Warsztaty

Dnia 14.04.2010r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 1-6. Dla klas pierwszych i drugich warsztaty zatytułowane 'Radosne elfiki' dotyczyły agresji i przemocy. Dzieci uczyły się określania swoich emocji, różnych sposobów odreagowania negatywnych emocji, budowania pozytywnego obrazu siebie i kształtowania poczucia własnej wartości. Klasa trzecia miała możliwość uczestnictwa w warsztatach dotyczących uzależnień pt. "Magiczny parasol'. Dzieci w trakcie zajęć rozmawiały na temat zdrowego trybu życia, wysłuchały bajki o czarodzieju i dobrej wróżce, oraz obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną. Klasy starsze uczestniczyły w warsztatach dotyczących Internetu pt. 'Medialny supermarket' oraz dotyczących uzależnień i dopalaczy pt. 'Używki to fałszywki'. Uczniowie zapoznali sie z negatywnymi skutkami zażywania substancji psychoaktywnychpoznali sposoby asertywnego odmawiania. W czasie warsztatów 'Medialny supermarket' uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania sie w cyberprzestrzeni, poznali zasady ochrony danych osobowych w Internecie oraz uczyli się zasady stosowania ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Dzieciom warsztaty napewno przybliżyły problemy społeczne z którymi mogą się spotkać w życiu.

Sprzątanie świata

24 marca 2010 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowawców wyruszyli na wiosenne porządkowanie swojej miejscowości. Zaopatrzeni w rekawice i worki na śmieci ochoczo zabrali się do pracy. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Życzenia na Święta

Choinka szkolna

Wyjazd na narty

W środę 20 stycznia kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce na stok narciarski "Kiczera" w Puławach Górnych. Po przyjeździe na miejsce i wypożyczeniu sprzętu narciarskiego, pod okiem instruktorów i opiekunów, próbowali swych sił w jeździe na nartach. Wszyscy cali i zadowoleni wrócili do domów z nadzieją, że następny taki wyjazd odbędzie się jeszcze tej zimy.

Widok z wyciągu krzesełkowego

Kronika fotograficzna 2008/2009

1 września przywitaliśmy rok szkolny 2008/2009 nie tylko w wakacyjnym słońcu ale również w wakacyjnym nastroju.

Góra grosza

Akcja Góra Grosza organizowana przez Towarzystwo „Nasz Dom”, została na stałe wpisana do kalendarza wydarzeń naszej szkoły. Tegoroczna edycja jest juz dziesiątą z kolei. Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. W naszej szkole uczennice klasy szóstej dotarły do każdego ucznia, zbierając datki czyli przysłowiowe grosiki. Wszyscy uczniowie chętnie wrzucali pieniążki do skarbonki.

Akcja Pomocy Dzieciom

Od 30 listopada 2009 zbieramy w naszej szkole dary w ramach Akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Zbieramy trwałą żywność (cukier, mąkę, ryż, kaszę, olej, makaron, puszki mięsne i rybne); słodycze, ubrania, buty, środki higieniczne, zeszyty, kredki, książki, zabawki.
Zapraszamy do udzielenia pomocy tym którzy jej potrzebują. Wszyscy Darczyńcy otrzymają Akcyjne Słoneczko.

Zwykła kromka chleba
ma wspaniały smak,
Co dzień jej potrzeba,
a niektórym brak.