Powiatowe Igrzyska

W dniu 16 stycznia 2015 roku na sali gimnastycznej w naszej Szkole odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w mini piłce koszykowej chłopców i dziewcząt. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy reprezentowany przez pana Eugeniusza Josse. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Tarasek. Zawody odbyły się w dwóch kategoriach: dziewcząt oraz chłopców. W kategorii dziewcząt wystąpiły 3 drużyny: mistrz oraz wicemistrz Gminy Leżajsk – Szkoła Podstawowa w Chałupkach Dębniańskich, Szkoła Podstawowa w Wierzawicach oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Leżajsku. Mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, po cztery kwarty, z których każda trwała sześć minut. W wyniku zaciętej rywalizacji, w meczu decydującym o pierwszym miejscu, dziewczęta z naszej Szkoły pokonały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wierzawicach 9:8, kwalifikując się tym samym do zawodów rejonowych. W kategorii chłopców rywalizowało także 3 drużyny: mistrz oraz wicemistrz Gminy Leżajsk – Szkoła Podstawowa w Starym Mieście, Szkoła Podstawowa w Piskorowicach oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Leżajsku. W wyniku rozgrywek w tej kategorii pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Starym Mieście, wygrywając ze Szkołą Podstawową w Piskorowicach 14:13. W związku z tym Szkoła Podstawowa w Starym Mieście zakwalifikowała się do zawodów rejonowych. Wszystkim wygranym życzymy dalszych sukcesów w zawodach na wyższym szczeblu.(Paweł Mazurkiewicz)

Kolęda

Dnia 6.01.2015r. nasi uczniowie zaangażowali się w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Serdeczne Bóg Zapłać kierujemy do wszystkich ofiarodawców, którzy razem ofiarowali 927 zł. na pomoc dla chrześcijan w Indiach. Bardzo cieszy także entuzjazm i bezinteresowność dzieci, które podjęły się trudu kolędowania. Dlatego mamy nadzieję, że w przyszłym roku zgłosi się więcej dzieci, by więcej grup wyruszyło z kolędą misyjną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (Elżbieta Wnęk)

Koszykówka w naszej szkole

Uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce w gminnych zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolonej w Koszykówce Dziewcząt. Zawody odbyły się w dniu 29.11.2014 r. w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Wierzawicach. W zawodach tych udział wzięły następujące szkoły: SP Wierzawice, SP Piskorowice oraz SP Chałupki Dębniańskie. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasze uczennice wygrały dwa mecze i tym samym zajęły I miejsce kwalifikując się do zawodów powiatowych. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Wierzawic także kwalifikując się do zawodów powiatowych, które odbędą się dnia 16.01.2015r. w nasze szkole.

Natomiast Chłopcy naszej szkoły zajęli III miejsce w gminnych zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców. Zawody odbyły się w dniu 06.12.2014r. w naszej szkole. Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy. Grupa A: SP Hucisko, SP Dębno, SP Piskorowice, Grupa B: SP Biedaczów, SP Stare Miasto oraz SP Chałupki Dębniańskie. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” w grupie. Nasi Chłopcy zajęli II miejsce w grupie i wygrali mecz o III miejsce ze Szkołą Podstawową z Huciska. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa ze Starego Miasta wygrywając w finale ze szkołą z Piskorowic. Obie szkoły będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych, które również odbędą się w naszej szkole w dniu 16.01.2015r.(Paweł Mazurkiewicz)

Szopki bożonarodzeniowe

Galeria szopek wykonanych rzez uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do oglądania:)

Spotkanie opłatkowe