Zakończenie roku szkolnego

W dniu 24 czerwca 2016 roku odbyła się akademia na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali nagrody za pilność w nauce i wzorowe zachowanie oraz za frekwencję. Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych wakacji oraz bezpiecznego powrotu we wrześniu. Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek w naszej szkole dla uczniów klasy szóstej. Przygotowywali się oni do opuszczenia murów naszej szkoły już od kilku dni. Najpierw poprosili nauczycieli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, potem zaprosili wszystkich pracowników szkoły na komers. Po czym 24 czerwca przyszli odebrać świadectwa ukończenia szkoły. (Elżbieta Popowicz)

Piknik klasy 3

Dzień rodziny w przedszkolu

Jak co roku dla wszystkich naszych przedszkolaków maj jest miesiącem, w którym z wielkim zaangażowaniem i pasją przygotowują występy dla najukochańszych rodziców. Kulminacją tych przygotowań był „Dzień Rodziny”, który odbył się 31 maja 2016 roku, podczas którego przedszkolaki wystąpiły na scenie prezentując swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. By ten dzień rodzice na długo zapamiętali, po części artystycznej dzieci wręczyły upominki, którym towarzyszył szczery uścisk ukochanej mamy i taty- wyraz głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsi na całym świecie. Do życzeń dołączyła się również pani dyrektor Lucyna Ładak. Ostatnim, ale bardzo słodkim i przyjemnym punktem uroczystości był pyszny poczęstunek. W miłej atmosferze i wśród uśmiechów najmłodszych czas szybko minął. (Iwona Maluszczak)

Spotkanie z policjantem

...)

Rajd rowerowy do Ubieszyna

W Dniu 16 czerwca 2016r. odbył się rajd rowerowy do Ubieszyna. Wzięły w nim udział klasy IV i VI- docelowo dotarły na rowerach, oraz dzieci klasy I, które zostały dowiezione autami przez rodziców. Celem wyjazdu była integracja społeczności uczniowskiej poprzez gry i zabawy na świeżym powietrzu, wdrażanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wyjazd był także formą realizacji programu „Trzymaj formę”, nagrody dla uczniów aktywnie pracujących w bibliotece szkolnej oraz w SU. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia artystyczne- tworzenie flakoników techniką decoupage. Dziewczynki klas starszych miały okazję nauczyć się pieczenia tradycyjnego chleba oraz pysznej szarlotki. Nie obyło się oczywiście bez pieczenia kiełbasek. (W. Baj, E. Kluza, E. Karaś)

English is cool - konkurs

W dniu 15 czerwca 2016 r. uczeń naszej szkoły Piotr Romanowski wziął udział w powiatowym konkursie z języka angielskiego pt. "English is cool" zorganizowanym przez panią Elżbietę Śliz ze Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Kuryłówka fundując bardzo ciekawe nagrody. Piotr zdobył drugie miejsce ustępując koleżance z Dębna jednym punktem. Gratulujemy serdecznie i życzymy Piotrowi dalszych sukcesów, zachęcając innych do brania udziału w konkursach. (Elżbieta Popowicz)

Piknik rodzinny

Dnia 12 czerwca 2016 r. przy Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbył się Piknik Rodzinny, w którym aktywny udział wzięli nasi uczniowie. Pod kierunkiem p. Władysławy Baj uczniowie kl. I zaprezentowali trzy piosenki. Grupa uczniów z kl.2 pod przewodnictwem p. Teresy Muszyńskiej zaprezentowała piosenki w ludowym stylu oraz współczesne. Pani Barbara Majkut przygotowała z uczniami kl. III piosenki i tańce w pięknych baletowych strojach. Starsi uczniowie z kl. IV i V przygotowali pod kierunkiem p. Elżbiety Wnęk piosenkę pt. "Śpiewam i tańczę" oraz dwa tańce współczesne. Nie zabrakło też zespołu wokalno - instrumentalnego "Canta Rhei" wraz z uczniami i absolwentami naszej szkoły. Jak zwykle nie zabrakło wielu emocji podczas występów. Podczas pikniku pan wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko razem z panią dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich Lucyną Ładak rozdali uczniom kl. I wyprawki na nowy rok szkolny. Za te upominki pięknie dziękujemy. Wszystkim pogoda dopisała i pomogła w dobrej zabawie. (Elżbieta Wnęk)

Konkurs ortograficzny

Konkurs ortograficzny w kl. IV-VI odbył się w dwóch etapach: w pierwszym wyłoniono najlepszych uczniów z danej klasy zaś w drugim etapie (31. 05.2016r. ) zwycięzcami okazali się:
Piotr Romanowski- I miejsce,
Karol Romanowski- II miejsce,
Arkadiusz Wojas- III miejsce,
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (E. Kluza)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45