"Idę do szkoły"

W naszej szkole realizowany był program adaptacyjny dla uczniów klasy pierwszej ,, Idę do szkoły” ( wrzesień –listopad 2018). Celem programu było stworzenie atmosfery poczucia bezpieczeństwa, pozytywnego nastawienia do szkoły, radzenia sobie w nowych i trudnych sytuacjach oraz nabycie umiejętności znoszenia stresów i porażek. Rodzice uczniów aktywnie uczestniczyli w realizacji programu. Są świadomi form pomocy i wsparcia oferowanego przez naszą szkołę. Uważają, że program adaptacyjny w szkole jest potrzebny i pomógł dziecku w przystosowaniu się do nowej sytuacji. (W.Baj, E.Heliniak)

Jasełka 2018

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w dniu 21 grudnia 2018 r. uczniowie z klasy II, IV i VI zaprezentowali w naszej szkole Bożonarodzeniowe Jasełka. Wydarzenie to, zostało ubogacone wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek. Po jasełkach zostały rozdane dyplomy i słodkie upominki uczniom, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie szopek bożonarodzeniowych. Na zakończenie Pani Dyrektor Lucyna Ładak złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Dekoracje do tej uroczystości przygotowała p. Elżbieta Popowicz i p. Ewelina Leboda. Natomiast przedstawienie przygotowała p. Elżbieta Wnęk. (Elżbieta Wnęk)

Konkurs plastyczno - językowy

W drugiej połowie grudnia 2018 r. odbył się międzyklasowy konkurs plastyczno - językowy na wykonanie najpiękniejszej kartki bożonarodzeniowej z życzeniami w języku angielskim. Konkurs miał na celu popularyzowanie nauki języka angielskiego, pobudzanie wrażliwości oraz kreatywności uczniów, a także kształtowanie wrażliwości na tradycje świąteczne. Konkurs był skierowany do uczniów klas I – III i cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż udział w nim wzięło 19 uczniów.
Wszystkie kartki zostały przygotowane bardzo starannie, przy użyciu rożnorodnych technik plastycznych. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy a spośród zgłoszonych prac wyłoniono następujących laureatów:
Julia Salwach kl. I
Martyna Kuras kl. II
Maja Maj kl. III
Serdeczne podziękowania dla wszystkich młodych artystów za ich zaangażowanie. ( Marta Matuszek)

Laszczyny - występ

Dnia 20 grudnia 2018 r. grupa uczniów naszej szkoły z klas VI - VIII pod kierunkiem p. Elżbiety Wnęk na zaproszenie Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego w Laszczynach, odwiedziła wychowanków Ośrodka, gdzie zaprezentowali kolędy i pastorałki podczas jasełek. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkanie i wspólne śpiewanie kolęd, które sprawiło wszystkim obecnym wiele radości. (Elżbieta Wnęk)

Pomagamy innym

Zbiórka makulatury z przeznaczeniem na afrykańskie studnie, zbiórka pluszaków dla dzieci z Afryki, czy zbieranie kasztanów dla leśnych zwierząt to akcje szkolne, w których wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W dniu 17.12.2018 r. odbyło się spotkanie, w ramach którego zostali nagrodzeni ci, którzy najbardziej zaangażowali się w wyżej wymienione akcje. Gościem specjalnym był leśniczy, p. Mariusz Pelc, który wręczył trzem uczniom nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo Leżajsk oraz ciekawie opowiedział o wybranych ptakach. Wyżej wymienione akcje nie odbyłyby się oczywiście bez zaangażowania Rodziców, którym dziękujemy za pomoc w zbieraniu i transporcie. (Elżbieta Kluza, Elżbieta Popowicz)

Konkurs biblijny

5 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbył się Konkurs biblijny, do którego uczniowie przygotowywali się na podstawie Ewangelii wg św. Marka. Do konkursu przystąpiło 11 uczniów z klasy IV, V i VII. Pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Sołga z kl. IV, uzyskując 19 punktów na 21możliwych, drugie miejsce zdobyła Anna Malach z kl. VII uzyskując 18 punktów, trzecie miejsce uzyskała Emilia Jużyniec z kl. IV uzyskując 17 punktów. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy i mądrości życiowej. Konkurs przygotowała Elżbieta Wnęk.

Kartki świąteczne

W pierwszych dniach Adwentu, grupa uczniów ze Szkolnego Koła CARITAS, przygotowała dla chorych i samotnych z naszej parafii kartki świąteczne z życzeniami oraz skromne upominki w postaci szopek bożonarodzeniowych. Prace były wykonane pod kierunkiem p. katechetki. (Elżbieta Wnęk)

Wycieczka klas 1-3

W dniu 14.12.2018r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z zerówki uczestniczyły w całodziennej wycieczce do Przeworska i Jarosławia. Uczniowie obejrzeli spektakl teatralny pt. „ W krainie lawendowego rycerza”. Przypomnieli sobie, jak ważne dla każdego człowieka jest czytanie książek. To książki prosiły chłopca, aby je brał do ręki, bo niszczą je mole książkowe. Uczniowie wykazali się znajomością tytułów książek oraz wieloma szczegółami z „ Karolci”.
Kolejnym etapem wycieczki były zabawy w sali zabaw „ Korona” w Jarosławiu. Tam podczas dwugodzinnego pobytu dzieci: zjeżdżały, huśtały się, strzelały z armatek, jeździły samochodami. Dużym zainteresowaniem cieszyła się plansza interaktywna. To był wspaniały czas, spędzony wspólnie z kolegami. Zadowoleni, z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do szkoły. (Barbara Majkut)

Strona: 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019