Festiwal kolęd

Dnia 24 stycznia 2018 r. odbył się XV Festiwal Kolęd i Pastorałek w Wierzawicach. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w tym wydarzeniu zajmując czołowe miejsca. Dwie uczennice naszej szkoły - Justyna Pająk z kl.IV i Julia Baran z kl. V zdobyły wyróżnienia. Zespół "Śpiewające Gwiazdki", który reprezentowali uczniowie kl.IV - VII zajął II miejsce, a zespół "Canta Rhei" I miejsce. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych osiągnięć artystycznych. Opiekunem wszystkich uczniów i zespoły przygotowała do Festiwalu p. Elżbieta Wnęk. (Elżbieta Wnęk)

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to uroczystość, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez w Szkole Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich. Takie święto to doskonały moment do spotkania z najbliższymi i czas, aby podziękować ukochanym dziadkom za ich wielkie serce i troskę. 23 stycznia 2018 roku odbyło się uroczyste spotkanie właśnie z tej okazji i w tym dniu wystąpiły dzieci z oddziałów przedszkolnych, gdzie pięknie zaśpiewały, zatańczyły i swoje życzenia dla dziadków wypowiedziały. Po części artystycznej wszyscy seniorzy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. (Bernadeta Wiśniewska)

Występ grupy Rekonstrukto

W dniu 11 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w przedstawieniu historycznym artystycznej grupy Rekonstrukto. Tematem przewodnim było przybliżenie uczniom walki Polaków o odzyskanie niepodległości po trzech rozbiorach. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawych opowieści oraz zaprezentowania strojów i broni używanej w czasie walk o niepodległą Polskę.(Elżbieta Popowicz)

MIĘDZYSZKOLNY KONKURSU WIEDZY O HIV I AIDS

GÓRA GROSZA

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zaangażował się w akcję charytatywną „Góra grosza”, polegającą na zbieraniu wśród uczniów naszej szkoły monet o niewielkim nominale. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Nasza szkoła zebrała ok. 270 zł (ponad 8 kg) i przekazała pieniążki za pośrednictwem Poczty Polskiej fundacji Nasz Dom. (Elżbieta Popowicz)

Święta Bożego Narodzenia

Nadchodzący czas Bożego Narodzenia w naszej szkole można zauważyć dużo wcześniej. Już na początku grudnia zaczyna się czas przygotowywań. Uczniowie na zajęciach plastycznych wykonują ozdoby świąteczne, które wieszają na choinkach w swoich klasach. Każde drzwi do klasy ozdobione są wielką papierową choinką. Zwyczajęm naszej szkoły jest wykonywanie kartek świątecznych i skromnych upominków dla chorych w naszej parafii. W tym roku kl. V pod kierunkiem Elżbiety Wnęk wykonała kartki świąteczne dla chorych i samotnych. Natomiast pod kierunkiem p. Władysławy Baj kl. III pomalowała gipsowe szopki zakupione przez ks. Jana Szczepaniaka. W korytarzu pojawia się duża, żywa choinka z pięknymi ozdobami. W ostatnim tygodniu samorząd organizuje „tydzień życzliwości”, a pani katechetka zaprasza wszystkich do obejrzenia przedstawienia świątecznego. W tym roku odbyło się ono w piątek 22 grudnia i przybliżyło wszystkim uczniom tradycje i symbole wieczerzy wigilijnej. W opowiadanie uczniów wplecione były kolędy… te tradycyjne i te najnowsze. (Elżbieta Popowicz)

Mikołajki

Na dzień 6 grudnia wszystkie dzieci czekały z utęsknieniem. Wcześniej pisały listy i przygotowywały się na spotkanie z Mikołajem. I tak się stało, zawitał do naszej szkoły wraz z małą Zosią i przedstawieniem " Wymarzony prezent Zosi". A potem Mikołaj obdarował wszystkie dzieci podarunkami , które sprawiły dzieciom wiele radości. Każde dziecko obiecało, że będzie grzeczne przez kolejny rok. (Barbara Majkut)

Klikając na wybraną grupę można skopiować zdjęcia ze swoimi dziećmi.

Dzień Pluszowego Misia

Po raz kolejny 24 listopada w naszej szkole dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci i panie przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki. Każda klasa prezentowała misie, które gościły w naszej szkole. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, w których wszyscy chcieli brać udział.Na zakończenie wykonaliśmy grupowe zdjęcia oraz każdy mógł zrobić zdjęcie indywidualne z fotomisiem. To był dzien pełen emocji i wrażeń. (Barbara Majkut)

Klikając na wybraną grupę można skopiować zdjęcia ze swoimi dziećmi

Strona: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53