Dzień Ziemi

20 kwietnia 2011 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. W tym roku akademię przygotował pan Ryszard Gondek. Uroczystość rozpoczęła się krótkim wstępem pana Ryszarda, po czym dzieci z klasy V przedstawiły rozprawę sądową przeciw ludziom niszczącym las. W trzeciej części akademii pan Gondek zadawał zagadki dotyczące leśnych zwierząt, na które odpowiadały dzieci wszystkich klas. Każdy uczestnik zabawy otrzymał słodycze.

Konkurs plastyczny

Uczennica naszej szkoły Ewelina Miś została nagrodzona za udział w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu plastycznego "Powódź, pożar, dniem czy nocą - straż przychodzi ci z pomocą" na szczeblu powiatowym. Jej praca zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Trzymamy kciuki.

Sprzątanie Świata

Dnia 18.04.2011 r. w naszej szkole odbyła się akcja "Sprzątania Świata". Uczniowie klas I-VI sprzątali okolice szkoły, podwórko szkolne, teren przy Gminnym Ośrodku Kultury, okolice stacji PKP i rowy przy drodze prowadzącej do szkoły. W tym celu uczniowie mieli jednorazowe rekawiczki i plastikowe worki na śmieci. Zebrane śmieci umieszczono w kontenerze przy szkole.

Konkurs języka angielskiego

W dniu 16 marca 2011 r. odbył się szkolny konkurs czytelniczy z języka angielskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas V i VI. Przygotowanie do konkursu polegało na przeczytaniu lektury pt. "Marcel and the Shakespeare letters", natomiast zwycięzców wyłonił test składający się z 10 pytań dotyczących znajomości książki. Nagrody oraz dyplomy zostały wręczone w dniu święta wiosny. Laureatami zostali:

1. Maria Czerwonka - klasa V

2. Anna Dubiel - klasa V

3. Dominika Krawiec - klasa VI

Zwycięzcom gratuluję, a pozostałym serdecznie dziękuje za udział. A tym samym serdecznie zapraszam na kolejną edycję konkursu w przyszłym roku.

Pamięci Jana Pawła II

Uczniowie klasy IV pod kierunkiem pani Elżbiety Wnęk przygotowali program artystyczny poświęcony pamięci papieża Jana Pawła II. Program został przedstawiony społeczności szkolnej w dniu 14 kwietnia 2011 r.

Zuchy z Dębna

W dniu 7 kwietnia 2011 r. klasa trzecia gościła drużynę zuchów z Dębna prowadzoną przez panią Elżbietę Kisielewicz. Pod opieką siostry Ewy i pani Kisielewicz zuchy przyjechały na rowerach, aby zaprezentować swoją działalność i zaprzyjaźnić się z kolegami z sąsiedniej miejscowości. Dzieci bawiły się razem, śpiewały piosenki i uczestniczyły w konkursach. Miłe wrażenia pozostaną na długo w pamięci dzieci.

Pasowanie na czytelnika biblioteki

"Witajcie koledzy i koleżanki!

Czekają tu same niespodzianki!

W miłym towarzystwie dziś spędzicie czas,

Książki, czasopisma oczekują Was."

4 kwietnia 2011r. dyr szk. p. E. Romanowska pasowała uczniów kl.I na czytelników biblioteki. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe książeczki i dyplomy. Uroczystość przygotowała p. Władysława Baj.

Test klasy trzeciej

W dniu 31 marca 2011 r. klasa trzecia przystapiła do rozwiązywania Ogólnopolskiego Testu Kompetencji Trzecioklasisty. 18 uczniów "męczyło się" nad zadaniami z testu "Dzielni jak Gutek". W zadaniu otwartym ciekawie opowiadali, kim chcieliby zostać w przyszłości. Gdyby marzenia się spełniły, mielibysmy wielu specjalistów w różnych dziedzinach.

Uczniowie bardzo się denerwowali, ale udowodnili, że posiadaja wiele umiejętności i wiadomości.

GRATULUJEMY WYNIKÓW!

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43