Warsztaty profilaktyczne "Spotkanie w realu"

„Spotkanie w Realu” to spektakl w wykonaniu grupy artystycznej ALPIM, która 13 grudnia 2018 r. w ramach profilaktyki uzależnień pokazała uczniom naszej szkoły, że „zwykłe” ubranka zamienione w bohaterów wyposażonych w ludzkie cechy i emocje mogą wyrazić mocne treści- w relacjach międzyludzkich liczy się przede wszystkim drugi człowiek i takie wartości jak rodzina, przyjaźń i pomaganie innym. (Elżbieta Kluza)

Konkurs z języka angielskiego

W dniu 27 listopada 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. W teście wzięło udział 23 uczniów z klas 4-8. Zadania konkursowe dostosowane były do wieku uczniów, każdy z uczestników rozwiązywał test składający się z 30 pytań. W konkursie zwyciężyli uczniowie klasy 8- Maksymilian Maj i Piotr Romanowski. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 5 - Kamil Karaś i Nikodem Kojder. Za zajęcie trzeciego miejsce nagrody otrzymali Julia Baran z klasy 6 i Krzysztof Czerwonka z klasy 8. Nagrody książkowe zostały pozyskane od wydawnictwa Pearson i Oxford. (Elżbieta Popowicz)

Konkursy biblioteczne

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w klasach IV - VIII odbył się konkurs, którego celem była popularyzacja wiedzy i postaci Marszałka Polski – Józefa Piłsudskiego – wielkiego wodza i polityka II Rzeczpospolitej, a także kształtowanie wśród uczniów szacunku dla dziejów ojczystych.

I miejsce – Julia Baran kl.VI
II Miejsce –Wiktoria Krawiec kl. VIII
III miejsce –Dominika Strug kl. VIII

W klasach I – III odbył się konkurs plastyczny „Symbole narodowe”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, prace były ciekawe, wykonane różnymi technikami. Celem konkursu było wzbudzanie u dzieci uczuć patriotycznych i dumy narodowej. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)