Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Spotkanie z Policją

W czwartek 5 września 2019 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z Przedstawicielami Policji poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły. Policjanci zwracali uwagę na zagadnienia dotyczące obowiązujących zasad poruszania się po drodze, w tym przechodzenia przez przejście dla pieszych oraz wskazywali najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Przypominali również o potrzebie noszenia elementów odblaskowych. Jednak najwięcej entuzjazmu wśród młodzieży i dzieci wzbudził pies policyjny, który zaprezentował swoje umiejętności. Przy okazji Funkcjonariusz pokazał dzieciom sposoby zabezpieczenia swojego ciała w czasie ataku psa. Spotkanie odbyło się w ramach ogólnopolskich działań kontrolno-prewencyjnych wspieranych akcją informacjo-edukacyjną „Bezpieczna droga do szkoły". (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

W dniu 2 września 2019r. w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/20. Po dwóch miesiącach słodkiego lenistwa, wróciliśmy do szkoły opaleni i wypoczęci. Akademię rozpoczęliśmy od upamiętnienia 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W wierszach i piosenkach pożegnaliśmy wakacje i powitaliśmy nowy rok szkolny. Do braci uczniowskiej zostało przyjętych 17 uczniów pierwszej klasy. To oni złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie P. Dyrektor pasowała ich na uczniów. Na pamiątkę tego ważnego, a zarazem bardzo stresującego wydarzenia pierwszaki otrzymały pamiątkowe dyplomy i kuferki obfitości. W progach naszej szkoły szczególnie serdecznie powitaliśmy najmłodsze dzieci, czyli naszych słodkich przedszkolaków. Następnie głos zabrała Dyrektor szkoły P. Lucyna Ładak, życzyła wszystkim zebranym powodzenia i wytrwałości nowym roku szkolnym oraz przedstawiła wszystkie niezbędne informacje uczniom i rodzicom.
W nowym roku szkolnym życzymy Uczniom , Nauczycielom oraz Rodzicom wielu sukcesów i satysfakcji. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019 tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie wszyscy zgromadzili się w hali sportowej naszej szkoły. Nauczyciele, rodzice i uczniowie wysłuchali części artystycznej przygotowanej przez klasy VII i VIII. W dalszej kolejności Pani Dyrektor Lucyna Ładak wraz z wychowawcami wręczyła nagrody i dyplomy za sumienną pracę, wzorowe i bardzo dobre zachowanie dla uczniów klas I-VIII. Wszystkim uczniom życzyła udanych wakacji, zasłużonego wypoczynku oraz bezpiecznego powrotu do szkoły.( Płachta Bożena)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień czekolady

„Czekolada, czekolada mleczna, gorzka, biała każda jest wspaniała”.
Czekolada jest chyba najpowszechniejszym wyrobem cukierniczym cieszącym się uznaniem w każdej grupie wiekowej. W naszym przedszkolu obchody Dnia Czekolady zorganizowane zostały po raz pierwszy. Z tej okazji dzieci obejrzały film edukacyjny „Jak powstaje czekolada” dzięki któremu zapoznały się z historią czekolady, procesem produkcji oraz jej wartościami. Dowiedziały się również, iż spożywana w nadmiarze może zaszkodzić. Następnie każdy przedszkolak zaprezentował swoją ulubioną czekoladę, którą przyniósł do przedszkola. Tego dnia przedszkole zamieniło się w „czekoladową krainę”. Maluchy mogły liczyć na mnóstwo słodkich atrakcji: słodkie konkursy, degustacje słodyczy, czekoladowe tańce. Największą atrakcją okazała się fontanna czekoladowa .Dzieci mogły pokosztować czekoladę w płynnej postaci razem z goframi, flipsami oraz różnymi owocami, wśród których prym wiodły truskawki i banany. Dzieci nie kryły zadowolenia, z ich twarzy nie znikały czekoladowe uśmiechy.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Szkoła przyjazna dla środowiska - konkurs ekologiczny5 czerwca odbyło się rozdanie nagród w gminnym konkursie ekologicznym „Szkoła przyjazna dla środowiska” zorganizowanym przez Stare Miasto – Park. Uczennica klasy VII Anna Malach zdobyła III miejsce w konkursie na wykonanie prezentacji multimedialnej, przedstawiającej problemy ochrony środowiska naturalnego i propagującego wzorce działań ekologicznych w gminie i we własnym domu. Gratulujemy ! (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Spelling Bee - konkurs

31 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim „Spelling Bee”. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III i IV, łącznie 17 osób. Zadaniem uczestników było zapisanie 10 wyrazów przeliterowanych przez nauczyciela, a także przeliterowanie 3 wylosowanych słów. Wszyscy wykazali się dużą znajomością ortografii i alfabetu angielskiego. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy III:
I miejsce Filip Ogryzek
II miejsce Wiktoria Lewcio
III miejsce Maja Maj
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.(Marta Matuszek)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Magik

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka do Wisły

W dniach 28 – 29 maja uczniowie klas V – VIII pod opieką pani dyrektor i wychowawców uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wisły. W pierwszym dniu po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu zwiedzaliśmy największe atrakcje miasta i jego okolic. Dużą radość sprawił dzieciom wyjazd kolejką na skocznię narciarską im. Adama Małysza. W drugim dniu byliśmy w Muzeum Koronki w Koniakowie oraz w Muzeum Przyrodniczym. Następnie kolejką krzesełkową wyjechaliśmy na Górę Czantorię, skąd podziwialiśmy panoramę Wisły. Mimo zmiennej pogody i zmęczenia wycieczka przyniosła uczniom dużo wrażeń. Wszyscy wracaliśmy do domu w dobrych humorach. (Bożena Płachta)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019