Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Biblioteka gminna

W ramach współpracy Szkoły Podstawowej z biblioteką Publiczną w Chałupkach Dębniańskich uczniowie z kl. 4 i 5 w dniu 24.11.2015 r. wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru oraz katalogu online biblioteki. Przeprowadzony został też konkurs ze znajomości przysłów polskich. Jako nagrodę wszyscy otrzymali słodki poczęstunek. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dla Chorych

Zwyczajem poprzednich lat uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem katechetki Elżbiety Wnęk przygotowali dla chorych i samotnych z naszej parafii upominki i kartki z życzeniami świątecznymi na Boże Narodzenie. (Elżbieta Wnęk)


więcej »
------------------------------------------------------------------

Odwiedziny Shreka i Kubusia Puchatka

Dzień 16 listopada 2015r. był wyjątkowy dla najmłodszych dzieci naszej szkoły. W ramach projektu „Książki naszych marzeń” nauczyciele bibliotekarze zaprosili do współpracy p. Grażynę Martyszko, kierownika Biblioteki Publicznej w Chałupkach Dębniańskich wraz z postaciami bajkowymi Shrekiem i Kubusiem Puchatkiem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej. Maluchy w skupieniu wysłuchały bajek czytanych przez p. Grażynę, a potem z ożywieniem uczestniczyły w dyskusji na temat ich bohaterów. Na zakończenie każdy otrzymał od Shreka i Kubusia Puchatka drobny upominek. Uśmiechów oraz podziękowań ze strony dzieci było co nie miara.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2015 r. odbyła się akademia z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas: III, IV, V pod opieką P. Bożeny Płachta, P. Barbary Majkut oraz P. Elżbiety Wnęk przedstawili część artystyczną złożoną z wierszy, scenki oraz patriotycznych piosenek. W role wnuczka i dziadka opowiadającego losy naszej Ojczyzny wcielił się Piotr Romanowski i Marcin Gondek. Cała społeczność szkolna włączała się w śpiew. Uroczystość przebiegała pod hasłem:” POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ”. O powadze i patriotycznym charakterze uroczystości przypominała dekoracja wykonana w barwach narodowych oraz kotyliony przypięte do odświętnych strojów. Na zakończenie akademii P. dyrektor Lucyna Ładak przypomniała uczniom znaczenie symboli narodowych oraz Dębu Wolnościowego, który rośnie przed budynkiem szkoły. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień drzewa

Uczniowie naszej szkoły lubią drzewa, dlatego uroczyście obchodzili Dzień Drzewa. W szkole odbyła się akademia przyrodniczo - czytelnicza przygotowana przez panie Bożenę Płachtę i Ewelinę Lebodę w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Podczas uroczystości uczniowie klas 0 -III wysłuchali wierszy o drzewach, a także bajki pt. "Franklin sadzi drzewko".(Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Nauczyciela samorząd uczniowski wraz z opiekunkami przygotował program artystyczny wyrażający wdzięczność za trud wkładany w wychowanie i nauczanie dzieci. W akademii wystąpili uczniowie klas starszych deklamując wiersze. Pani Elżbieta Kluza czuwała, aby dzieci recytowały pięknie dla swoich nauczycieli i wychowawców. Niektórzy uczniowie, stojąc na scenie, w humorystyczny sposób przyznali się oficjalnie do lenistwa, za co przeprosili bardzo serdecznie. Wiersze przeplatane były piosenkami przygotowanym przez klasy 1-3. Występujący uczniowie otrzymywali gromkie brawa od swoich kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. Dziewczynki z klas starszych zaprezentowały publiczności tańce. Uczniowie włożyli bardzo dużo pracy, aby uprzyjemnić ten dzień swoim nauczycielom. Po części artystycznej Pani Danuta Pięciak (przewodnicząca Rady Rodziców) złożyła kwiaty na ręce Pani Dyrektor, dziękując nauczycielom za ich pracę. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Lucyna Ładak, składając gorące życzenia pracownikom oświaty. Samorząd uczniowski wręczył róże wszystkim pracownikom naszej Szkoły. Na koniec akademii uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoimi wychowawcami. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Święto Patrona

Dnia 18 września nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona Szkoły - św. Stanisława Kostki. Społeczność Szkolna wraz z nauczycielami i pracownikami zgromadziła się w kościele parafialnym. Najpierw uczniowie przedstawili program słowno - muzyczny, który przybliżył nam życie św. Stanisława Kostki i Jego drogę do świętości. Podczas uroczystej Mszy świętej dziękowaliśmy Świętemu Patronowi za opiekę i prosiliśmy by nas wspierał w dążeniu do świętości. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE

W tym roku szkolnym ruszamy z kolejną edycją akcji charytatywnej "Nakręć się na pomaganie". Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego włączenia się do akcji polegającej na zbieraniu nakrętek z plastiku i przynoszeniu ich do szkoły. Nakrętki można przekazywać wychowawcom lub innym nauczycielom. Liczymy, że w tym roku zbierzemy jeszcze więcej nakrętek niż w latach ubiegłych. Wszystkie nakrętki zostają przekazane "Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci". Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji: http://www.hospicjum-podkarpackie.pl/pomoc/zbieramy-nakretki---przylacz-s.html. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019