Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Bal Wszystkich Świętych

31 października w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych, który zgromadził całą naszą społeczność uczniowską by poznać naszych bohaterów świętości. W tym roku z racji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dzieci przedstawiały polskich świętych i błogosławionych. Najmłodsi przedstawili św. Kingę, św. Stanisława Kostkę i św. Kazimierza Królewicza. Klasy I - III zaprezentowały św. Jadwigę Królową Polski, św. Jana Pawła II oraz św. Faustynę Kowalską. Uczniowie klas IV - VIII ukazali św. Maksymiliana Kolbe, bł. Honorata Koźmińskiego, św. Andrzeja Bobolę, św. Alberta Chmielowskiego i bł. Karolinę Kózkównę. W trakcie zabawy były także zagadki z nagrodami. Podczas balu, wszyscy pięknie się bawili śpiewając piosenki o świętych i błogosławionych. Najbardziej została w pamięci piosenka z refrenem, że "każdy może być święty, jeśli tylko chce". Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Warsztaty30 października 2018r. w naszej szkole odbyły się trzy spotkania warsztatowe dla uczniów z klas I-III , IV-VI oraz nauczycieli prowadzone przez P. psycholog. W czasie zajęć poruszane były kwestie szeroko pojmowanej profilaktyki uzależnień oraz bezpiecznego i zdrowego stylu życia. Dzieci dowiedziały się, jakie zagrożenia niosą ze sobą dopalacze oraz wzięły udział w dyskusji na temat wpływu używek na ich zdrowie i życie. Prowadząca, położyła duży nacisk na uświadomienie młodzieży negatywnych skutków substancji uzależniających, omówiła sposoby niszczenia przez nie organizmu oraz ich destrukcyjny wpływ na psychikę młodego człowieka. Powyższe tematy będą też poruszone na spotkaniu z rodzicami w dniu 12.12.2018 r. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Pierwsza pomoc przedmedyczna - warsztaty

W ramach działań profilaktyki szkoły w dniu 19 października 2018 r. dzieci przedszkolne, uczniowie klas I – VIII oraz nauczyciele uczestniczyli w warsztatach z pierwszej pomocy. Niektórzy przypomnieli sobie, a najmłodsi poznali zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz numery alarmowe. Nieważne jest jak często będziemy korzystać z nabytej w tym zakresie wiedzy i umiejętności. Ważne, żeby w momencie, w którym taka potrzeba zajdzie, wiedzieć jak się zachować i jak pomóc osobie będącej w potrzebie, bez względu na to czy to nasz znajomy, członek rodziny czy zupełnie nieznana nam osoba. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Nasi uczniowie na przeglądzie piosenki

Dnia 16 października 2018 r. zespół "Śpiewające gwiazdki" zaprezentował się na VI Wojewódzkim Przeglądzie Poezji i Piosenki "W hołdzie Janowi Pawłowi II". Podczas występu wykonali piosenkę pt. "W ciszy Niepokalanej" pod kierunkiem p. Elżbiety Wnęk.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień życzliwych słów

Dnia 10.10.2018 r. w naszej szkole odbył się dzień życzliwych słów. Był to dzień pełen miłych słów, pozytywnych emocji oraz był okazją do rozmów na temat tego jak być życzliwym, jak okazywać życzliwość w różnych sytuacjach i miejscach. Każda z klas wraz z wychowawcą mieli zadania do wykonania:
I-III analiza opowiadania „Zaczarowany Flet”, zabawa „Pajęczynka”.
IV-VIII stworzenie klasowego drzewa życzliwości na którym każdy mógł przekazać miłe słowa.
Również najmłodsze dzieci z oddziałów przedszkolnych bardzo chętnie poznawały i tworzyły plansze z miłymi słowami. Na drzwiach każdej z sal pojawiły się sentencje na temat życzliwości, a w holu szkoły można było napisać miłe słowa dla nauczycieli.
Dzień życzliwych słów to moment do przypomnienia ile w naszych codziennych relacjach znaczą te proste słowa i jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy.
Bądźmy życzliwi codziennie a nie tylko od święta! (Ewelina Heliniak, Karolina Sigda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Święto Edukacji Narodowej

„Wykształcenie to dobro, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”- pod takim hasłem w dniu 12.10.2018 r. uczniowie naszej szkoły w formie montażu słowno- muzycznego podziękowali Dyrekcji oraz Nauczycielom za przekazaną wiedzę i trud włożony w kształtowanie ich serc i umysłów. Ale, szkoła to nie tylko nauka i obowiązki- często bywa w niej radośnie i wesoło, o czym przekonali nas uczniowie klasy VI, przedstawiając w formie kabaretowej krótkie scenki z życia pewnej klasy. (Elżbieta Kluza, Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Siostra Sancja naszym gościem

Dnia 4 października 2018 r. w naszej szkole, na zaproszenie p. katechetki, gościliśmy siostrę Iwonę Lis ze Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek od Dzieciątka Jezus, która od wielu lat przebywa we Francji. Podczas katechez opowiedziała o swoim powołaniu i przedstawiła krótką historię objawień Matki Bożej w Lourdes. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali oraz zadawali pytania, na które siostra Sancja (imię zakonne s. Iwony) z radością odpowiadała. Nie zabrakło też piosenek w wykonaniu dzieci a także Siostra zaprezentowała piękne "Zdrowaś Maryjo" w j. francuskim. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Spotkanie z Policjantami

Dnia 19.09.2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami z Grodziska Górnego. Policjanci przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznej drogi z domu do szkoły i ze szkoły do domu, a także w jaki sposób radzić sobie w konkretnych przypadkach zagrożeń stworzonych przez zwierzęta oraz nieznajomych ludzi. Dzieci były bardzo zainteresowane spotkaniem i chętnie brały udział zabierając głos. (Bernadeta Wiśniewska)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019