Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Dzień Patrona

Dzień 18 września dla naszej szkoły jest szczególny. W tym dniu odbyły się w kościele parafialnym doroczne uroczystości związane z naszym Patronem św. Stanisławem Kostką. Cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystej Mszy świętej, podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za tego szczególnego Patrona nie tylko naszej szkoły ale także naszej Ojczyzny. Prosiliśmy też za Jego wstawiennictwem o błogosławieństwo Boże dla nas, naszych rodzin, naszej Ojczyzny oraz o odwagę, by zawsze ponad wszystko wybierać najwyższą wartość jaką jest Bóg. W czasie uroczystości wszyscy zgromadzeni zapoznali się też z drogą życia św. Stanisława przez obejrzenie pięknej prezentacji multimedialnej. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

ZST Leżajsk

W dniu 04.10. 2019 r. uczniowie klas III – V naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w Festiwalu Techniki zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zapoznania się z różnymi dziedzinami nauki. Przeprowadzane były doświadczenia z fizyki, prezentacje związane z programowaniem, robotyką i informatyką. Zostały one przygotowane zarówno przez nauczycieli jak i uczniów. Dodatkową atrakcją była możliwość aktywnego uczestniczenia w pokazach nowoczesnej techniki. Po ciekawie spędzonym czasie, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. (Bożena Płachta)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Jesienna kuchnia małej gosposi

W dniu 12.09.2019 r. w Domu Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem "Jesienna kuchnia małej gosposi", na które została zaproszona klasa trzecia wraz z wychowawczynią Teresą Muszyńską. Tematem zajęć było pieczenie mufinków, które pod czujnym okiem pani instruktor Krystyny Wanat, wychowawczyni i pani z Koła Gospodyń Wiejskich własnoręcznie wykonywały dzieci. Jedne mufinki czekoladowe, a drugie jabłkowo-żurawinowe smakowały wybornie. Dopełnieniem poczęstunku był kompot z jesiennych owoców przyniesionych przez dzieci. Klasową tradycją jest już uczestnictwo w powyższych warsztatach, gdzie łączymy przyjemność z pracą i rozwijamy międzypokoleniową integrację. (Teresa Muszyńska)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Spotkanie z Policją

W czwartek 5 września 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Przedstawicielami Policji poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci zwracali uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Przypominali również o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Jednak najwięcej entuzjazmu wśród młodzieży i dzieci wzbudził pies policyjny, który zaprezentował swoje umiejętności. Przy okazji Funkcjonariusz pokazał dzieciom sposoby zabezpieczenia swojego ciała w czasie ataku psa. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych wspieranych akcją informacjo-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły". (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/20. Po dwóch miesiącach słodkiego lenistwa, wróciliśmy do szkoły opaleni i wypoczęci. Akademię rozpoczęliśmy od upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W wierszach i piosenkach pożegnaliśmy wakacje i powitaliśmy nowy rok szkolny. Do braci uczniowskiej zostało przyjętych 17 uczniów pierwszej klasy. To oni złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie P. Dyrektor pasowała ich na uczniów. Na pamiątkę tego ważnego, a zarazem bardzo stresującego wydarzenia pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i kuferki obfitości. W progach naszej szkoły szczególnie serdecznie powitaliśmy najmłodsze dzieci, czyli naszych słodkich przedszkolaków. Następnie głos zabrała Dyrektor szkoły P. Lucyna Ładak, życzyła wszystkim zebranym powodzenia i wytrwałości nowym roku szkolnym oraz przedstawiła wszystkie niezbędne informacje uczniom i rodzicom.
W nowym roku szkolnym życzymy Uczniom , Nauczycielom oraz Rodzicom wielu sukcesów i satysfakcji. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie wszyscy zgromadzili się w hali sportowej naszej szkoły. Nauczyciele, rodzice i uczniowie wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez klasy VII i VIII. W dalszej kolejności Pani Dyrektor Lucyna Ładak wraz z wychowawcami wręczyła nagrody i dyplomy za sumienną pracę, wzorowe i bardzo dobre zachowanie dla uczniów klas I-VIII. Wszystkim uczniom życzyła udanych wakacji, zasłużonego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu do szkoły.( Płachta Bożena)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień czekolady

„Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała każda jest wspaniała”.
Czekolada jest chyba najpowszechniejszym wyrobem cukierniczym cieszącym się uznaniem w każdej grupie wiekowej. W naszym przedszkolu obchody Dnia Czekolady zorganizowane zostały po raz pierwszy. Z tej okazji dzieci obejrzały film edukacyjny „Jak powstaje czekolada” dzięki któremu zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić. Następnie każdy przedszkolak zaprezentował swoją ulubioną czekoladę, którą przyniósł do przedszkola. Tego dnia przedszkole zamieniło się w „czekoladową krainę”. Maluchy mogły liczyć na mnóstwo słodkich atrakcji: słodkie konkursy, degustacje słodyczy, czekoladowe tańce. Największą atrakcją okazała się fontanna czekoladowa .Dzieci mogły pokosztować czekoladę w płynnej postaci razem z goframi, flipsami oraz różnymi owocami, wśród których prym wiodły truskawki i banany. Dzieci nie kryły zadowolenia, z ich twarzy nie znikały czekoladowe uśmiechy.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Szkoła przyjazna dla środowiska - konkurs ekologiczny5 czerwca odbyło się rozdanie nagród w gminnym konkursie ekologicznym „Szkoła przyjazna dla środowiska” zorganizowanym przez Stare Miasto – Park. Uczennica klasy VII Anna Malach zdobyła III miejsce w konkursie na wykonanie prezentacji multimedialnej, przedstawiającej problemy ochrony środowiska naturalnego i propagującego wzorce działań ekologicznych w gminie i we własnym domu. Gratulujemy ! (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019