Program profilaktyczny

W dniu 11.01.2017 r. uczniowie klasy V i VI naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym Debata. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół w Dębnie.
Jest to program z zakresu profilaktyki alkoholowej. Ma on charakter uprzedzający, jego zadaniem jest zapobieganie używania substancji psychoaktywnych i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Program profilaktyczny "Debata" był realizowany przez Fundację Wychowanie i Profilaktyka im. J.P. II ul. Skałki 4, 28-100 Busko Zdrój w ramach projektu realizowanego przez gminę Leżajsk ze środków z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.
Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, chętnie zgłaszając się do proponowanych zadań-scenek. Mieli wiele ciekawych pomysłów związanych z tematyką zajęć. Rozmawiali o swoich obserwacjach dotyczących spożywania alkoholu przez innych i wynikających z tego stratach dla osób pijących. Z uwagą słuchali "świadka trzeźwości" - osoby dorosłej, która dzieliła się swoimi doświadczeniami. (Bożena Płachta)

Bezpieczne ferie

12.01.2017 r. uczniowie wszystkich klas wzięli udział w profilaktycznym spotkaniu z przedstawicielem Komendy Policji. Jego celem była pogadanka na temat bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących ferii. Poruszono zagadnienie bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu, ruchu na drodze oraz zachowania w kontakcie z obcym psem. Dzieci zadawały wiele nurtujących je pytań, zaś pan policjant chętnie odpowiadał. (Elżbieta Kluza)

Festiwal kolęd