriela Dziedzic oraz wyróżnienie: Emilia Rozlazły i Zuzanna Szczęch Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie zostały nagrodzone. (Iwona Maluszczak)

Wycieczka klas IV-VI do Wieliczki i Krakowa

18.05.2017 r.uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczycieli ( B. Płachta, E. Kluza oraz P. Mazurkiewicz) odbyli całodniową wycieczkę na trasie Nowy Wiśnicz- Wieliczka- Kraków. Wyjątkowo piękna słoneczna pogoda sprzyjała, więc podróż przebiegała według założonego harmonogramu. Po obejrzeniu zabytkowego zamku w Nowym Wiśniczu zwiedzający zeszli na 3 poziom kopalni soli w Wieliczce. Uczniowie poznali historię wydobycia „polskiego złota”, czyli soli oraz mozolną pracę górników. Z Kopca Kościuszki podziwiano z kolei piękną panoramę Krakowa. Zwieńczeniem wycieczki były zakupy ciekawych pamiątek oraz poczęstunek w McDonaldzie. (E. Kluza)

Jan Paweł II i Fatima

17 maja 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pt. "Jan Paweł II i Fatima". Uczniowie pod kierunkiem pani katechetki zaprezentowali historię związaną z osobą Jana Pawła II i wydarzeń w Fatimie. Zaprezentowany też został film dokumentalny o wydarzeniach na placu św. Piotra w Rzymie z dnia 13 maja 1981 r. kiedy zamachowiec strzelał do Jana Pawła II. Zwieńczeniem tej uroczystości były pieśni Maryjne i papieskie, które wyrażały naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia i świętości Jana Pawła II. (Elżbieta Wnęk)

Konkurs Poezji Patriotycznej

Dnia 16 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się, zorganizowany przez bibliotekę szkolną, Konkurs Poezji Patriotycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-VI. Wszyscy uczniowie przygotowali, a następnie pięknie wyrecytowali przygotowane przez siebie wiersze. Każdy z uczestników konkursu otrzymał słodki upominek. (Ewelina Leboda)

Uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to szczególny dzień w historii naszego kraju- święto każdego Polaka. Nasi uczniowie: klasy II, IV i VI, w dniu 11 maja 2017r. przybliżyli wierszem i piosenką to wydarzenie podczas uroczystej akademii. Spotkanie to nie tylko było wspomnieniem trudnych i zarazem chlubnych momentów dziejowych. Uczyło postaw patriotyzmu oraz miłości do ojczyzny:
„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię – i żyć,
ale nie można owocować.”(W. Szymborska, Gawęda o miłości ziemi ojczystej”)
(Władysława Baj, Elżbieta Kluza)

Program profilaktyczny