Akademia 3 maja

W dniu 4 maja 2011r. w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji w naszym kraju. Akademię przygotowały panie Bożena Płachta i Elżbieta Wnęk.

Wycieczka do Krakowa

"...W kopalni soli zjeżdzaliśmy pod ziemię ponad 300 metrów. Wraz z przewodnikiem jechaliśmy podziemną kolejką. (...) W Krakowie czekało nas wiele wspaniałych atrakcji. Na początek zwiedziliśmy Wawel, zobaczyliśmy tam wiele ciekawych rzeczy, np. grób pary prezydenckiej, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Juliusza Słowackiego, a także groby wielu królów. Później poszliśmy na dzwon Zygmunta, wchodziliśmy wąskimi, krętymi schodami, które w dodatku trzeszczały. Na samej górze każdy dotknął serca dzwonu. Widok z tamtego miejsca był przepiękny, było widać panoramę Krakowa. Jak zeszliśmy z dzwonu Zygmunta to udaliśmy się na rynek główny, skąd poszliśmy do Kościła Mariackiego. Zobaczyliśmy tam odsłonięcie dzieła Wita Stwosza. Po skończeniu zwiedzania kościoła udaliśmy się pod pomnik Adama Mickiewicza..."

Rajd rowerowy do Sieniawy

Dnia 19 maja 2011 roku 17 uczniów klasy V wzięło udział w rajdzie rowerowym do Sieniawy. Wyjazd odbył się w ramach realizacji programu "Trzymaj formę". Celem wyjazdu była popularyzacja aktywności fizycznej połączonej z poznawaniem walorów przyrodniczych i turystycznych najbliższej okolicy.

Po zgromadzeniu sie przed szkołą uczniowie pod opieką nauczycieli wyruszyli w kierunku Sieniawy. Po drodze podziwiali ładne krajobrazy. Następnie po krótkim przystanku dotarli do pałacu w Sieniawie, gdzie zapoznali się z ciekawą architekturą zabudowań pałacowych. Nastepnie odbyli spacer po parku, gdzie poznawali różne gatunki roślin oraz uzupełnili wiedzę historyczną dotyczącą tego miejsca. Dużą atrakcją była degustacja pysznych lodów w centrum Sieniawy.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym gdzie uczniowie wypoczywali uczestnicząc w grach i zabawach, a nastepnie zjedli pieczone kiełbaski i inne smakołyki. Nastepnie uczniowie zmęczeni ale zadowoleni wrócili do Chałupek Dębniańskich.

Dzień Ziemi

20 kwietnia 2011 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. W tym roku akademię przygotował pan Ryszard Gondek. Uroczystość rozpoczęła się krótkim wstępem pana Ryszarda, po czym dzieci z klasy V przedstawiły rozprawę sądową przeciw ludziom niszczącym las. W trzeciej części akademii pan Gondek zadawał zagadki dotyczące leśnych zwierząt, na które odpowiadały dzieci wszystkich klas. Każdy uczestnik zabawy otrzymał słodycze.

Konkurs plastyczny

Uczennica naszej szkoły Ewelina Miś została nagrodzona za udział w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą" na szczeblu powiatowym. Jej praca zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki.

Sprzątanie Świata

Dnia 18.04.2011 r. w naszej szkole odbyła się akcja "Sprzątania Świata". Uczniowie klas I-VI sprzątali okolice szkoły, podwórko szkolne, teren przy Gminnym Ośrodku Kultury, okolice stacji PKP i rowy przy drodze prowadzącej do szkoły. W tym celu uczniowie mieli jednorazowe rekawiczki i plastikowe worki na śmieci. Zebrane śmieci umieszczono w kontenerze przy szkole.

Konkurs języka angielskiego

W dniu 16 marca 2011 r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy z języka angielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas V i VI. Przygotowanie do konkursu polegało na przeczytaniu lektury pt. "Marcel and the Shakespeare letters", natomiast zwycięzców wyłonił test składający się z 10 pytań dotyczących znajomości książki. Nagrody oraz dyplomy zostały wręczone w dniu święta wiosny. Laureatami zostali:

1. Maria Czerwonka - klasa V

2. Anna Dubiel - klasa V

3. Dominika Krawiec - klasa VI

Zwycięzcom gratuluję, a pozostałym serdecznie dziękuje za udział. A tym samym serdecznie zapraszam na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

Pamięci Jana Pawła II

Uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Elżbiety Wnęk przygotowali program artystyczny poświęcony pamięci papieża Jana Pawła II. Program został przedstawiony społeczności szkolnej w dniu 14 kwietnia 2011 r.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45