Pożegnanie jesieni

We wtorek 29.11.2011r. odbył się konkurs recytatorski o jesieni. Uczniowie przygotowli wiersze związane tematycznie z jesienią oraz odpowiednie stroje. Dodatkową atrakcją był wybór Miss i Mistera jesieni.

Wycieczka do Rzeszowa

W dniu 15 listopada 2011 r. uczniowie klas 1-3 i przedszkola uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. Obejrzeli bajkę w kinie Helios oraz spędzili miło czas na placu zabaw "Fantazja".

Dzień Niepodległości

W poniedziałek 14 listopada 2011 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Akademię przygotowała pani Elżbieta Kluza.

Wycieczka do Przemyśla

We wtorek 08.11.2011 r. uczniowie z klasy 5 naszej szkoły wraz z uczniami Gimnazjum w Wierzawicach i opiekunami p. Adamem Kniaziewiczem i p. Andrzejem Popowiczem wzięli udział w zajęciach ze strzelectwa sportowego na strzelnicy LOK w Przemyślu.
Na wstępie, opiekin strzelnicy - instruktor strzelectwa sportowego zapoznał uczestników zajęć z budową broni, ogólnymi zasadami bezpieczeństwa podczas strzelania oraz z zasadami zachowania i postępowania na stanowisku strzeleckim.
Następnie przystąpiono do najbardziej oczekiwanego momentu. Uczniowie w ośmioosobowych grupach mieli okazję spróbowania swoich sił w strzelaniu do tarcz z karabinków pneumatycznych.
W zorganizowanych zajęciach najcelniejszym okiem okazał się uczeń naszej szkoły - Marcin Szpila.
Dodatkową atrakcją w tym dniu było zjeżdżanie na sankach Toru saneczkowego POSiR w Przemyślu.

Teatrzyk

W dniu 3.11.2010r. po raz kolejny  w murach naszej szkoły gościliśmy teatr "Płomyczek" z Jarosławia. Przedstawienie pt. "Leśne porządki" obejrzeli uczniowie przedszkola i klas 1-4. Aktorzy wprowadzili dzieci w świat lasu, zapoznali z zasadami w nim panującymi i zachęcali do zachowania ciszy w czasie wycieczek do lasu oraz pozostawienia po sobie porządku.

Dzień nauczyciela

W naszje szkole odbyła sie uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie recytowali wiersze oraz śpiewali piosenki dla swoich pań i panów. Na zakończenie akademii Pani Dyrektor odczytała przesłane na jej ręce życzenia dla nauczycieli oraz wręczyła nagrody. Samorząd uczniowski podziękował nauczycielom za ich trud pięknymi kwiatami. Natomiast Rada Rodziców zaprosiła na coś słodkiego.

Wyjad do sortowni

W dniu 6 października 2011r. grupa uczniów z klas piątej i szóstej uczestniczyła w wycieczce do nowoczesnej proekologicznej Sortowni Odpadów Komunalnych, która znajduje się przy Składowisku Odpadów Innych niż Niebezpieczne i Obojętne w Giedlarowej. W sortowni odpady komunalne  są  rozdzielane na poszczególne frakcje, natomiast odpady pochodzące z selektywnej zbiórki są "doczyszczane". Wydziela się tu surowce wtórne takie jak szkło, papier, metal czy tworzywa sztuczne po czym przekazuje do ponownego wykorzystania na paliwo alternatywne. Uczniowie oglądali proces przywożenia, ważenia oraz sortowania odpoadów, po czym przeszli na wysypisko. Wszyscy uczniowie obiecali, że będą segregować śmieci w domach. Otrzymali certyfikaty oraz inne gadżety.Wycieczka została zorganizowana przez panią Krystynę Łokaj, nauczycielkę przyrody.

Święto Patrona

Święty Stanisław Kostka jest patronem naszej szkoły. W dniu 19 września uczniowie uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej poświęconej patronowi. Uczniowie, niosąc Sztandar Szkoły przeszli do Kościoła, w którym uroczystość miała miejsce.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43