Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Cyrk

26 listopada 2018r. nasi uczniowie mogli podziwiać cyrkowe akrobacje ukraińskiego cyrku „Szok”. Artyści wprawili w zachwyt zebraną publiczność. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Dużo atrakcji, ale i trochę strachu dostarczył dzieciom ogromny wąż, którego uczniowie mieli okazję poznać z bliska. Niektóre z nich wykazały się dużą odwagą głaszcząc pytona. Były również pokazy żonglerki, iluzji, jazdy na małym rowerku oraz spotkanie z niedźwiedziem i Supermanem. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko. (Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Warsztaty profilaktyczne "Spotkanie w realu"


„Spotkanie w Realu” to spektakl w wykonaniu grupy artystycznej ALPIM, która 13 grudnia 2018 r. w ramach profilaktyki uzależnień pokazała uczniom naszej szkoły, że „zwykłe” ubranka zamienione w bohaterów wyposażonych w ludzkie cechy i emocje mogą wyrazić mocne treści- w relacjach międzyludzkich liczy się przede wszystkim drugi człowiek i takie wartości jak rodzina, przyjaźń i pomaganie innym. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs z języka angielskiego

W dniu 27 listopada 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. W teście wzięło udział 23 uczniów z klas 4-8. Zadania konkursowe dostosowane były do wieku uczniów, każdy z uczestników rozwiązywał test składający się z 30 pytań. W konkursie zwyciężyli uczniowie klasy 8- Maksymilian Maj i Piotr Romanowski. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 5 - Kamil Karaś i Nikodem Kojder. Za zajęcie trzeciego miejsce nagrody otrzymali Julia Baran z klasy 6 i Krzysztof Czerwonka z klasy 8. Nagrody książkowe zostały pozyskane od wydawnictwa Pearson i Oxford. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkursy biblioteczne

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w klasach IV - VIII odbył się konkurs, którego celem była popularyzacja wiedzy i postaci Marszałka Polski – Józefa Piłsudskiego – wielkiego wodza i polityka II Rzeczpospolitej, a także kształtowanie wśród uczniów szacunku dla dziejów ojczystych.

I miejsce – Julia Baran kl.VI
II Miejsce –Wiktoria Krawiec kl. VIII
III miejsce –Dominika Strug kl. VIII

W klasach I – III odbył się konkurs plastyczny „Symbole narodowe”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, prace były ciekawe, wykonane różnymi technikami. Celem konkursu było wzbudzanie u dzieci uczuć patriotycznych i dumy narodowej. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Pluszowy Miś w roli głównej

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… jest to jedna z najpopularniejszych zabawek. Miś pluszowy kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie był kumplem do zabawy, kompanem podróży, antidotum na nocne koszmary, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć.” 23 listopada już kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu do naszych sal lekcyjnych „przybyli niezwykli goście”. Były to PLUSZOWE MISIE. W czasie spotkania w świetlicy szkolnej zarówno dzieci , jak i misie brały udział w wielu konkursach i zabawach. Dzieci poznały historię powstania pluszowej zabawki oraz wiele ciekawostek z życia niedźwiadków. Wspólnie rozwiązywały zagadki . To była wspaniała zabawa. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dla niepodległej

W dniu 9.11.2018 r. włączyliśmy się do akcji odśpiewania hymnu państwowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naród polski. Hymn ten rozpoczął uroczystą akademię, podczas której każda klasa zaśpiewała wybrane pieśni patriotyczne, niektórzy uczniowie recytowali wiersze, a uczniowie klasy ósmej przedstawili historię naszego kraju. Wystąpił również zespół Canta Rei z pięknymi wykonaniami pieśni, prowadzony przez panią Elżbietę Wnęk. Zespół śpiewaczy "Chałupczanie" uświetnił akademię pieśniami wykonanymi przy dźwiękach akordeonu. Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie okolicznościowe po czym wszyscy wspólnie odśpiewali "Rotę". (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Bal Wszystkich Świętych

31 października w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych, który zgromadził całą naszą społeczność uczniowską by poznać naszych bohaterów świętości. W tym roku z racji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci przedstawiały polskich świętych i błogosławionych. Najmłodsi przedstawili św. Kingę, św. Stanisława Kostkę i św. Kazimierza Królewicza. Klasy I - III zaprezentowały św. Jadwigę Królową Polski, św. Jana Pawła II oraz św. Faustynę Kowalską. Uczniowie klas IV - VIII ukazali św. Maksymiliana Kolbe, bł. Honorata Koźmińskiego, św. Andrzeja Bobolę, św. Alberta Chmielowskiego i bł. Karolinę Kózkównę. W trakcie zabawy były także zagadki z nagrodami. Podczas balu, wszyscy pięknie się bawili śpiewając piosenki o świętych i błogosławionych. Najbardziej została w pamięci piosenka z refrenem, że "każdy może być święty, jeśli tylko chce". Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Warsztaty30 października 2018r. w naszej szkole odbyły się trzy spotkania warsztatowe dla uczniów z klas I-III , IV-VI oraz nauczycieli prowadzone przez P. psycholog. W czasie zajęć poruszane były kwestie szeroko pojmowanej profilaktyki uzależnień oraz bezpiecznego i zdrowego stylu życia. Dzieci dowiedziały się, jakie zagrożenia niosą ze sobą dopalacze oraz wzięły udział w dyskusji na temat wpływu używek na ich zdrowie i życie. Prowadząca, położyła duży nacisk na uświadomienie młodzieży negatywnych skutków substancji uzależniających, omówiła sposoby niszczenia przez nie organizmu oraz ich destrukcyjny wpływ na psychikę młodego człowieka. Powyższe tematy będą też poruszone na spotkaniu z rodzicami w dniu 12.12.2018 r. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019