Dzień nauczyciela

"Z rąk do rąk podajemy, skromnej mądrości dar zwyczajny"

14 października to święto wszytkich pracowników szkoły. W naszej Szkole z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Część artystyczną przygotowali uczniowie z pomocą pań Barbary Majkut i Elżbiety Popowicz. W pierwszej odsłonie pojawili się uczniowie klas młodszych z piosenkami i wierszykami recytowanymi od serca dla swoich pań i panów. W odsłonie drugiej zobaczyliśmy pokaz mody dla nauczycieli. Natomiast w trzecim akcie przedstawienia pojawiły się nagrody - słoneczka rozdawane nauczycielom za ich niezwykłe zdolności, cechy charakteru i umiejętności. Nagrody te rozdane zostały przez znane osoby ze świata muzyki, sztuki i filmu. Pokaz mody prowadziła Weronika Paszek, natomiast koncert z nagrodami prowadzili Maria Czerwonka, Anna Hader i Mateusz Jużyniec z klasy piątej. Zapraszamy do galerii.

Zawody sportowe

W dniu 18 września uczniowie naszej szkoły reprezentowali nas na zawodach sportowych w Starym Mieście. Była to już czwarta kolejka gminnej ligi mini-piłki nożnej wiosna/jesień 2010. Drużyna nasza w składzie: Marcin Szpila, Bartłomiej Pająk, Adrian Tołpa, Patryk Woś, Bartosz Romanowski i Sylwester Pająk  zagrała cztery mecze w tym jeden zaległy z poprzednich zawodów. W tej kolejce chłopcy wygrali dwa mecze, jeden zakończył się remisem. Mocno trzymamy kciuki za następne mecze, które odbędą się 24.092010r w Przychojcu i 2.10.2010 w Dębnie.

Rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu pierwszego września 2010r. po raz kolejny z radosnymi uśmiechami przywitaliśmy mury naszej szkoły. Uroczystości inaugurujące rok szkolny rozpoczęły się uczestnictwem we mszy świętej w Kościele Parafialnym. Następnie uczniowska brać wraz z wychowawcami przeszła do szkoły w której odbyła się akademia. Pierwszym punktem programu było powitanie nowej pani dyrektor, Elżbiety Romanowskiej. W dalszej części wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor oraz występu artystycznego naszych uczniów. Po czym nastąpiło pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Pierwszaki najpierw wyrecytowały wiersze, a następnie złożyły uroczyste ślubowanie.

Pożegnania nadchodzi czas...

A oto i koniec roku zbiliża się nieuchronnie, klasa szósta jak co roku postanowiła zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na szkolnym placu.

Samorządność

W niedzielę 30 maja 2010r. uczennice naszej szkoły wystapiły w Wierzawicach z okazji uroczystych obchodów 20 rocznicy powstania samorządu terytorialnego. Wystepy artystyczne odbyły się na placu przed Domem Kultury.

Dzień matki

25 maja i 26 maja uczniowie naszej szkoły zaprosili swoje mamy na uroczyste akademie im właśnie poświęcone. Śpiewy, tańce i wierszyki uczniowie pieknie przedstawili swoim mamusiom. Po wystepach na sali gimnastycznej mamy zostały zaproszone na poczęstunek do sal lekcyjnych. Było słodko, miło i uroczyście zarazem.

Wycieczka do Bałtowa

W dniu 7 maja 2010r. odbyła się wycieczka klasy trzeciej i czwartej do parku dinozaurów w Bałtowie. Uczniowie najpierw zwiedzili park, następnie obejrzeli film 5D, oddziałujący na 5 zmysłów. Ruchome fotele, podmuchy wiatru, krople rosy na twarzach, zapachy towarzyszące bohaterom były niemałą atrakcją tego pokazu.

Harce teatralne

Zespół teatralny "Cudaczek" działający w naszej szkole wystąpił z przedstawieniem pt. "Kopciuszek" w dniu 27.04.2010r. w ramach Powiatowego Przeglądu Teatralnego w Gminnym Ośrodku Kultury w Giedlarowej.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38] 39 40 41 42 43