Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


NAJSYMPATYCZNIEJSI

Jak co roku Samorząd Szkolny zorganizował konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka w kategorii klas I-III oraz IV -VIII. W wyniku głosowania najsympatyczniejszymi zostali: Natalia Szczepek (kl. I), Dawid Miś (kl. III), Renata Hader (kl. VIII) oraz Karol Romanowski (kl. VIII). Zwycięzcy prócz znamienitego tytułu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy. (Elżbieta Popowicz, Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej „Nasza Ojczyzna”

Celem konkursu było m.in. popularyzowanie poezji o tematyce patriotycznej, utrwalanie poczucia dumy narodowej oraz promowanie młodych talentów. Przeznaczony był dla uczniów naszej szkoły w następujących kategoriach wiekowych: kl. I-III, IV-V oraz VI-VIII. Przebiegał w dwóch etapach: I.- klasowy oraz II.- międzyklasowy. Uczestnicy wykazali się doskonałym doborem i zrozumieniem tekstu, jak również ekspresją wypowiedzi. Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach zostali:
I-III-mistrzyni recytacji; Eliza Stopyra, wicemistrzyni; Patrycja Czop
IV-V- mistrzyni recytacji; Lena Kula, wicemistrzyni; Wiktoria Sołga
VI- VIII- mistrzyni; Julia Baran, wicemistrzyni; Anna Malach
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy pamiątkowe oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców przy SP w Chałupkach Dębniańskich. (Władysława Baj, Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Bezpiecznego Internetu

W dniu 19 marca 2019r. Szkoła Podstawowa im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich włączyła się do ogólnopolskiej akcji Dzień Bezpiecznego Internetu, w celu podwyższenia poziomu wiedzy i propagowania działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Szkolne obchody DBI w tym roku były realizowane poprzez wykonanie różnych zadań. Został zorganizowany konkurs plastyczny pt. ,, Ja w Internecie” dla dwóch grup wiekowych (I-IV i V-VIII), który rozstrzygnięto w dniu warsztatów. Prace uczestników wywieszono na tablicy. Przygotowano tematyczną gazetkę, na której zamieszczono materiały dotyczące bezpieczeństwa i zagrożeń w sieci. Warsztaty pt. Bezpieczeństwo w sieci: użytkowanie gier komputerowych przez dzieci najmłodsze rozpoczęto od dzieci (3-4-latków, 5-latków, 6-latków). Następnymi grupami byli uczniowie klas 1-4 i 5-8, dla których warsztaty pt. Bezpieczeństwo w sieci: cyberprzemoc, dotyczyły krótkiej pogadanki, obejrzenia edukacyjnych i przestrzegających filmików oraz pracy w grupach. Uczniowie dowiedzieli się, z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Ostatnią grupą warsztatów byli nauczyciele, którzy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu cyberprzemocy w sieci. Przeprowadzone zajęcia pozwoliły osiągnąć zamierzone cele, tj. uświadomiły uczniom zagrożenia czyhające na nich w Internecie oraz przybliżyły zachowanie metod działania osób o złych zamiarach. (K. Sigda, E. Heliniak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs historyczny

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzonego 1 marca, w naszej szkole odbył się konkurs poświęcony Danucie Siedzikównie „Ince” i mjr Hieronimowi Dekutowskiemu „Zapora”. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)

I miejsce – Dominika Strug
II miejsce – Wiktoria Krawiec
III miejsce – Julia Baran

więcej »
------------------------------------------------------------------

DZIEŃ KREATYWNOŚCI

W naszej szkole 28.02.2019 r. odbył się Dzień Kreatywności klas O-III. Celem spotkania było kształtowanie pozytywnych postaw wobec kreatywności, wzmacnianie motywacji do twórczego myślenia i działania, międzyklasowa integracja uczniów. Podczas pracy w grupach obowiązywała zasada współpracy i otwartości na pomysły innych. Panowała atmosfera przyjaznej, twórczej pracy, która sprzyjała integracji grupowej uczniów. Wspólna zabawa i przyjemność działania zachęciły wszystkich do bycia kreatywnym. Każda z wykonanych prac wyróżniała się oryginalnością i kreatywnością. (W.Baj, E.Heliniak, K.Sigda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Zabawa karnawałowa

Tradycyjnie jak co roku semestr pierwszy nauki zakończyła „zabawa choinkowa”. Choinka szkolna jest uroczystością, która wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole. Jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla uczniów i społeczności lokalnej. Przed południem w barwnych kostiumach wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. Wielu uczniów przybyło ze swoimi rodzicami i młodszym rodzeństwem. Rodzice chętnie włączają się w organizację i przygotowują poczęstunek dla swoich pociech. Pięknie przystrojona sala nastrajała do karnawałowego szaleństwa. Uczniowie brali udział w różnych ciekawych zabawach, tańcach i konkursach, za które byli nagradzani zakupionymi nagrodami z Rady Rodziców. Humory dopisywały! (Bernadeta Wiśniewska Mazepa)

więcej »
------------------------------------------------------------------

,,Co w trawie piszczy?”- musical profilaktyczny

31 stycznia 2019 r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w musicalu profilaktycznym pt. „Co w trawie piszczy”, w którym mieszkańcy łąki przeżywają fantastyczną przygodę. Zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowodniły, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnimy to tylko wspólnymi siłami możemy pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Po obejrzeniu spektaklu dzieci odwiedziły salę zabaw -,,Korona” w Jarosławiu, gdzie rozładowały swoją energię. (Władysława Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Festiwal kolęd i pastorałek

Dnia 30 stycznia 2019 r. w Wierzawicach odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, których przygotowała p. Elżbieta Wnęk. Wśród solistów zaprezentowała się w I kategorii wiekowej Wiktoria Sołga kolędą „A cóż z tą Dzieciną” zdobyła II miejsce; w drugiej kategorii wiekowej Julia Baran wyśpiewała kolędą „Tylko jedna jest taka noc” - I miejsce. Zespoły „Śpiewające Gwiazdki” i „Canta Rhei” zdobyły także I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje z osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019