Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Dzień otwarty szkół średnich
W dniu 17.05. 2019r. uczniowie klas VII – VIII uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Młodzież naszej szkoły podczas spotkania z nauczycielami i uczniami została zapoznana z ofertą edukacyjną oraz zwiedzała pracownie szkolne. Dużą atrakcją była przejażdżka motorem skonstruowanym przez uczniów technikum samochodowego. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. (Bożena Płachta, Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Sukcesy naszych uczniówW dniu 14.05.2019r. w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbył się V Powiatowy Konkurs Informatyczny BAJTEK. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII: Krzysztof Czerwonka, Arkadiusz Maj oraz Piotr Romanowski. 19 Uczestników zmierzyło się z testem wiedzy oraz zadaniami praktycznymi, które sprawdzały ich umiejętności i pomysłowość. Wyniki konkursu przedstawiały się następująco: I miejsce zajął Piotr Romanowski, IV miejsce Arkadiusz Maj oraz V miejsce Krzysztof Czerwonka. Warto dodać, że Piotr Romanowski pomiędzy dwoma częściami konkursu wziął dodatkowo udział w konkursie Mistrz Klawiatury, w którym zajął VI miejsce. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zarówno rozległej wiedzy, jak i ogromnej sprawności informatycznej. Życzymy dalszych sukcesów.
Więcej informacji o konkursach na stronie Facebooka Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku - tutaj.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Uroczysta akademia- Konstytucja 3 Maja

Akademia poświęcona 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się w dniu 30.04.2019r. w wykonaniu klasy trzeciej oraz ósmej. Motto przewodnie uroczystości brzmiało: „Nauczmy się na pamięć tego kraju…”. Artyści z klasy młodszej poetycko ukazali miłość do naszej ojczystej Ziemi, zaś ósmoklasiści przybliżyli historię powstania Konstytucji 3 Maja oraz uświadomili wartość wolności- wszak naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości. (Barbara Majkut, Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Spektakl „Ścieżkami bogów” w Mok-u w Przeworsku

W dniu 25.04.2019 r. klasy IV, V, VI i VIII w ramach edukacji teatralnej obejrzały spektakl pt. „Ścieżkami bogów” w wykonaniu wrocławskiego Teatru ARTENES. Obejrzana przez nich inscenizacja stanowiła powtórzenie i utrwalenie treści mitów objętych podstawą programową. Została przedstawiona w formie ciekawej i bliskiej współczesnemu uczniowi. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień marchewki

Dzień 05.04.2019r. w naszym przedszkolu był dniem wyjątkowym- pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Realizując program edukacji żywieniowej przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Ten „bardzo zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, konkursami, chrupaniem surowych marchewek oraz próbowaniem marchewkowego soku. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 28 marca 2019 r. grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Julia Baran, Mateusz Duda, Aleksandra Kondub i Gabriela Zalot zajęła III miejsce podczas XII Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Laureaci zaśpiewali piosenkę w j. włoskim pt. „Felicitá” z repertuaru znanych włoskich piosenkarzy Al Bano i Rominy Power. Do konkursu przygotowała uczniów pani katechetka Elżbieta Wnęk. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych pięknych występów na scenie. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Uczeń naszej szkoły Piotr Romanowski zajął III miejsce w konkursie informatycznym organizowanym przez Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Partnera Technologicznego Idea SP. z.o.o. oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie pt. „web.Master Podkarpacki”. Spośród 200 uczestników z całego Podkarpacia Piotr zakwalifikował się do II etapu rozwiązując e-test z zakresu wiedzy i umiejętności informatycznych związanych z projektowania stron i aplikacji internetowych. II etap konkursu odbył się w siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Polegał on na rozwiązaniu zadań praktycznych z projektowania stron i aplikacji internetowych. Wzięło w nim udział 15 zakwalifikowanych uczniów z I etapu z całego województwa podkarpackiego. Piotrek został laureatem tego konkursu, zajmując III miejsce. Serdecznie gratulujemy Piotrowi oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów.
Więcej informacji na stronie głównej organizatora konkursu: web.Master Podkarpacki oraz TVP Rzeszów.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Powitanie wiosny

Dnia 21 marca 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Z tej okazji zostali zaproszeni wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Laszczynach wraz z opiekunami. Tworzą oni zespół „Niespodzianka”, który zaprezentował przedstawienie teatralne. Barwna opowieść wraz z niezwykłą aktywnością wszystkich aktorów pozwoliły na przeżycie wspaniałych chwil w świecie bajek. Za to jesteśmy wdzięczni wspaniałemu zespołowi z OREW w Laszczynach. Spotkanie zostało zorganizowane przez Szkolne Koło Caritas pod kierunkiem katechetki Elżbiety Wnęk, które przygotowało dla naszych gości słodkie upominki. Jesteśmy wdzięczni także pani Kindze Włoch, która przygotowała także pachnące mydełka oraz pani Bożenie Płachta, za wafelki dla zespołu. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019