Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Pasowanie na czytelnika

13 grudnia odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Na początku uroczystości uczniowie poznali postacie z bajek, wysłuchali wierszy i piosenek, a także obejrzeli inscenizację wiersza Jan Brzechwy pt „Na straganie”. Pierwszoklasiści, musieli również rozwiązać różne zagadki oraz prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania. Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, a następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany na czytelnika biblioteki szkolnej. Każdy nowy czytelnik otrzymał pamiątkowy dyplom, malowankę, zakładkę z ołówkiem oraz słodką niespodziankę. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych czytelników z klasy pierwszej do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytelniczych. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Mikołajki

6 grudnia z okazji „Mikołajek” klasy IV – VIII pojechały na film pt „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” do MCK w Leżajsku. Dodatkowo klasy czwarta i piąta odwiedziły Miejską Biblioteczną Publiczną w Leżajsku. Uczestniczyły tam w lekcji bibliotecznej, rozwiązywały zagadki oraz zwiedziły budynek biblioteki. (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Cyrk

26 listopada 2018r. nasi uczniowie mogli podziwiać cyrkowe akrobacje ukraińskiego cyrku „Szok”. Artyści wprawili w zachwyt zebraną publiczność. Występ rozpoczął się od trudnego pokazu akrobatycznego. Wystąpił także wesoły klaun, który bawił dzieci swoimi sztuczkami. Wybrani przez artystów uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać triki cyrkowe, ale także brać czynny udział w realizacji wielu z nich. Pełni zapału, z różnym skutkiem, próbowali dotrzymać kroku zawodowcom, co często wzbudzało ogólną radość. Dużo atrakcji, ale i trochę strachu dostarczył dzieciom ogromny wąż, którego uczniowie mieli okazję poznać z bliska. Niektóre z nich wykazały się dużą odwagą głaszcząc pytona. Były również pokazy żonglerki, iluzji, jazdy na małym rowerku oraz spotkanie z niedźwiedziem i Supermanem. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym mnóstwo miłych wrażeń i przeżyć. Uczestnicy gromkimi brawami podziękowali akrobatom za niezwykłe widowisko. (Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Warsztaty profilaktyczne "Spotkanie w realu"


„Spotkanie w Realu” to spektakl w wykonaniu grupy artystycznej ALPIM, która 13 grudnia 2018 r. w ramach profilaktyki uzależnień pokazała uczniom naszej szkoły, że „zwykłe” ubranka zamienione w bohaterów wyposażonych w ludzkie cechy i emocje mogą wyrazić mocne treści- w relacjach międzyludzkich liczy się przede wszystkim drugi człowiek i takie wartości jak rodzina, przyjaźń i pomaganie innym. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs z języka angielskiego

W dniu 27 listopada 2018 r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego. W teście wzięło udział 23 uczniów z klas 4-8. Zadania konkursowe dostosowane były do wieku uczniów, każdy z uczestników rozwiązywał test składający się z 30 pytań. W konkursie zwyciężyli uczniowie klasy 8- Maksymilian Maj i Piotr Romanowski. Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 5 - Kamil Karaś i Nikodem Kojder. Za zajęcie trzeciego miejsce nagrody otrzymali Julia Baran z klasy 6 i Krzysztof Czerwonka z klasy 8. Nagrody książkowe zostały pozyskane od wydawnictwa Pearson i Oxford. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkursy biblioteczne

Z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w klasach IV - VIII odbył się konkurs, którego celem była popularyzacja wiedzy i postaci Marszałka Polski – Józefa Piłsudskiego – wielkiego wodza i polityka II Rzeczpospolitej, a także kształtowanie wśród uczniów szacunku dla dziejów ojczystych.

I miejsce – Julia Baran kl.VI
II Miejsce –Wiktoria Krawiec kl. VIII
III miejsce –Dominika Strug kl. VIII

W klasach I – III odbył się konkurs plastyczny „Symbole narodowe”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, prace były ciekawe, wykonane różnymi technikami. Celem konkursu było wzbudzanie u dzieci uczuć patriotycznych i dumy narodowej. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Pluszowy Miś w roli głównej

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku… jest to jedna z najpopularniejszych zabawek. Miś pluszowy kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie był kumplem do zabawy, kompanem podróży, antidotum na nocne koszmary, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć.” 23 listopada już kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu do naszych sal lekcyjnych „przybyli niezwykli goście”. Były to PLUSZOWE MISIE. W czasie spotkania w świetlicy szkolnej zarówno dzieci , jak i misie brały udział w wielu konkursach i zabawach. Dzieci poznały historię powstania pluszowej zabawki oraz wiele ciekawostek z życia niedźwiadków. Wspólnie rozwiązywały zagadki . To była wspaniała zabawa. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dla niepodległej

W dniu 9.11.2018 r. włączyliśmy się do akcji odśpiewania hymnu państwowego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naród polski. Hymn ten rozpoczął uroczystą akademię, podczas której każda klasa zaśpiewała wybrane pieśni patriotyczne, niektórzy uczniowie recytowali wiersze, a uczniowie klasy ósmej przedstawili historię naszego kraju. Wystąpił również zespół Canta Rei z pięknymi wykonaniami pieśni, prowadzony przez panią Elżbietę Wnęk. Zespół śpiewaczy "Chałupczanie" uświetnił akademię pieśniami wykonanymi przy dźwiękach akordeonu. Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie okolicznościowe po czym wszyscy wspólnie odśpiewali "Rotę". (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019