Witamy w Bibliotece

Tradycją naszej szkoły jest uroczystość powitania najmłodszej klasy w gronie czytelników biblioteki szkolnej. W tym roku klasa pierwsza, której wychowawczynią jest pani Teresa Muszyńska, również została powitana w czasie akademii przygotowanej właśnie z tej okazji. W środę 21 kwietnia uczniowie elegancko ubrani, pięknie recytowali wiersze. Nastepnym punktem programu było przedstawienie pt. "Kopciuszek", wystawione przez grupę teatralną z naszej szkoły. Grupa pod opieką pani Elżbiety Kluzy otrzymała gromkie brawa za wystep.

Dzień Seniora

Dzień seniora w naszej szkole odbył się dnia 22 stycznia. Dzieci z przedszkola zaprosiły swoich bliskich na występ artystyczny. Mali artyści pięknie śpiewali i recytowali wiersze, a z ich twarzyczek emanowała radość i szczerość. Uczniowie klas starszych, aktywnie działający w kółku teatralnym zaprosili wszystkich na przedstawienie jasełkowe do sali gimnastycznej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i niesamowitym wdziękiem odgrywały swoje role.

Spotkanie z policjantem

W czwartek, tuż przed feriami szkołę naszą odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku. Rozmawiali oni na temat bezpieczeństwa w czasie ferii najpierw z młodszymi dziećmi naszej szkoły, a póżniej ze starszymi. Podczas spotkania przypomnieli nie tylko zasady związane z bezpieczną zabawą ale również przestrzegali przed występującymi  zagrożeniami.

Fatamorgana

Tańczące uczennice naszej szkoły miały okazję zaprezentować swoje umiejetności na przeglądzie amatorskich zespołów tanecznych "Fatamorgana" w Giedlarowej. Przegląd odbył się w lutym.

Chwalmy Pana

19 stycznia 2010 r. uczennica klasy szóstej Natalia Wnęk wzieła udział w Gminnym Konkursie "Chwalmy Pana", którego celem była m.in. popularyzacja utworów o treści religijnej. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych gminy Leżajsk. Natalia zdobyła drugie miejsce. Gratulujemy.

Konkurs Języka Angielskiego

23 marca 2010 r. odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego "The Real Mccoy and other ghost stories". W konkursie uczestniczyli uczniowie klasy szóstej, którzy przeczytali sześć opowiadań w języku angielskim. Pytania konkursowe miały formę testu. Pierwsze miejsce zajęła Eliza Bojda, drugie Sławomir Maj, a trzecie Natalia Wnęk. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy pozostałych uczniów do brania udziału w innych konkursach.

Konkurs Ekologiczny

19 kwietnia 2010 r. odbyła się kolejna edycja konkursu ekologicznego "Żyjmy zdrowo". Celem konkursu było propagowanie zdrowego trybu życia. W rywalizacji o pierwsze miejsce wzięły udział trzy czteroosobowe drużyny z klas 4-6. Uczniowie w trzech etapach rozwiązywali zadania. Pierwszy i drugi etap  związany był z wiedzą teoretyczną. Zawodnicy losowali pytania i odpowiadali na nie. W trzecim etapie uczniowie mieli odgadnąć skład sałatki owocowej przygotowanej przez organizatora konkursu, panią Krystynę Łokaj. Sałatka smakowała reprezentacjom klas, w związku z tym nie mieli oni kłopotów z odgadnięciem nazw owoców. Na zwycięzców i uczestników czekały dyplomy i pamiątkowe książeczki.

Dzień ziemi

'Ziemia nie jest własnością człowieka - to człowiek należy do ziemi'.

Pod tym hasłem podpisali się uczniowie naszej szkoły w przedstawieniu przygotowanym przez nauczycielkę przyrody w naszej szkole panią Krystynę Łokaj.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 [39] 40 41 42 43