Dzień patrona

Dnia 18 września 2018 r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich. Uczniowie kl. VI przygotowali pod kierunkiem p. katechetki Elżbiety Wnęk przedstawienie o świętym Patronie, które obejrzała społeczność szkolna w kościele parafialnym. Następnie wszyscy uczestniczyli we Mszy świętej, w której dziękowaliśmy za opiekę i prosiliśmy św. Stanisława o wstawiennictwo na kolejny rok szkolny. (Elżbieta Wnęk)

Rok szkolny 2018/2019 rozpoczęty!!!

3 września odbyła się uroczysta akademia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2018/2019. Podczas niej uczniowie naszej szkoły oddali hołd wdzięczności tym, którzy walczyli za Polskę. Klasa pierwsza wkroczyła w szeregi uczniów poprzez ślubowanie, Pani Dyrektor dokonała jej uroczystego pasowania na ucznia naszej szkoły. Ponadto życzyła Nauczycielom i Uczniom sukcesów w nowym roku szkolnym. (Władysława Baj)

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

Rok szkolny dobiegł końca- 22 czerwca to ostatni, ale jakże oczekiwany dzień roku szkolnego 2017/2018! Po uroczystej mszy świętej odbyła się akademia, podczas której wierszem i piosenką pożegnano szkołę i jednocześnie powitano wakacje. Nie odbyło się bez wzruszających podziękowań i gratulacji tym, którzy wzorowo i sumiennie pracowali- otrzymali świadectwa z paskiem oraz nagrody książkowe. W tym roku nie żegnamy absolwentów, więc wszystkim mówimy: Do zobaczenia, wesołych wakacji! (Dominika Majkut, Elżbieta Kluza)

Kibicuje klasa trzecia

,,W szeregu już stanęła drużyna
I odśpiewano hymn.
Gotowy jest z orłami na piersiach,
Biało-czerwony team.”
W dniu meczu tj.19.06.2018r. uczniowie naszej szkoły, razem z Panią Dyrektor Lucyną Ładak, wspierali drużynę polskiej reprezentacji piłki nożnej, która miała rozegrać pierwszy mecz w mistrzostwach świata. Społeczność szkolna przyszła ubrana w biało-czerwone barwy i różne gadżety. Finałem dnia był wspólnie odśpiewany hymn mundialu ,,Polska drużyna”. (Władysława Baj)

Piknik rodzinny

Dnia 17 czerwca 2018 r. odbył się Piknik Rodzinny przy GOK Gminy Leżajsk w Chałupkach Dębniańskich. Nasi uczniowie zaprezentowali piosenki, tańce oraz humorystyczne scenki pod okiem wychowawców i nauczycieli naszej szkoły:
- p. Teresa Muszyńska przygotowała – kl. I – piosenka i 2 humorystyczne scenki;
- p. Barbara Majkut – kl. II – piosenka i 2 tańce;
- p. Władysława Baj – kl. III – 2 piosenki i taniec;
- p. Elżbieta Wnęk – 2 tańce kl. IV, 2 tańce kl. V; kl. VII – piosenkę pt. „Radość najpiękniejszych lat” oraz występ zespołu „CANTA RHEI” – 4 piosenki.
Życzę miłych wrażeń podczas oglądania zdjęć. (Elżbieta Wnęk)

Piknik edukacji wczesnoszkolnej w Ubieszynie

W dniu 15.06.2018 r. dzieci z oddziału 6-latków oraz klasy I i II wraz z nauczycielami wybrały się na piknik do Ubieszyna do gospodarstwa agroturystycznego Państwa Marii i Edwarda Drapałów. Agroturystyka cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno u dzieci jak i dorosłych. Uczniowie spędzają wolny czas na różnych zabawach w tajemniczym ogrodzie na hamakach, domku na drzewie pociągu, trampolinie oraz namiocie indiańskim TIPI. Dużym powodzeniem cieszyły się również ciasteczka z gruszkami upieczone przez dziewczynki z klasy II oraz kiełbaski i ziemniaczki upieczone przez Pana Edka. Jednak największą atrakcją tego pikniku były olbrzymie bańki mydlane mieniące się pięknymi kolorami. Nie sposób również nie wspomnieć o zwierzętach (kotki, psy), które wyzwalają u dzieci ogromną radość nad ich opieką. Piknik, na który jeździmy co roku jest wspaniały, wracamy zadowoleni i zrelaksowani.(Bernadeta Wiśniewska)

Święto rodziny