Konkurs historyczny

Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, obchodzonego 1 marca, w naszej szkole odbył się konkurs poświęcony Danucie Siedzikównie „Ince” i mjr Hieronimowi Dekutowskiemu „Zapora”. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)

I miejsce – Dominika Strug
II miejsce – Wiktoria Krawiec
III miejsce – Julia Baran

DZIEŃ KREATYWNOŚCI

W naszej szkole 28.02.2019 r. odbył się Dzień Kreatywności klas O-III. Celem spotkania było kształtowanie pozytywnych postaw wobec kreatywności, wzmacnianie motywacji do twórczego myślenia i działania, międzyklasowa integracja uczniów. Podczas pracy w grupach obowiązywała zasada współpracy i otwartości na pomysły innych. Panowała atmosfera przyjaznej, twórczej pracy, która sprzyjała integracji grupowej uczniów. Wspólna zabawa i przyjemność działania zachęciły wszystkich do bycia kreatywnym. Każda z wykonanych prac wyróżniała się oryginalnością i kreatywnością. (W.Baj, E.Heliniak, K.Sigda)

Zabawa karnawałowa

Tradycyjnie jak co roku semestr pierwszy nauki zakończyła „zabawa choinkowa”. Choinka szkolna jest uroczystością, która wpisała się na stałe w kalendarz imprez organizowanych w naszej szkole. Jest jednym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla uczniów i społeczności lokalnej. Przed południem w barwnych kostiumach wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3. Wielu uczniów przybyło ze swoimi rodzicami i młodszym rodzeństwem. Rodzice chętnie włączają się w organizację i przygotowują poczęstunek dla swoich pociech. Pięknie przystrojona sala nastrajała do karnawałowego szaleństwa. Uczniowie brali udział w różnych ciekawych zabawach, tańcach i konkursach, za które byli nagradzani zakupionymi nagrodami z Rady Rodziców. Humory dopisywały! (Bernadeta Wiśniewska Mazepa)

,,Co w trawie piszczy?”- musical profilaktyczny

31 stycznia 2019 r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w musicalu profilaktycznym pt. „Co w trawie piszczy”, w którym mieszkańcy łąki przeżywają fantastyczną przygodę. Zaskakujące zwroty akcji połączone ze znakomitym humorem udowodniły, że chociaż wszyscy tak bardzo się od siebie różnimy to tylko wspólnymi siłami możemy pokonać wszelkie trudności i dokonać czegoś naprawdę wielkiego. Po obejrzeniu spektaklu dzieci odwiedziły salę zabaw -,,Korona” w Jarosławiu, gdzie rozładowały swoją energię. (Władysława Baj)

Festiwal kolęd i pastorałek

Dnia 30 stycznia 2019 r. w Wierzawicach odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły, których przygotowała p. Elżbieta Wnęk. Wśród solistów zaprezentowała się w I kategorii wiekowej Wiktoria Sołga kolędą „A cóż z tą Dzieciną” zdobyła II miejsce; w drugiej kategorii wiekowej Julia Baran wyśpiewała kolędą „Tylko jedna jest taka noc” - I miejsce. Zespoły „Śpiewające Gwiazdki” i „Canta Rhei” zdobyły także I miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje z osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów. (Elżbieta Wnęk)

Dzień babci i dziadka

Dnia 30 stycznia 2019 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Zaproszeni goście licznie zjawili się, by wziąć udział w obchodach tego święta. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz oddziału zerowego pod kierunkiem swoich pań wychowawczyń przygotowały specjalny program artystyczny. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki, które pięknie recytowały wiersze, przedstawiły humorystyczne scenki, radośnie śpiewały piosenki oraz tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. Był to naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Na zakończenie części oficjalnej dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki i laurki. Następnie niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się.

Podróżnik w naszej szkole

11.01.2019 r. gościliśmy w naszej szkole podróżnika, który opowiedział nam o swoich pasjach. Tym razem opowieści dotyczyły Amazonii. Dzięki temu spotkaniu uczniowie mieli możliwość poznania przyrody, kultury i zabytków tego zakątka świata. Brazylijskie lasy okazują się być niezwykle niebezpiecznym miejscem dla człowieka z innego rejonu świata. Sztuka przetrwania polega na byciu ostrożnym i uważnym cały czas. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści oraz obejrzeli mnóstwo zdjęć. Ciekawą atrakcją były sprzęty niezbędne do przeżycia w dżungli. (Elżbieta Popowicz)

Konkurs plastyczny ,,Zdrowo się odżywiam”

W dniach od 27 listopada do 10 grudnia 2018 r. odbył się konkurs plastyczny pod hasłem ,,Zdrowo się odżywiam”. Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie świadomości zdrowotnej, rozwijanie wyobraźni i kreatywności dzieci oraz umiejętności plastycznych. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej, umiejętność łączenia ze sobą różnych technik i ilość włożonej pracy. Laureaci konkursu otrzymali upominki rzeczowe i pamiątkowe dyplomy.
Eliza Stopyra- I miejsce
Julia Salwach – I miejsce
Oliwier Kula – II miejsce
Krzysztof Danak - II miejsce