Sprzątanie świata

Stare Miasto Park - konkurs

Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w konkursie ekologicznym zorganizowanym przez Stare Miasto – Park „Szkoła przyjazna środowisku” - „W rytm ekologii”. Celem konkursu było przekonanie dzieci aby dbały o środowisko naturalne, a w szczególności segregowały odpady. Uczniowie mieli za zadanie wykonać instrument muzyczny z surowców wtórnych na którym będzie można grac. (Ewelina Leboda)

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

27 kwietnia 2018r. , zgodnie z tradycją szkoły, odbyła się uroczysta akademia mająca na celu uczczenie 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz wyboru Najświętszej Maryi Panny przez króla Jana Kazimierza na Królową Polski. W spotkaniu wzięła udział cała społeczność szkolna ubrana w odświętne biało- czarne stroje przybrane kotylionami. Uczniowie klas piątej i czwartej przypomnieli okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz jej niezwykłego znaczenia dla wymagającego reform ówczesnego kraju. Akademię uświetniły patriotyczne pieśni. (Elżbieta Kluza)

Sortownia śmieci

25 kwietnia odbyła się wycieczka do sortowni odpadów w Giedlarowej, w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VI. Uczniowie zapoznali się ze sposobem sortowania i oczyszczania surowców wtórnych. Wycieczka uświadomiła uczniom jak ważna jest selektywna zbiórka odpadów, która ogranicza ilość śmieci trafiających na składowisko. (Ewelina Leboda)

Dzień ziemi

W dniu 24 kwietnia 2018r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „ Ziemia błękitna planeta”. Uczniowie klas II i VII wraz z opiekunami P. Elżbietą Stępniowską i P. Barbarą Majkut przygotowali scenki, wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Uczniowie klasy II w przedstawieniu pt. „Chcę grać w zielone” uświadomiły dzieciom, że przyszłość Ziemi zależy głównie od młodego pokolenia. Młodzież z klasy VII pokazała, jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów oraz recykling. Zaprezentowali bardzo ciekawe stroje, wykonane z surowców wtórnych. (Barbara Majkut)

Konkurs antynikotynowy

Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w Programie Antynikotynowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. W ramach programu odbył się Powiatowy konkurs plastyczny zorganizowany przez Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną w Leżajsku. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością w realizacji swoich prac, potwierdzając tym, że posiadają wiedzę na temat złego wpływu nikotyny na zdrowie. Dnia 24 kwietnia odbyło się wręczenie dyplomów i nagród na etapie szkolnym. (Ewelina Leboda)
I miejsce – Justyna Pajak
II miejsce – Karolina Rafa
III miejsce – Gabriela Wanat

Ulubiony bohater literacki - konkurs

18 kwietnia 2018r.został rozstrzygnięty etap szkolny konkursu powiatowego pt. „Ulubiony bohater literacki”. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)
W kategorii klas I-III
I miejsce - Gabriela Kondub
II miejsce – Andżelika Kolbusz
III miejsce – Zuzanna Lis

W kategorii klas IV – VII
I miejsce - Anna Malach
II miejsce - Dominika Strug
III miejsce – Julia Dziedzic

Misjonarz w naszej szkole

Dnia 17 kwietnia 2018 r. w naszej szkole gościliśmy o. Zdzisława Grada, który od 25 lat jest misjonarzem na Madagaskarze. Jego życie na misjach, jest dla nas świadectwem Boga żywego i działającego przez prosty przykład miłości do każdego człowieka, a szczególnie do dzieci. O. Zdzisław zaprezentował fragmenty bogatych zbiorów zdjęć i filmów z miejsc gdzie posługuje wśród plemion Madagaskaru. Dzieci były zafascynowane przedstawionymi obrazami i mogły się przekonać, że w naszej szkole mają wspaniałe warunki do nauki wobec tych problemów z jakimi borykają się dzieci na Madagaskarze. Jest to również wezwanie do pomocy misjom i modlitwy za tych, którzy wyjeżdżają na misje jak np. o. Zdzisław. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie podziękowali wspaniałemu misjonarzowi jego odwagi w głoszeniu Słowa Bożego i zaśpiewali piosenkę „Życzymy, życzymy”. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mogli się spotkać z o. Zdzisławem podczas jego kolejnego urlopu w Polsce. Spotkanie zostało przygotowane przez p. katechetkę Elżbietę Wnęk. (Elżbieta Wnęk)

Strona: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018