Rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu pierwszego września 2011 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej akademii rozpoczynającej rok szkolny 2011/2012. Akademię przygotowały panie Barbara Majkut i Elżbieta Popowicz. Uczniowie śpiewali piosenki o kończących sie wakacjach oraz recytowali wiersze. Wspomnieli również o wybuchu II wojny światowej. Pani dyrektor przywitała nowych członków naszej szkolnej społeczności, po czym odbyło się pasowanie na ucznia. Każde dziecko otrzymało drobny upominek od wychowawcy.

Kwiaty dla Mam

W dniu 6 czerwca uczniowie klasy trzeciej gościli na jednej z lekcji panią Marilę Drapała. W czasie zajęć pani Mariola pokazała dzieciom jak wykonać piękne kwiaty z bibuły. Dzieci ochoczo pracowały zważając na starannośc wykonania kompozycji, która miała być ofiarowana rodzicom w dniu ich święta.

Przedstawienie klasy trzeciej

W dniu 20 maja 2011 r. oraz 9 czerwca 2011 r. uczniowie klasy III pokazali uczniom i rodzicom przedstawienie pt. "Księżniczka na ziarnku grochu." W role wcielili się :

Król - Rafał Tołpa

Królowa - Alicja Grabowiec

Książę - Mateusz Majkut

Pirlipatka - Alicja Turek

Księżniczki - Faustyna Goch, Wioleta Sierżęga, Katarzyna Klin, Ewa Pelc

Paziowie - Arek Czop, Michał Jużyniec

Błazen - Marcin Matuszek

Ochmistrz - Mateusz Hader, Arkadiusz Pucia

Panny - Paulina Ostrowska, Karolina Rączka

Przedstawienie wszystkim bardzo sie podobało.

Nadanie imienia szkole

W dniu 1 czerwca 2011 roku w naszej szkole odbyła się ważna uroczystość. Szkole naszej zostało nadane imię świętego Stanisława Kostki oraz została otwarta i poświęcona nowa hala gimnastyczna. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w tutejszym kościele parafialnym, w czasie której został poświęcony sztandar szkoły. Ksiądz w czasie kazania przybliżył postać św. Stanisława i porównał życie Stanisława z życiem Pana Jezusa. Po Mszy uczniowie wraz z nauczycielami i zaproszonymi gośćmi przeszli na plac przed budynkiem szkoły. Tu nastąpiło przecięcie wstęgi, następnie Dyrektor Szkoły, pani Elżbieta Romanowska poprosiła Księdza Proboszcza o poświęcenie hali. Po czym goście zostali zaproszeni na część artystyczną. Poczet sztandarowy został wprowadzony i został odspiewany Hymn. Nastepnie Pani Dyrektor odczytała podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili sie do powstania hali. Zaproszeni goście również mieli okazję zabrac głos. Wójt Gminy Leżajsk z okazji dnia dziecka przekazał na ręce samorządu uczniowskiego słodycze i lody, które zostały rozdane po uroczystości. Z programem artystycznym wystapili uczniowie naszej szkoły. Były wiersze, piosenki, scenki humorystyczne i tańce. Grupa dzieci ćwicząca karate pokazała swoje umiejętności. Gościnnie wystapiły zespoły taneczne z Niepublicznego Gimnazjum w Dębnie. Odbył się także pokaz koszykówki przygotowany przez pana Marka Gołąba, nauczyciela wychowania fizycznego.

Zawody Pływackie

Wdniu 02.06.2011 r. odbyły się zawody pływackie pod patronetem Wójta Gminy Leżajsk. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje umiejętności i zdobyli wiele nagród w różnych kategoriach. Wśród nagrodzonych byli: Mateusz Jużyniec (II miejsce), Marcin Szpila (I miejsce), Arkadiusz Czop (III miejsce) i Mateusz Majkut (I miejce).

Akademia 3 maja

W dniu 4 maja 2011r. w naszej szkole odbyła się akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji w naszym kraju. Akademię przygotowały panie Bożena Płachta i Elżbieta Wnęk.

Wycieczka do Krakowa

"...W kopalni soli zjeżdzaliśmy pod ziemię ponad 300 metrów. Wraz z przewodnikiem jechaliśmy podziemną kolejką. (...) W Krakowie czekało nas wiele wspaniałych atrakcji. Na początek zwiedziliśmy Wawel, zobaczyliśmy tam wiele ciekawych rzeczy, np. grób pary prezydenckiej, Adama Mickiewicza, Fryderyka Chopina, Juliusza Słowackiego, a także groby wielu królów. Później poszliśmy na dzwon Zygmunta, wchodziliśmy wąskimi, krętymi schodami, które w dodatku trzeszczały. Na samej górze każdy dotknął serca dzwonu. Widok z tamtego miejsca był przepiękny, było widać panoramę Krakowa. Jak zeszliśmy z dzwonu Zygmunta to udaliśmy się na rynek główny, skąd poszliśmy do Kościła Mariackiego. Zobaczyliśmy tam odsłonięcie dzieła Wita Stwosza. Po skończeniu zwiedzania kościoła udaliśmy się pod pomnik Adama Mickiewicza..."

Rajd rowerowy do Sieniawy

Dnia 19 maja 2011 roku 17 uczniów klasy V wzięło udział w rajdzie rowerowym do Sieniawy. Wyjazd odbył się w ramach realizacji programu "Trzymaj formę". Celem wyjazdu była popularyzacja aktywności fizycznej połączonej z poznawaniem walorów przyrodniczych i turystycznych najbliższej okolicy.

Po zgromadzeniu sie przed szkołą uczniowie pod opieką nauczycieli wyruszyli w kierunku Sieniawy. Po drodze podziwiali ładne krajobrazy. Następnie po krótkim przystanku dotarli do pałacu w Sieniawie, gdzie zapoznali się z ciekawą architekturą zabudowań pałacowych. Nastepnie odbyli spacer po parku, gdzie poznawali różne gatunki roślin oraz uzupełnili wiedzę historyczną dotyczącą tego miejsca. Dużą atrakcją była degustacja pysznych lodów w centrum Sieniawy.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w gospodarstwie agroturystycznym gdzie uczniowie wypoczywali uczestnicząc w grach i zabawach, a nastepnie zjedli pieczone kiełbaski i inne smakołyki. Nastepnie uczniowie zmęczeni ale zadowoleni wrócili do Chałupek Dębniańskich.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 [34] 35 36 37 38 39 40 41 42 43