Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Przedstawienie klasy trzeciej

W dniu 20 maja 2011 r. oraz 9 czerwca 2011 r. uczniowie klasy III pokazali uczniom i rodzicom przedstawienie pt. "Księżniczka na ziarnku grochu." W role wcielili się :

Król - Rafał Tołpa

Królowa - Alicja Grabowiec

Książę - Mateusz Majkut

Pirlipatka - Alicja Turek

Księżniczki - Faustyna Goch, Wioleta Sierżęga, Katarzyna Klin, Ewa Pelc

Paziowie - Arek Czop, Michał Jużyniec

Błazen - Marcin Matuszek

Ochmistrz - Mateusz Hader, Arkadiusz Pucia

Panny - Paulina Ostrowska, Karolina Rączka

Przedstawienie wszystkim bardzo sie podobało.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Nadanie imienia szkole

W dniu 1 czerwca 2011 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Szkole naszej zostało nadane imię świętego Stanisława Kostki oraz została otwarta i poświęcona nowa hala gimnastyczna. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w tutejszym kościele parafialnym, w czasie której został poświęcony sztandar szkoły. Ksiądz w czasie kazania przybliżył postać św. Stanisława i porównał życie Stanisława z życiem Pana Jezusa. Po Mszy uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi przeszli na plac przed budynkiem szkoły. Tu nastąpiło przecięcie wstęgi, następnie Dyrektor Szkoły, pani Elżbieta Romanowska poprosiła Księdza Proboszcza o poświęcenie hali. Po czym goście zostali zaproszeni na część artystyczną. Poczet sztandarowy został wprowadzony i został odspiewany Hymn. Nastepnie Pani Dyrektor odczytała podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili sie do powstania hali. Zaproszeni goście również mieli okazję zabrac głos. Wójt Gminy Leżajsk z okazji dnia dziecka przekazał na ręce samorządu uczniowskiego słodycze i lody, które zostały rozdane po uroczystości. Z programem artystycznym wystapili uczniowie naszej szkoły. Były wiersze, piosenki, scenki humorystyczne i tańce. Grupa dzieci ćwicząca karate pokazała swoje umiejętności. Gościnnie wystapiły zespoły taneczne z Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie. Odbył się także pokaz koszykówki przygotowany przez pana Marka Gołąba, nauczyciela wychowania fizycznego.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Zawody Pływackie

Wdniu 02.06.2011 r. odbyły się zawody pływackie pod patronetem Wójta Gminy Leżajsk. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności i zdobyli wiele nagród w różnych kategoriach. Wśród nagrodzonych byli: Mateusz Jużyniec (II miejsce), Marcin Szpila (I miejsce), Arkadiusz Czop (III miejsce) i Mateusz Majkut (I miejce).


więcej »
------------------------------------------------------------------

Akademia 3 maja

W dniu 4 maja 2011r. w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji w naszym kraju. Akademię przygotowały panie Bożena Płachta i Elżbieta Wnęk.

 

 

 

 

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka do Krakowa

"...W kopalni soli zjeżdzaliśmy pod ziemię ponad 300 metrów. Wraz z przewodnikiem jechaliśmy podziemną kolejką. (...) W Krakowie czekało nas wiele wspaniałych atrakcji. Na początek zwiedziliśmy Wawel, zobaczyliśmy tam wiele ciekawych rzeczy, np. grób pary prezydenckiej, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Juliusza Słowackiego, a także groby wielu królów. Później poszliśmy na dzwon Zygmunta, wchodziliśmy wąskimi, krętymi schodami, które w dodatku trzeszczały. Na samej górze każdy dotknął serca dzwonu. Widok z tamtego miejsca był przepiękny, było widać panoramę Krakowa. Jak zeszliśmy z dzwonu Zygmunta to udaliśmy się na rynek główny, skąd poszliśmy do Kościła Mariackiego. Zobaczyliśmy tam odsłonięcie dzieła Wita Stwosza. Po skończeniu zwiedzania kościoła udaliśmy się pod pomnik Adama Mickiewicza..."

 

więcej »
------------------------------------------------------------------

Rajd rowerowy do Sieniawy

Dnia 19 maja 2011 roku 17 uczniów klasy V wzięło udział w rajdzie rowerowym do Sieniawy. Wyjazd odbył się w ramach realizacji programu "Trzymaj formę". Celem wyjazdu była popularyzacja aktywności fizycznej połączonej z poznawaniem walorów przyrodniczych i turystycznych najbliższej okolicy.

Po zgromadzeniu sie przed szkołą uczniowie pod opieką nauczycieli wyruszyli w kierunku Sieniawy. Po drodze podziwiali ładne krajobrazy. Następnie po krótkim przystanku dotarli do pałacu w Sieniawie, gdzie zapoznali się z ciekawą architekturą zabudowań pałacowych. Nastepnie odbyli spacer po parku, gdzie poznawali różne gatunki roślin oraz uzupełnili wiedzę historyczną dotyczącą tego miejsca. Dużą atrakcją była degustacja pysznych lodów w centrum Sieniawy.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym gdzie uczniowie wypoczywali uczestnicząc w grach i zabawach, a nastepnie zjedli pieczone kiełbaski i inne smakołyki. Nastepnie uczniowie zmęczeni ale zadowoleni wrócili do Chałupek Dębniańskich.

 

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Ziemi

20 kwietnia 2011 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. W tym roku akademię przygotował pan Ryszard Gondek. Uroczystość rozpoczęła się krótkim wstępem pana Ryszarda, po czym dzieci z klasy V przedstawiły rozprawę sądową przeciw ludziom niszczącym las. W trzeciej części akademii pan Gondek zadawał zagadki dotyczące leśnych zwierząt, na które odpowiadały dzieci wszystkich klas. Każdy uczestnik zabawy otrzymał słodycze.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs plastyczny

Uczennica naszej szkoły Ewelina Miś została nagrodzona za udział w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą" na szczeblu powiatowym. Jej praca zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki.

 

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019