Dzień nauczyciela

W naszje szkole odbyła sie uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki dla swoich pań i panów. Na zakończenie akademii Pani Dyrektor odczytała przesłane na jej ręce życzenia dla nauczycieli oraz wręczyła nagrody. Samorząd uczniowski podziękował nauczycielom za ich trud pięknymi kwiatami. Natomiast Rada Rodziców zaprosiła na coś słodkiego.

Wyjad do sortowni

W dniu 6 października 2011r. grupa uczniów z klas piątej i szóstej uczestniczyła w wycieczce do nowoczesnej proekologicznej Sortowni Odpadów Komunalnych, która znajduje się przy Składowisku Odpadów Innych niż Niebezpieczne i Obojętne w Giedlarowej. W sortowni odpady komunalne  są  rozdzielane na poszczególne frakcje, natomiast odpady pochodzące z selektywnej zbiórki są "doczyszczane". Wydziela się tu surowce wtórne takie jak szkło, papier, metal czy tworzywa sztuczne po czym przekazuje do ponownego wykorzystania na paliwo alternatywne. Uczniowie oglądali proces przywożenia, ważenia oraz sortowania odpoadów, po czym przeszli na wysypisko. Wszyscy uczniowie obiecali, że będą segregować śmieci w domach. Otrzymali certyfikaty oraz inne gadżety.Wycieczka została zorganizowana przez panią Krystynę Łokaj, nauczycielkę przyrody.

Święto Patrona

Święty Stanisław Kostka jest patronem naszej szkoły. W dniu 19 września uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej poświęconej patronowi. Uczniowie, niosąc Sztandar Szkoły przeszli do Kościoła, w którym uroczystość miała miejsce.

Rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu pierwszego września 2011 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii rozpoczynającej rok szkolny 2011/2012. Akademię przygotowały panie Barbara Majkut i Elżbieta Popowicz. Uczniowie śpiewali piosenki o kończących sie wakacjach oraz recytowali wiersze. Wspomnieli również o wybuchu II wojny światowej. Pani dyrektor przywitała nowych członków naszej szkolnej społeczności, po czym odbyło się pasowanie na ucznia. Każde dziecko otrzymało drobny upominek od wychowawcy.

Kwiaty dla Mam

W dniu 6 czerwca uczniowie klasy trzeciej gościli na jednej z lekcji panią Marilę Drapała. W czasie zajęć pani Mariola pokazała dzieciom jak wykonać piękne kwiaty z bibuły. Dzieci ochoczo pracowały zważając na starannośc wykonania kompozycji, która miała być ofiarowana rodzicom w dniu ich święta.

Przedstawienie klasy trzeciej

W dniu 20 maja 2011 r. oraz 9 czerwca 2011 r. uczniowie klasy III pokazali uczniom i rodzicom przedstawienie pt. "Księżniczka na ziarnku grochu." W role wcielili się :

Król - Rafał Tołpa

Królowa - Alicja Grabowiec

Książę - Mateusz Majkut

Pirlipatka - Alicja Turek

Księżniczki - Faustyna Goch, Wioleta Sierżęga, Katarzyna Klin, Ewa Pelc

Paziowie - Arek Czop, Michał Jużyniec

Błazen - Marcin Matuszek

Ochmistrz - Mateusz Hader, Arkadiusz Pucia

Panny - Paulina Ostrowska, Karolina Rączka

Przedstawienie wszystkim bardzo sie podobało.

Nadanie imienia szkole

W dniu 1 czerwca 2011 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Szkole naszej zostało nadane imię świętego Stanisława Kostki oraz została otwarta i poświęcona nowa hala gimnastyczna. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w tutejszym kościele parafialnym, w czasie której został poświęcony sztandar szkoły. Ksiądz w czasie kazania przybliżył postać św. Stanisława i porównał życie Stanisława z życiem Pana Jezusa. Po Mszy uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi przeszli na plac przed budynkiem szkoły. Tu nastąpiło przecięcie wstęgi, następnie Dyrektor Szkoły, pani Elżbieta Romanowska poprosiła Księdza Proboszcza o poświęcenie hali. Po czym goście zostali zaproszeni na część artystyczną. Poczet sztandarowy został wprowadzony i został odspiewany Hymn. Nastepnie Pani Dyrektor odczytała podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili sie do powstania hali. Zaproszeni goście również mieli okazję zabrac głos. Wójt Gminy Leżajsk z okazji dnia dziecka przekazał na ręce samorządu uczniowskiego słodycze i lody, które zostały rozdane po uroczystości. Z programem artystycznym wystapili uczniowie naszej szkoły. Były wiersze, piosenki, scenki humorystyczne i tańce. Grupa dzieci ćwicząca karate pokazała swoje umiejętności. Gościnnie wystapiły zespoły taneczne z Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie. Odbył się także pokaz koszykówki przygotowany przez pana Marka Gołąba, nauczyciela wychowania fizycznego.

Zawody Pływackie

Wdniu 02.06.2011 r. odbyły się zawody pływackie pod patronetem Wójta Gminy Leżajsk. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności i zdobyli wiele nagród w różnych kategoriach. Wśród nagrodzonych byli: Mateusz Jużyniec (II miejsce), Marcin Szpila (I miejsce), Arkadiusz Czop (III miejsce) i Mateusz Majkut (I miejce).

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45