Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Andrzejki

24 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się przedszkolaki. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Na uroczystym świętowaniu pojawiła się wróżka Simona, która przy pomocy rekwizytów przepowiadała przyszłość. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Aby wróżby się spełniły, trzeba było wrzucić grosik do wody. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce z balonami. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię, dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.... (Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Czytanie baśni i bajek

W ramach akcji promującej czytelnictwo "Cała Polska czyta dzieciom" w listopadzie b.r.szk. w naszej szkole odbyło się czytanie baśni i bajek znajdujących się w zasobach naszej biblioteki oraz Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki oraz uczniowie kl. I-III z zainteresowaniem wysłuchali p. Agnieszki Grzywna (higienistki szkolnej) oraz p. Grażyny Martyszko (kierownika Biblioteki Publicznej). P. Grażyna urozmaiciła czytanie bajek występem Kaczora Donalda, co pobudziło wyobraźnię i zaciekawiło dzieci.(Bożena Płachta)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Święto Niepodległości


W tym roku obchodziliśmy 98-mą rocznicę odzyskania niepodległości. Nasz naród prawie 100 lat temu wyzwolił się spod władzy zaborców. Aby uczcić odwagę i bohaterstwo naszych przodków walczących w kolejnych powstaniach, oddających swe życie za Ojczyznę p. Teresa Muszyńska przygotowała uroczystą akademię z tej okazji. Uczniowie klasy trzeciej recytowali wiersze i śpiewali pieśni upamiętniające tęsknotę Polaków za wolnością w czasie 123 lat niewoli. Podczas akademii wszyscy uczniowie odśpiewali Hymn Państwowy oraz wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". A swą postawą, odświętnym strojem oraz biało-czerwonymi kotylionami włączyli się do uświetnienia tego dnia. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Kuchnia małej gosposi

Tradycją już się stały jesienne warsztaty organizowane dla dzieci szkolnych przez Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich pod hasłem "Jesienna Kuchnia Małej Gosposi". Promujemy i polecamy dzieciom zdrowe i smaczne jedzenie, uczymy nakrywać stół, udekorować potrawy i jak zachować się przy stole. Tym razem mali kucharze mieli okazję pokosztować przygotowanej samodzielnie zupy z dyni oraz rolady z jabłkami. W pierwszej kolejności było solidne mycie małych pracowitych rączek, zakładanie chusteczek i fartuszków i przystąpienie do pracy. Krojenie poszczególnych warzyw i owoców, a także ubijanie ciasta na roladę sprawiło dzieciom nie lada frajdę. W przerwie podczas oczekiwania na gotującą się zupę i piekące się rolady dzieci zajmowały się pracą plastyczną i z przyniesionych liści wyklejały "Panią Jesień". Następnie było wspólne biesiadowanie. W wymienionych warsztatach brała udział klasa III licząca 21 uczniów wraz z wychowawczynią p. Teresą muszyńską. (Teresa Muszyńska)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Bal Wszystkich Świętych

W naszej szkole dnia 28 października 2016 r. odbył się po raz pierwszy Bal Wszystkich Świętych w którym wzięli udział wszyscy uczniowie wraz z Dyrekcją oraz nauczycielami i pracownikami. Dzieci zwłaszcza te młodsze przebrały się za swoich świętych Patronów oraz tych świętych, których przykład życia im się podobał. Nie brakło też pięknych historii życia świętych oraz ciekawostek z nimi związanych. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów i przybliżenie historii życia świętych dla swoich pociech. Życzę wszystkim, by tradycja poznawania Żywotów Świętych wspierała wychowanie dzieci do bycia dobrym synem czy córką, odpowiedzialnym Polakiem a kiedyś świętym w Niebie. Bal został przygotowany przez p. katechetkę Elżbietę Wnęk.(Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Spotkanie z kolejarzem

W dn.28.10.2016r Biblioteka Publiczna w Chałupkach Dębniańskich przy współpracy ze Szkołą Podstawową i Domem Kultury zorganizowała spotkanie dzieci szkolnych od kl „ O”.I.II.III z kolejarzem. Spotkanie odbyło się w Sali widowiskowej miejscowego Domu Kultury. Gościem spotkania był Jan Krówka, dyżurny ruchu stacji Leżajsk. Opowiedział dzieciom o obowiązkach dyżurnego ruchu, kierownika pociągu, konduktora i maszynisty. Zaprezentował strój kolejarza i rekwizyty niezbędne do pracy. Nasz gość mówił o zasadach bezpiecznego podróżowania pociągiem, wyjaśnił czym różnią się pociągi towarowe od osobowych oraz jak zachowywać się na przejazdach kolejowo-drogowych. Na zakończenie każda z klas wykonała pamiątkowe zdjęcie z p.Janem.(Grażyna Martyszko)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Przegląd Piosenki

Dnia 17.10.2016 r. nasze uczennice w składzie: Julia Baran, Natalia Miś, Anna Malach, Lilianna Bielecka, Renata Hader, Paulina Tołpa, Dominika Strug i Gabriela Zalot wzięły udział w IV Wojewódzkim Przeglądzie Poezji i Piosenki "W hołdzie Janowi Pawłowi II" w Gorzycah. Podczas Przegladu zaprezentowały piosenkę pt. "Skarby Jana Pawła II". Zespół przygotowała pani Elżbieta Wnęk.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Warsztaty klasy trzeciej

W dniu 28 września w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyły się jesienne warsztaty, na które została zaproszona klasa III Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską. Pierwszy dzień potraktowany został jako rękodzieło artystyczne robienia kwiatów z jesiennych liści. Każde z 21-dzieci wykazało się weną twórczą, sprytem i pomysłowością, a wskazówek roboczych udzieliła instruktor Krystyna Wanat. Wszystkie dzieci były mocno zainteresowane i z wielkim zapałem przystąpiły do solidnej pracy. Końcowym efektem były pięknie zrobione róże z jesiennych liści co uwidocznione jest na zdjęciach. Kolejne warsztaty tym razem kulinarne odbyły się dnia następnego tj. 29 września, również wzięła w nich udział cała III klasa Szkoły Podstawowej z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską. Kulinarna werwa i wyobraźnia poszła w ruch i dzieci z zapałem wzięły się do krojenia owoców i warzyw. Tym razem zrobione zostały dwie sałatki tj. warzywna z majonezem i owocowa z syropem cynamonowym na miodzie -,, samo zdrowie". Efekt końcowy to przemiły widok rumianych twarzyczek z ogromnym apetytem zajadających zrobione przez siebie przepyszne sałatki. (Teresa Muszyńska)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2017