Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Sukcesy językowe naszych uczniów

Uczniowie naszej szkoły systematycznie uczestniczą w zmaganiach konkursowych z języka angielskiego. W tym roku szkolnym zdobyli wiele nagród zajmując czołowe lokaty w konkursach na różnych szczeblach. Do najważniejszych należy tytuł finalisty konkursu kuratoryjnego, który zdobył Piotr Romanowski z klasy 7. W konkursie językowo-czytelniczym "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa, który odbył się w Szkole Podstawowej w Starym Mieści Maksymilian Maj zdobył pierwsze miejsce, a Piotr Romanowski drugie. Trzecim konkursem, w którym nasza szkoła od lat bierze udział jest Powiatowy Konkurs Czytania ze Zrozumieniem organizowany przez Szkołę Podstawową nr 3 w Leżajsku. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 12 uczniów z klas 5-7. Do drugiego etapu zakwalifikowali się Piotr i Maksymilian. Obaj uczniowie uzyskali tytuły laureata mierząc się ze znajomością lektury pt. "O czym szumią wierzby". Ostatnim już czerwcowym sukcesem jest I miejsce Piotra i wyróżnienie Maksa w konkursie międzyszkolnym pt. "English is cool" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Brzyskiej Woli. Gratuluję serdecznie i zachęcam wszystkich uczniów do poszerzania swojej wiedzy, aby móc cieszyć się sukcesami i nagrodami. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs ortograficzny

Coroczny konkurs ortograficzny odbył się na przełomie maja i czerwca w dwóch kategoriach wiekowych: klas 4-5 oraz klas 6-7 w dwóch etapach (klasowym i międzyklasowym).
Zwycięzcami zostali:
Julia Baran i Kamila Szczepek (kl. V)-mistrzynie ortografii klas 4-5
Krzysztof Czerwonka (kl.7)-mistrz ortografii klas 6-7
Dominika Strug (kl.7)-wicemistrzyni klas 6-7
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs ekologiczny

6 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół w Giedlarowej został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny „Szkoła przyjazna środowisku” zorganizowany przez Stare Miasto – Park, którego celem było przekonanie dzieci i młodzieży do ochrony środowiska poprzez upowszechnianie i utrwalanie postaw ekologicznych.Konkurs składał się z 3 zadań:
1. „Ekoplakat” – dla klasy II-III, w którym zostali wyróżnieni:
-Wiktoria Lewcio
-Maja Maj
-Karolina Krzemińska
-Dawid Miś
-Michał Klin
2. „W rytm ekologii” – dla klas klasy IV-V, w którym zostali wyróżnieni:
- Julia Dziedzic
-Kacper Markocki
-Gabriel Nowak
3. Wycieczka do Sortowni śmieci w Giedlarowej w której wzięli udział uczniowie klas IV-VI.
(Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Rajd rowerowy do Ubieszyna

Znów, jak co roku uczniowie naszej szkoły, tj. klasa V i III, odbyli piknik w gospodarstwie agroturystycznym Pani Marioli Drapałowej w Ubieszynie. Klasa V pod opieką nauczycieli na miejsce dotarła rowerami zachowując wszelkie względy bezpieczeństwa w odblaskowych kamizelkach oraz kaskach. Trzeciaczki dojechali autami rodziców. Tegoroczny rajd miał wyjątkowy charakter, ponieważ oprócz utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się na drodze miał na celu upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym celu młodzi rowerzyści podróżowali z przypiętymi do rowerów biało-czerwonymi chorągiewkami. Ponadto odbyły się tematyczne konkursy z nagrodami. Poza tym aktywnie spędzali czas na zabawie i rozgrywkach sportowych. Pieczona kiełbasa, świeżo pieczony przez dzieci chleb i ciasteczka dopełniły smaku imprezy. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to święto na które wszyscy czekają z niecierpliwością. Bo jakże nie cieszyć się gdy zajęcia są poza budynkiem szkoły i w dodatku tylko te sportowe. Największym zainteresowaniem cieszyły się biegi po medale. Uczniowie klas 1-3 wystartowali w tej konkurencji, aby sprawdzić swoje możliwości. Uczniowie klas starszych rozegrali mecze piłki nożnej. Dużą frajdę dały dzieciom dmuchane zjeżdżalnie, do których kolejka się nie kończyła. Aby móc odpocząć uczniowie rozłożyli sobie kocyki w cieniu drzew. Odpoczywając grali w gry planszowe i różnego rodzaju quizy. Rodzice przygotowali dla dzieci kiełbaski z ogniska lub grilla oraz napoje i coś słodkiego. Dzieci rozwijały także talenty plastyczne rysując kolorową kredą po drodze (zamkniętej na czas pikniku) lub malując łąkę na foliowej tafli rozpostartej między drzewami. Najważniejsze jednak było to, że pogoda była śliczna, a uśmiechy gościły na buziach cały dzień.(Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka do Zakopanego

W dniach 29.05-30.05.2018r. czterdziestu pięciu uczniów klas IV-VI pod opieką wychowawców wzięło udział w wycieczce do Zakopanego. Celem wyjazdu był aktywny wypoczynek , integracja społeczności szkolnej, a przede wszystkim zwiedzenie atrakcji turystycznych naszych gór; Doliny Kościeliskiej, Gubałówki, Krupówek i wiele innych. Po trudach zwiedzania odpoczywano w przytulnym ośrodku „Parzenica”. Na szczęście pogoda dopisywała. Zmęczeni, ale radośni, zaopatrzeni w góralskie pamiątki wszyscy wrócili do domów. (Bożena Płachta)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Przegląd Pieśni Maryjnej

Dnia 27 maja 2018 r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Juli Baran, Emilia Maj, Aleksandra Kondub, Natalia Miś, Anna Malach, Dominika Strug, Gabriela Zalot, wzięli udział w XVII Regionalnym, XI Podkarpackim Przeglądzie Pieśni Maryjnej pn. Znak Nadziei w Bazylice OO. Bernardynów w Leżajsku. Zespół zaśpiewał dwie pieśni pt. "Twoje Fiat" oraz "Niepokalana o czułym Sercu". Zespół został przygotowany przez Elżbietę Wnęk.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień rodziny

Dnia 25.05.2018r. w naszej szkole uroczyście odbyło się święto rodziny. Dzięki temu świętu dzieci z oddziałów przedszkolnych 3,4,5,6-letnich okazały rodzicom szacunek, miłość oraz podziękowanie za trud włożony w wychowanie. Przedszkolaki pięknie wystąpiły, bardzo się starały podczas recytacji wierszy, scenek oraz śpiewu piosenek i tańców. Dodatkową atrakcją tej uroczystości była prezentacja, na której dzieci dziękowały rodzicom za wszystko co dla Nich zrobiły i robią. Również został wyświetlony filmik z IV Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaka- Sprintem do Maratonu, w którym wzięły udział dzieci, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Po całej oprawie artystycznej dzieci wręczyły swoim rodzicom własnoręcznie wykonane prezenty. Pani Dyrektor Lucyna Ładak złożyła życzenia wszystkim rodzicom i zaprosiła na słodki poczęstunek. Dzień ten był bardzo ciekawy, pełen wrażeń i wesoły dla wszystkich. (Bernadeta Wiśniewska)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019