Dzień dziecka

Z okazji Dnia dziecka w naszej szkole odbyły się dwie wycieczki do Rzeszowa. Dzieci obejrzały film pt. 'Niania - wielkie bum' w kinie Helios. Czekając na projekcją filmu uczennice klasy szóstej spróbowały swoich sił w karaoke. Śpiewały utwór 'Dżaga'. Wszystkim wystep się podobał. Przed wejściem do sali kinowej każde dziecko otrzymało słodki poczęstunek. Sam film był nie tylko wzruszający i śmieszny, ale również bardzo pouczający. Po filmie wszyscy poszliśmy na małe co nieco do pobliskiej restauracji:) Wróciliśmy ze śpiewem na ustach, żałując, że wycieczka trwała tak krótko. Uczniowie klas zerowej, pierwszej i drugiej mieli zorganizowane zajęcia w szkole. Nie obyło się bez zabaw, konkursów i oczywiście pieczonej kiełbaski, której zapach roznosił sie po szkole od samego rana.

Zabawa choinkowa

Tradycyjnie w czasie karnawału w naszej szkole odbywa się zabawa choinkowa, a sala gimnastyczna zamienia się w prawdziwa salę balową. W tym roku bawiliśmy się 30 stycznia. W godzinach przedpołudniowych bawiły się dzieci z klas 0-3, zaś po południu swoją zabawę mieli uczniowie z klas starszych. Młodsi uczniowie poprzebierali się za wróżki, królewny, piratów i przeróżne postaci z bajek.
W czasie zabawy nauczyciele zorganizowali dzieciom wiele konkursów i zabaw. Czas płynął bardzo szybko, a dzieci bawiły się wyśmienicie.

Konkurs Informatyczny

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Szkolnym Konkursie Informatycznym na wykonanie prezentacji multimedialnej pt. "Najpiękniejsze miejsca w Polsce".
W konkursie oceniono 17 prac w dwóch kategoriach: dla klasy piątej i szóstej.

Wyniki konkursu:

Klasa V
I miejsce -
Rydzik Alicja
II miejsce -
Maj Gabriela i Strug Sylwia
III miejsce -
Czekajło Adrian i Kondub Błażej

Klasa VI
I miejsce - Bojda Eliza
II miejsce - Kot Dominika
I miejsce - Kojder Magdalena

Nagrody i dyplomy zostały uroczyście wręczone w czasie apelu szkolnego dnia 2 czerwca 2010r.

Hala sportowa

Wiosna nadeszła a wraz z nią zrobiło się kolorowo na placu budowy. Nasza hala sportowa została ocieplona i pomalowana, co zresztą widać na zdjęciach poniżej. Zapraszamy do galerii.

Pamięci ofiar...

14 listopada 2007 Sejm ustanowił przez aklamację 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W uchwale znajdują się między innymi słowa: W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku Sejm ustanawia 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.  10 kwietnia 2010r. o godzinie 8:56 czasu polskiego (10:56 czasu lokalnego) samolot Tu-154 M,  przewożący Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z małżonką i oficjalną polską delegację na uroczystości obchodów 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się ok. 1,5 km od lotniska Smoleńsk-Siewiernyj pod Smoleńskiem, w miejscowości Pieczorsk. W związku z powyższymi wydarzeniami w naszej szkole odbyło się spotkanie upamietniające ofiary. Rozpoczęcie nastapiło wraz z odśpiewaniem Hymnu Państwowego, po czym ksiądz Jan Szczepaniak rozpoczął modlitwę w intencji poległych oraz ofiar wypadku. Następnie pani Elżbieta Wnęk przybliżyła historię związaną z wydarzeniami początku drugiej wojny światowej. Na szkolnym korytarzu zapaliliśmy znicz w intencji ofiar katastrofy lotniczej.

Warsztaty

Dnia 14.04.2010r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 1-6. Dla klas pierwszych i drugich warsztaty zatytułowane 'Radosne elfiki' dotyczyły agresji i przemocy. Dzieci uczyły się określania swoich emocji, różnych sposobów odreagowania negatywnych emocji, budowania pozytywnego obrazu siebie i kształtowania poczucia własnej wartości. Klasa trzecia miała możliwość uczestnictwa w warsztatach dotyczących uzależnień pt. "Magiczny parasol'. Dzieci w trakcie zajęć rozmawiały na temat zdrowego trybu życia, wysłuchały bajki o czarodzieju i dobrej wróżce, oraz obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną. Klasy starsze uczestniczyły w warsztatach dotyczących Internetu pt. 'Medialny supermarket' oraz dotyczących uzależnień i dopalaczy pt. 'Używki to fałszywki'. Uczniowie zapoznali sie z negatywnymi skutkami zażywania substancji psychoaktywnychpoznali sposoby asertywnego odmawiania. W czasie warsztatów 'Medialny supermarket' uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania sie w cyberprzestrzeni, poznali zasady ochrony danych osobowych w Internecie oraz uczyli się zasady stosowania ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Dzieciom warsztaty napewno przybliżyły problemy społeczne z którymi mogą się spotkać w życiu.

Sprzątanie świata

24 marca 2010 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowawców wyruszyli na wiosenne porządkowanie swojej miejscowości. Zaopatrzeni w rekawice i worki na śmieci ochoczo zabrali się do pracy. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Życzenia na Święta

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 [43] 44 45