Konkurs Eko-przyjaciel

Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w konkursie "Eko-przyjaciel" zorganizowanym przez Stare Miasto - Park. Wykonali figury przestrzenne wykorzystując surowce wtórne. Na zajęciach dzieci rozmawiały na temat korzyści wynikających z segregacji odpadów oraz zagrożeń dla środowiska. Uczniowie zajęli następujące miejsca:

I miejsce - Arkadiusz Maj (wykonał pociąg)

II miejsce - Maksymilian Maj (wykonał Myszkę Miki)

III miejsce - Karol Romanowski (wykonał robota)

Chłopcy bardzo ucieszyli się z nagród wręczonych przez organizatorów.

Rocznica

W piątek 30 marca 2012 r. obchodzona była VII rocznica śmierci błogosławionego Jana Pawła II. Dzieci zaprezentowały wybrane wydarzenia z życia Jana Pawła z czasów jego młodości i po wyborze na Stolicę Piotrową. Zaśpiewały też piosenki związane z papieżem m.in. "Barka", "Hej baco", "Santo subito". Podczas uroczystości wszyscy obejrzeli też prezentację ze zdjęciami z Janem Pawłem II.

Pierwszy dzień wiosny

Wielkanoc

Pasowanie na czytelnika

Z dniem 20 marca 2012 r. uczniowie klasy I stali się czytelnikami naszej biblioteki. Zostali wprowadzeni w zaczarowany świat bajek, który sami będą odkrywać poprzez czytanie książek. Uroczystość pasowania na czytelnika uświetnił aktyw biblioteczny występem pt. "Zaczarowany świat bajek".

Spotkanie z Franklinem

6 marca po raz kolejny najmłodsi wychowankowie naszej szkoły dzięki współpracy Biblioteki Publicznej i Domu Kultury w Chałupkach Dębniańskich uczestniczyły w spotkaniu z literaturą dziecięcą. Tym razem szkołę odwiedził lubiany przez wszystkich dzieci "Franklin".

Smok w naszej szkole

W dniu 28 lutego 2012 r.  dzieci spotkały się ze "Smokiem Novusiem". Spotkanie to zorganizowane zostało we współpracy z Domem Kultury w Chałupkach Dębniańskich, a poświęcone było wspólnemu czytaniu bajek.

Bezpieczne ferie

W piątek 27.01.2012 r. policjanci z Posterunku Policji  w Grodzisku Dolnym przeprowadzili w naszej szkole pogadankę na temat bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Przywieżli ciekawe materiały oraz drobne upominki dla uczniów w postaci pasków odblaskowych. Przypomnieli uczniom aby bawili się tylko w bezpiecznych miejscach, takich jak place zabaw i boiska, nie zjeżdżali na sankach z pagórków znajdujących się przy drogach lub rzekach. Zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa ślizgania się na zamarzniętych jeziorach, stawach i rzekach. Przypomnieli także zasady bezpiecznego poruszania się w trudnych warunkach zimowych.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019