GÓRA GROSZA

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zaangażował się w akcję charytatywną „Góra grosza”, polegającą na zbieraniu wśród uczniów naszej szkoły monet o niewielkim nominale. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Nasza szkoła zebrała ok. 270 zł (ponad 8 kg) i przekazała pieniążki za pośrednictwem Poczty Polskiej fundacji Nasz Dom. (Elżbieta Popowicz)

Święta Bożego Narodzenia

Nadchodzący czas Bożego Narodzenia w naszej szkole można zauważyć dużo wcześniej. Już na początku grudnia zaczyna się czas przygotowywań. Uczniowie na zajęciach plastycznych wykonują ozdoby świąteczne, które wieszają na choinkach w swoich klasach. Każde drzwi do klasy ozdobione są wielką papierową choinką. Zwyczajęm naszej szkoły jest wykonywanie kartek świątecznych i skromnych upominków dla chorych w naszej parafii. W tym roku kl. V pod kierunkiem Elżbiety Wnęk wykonała kartki świąteczne dla chorych i samotnych. Natomiast pod kierunkiem p. Władysławy Baj kl. III pomalowała gipsowe szopki zakupione przez ks. Jana Szczepaniaka. W korytarzu pojawia się duża, żywa choinka z pięknymi ozdobami. W ostatnim tygodniu samorząd organizuje „tydzień życzliwości”, a pani katechetka zaprasza wszystkich do obejrzenia przedstawienia świątecznego. W tym roku odbyło się ono w piątek 22 grudnia i przybliżyło wszystkim uczniom tradycje i symbole wieczerzy wigilijnej. W opowiadanie uczniów wplecione były kolędy… te tradycyjne i te najnowsze. (Elżbieta Popowicz)

Mikołajki

Na dzień 6 grudnia wszystkie dzieci czekały z utęsknieniem. Wcześniej pisały listy i przygotowywały się na spotkanie z Mikołajem. I tak się stało, zawitał do naszej szkoły wraz z małą Zosią i przedstawieniem " Wymarzony prezent Zosi". A potem Mikołaj obdarował wszystkie dzieci podarunkami , które sprawiły dzieciom wiele radości. Każde dziecko obiecało, że będzie grzeczne przez kolejny rok. (Barbara Majkut)

Klikając na wybraną grupę można skopiować zdjęcia ze swoimi dziećmi.

Dzień Pluszowego Misia

Po raz kolejny 24 listopada w naszej szkole dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci i panie przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki. Każda klasa prezentowała misie, które gościły w naszej szkole. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, w których wszyscy chcieli brać udział.Na zakończenie wykonaliśmy grupowe zdjęcia oraz każdy mógł zrobić zdjęcie indywidualne z fotomisiem. To był dzien pełen emocji i wrażeń. (Barbara Majkut)

Klikając na wybraną grupę można skopiować zdjęcia ze swoimi dziećmi

Konkursy biblioteczne

W czwartek 23 listopada 2017r. zostały rozstrzygnięte konkursy zorganizowane przez bibliotekę szkolną. W konkursie plastycznym na „Najładniejszą zakładkę do książki” wzięło udział 20 uczniów z klas 0-III. Wszyscy uczniowie wykonali bardzo ładne i kolorowe zakładki. Za swoją prace otrzymali słodkie niespodzianki.
W klasach IV-VI został przeprowadzony konkurs plastyczno – literacki pt.”Książka do której chętnie wracam” Nagrody otrzymali:
I miejsce – Anna Malach kl. VI
II miejsce – Lilianna Bielecka kl. VII
III miejsce – Gabriela Wanat kl. IV
(Ewelina Leboda)

Wycieczka do Nowej Dęby

W dniu 21 listopada 2017r. uczniowie klas 0, I, II, III oraz pięciolatki uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek w Nowej Dębie. Na kilka godzin wszyscy przenieśliśmy się do bajkowej krainy, pełnej magicznych kształtów i kolorów. Poznaliśmy proces powstawania bombek oraz własnoręcznie ozdabialiśmy bomki, które zawiesimy na choince. Na pamiatkę pobytu zakupiliśmy piękne ozdoby choinkowe. (Barbara Majkut)

Warsztaty językowe i Flypark

14 listopada 2017 r. odbyła się wycieczka klas 4-7 do Rzeszowa. Uczniowie bardzo chcieli wziąć udział w warsztatach z języka angielskiego zorganizowanych przez Europejski portal edukacyjny Nauka bez Granic, który poprzez bliski kontakt z native speakers oraz ekspertami z różnych dziedzin, zachęca młodzież do otwarcia się na ten język, komunikacji i przełamania barier. W tym roku wybraliśmy warsztaty dotyczące Anglii, jej historii, geografii, muzyki, kultury i sztuki. Wiedza muzyczna Krzysia zaskoczyła nie tylko kolegów i nauczycielki, ale i prowadzącego. Aby zrównoważyć wysiłek umysłowy dzieci skorzystały z możliwości sprawdzenia wytrzymałości swoich ciał skacząc na trampolinach w rzeszowskim Flyparku. Zabawa była szalona, a salta wykonywane przez naszych uczniów można obejrzeć klikając na obrazek obok. Wycieczka nie byłaby udana gdyby dzieci wróciły z pustymi brzuchami. Posiłek w McDonaldzie załatwił kolejny punkt programu. Wszyscy wrócili cali, zdrowi i pełni wrażeń. Kiedy następne warsztaty???(Elżbieta Popowicz)

Święto niepodległości

,,Uwięziony ptak nie śpiewa,
A czy wiesz dlaczego?