Wojewódzki Przegląd Piosenki

Dnia 16 października 2017 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki i Poezji w Hołdzie św. Janowi Pawłowi II, który odbył się w Zespole Szkół im. Św. Jana Pawła II w Gorzycach. Uczniowie zaprezentowali piosenkę pt. „Ty prowadzisz nas”, która głęboko dotyka nasze serca, prowadzone nadal nauczaniem naszego Wielkiego Rodaka. Zespół przygotowała p. Elżbieta Wnęk.

Dzień Nauczyciela

W dniu 12 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Uczennice z klasy siódmej przedstawiły scenkę pt. "W pokoju nauczycielskim" i uatrakcyjniły uroczystość wesołymi piosenkami. Uczniowie klasy piątej wystąpili w scence kabaretowej. Na koniec wystąpiła klasa trzecia śpiewając piosenkę o jesieni. Przewodniczący samorządu w imieniu społeczności szkolnej złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły i wręczył kwiaty. Pani dyrektor wystąpiła z przemówieniem okolicznościowym i przyznała nauczycielom nagrody za ich pracę. (Elżbieta Popowicz)

Wizyta Biskupa

Dnia 11 października 2017 r. gościliśmy w naszej szkole ks. abpa Adama Szala razem z ks. dziekanem Markiem Ciskiem, którym towarzyszył ks. proboszcz Jan Szczepaniak. Cała społeczność szkolna na czele z p. dyrektor Lucyną Ładak serdecznie przywitała naszych duszpasterzy. Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali kilka piosenek m.in. o św. Janie Pawle II. Później ks. Arcybiskup opowiedział bajkę, która wszystkim sprawiła wiele radości a nasz Gość okazał wiele zainteresowania wszystkim uczniom. Następnie ks. abp odwiedził naszych najmłodszych uczniów w salach lekcyjnych. Zwieńczeniem wizyty było spotkanie z Radą Pedagogiczną.(Elżbieta Wnęk)

Warsztaty jesienne w klasie pierwszej

Franklin gości w naszej szkole

Dnia 25.09.2017 r. pani Grażyna Martyszko z Biblioteki Publicznej w Chałupkach Dębniańskich w ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych, zorganizowała spotkanie z uczniami kl. "0" oraz kl. I- III Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich. Na spotkanie zaprosiła panią Anetę oraz panią Natalię z Księgarni "Nova" z Leżajska. Panie przeczytały dzieciom bajki: "Mam przyjaciółkę księgarkę" oraz "Franklin i książka z biblioteki". Dzieci uważnie słuchały o czym była bajka, później odpowiadały na zadawane pytania. Gościem honorowym spotkania był Franklin, którego rolę odegrała pani Aneta w pięknym kostiumie. Franklin poczęstował dzieci cukierkami, a na zakończenia rozdał zakładki do książek. Dziękujemy pani Grażynie, Natalii i Anecie za miłą współpracę.(Elżbieta Wnęk)

Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce – powiatowe i wojewódzkie

W dniu 19.09.2017r. uczniowie: Julia Bechta, Natalia Miś oraz Jakub Lewcio uczestniczyli w powiatowych indywidualnych mistrzostwach w lekkiej atletyce, rozgrywanych na stadionie w Kuryłówce. Dziewczęta brały udział w biegu na 600m, gdzie startowało 14 zawodniczek z klas szóstych i młodszych. Julia Bechta z klasy 4 z czasem 2:15:06 uzyskała 4 miejsce, Natalia Miś z klasy 5 z czasem 2:26:99 uzyskała 8 miejsce. Natomiast Jakub Lewcio z klasy 6 startował w biegu na 60m rywalizując z 16 zawodnikami. Z czasem 8:60 zajął 1 miejsce kwalifikując się tym samym na zawody wojewódzkie.

W dniu 26-09-2017r. Jakub Lewcio reprezentował naszą szkołę w wojewódzkich mistrzostwach w lekkiej atletyce rozgrywanych na stadionie lekkoatletycznym w Rzeszowie. Tam na 50 zawodników uzyskał czas 9:37 (czas mierzony fotokomórką), zajmując 37 miejsce. Gratulujemy Jakubowi, zważywszy na to, iż sam udział na takim szczeblu zawodów to już sukces. Powodzenia w następnych startach.(Paweł Mazurkiewicz)

Święty Stanisław Kostka - patron szkoły

Dnia 18 września 2017 r. nasza szkoła obchodziła uroczystość Patrona Szkoły - świętego Stanisława Kostki. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w kościele parafialnym na uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył ks. Jan Szczepaniak, proboszcz tutejszej parafii. Uczniowie przedstawili program słowno - muzyczny przypominając postać świętego Patrona dzieci i młodzieży. Przygotowanie: Elżbieta Wnęk.

Spotkanie z Policją

Wraz z początkiem roku szkolnego podkarpaccy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku i Dzielnicowy Posterunku Policji w Grodzisku Dolnym, w ramach prowadzonej akcji, odwiedzili uczniów naszej szkoły w dniu 13.09.2017 r. Rozmawiali z nimi o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły. Policjanci poszerzyli wiedzę dzieci z zakresu obrony przed atakiem agresywnego psa oraz zwrócili uwagę na zagrożenia płynące od osób dorosłych. Przestrzegali przed wsiadaniem do samochodów nieznanych im osób oraz przed częstowaniem się słodyczami. (Elżbieta Popowicz)

Strona: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018