Hala sportowa

Wiosna nadeszła a wraz z nią zrobiło się kolorowo na placu budowy. Nasza hala sportowa została ocieplona i pomalowana, co zresztą widać na zdjęciach poniżej. Zapraszamy do galerii.

Pamięci ofiar...

14 listopada 2007 Sejm ustanowił przez aklamację 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. W uchwale znajdują się między innymi słowa: W hołdzie Ofiarom Zbrodni Katyńskiej oraz dla uczczenia pamięci wszystkich wymordowanych przez NKWD na mocy decyzji naczelnych władz Związku Sowieckiego z 5 marca 1940 roku Sejm ustanawia 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.  10 kwietnia 2010r. o godzinie 8:56 czasu polskiego (10:56 czasu lokalnego) samolot Tu-154 M,  przewożący Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z małżonką i oficjalną polską delegację na uroczystości obchodów 70 rocznicy zbrodni katyńskiej, rozbił się ok. 1,5 km od lotniska Smoleńsk-Siewiernyj pod Smoleńskiem, w miejscowości Pieczorsk. W związku z powyższymi wydarzeniami w naszej szkole odbyło się spotkanie upamietniające ofiary. Rozpoczęcie nastapiło wraz z odśpiewaniem Hymnu Państwowego, po czym ksiądz Jan Szczepaniak rozpoczął modlitwę w intencji poległych oraz ofiar wypadku. Następnie pani Elżbieta Wnęk przybliżyła historię związaną z wydarzeniami początku drugiej wojny światowej. Na szkolnym korytarzu zapaliliśmy znicz w intencji ofiar katastrofy lotniczej.

Warsztaty

Dnia 14.04.2010r. w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas 1-6. Dla klas pierwszych i drugich warsztaty zatytułowane 'Radosne elfiki' dotyczyły agresji i przemocy. Dzieci uczyły się określania swoich emocji, różnych sposobów odreagowania negatywnych emocji, budowania pozytywnego obrazu siebie i kształtowania poczucia własnej wartości. Klasa trzecia miała możliwość uczestnictwa w warsztatach dotyczących uzależnień pt. "Magiczny parasol'. Dzieci w trakcie zajęć rozmawiały na temat zdrowego trybu życia, wysłuchały bajki o czarodzieju i dobrej wróżce, oraz obejrzały przygotowaną prezentację multimedialną. Klasy starsze uczestniczyły w warsztatach dotyczących Internetu pt. 'Medialny supermarket' oraz dotyczących uzależnień i dopalaczy pt. 'Używki to fałszywki'. Uczniowie zapoznali sie z negatywnymi skutkami zażywania substancji psychoaktywnychpoznali sposoby asertywnego odmawiania. W czasie warsztatów 'Medialny supermarket' uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania sie w cyberprzestrzeni, poznali zasady ochrony danych osobowych w Internecie oraz uczyli się zasady stosowania ograniczonego zaufania do osób poznanych w sieci. Dzieciom warsztaty napewno przybliżyły problemy społeczne z którymi mogą się spotkać w życiu.

Sprzątanie świata

24 marca 2010 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowawców wyruszyli na wiosenne porządkowanie swojej miejscowości. Zaopatrzeni w rekawice i worki na śmieci ochoczo zabrali się do pracy. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

Życzenia na Święta

Choinka szkolna

Wyjazd na narty

W środę 20 stycznia kilkoro uczniów naszej szkoły wzięło udział w wycieczce na stok narciarski "Kiczera" w Puławach Górnych. Po przyjeździe na miejsce i wypożyczeniu sprzętu narciarskiego, pod okiem instruktorów i opiekunów, próbowali swych sił w jeździe na nartach. Wszyscy cali i zadowoleni wrócili do domów z nadzieją, że następny taki wyjazd odbędzie się jeszcze tej zimy.

Widok z wyciągu krzesełkowego

Kronika fotograficzna 2008/2009

1 września przywitaliśmy rok szkolny 2008/2009 nie tylko w wakacyjnym słońcu ale również w wakacyjnym nastroju.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43