Kiermasz

W dniach od 2-7 października p. W. Baj przy współpracy z aktywem bibliotecznym zorganizowała kiermasz taniej książki. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem i przyciągnęło czytelników. Wszyscy uczniowie mieli możliwość zakupu książki już od 2 zł. Najwięcej radości kiermasz sprawił przedszkolakom, którzy mogli samodzielnie wybrać książkę i zapłacić. (Władysława Baj)

Dzień nauczyciela

W dniu 11 października 2013 r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademie przygotowały panie Bernadeta Wiśniewska i Elżbieta Popowicz. Wystąpiły klasy starsze recytując wiersze, klasa piąta zaprezentowała się w krótkim przedstawieniu, natomiast młodsze klasy zaśpiewały piosenki. Po części artystycznej wystąpiła pani dyrektor Lucyna Ładak z życzeniami dla nauczycieli i pracowników szkoły. (Elżbieta Popowicz)

Święto patrona

W dniu 18 września 2013 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we mszy świętej z okazji święta patrona szkoły świętego Stanisława Kostki. Na wstępie mszy ksiądz proboszcz Jan Szczepaniak krótko przedstawił sylwetkę Świętego pokazując dzieciom symbole związane z życiem Stanisława Kostki. Zamiast kazania odbyła się akademia w czasie której dzieci czytały wiersze poświęcone Świętemu. Nie zabrakło również pieśni i piosenek w śpiew których włączali się wszyscy obecni. Akademię przygotowały panie Elżbieta Wnęk i Teresa Muszyńska.(Elżbieta Popowicz)

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 2 września 2013 r. społeczność szkolna powitała nowy rok szkolny 2013/2014. W szkole odbyła się uroczysta akademia w trakcie której uczniowie zaśpiewali piosenki i wyrecytowali wiersze. Dyrektor szkoły, pani Lucyna Ładak przywitała zebranych uczniów, rodziców, grono pedagogiczne oraz pracowników obsługi, życząc wszystkim dobrego roku i pracy w miłej atmosferze. Następnie odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na ucznia. Dzieci złożyły uroczystą przysięgę i zostały oficjalnie włączone do społeczności uczniowskiej. Po akademii uczniowie udali się na spotkanie z wychowawcami do przydzielonych sal lekcyjnych. (Elżbieta Popowicz)

Zakończenie roku szkolnego

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 rozpoczęło się Mszą św. w Kościele. Następnie uczniowie przeszli do szkoły, gdzie miała miejsce uroczysta akademia. Po akademii zostały wręczone dyplomy i nagrody dla wyróżniających się uczniów. Świadectwa uczniowie otrzymali z rąk wychowawców w swoich klasach. Życzymy wspaniałych wakacji...(Elżbieta Popowicz)

Kajaki

W piątek 21 czerwca 2013 r. uczniowie klasy szóstej wraz z opiekunem panem Piotrem Szczęchem uczestniczyli w spływie kajakowym.

Zakończenie szkoły

W dniu 26 czerwca 2013 r. odbyło się pożegnanie klasy szóstej. Uczniowie wystąpili z przygotowanym programem artystycznym. Podziękowali nauczycielom i rodzicom za trud i pracę włożoną w ich edukację i wychowanie. Uczniowie klasy piątej życzyli starszym kolegom powodzenia i podarowali im prezenty na pamiątkę. Pani dyrektor, Barbara Majkut wręczyła uczniom nagrody za wysokie osiągnięcia w nauce oraz zachowaniu, za działalność w organizacjach uczniowskich, za reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych oraz za zbiórkę surowców wtórnych. Klasa szósta wystąpiła również przed rodzicami i nauczycielami tańcząc "Poloneza". Po części oficjalnej odbyła się zabawa taneczna dla wszystkich. (Elżbieta Popowicz)

Spotkanie z policją

We wtorek 25 czerwca 2013 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policją. Uczniowie wysłuchali cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w czasie nadchodzących wakacji.(Elżbieta Popowicz)