Przegląd Pieśni Maryjnych

Dnia 22 maja 2016 r. we Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku odbył się XV Przegląd Pieśni Maryjnych "Znak Nadziei". Wzięli w nim udział uczniowie i absolwenci naszej szkoły. W zespole "Canta Rhei" działającym przy Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich wystąpili: Julia Baran - kl.III, Gabriela Zalot - kl.V - S.P. Chałupki Dębniańskie, absolwenci naszej szkoły; Katarzyna Klin, Faustyna Goch i Arkadiusz Pucia - kl. II gimnazujm Grodzisko Dolne oraz Karolina Dzierga - kl. IV, Patryk Dzierga - kl. V, Weronika Joniec - kl.V z Z.S. Grodzisko Dolne i Iwona Jarosiewicz - kl.V Z.S. Dębno. Zespół "Canta Rhei" zaprezentował dwie pieśni Maryjne pt. "Dzięki Ci Maryjo" i "Maryja najpiękniejsze Imię". Jako solistka Gabriela Zalot zaprezentowała pieśń pt. "Otwórz mi Twego sadu furtkę Maryjo Panno". Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali w nagrodę piękne różańce. Darczyńcom serdecznie dziękujemy. Zespół "Canta Rhei" i Gabrielę Zalot przygotowała Elżbieta Wnęk. (Elżbieta Wnęk)

Konkurs z okazji Dnia Matki

Realizując cele Planu Pracy, Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs dotyczący Dnia Matki. Aby uczniowie ofiarując kwiaty swoim mamom zastanowili się co te kwiaty symbolizują i jak wiele uczniowie swoim mamom zawdzięczają. Klasy 4-6 mogły wyrazić swoje emocje pisząc krótkie opowiadanie pt. "Za co kocham Moją Mamę", natomiast uczniowie klas młodszych mogli wziąć udział w konkursie plastycznym, rysując portret swojej Mamy. Oceną prac pisemnych zajęła się pani Elżbieta Kluza, natomiast prace plastyczne zostały ocenione przez pozostałych nauczycieli. Wyróżnione prace można oglądać na tablicy ogłoszeń Samorządu Uczniowskiego. Zapraszamy. (Elżbieta Popowicz)

Pierwsza pomoc

Umiejętne udzielenie pomocy osobie poszkodowanej jest obowiązkiem każdej osoby obecnej na miejscu zdarzenia. Teren szkoły jest szczególnym miejscem występowania różnorakich zagrożeń, zarówno drobnych, jak i poważnych. Wiedza na temat sposobów udzielania pomocy jest kluczowa, dlatego klasa 6 zaprosiła pana Andrzeja Popowicza (nauczyciela Edukacji Dla Bezpieczeństwa z Wierzawic), aby przybliżył im ten temat. Wiedza teoretyczna , przedstawiona przez pana Andrzeja została poparta pokazem zorganizowanym przez towarzyszące mu uczennice Gimnazjum. Dziewczyny pokazały w jaki sposób zabezpieczać różne rodzaje ran oraz jak ułożyć poszkodowanego w tzw. bezpiecznej pozycji. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego ułożenia w prawidłowy sposób kolegi lub koleżanki oraz poćwiczenia wykonywania zabiegu resuscytacji na manekinach. Zajęcia odbyły się w dniu 20 maja 2016 r . (Elżbieta Popowicz)

Baw się z nami

W dniu 11 maja 2016r. na Orliku w Brzózie Królewskiej rozgrywane były zawody gminne z gier i zabaw ruchowych „Baw się z nami” organizowanych dla klas trzecich i młodszych ze szkół podstawowych. W zawodach startowało 8 zespołów z Gminy Leżajsk. Zespół liczył 10 osób (5 dziewczynek i 5 chłopców). Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce ustępując tylko gospodarzowi zawodów Szkole Podstawowej w Brzózie Królewskiej. Zmagali się z takimi konkurencjami jak: sztafeta biegowa, dodawanie skoków w dal z miejsca, bieg z zamianą piłek, bieg w workach, rzuty piłeczkami palantowymi do żywego kosza, bieg z szarfami, strzały na bramkę. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Kojder Nikodem (kl. II), Markocki Kacper (kl. II), Rafa Karolina (kl. II), Baran Julia (kl. III), Gondek Marcin (kl. III), Kondub Aleksandra (kl. III), Majkut Damian (kl. III), Miś Natalia (kl. III), Pelc Rafał (kl. III), Szczepek Kamila (kl. III). (Paweł Mazurkiewicz)

Cyrk

W dniu 9 maja 2016 roku szkołę odwiedził mały zespół akrobatów z cyrku"Youth". Prawie wszyscy uczniowie wzięli udział w przedstawieniu. Radość była tym większa, że akrobaci pozwolili publiczności współuczestniczyć w przedstawieniu, zapraszając ich do robienia tych samych sztuczek lub do pomocy przy innych. Najwięcej radości miały małe dzieci, które wyrywały się do zabawy. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Zapraszamy do galerii zdjęć w której można zobaczyć naszych uczniów na scenie.(Elżbieta Popowicz)

Konkurs piosenki

...

Konkurs języka angielskiego

W dniu 28 kwietnia 2016 r. zakończył się konkurs plastyczny z języka angielskiego pt. "I Love My English Book - mój ulubiony bohater z podręcznika". Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3. Wzięło w nim udział 15 dzieci. Nagrodę główną czyli pierwsze miejsce i kubek z Londynem zdobyła Agatka Leja z klasy 2, drugie miejsce wywalczyła Emilka Kojder z klasy 2, a trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Sołga z klasy 1. Dziewczynki otrzymały książeczki oraz dyplomy. Pozostali uczestniczy zadowolili się cukierkami, które były nagrodą za uczestnictwo. (Elżbieta Popowicz)

Naszym bohaterom

UROCZYSTE ZŁOŻENIE KWIATÓW POD OBELISKIEM PAMIĘCI BOHATEROM WALCZĄCYM ZA NASZĄ WOLNOŚĆ
W dniu 3 maja 2016r. szkolny poczet sztandarowy oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej wzięli udział w uroczystej mszy świętej a także, wraz z innymi samorządowymi delegacjami, uczestniczyli w apelu pamięci bohaterom walczącym za naszą wolność. Po krótkiej recytacji okolicznościowych wierszy złożyli symboliczną wiązankę i znicze. (Elżbieta Kluza)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43