Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 28 marca 2019 r. grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Julia Baran, Mateusz Duda, Aleksandra Kondub i Gabriela Zalot zajęła III miejsce podczas XII Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Laureaci zaśpiewali piosenkę w j. włoskim pt. „Felicitá” z repertuaru znanych włoskich piosenkarzy Al Bano i Rominy Power. Do konkursu przygotowała uczniów pani katechetka Elżbieta Wnęk. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych pięknych występów na scenie. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Uczeń naszej szkoły Piotr Romanowski zajął III miejsce w konkursie informatycznym organizowanym przez Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Partnera Technologicznego Idea SP. z.o.o. oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie pt. „web.Master Podkarpacki”. Spośród 200 uczestników z całego Podkarpacia Piotr zakwalifikował się do II etapu rozwiązując e-test z zakresu wiedzy i umiejętności informatycznych związanych z projektowania stron i aplikacji internetowych. II etap konkursu odbył się w siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Polegał on na rozwiązaniu zadań praktycznych z projektowania stron i aplikacji internetowych. Wzięło w nim udział 15 zakwalifikowanych uczniów z I etapu z całego województwa podkarpackiego. Piotrek został laureatem tego konkursu, zajmując III miejsce. Serdecznie gratulujemy Piotrowi oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów.
Więcej informacji na stronie głównej organizatora konkursu: web.Master Podkarpacki oraz TVP Rzeszów.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Powitanie wiosny

Dnia 21 marca 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Z tej okazji zostali zaproszeni wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Laszczynach wraz z opiekunami. Tworzą oni zespół „Niespodzianka”, który zaprezentował przedstawienie teatralne. Barwna opowieść wraz z niezwykłą aktywnością wszystkich aktorów pozwoliły na przeżycie wspaniałych chwil w świecie bajek. Za to jesteśmy wdzięczni wspaniałemu zespołowi z OREW w Laszczynach. Spotkanie zostało zorganizowane przez Szkolne Koło Caritas pod kierunkiem katechetki Elżbiety Wnęk, które przygotowało dla naszych gości słodkie upominki. Jesteśmy wdzięczni także pani Kindze Włoch, która przygotowała także pachnące mydełka oraz pani Bożenie Płachta, za wafelki dla zespołu. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

NAJSYMPATYCZNIEJSI

Jak co roku Samorząd Szkolny zorganizował konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka w kategorii klas I-III oraz IV -VIII. W wyniku głosowania najsympatyczniejszymi zostali: Natalia Szczepek (kl. I), Dawid Miś (kl. III), Renata Hader (kl. VIII) oraz Karol Romanowski (kl. VIII). Zwycięzcy prócz znamienitego tytułu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy. (Elżbieta Popowicz, Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej „Nasza Ojczyzna”

Celem konkursu było m.in. popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, utrwalanie poczucia dumy narodowej oraz promowanie młodych talentów. Przeznaczony był dla uczniów naszej szkoły w następujących kategoriach wiekowych: kl. I-III, IV-V oraz VI-VIII. Przebiegał w dwóch etapach: I.- klasowy oraz II.- międzyklasowy. Uczestnicy wykazali się doskonałym doborem i zrozumieniem tekstu, jak również ekspresją wypowiedzi. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
I-III-mistrzyni recytacji; Eliza Stopyra, wicemistrzyni; Patrycja Czop
IV-V- mistrzyni recytacji; Lena Kula, wicemistrzyni; Wiktoria Sołga
VI- VIII- mistrzyni; Julia Baran, wicemistrzyni; Anna Malach
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy SP w Chałupkach Dębniańskich. (Władysława Baj, Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 19 marca 2019r. Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich włączyła się do ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Szkolne obchody DBI w tym roku były realizowane poprzez wykonanie różnych zadań. Został zorganizowany konkurs plastyczny pt. ,, Ja w Internecie” dla dwóch grup wiekowych (I-IV i V-VIII), który rozstrzygnięto w dniu warsztatów. Prace uczestników wywieszono na tablicy. Przygotowano tematyczną gazetkę, na której zamieszczono materiały dotyczące bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci. Warsztaty pt. Bezpieczeństwo w sieci: użytkowanie gier komputerowych przez dzieci najmłodsze rozpoczęto od dzieci (3-4-latków, 5-latków, 6-latków). Następnymi grupami byli uczniowie klas 1-4 i 5-8, dla których warsztaty pt. Bezpieczeństwo w sieci: cyberprzemoc, dotyczyły krótkiej pogadanki, obejrzenia edukacyjnych i przestrzegających filmików oraz pracy w grupach. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Ostatnią grupą warsztatów byli nauczyciele, którzy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu cyberprzemocy w sieci. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły osiągnąć zamierzone cele, tj. uświadomiły uczniom zagrożenia czyhające na nich w Internecie oraz przybliżyły zachowanie metod działania osób o złych zamiarach. (K. Sigda, E. Heliniak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs historyczny

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzonego 1 marca, w naszej szkole odbył się konkurs poświęcony Danucie Siedzikównie „Ince” i mjr Hieronimowi Dekutowskiemu „Zapora”. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)

I miejsce – Dominika Strug
II miejsce – Wiktoria Krawiec
III miejsce – Julia Baran

więcej »
------------------------------------------------------------------

DZIEŃ KREATYWNOŚCI

W naszej szkole 28.02.2019 r. odbył się Dzień Kreatywności klas O-III. Celem spotkania było kształtowanie pozytywnych postaw wobec kreatywności, wzmacnianie motywacji do twórczego myślenia i działania, międzyklasowa integracja uczniów. Podczas pracy w grupach obowiązywała zasada współpracy i otwartości na pomysły innych. Panowała atmosfera przyjaznej, twórczej pracy, która sprzyjała integracji grupowej uczniów. Wspólna zabawa i przyjemność działania zachęciły wszystkich do bycia kreatywnym. Każda z wykonanych prac wyróżniała się oryginalnością i kreatywnością. (W.Baj, E.Heliniak, K.Sigda)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019