Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


,,Co w trawie piszczy?”- musical profilaktyczny

31 stycznia 2019 r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w musicalu profilaktycznym pt. „Co w trawie piszczy”, w którym mieszkańcy łąki przeżywają fantastyczną przygodę. Zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowodniły, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnimy to tylko wspólnymi siłami możemy pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Po obejrzeniu spektaklu dzieci odwiedziły salę zabaw -,,Korona” w Jarosławiu, gdzie rozładowały swoją energię. (Władysława Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Festiwal kolęd i pastorałek

Dnia 30 stycznia 2019 r. w Wierzawicach odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, których przygotowała p. Elżbieta Wnęk. Wśród solistów zaprezentowała się w I kategorii wiekowej Wiktoria Sołga kolędą „A cóż z tą Dzieciną” zdobyła II miejsce; w drugiej kategorii wiekowej Julia Baran wyśpiewała kolędą „Tylko jedna jest taka noc” - I miejsce. Zespoły „Śpiewające Gwiazdki” i „Canta Rhei” zdobyły także I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje z osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień babci i dziadka

Dnia 30 stycznia 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz oddziału zerowego pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń przygotowały specjalny program artystyczny. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, przedstawiły humorystyczne scenki, radośnie śpiewały piosenki oraz tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. Był to naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie części oficjalnej dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki i laurki. Następnie niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Podróżnik w naszej szkole

11.01.2019 r. gościliśmy w naszej szkole podróżnika, który opowiedział nam o swoich pasjach. Tym razem opowieści dotyczyły Amazonii. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mieli możliwość poznania przyrody, kultury i zabytków tego zakątka świata. Brazylijskie lasy okazują się być niezwykle niebezpiecznym miejscem dla człowieka z innego rejonu świata. Sztuka przetrwania polega na byciu ostrożnym i uważnym cały czas. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści oraz obejrzeli mnóstwo zdjęć. Ciekawą atrakcją były sprzęty niezbędne do przeżycia w dżungli. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs plastyczny ,,Zdrowo się odżywiam”

W dniach od 27 listopada do 10 grudnia 2018 r. odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ,,Zdrowo się odżywiam”. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie świadomości zdrowotnej, rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci oraz umiejętności plastycznych. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik i ilość włożonej pracy. Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
Eliza Stopyra- I miejsce
Julia Salwach – I miejsce
Oliwier Kula – II miejsce
Krzysztof Danak - II miejsce
Natalia Szczepek – III miejsce
Karol Boroń – III miejsce
(E.Heliniak, W.Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------

"Idę do szkoły"

W naszej szkole realizowany był program adaptacyjny dla uczniów klasy pierwszej ,, Idę do szkoły” ( wrzesień –listopad 2018). Celem programu było stworzenie atmosfery poczucia bezpieczeństwa, pozytywnego nastawienia do szkoły, radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach oraz nabycie umiejętności znoszenia stresów i porażek. Rodzice uczniów aktywnie uczestniczyli w realizacji programu. Są świadomi form pomocy i wsparcia oferowanego przez naszą szkołę. Uważają, że program adaptacyjny w szkole jest potrzebny i pomógł dziecku w przystosowaniu się do nowej sytuacji. (W.Baj, E.Heliniak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Jasełka 2018

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w dniu 21 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy II, IV i VI zaprezentowali w naszej szkole Bożonarodzeniowe Jasełka. Wydarzenie to, zostało ubogacone wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Po jasełkach zostały rozdane dyplomy i słodkie upominki uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie szopek bożonarodzeniowych. Na zakończenie Pani Dyrektor Lucyna Ładak złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Dekoracje do tej uroczystości przygotowała p. Elżbieta Popowicz i p. Ewelina Leboda. Natomiast przedstawienie przygotowała p. Elżbieta Wnęk. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs plastyczno - językowy

W drugiej połowie grudnia 2018 r. odbył się międzyklasowy konkurs plastyczno - językowy na wykonanie najpiękniejszej kartki bożonarodzeniowej z życzeniami w języku angielskim. Konkurs miał na celu popularyzowanie nauki języka angielskiego, pobudzanie wrażliwości oraz kreatywności uczniów, a także kształtowanie wrażliwości na tradycje świąteczne. Konkurs był skierowany do uczniów klas I – III i cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż udział w nim wzięło 19 uczniów.
Wszystkie kartki zostały przygotowane bardzo starannie, przy użyciu rożnorodnych technik plastycznych. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy a spośród zgłoszonych prac wyłoniono następujących laureatów:
Julia Salwach kl. I
Martyna Kuras kl. II
Maja Maj kl. III
Serdeczne podziękowania dla wszystkich młodych artystów za ich zaangażowanie. ( Marta Matuszek)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019