Spotkanie z kolejarzem

W dn.28.10.2016r Biblioteka Publiczna w Chałupkach Dębniańskich przy współpracy ze Szkołą Podstawową i Domem Kultury zorganizowała spotkanie dzieci szkolnych od kl „ O”.I.II.III z kolejarzem. Spotkanie odbyło się w Sali widowiskowej miejscowego Domu Kultury. Gościem spotkania był Jan Krówka, dyżurny ruchu stacji Leżajsk. Opowiedział dzieciom o obowiązkach dyżurnego ruchu, kierownika pociągu, konduktora i maszynisty. Zaprezentował strój kolejarza i rekwizyty niezbędne do pracy. Nasz gość mówił o zasadach bezpiecznego podróżowania pociągiem, wyjaśnił czym różnią się pociągi towarowe od osobowych oraz jak zachowywać się na przejazdach kolejowo-drogowych. Na zakończenie każda z klas wykonała pamiątkowe zdjęcie z p.Janem.(Grażyna Martyszko)

Przegląd Piosenki

Dnia 17.10.2016 r. nasze uczennice w składzie: Julia Baran, Natalia Miś, Anna Malach, Lilianna Bielecka, Renata Hader, Paulina Tołpa, Dominika Strug i Gabriela Zalot wzięły udział w IV Wojewódzkim Przeglądzie Poezji i Piosenki "W hołdzie Janowi Pawłowi II" w Gorzycah. Podczas Przegladu zaprezentowały piosenkę pt. "Skarby Jana Pawła II". Zespół przygotowała pani Elżbieta Wnęk.

Warsztaty klasy trzeciej

W dniu 28 września w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyły się jesienne warsztaty, na które została zaproszona klasa III Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską. Pierwszy dzień potraktowany został jako rękodzieło artystyczne robienia kwiatów z jesiennych liści. Każde z 21-dzieci wykazało się weną twórczą, sprytem i pomysłowością, a wskazówek roboczych udzieliła instruktor Krystyna Wanat. Wszystkie dzieci były mocno zainteresowane i z wielkim zapałem przystąpiły do solidnej pracy. Końcowym efektem były pięknie zrobione róże z jesiennych liści co uwidocznione jest na zdjęciach. Kolejne warsztaty tym razem kulinarne odbyły się dnia następnego tj. 29 września, również wzięła w nich udział cała III klasa Szkoły Podstawowej z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską. Kulinarna werwa i wyobraźnia poszła w ruch i dzieci z zapałem wzięły się do krojenia owoców i warzyw. Tym razem zrobione zostały dwie sałatki tj. warzywna z majonezem i owocowa z syropem cynamonowym na miodzie -,, samo zdrowie". Efekt końcowy to przemiły widok rumianych twarzyczek z ogromnym apetytem zajadających zrobione przez siebie przepyszne sałatki. (Teresa Muszyńska)

Dzień nauczyciela

Zespół Szkół Technicznych