Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Rajd rowerowy

Dnia 10 czerwca 2015r. uczniowie klasy VI odbyli rajd rowerowy do Sieniawy. Był on formą nagrody za pracę społeczną w bibliotece szkolnej oraz realizacją programów realizowanych w szkole (WUEF z KLASĄ, „Trzymaj formę”). Nadrzędnym celem wyjazdu był ruch na świeżym powietrzu i promowanie zdrowia. Punktem docelowym imprezy było gospodarstwo agroturystyczne, w którym dzieci spotkały liczne atrakcje; gry i zabawy sportowe, nauka pieczenia chleba, pieczenie kiełbasek. (opiekunowie rajdu: Władysława Baj, Elżbieta Kluza, Paweł Mazurkiewicz).


więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień mamy w Domu Kultury

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka do Jasionki

Dnia 09.06.2015 r. odbyła się wycieczka na lotnisko do Jasionki i do Centrum Zabaw w Rzeszowie. W wycieczce uczestniczyły: oddział 5-6 latków oraz klasy I i II. Celem wycieczki było zwiedzanie lotniska, przylot i odlot samolotów oraz spotkanie ze Strażą Pożarną funkcjonującą na lotnisku. Po zwiedzeniu lotniska dzieci otrzymały gadżety i zrobiliśmy wspólne zdjęcie przy samolocie. Następnie autokarem pojechaliśmy do Centrum Zabaw w Rzeszowie, gdzie zjedliśmy obiad i świetnie się bawiliśmy. (Mogliśmy wydać swoje kieszonkowe.). Niestety o godzinie 15.00 musieliśmy już wracać do domu. Pogoda nam dopisała, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. (Bernadeta Wiśniewska - Mazepa)


więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień mamy w przedszkolu


więcej »
------------------------------------------------------------------

Przedszkolada

22 maja po raz VI odbyła się Powiatowa Przedszkolada „SAVOIR VIVRE- słowa magiczne i znane od przedszkola używane” organizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Leżajsku. Naszą szkołę w konkursie plastycznym reprezentowały czterolatki: Andżelika Kolbusz, Zuzia Lis, Martynka Kuras, Dawid Wanat. Dzieci do konkursu przygotowała wychowawczyni grupy Iwona Maluszczak. Maluszki osiągnęły pierwszy sukces: na 12 przedszkoli z Powiatu Leżajskiego wpłynęło łącznie 62 prace plastyczne. Przyznanych zostało 5 nagród i 11 wyróżnień. Andżelika Kolbusz za swoje prace otrzymała główną nagrodę, natomiast Zuzi Lis, Martynce Kuras i Dawidowi Wanat przyznano wyróżnienia. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. (Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie przez wychowawcę klasy szóstej wycieczki majowej w której uczestniczą chętni uczniowie klas 4-6. W tym roku szóstoklasiści do zwiedzania wybrali malowniczą dolinę Wisły i oprócz kolegów z klas 4-6 zaprosili również uczniów klasy 3-ciej. Opiekunami wycieczki byli: pani Bożena Płachta, pani Elżbieta Popowicz i pan Paweł Mazurkiewicz. Na wycieczkę wyruszyliśmy 20 maja 2015 r. pod miłą obsługą firmy "Pogórzanin" z Łańcuta. W czasie drogi przewodnik przybliżył uczniom cel wycieczki i zaciekawił wszystkimi jej punktami. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie. Uczniowie wysłuchali historii o młodości i życiu pisarza, a także o jego twórczości. Obejrzeli eksponaty w muzeum i podziękowali pani przewodnik za zdobytą wiedzę. Następnie odbył się krótki spacer po Nałęczowskim kurorcie, podczas którego dotarliśmy do pijalni wód uzdrowiskowych, a także zrobiliśmy wiele zdjęć z napotkanymi po drodze pięknymi łabędziami. Kolejnym punktem wycieczki był Janowiec, a właściwie ruiny zamku magnackiego Rodziny Firlejów w Janowcu. Legenda o "Czarnej Damie" opowiedziana przez przewodnika bardzo nas zaintrygowała, dlatego w muzeum robiliśmy sobie z nią zdjęcia. Widok z najwyższego punktu ruin pokazał nam dolinę Wisły i najbliższe okolice Janowca. Droga powrotna była równie atrakcyjna, ponieważ przebyliśmy ją śpiewając różne piosenki w wagonikach kolejki. Następnie wsiedliśmy na prom i popłynęliśmy w dół rzeki do Kazimierza Dolnego. Rejs nie trwał długo, ale bystre oczy uczestników dostrzegły przemierzającą wody rzeki sarnę. Dużo radości sprawiło tez dokarmianie białego ptactwa w trakcie rejsu. Odrobinę zmęczeni udaliśmy się na obiad do restauracji na przystani. Zjedliśmy smaczną zupkę i pyszne drugie danie. Pozostało już tylko delektowanie się lodami i zakup pamiątek. W tym celu udaliśmy się na rynek Kazimierski. Pan przewodnik rozpoczął opowiadanie historii miasta, którą dokończył w autokarze. Myślę, że tegoroczny wyjazd wszyscy zaliczyli do udanych. Szkoda, że następna wycieczka nie będzie w tym samym gronie.:)(Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy I, IV i VI przygotowali krótkie przedstawienie, mówiące o potrzebie dbania o naszą Ziemię, o to aby sprawa ochrony środowiska i dbałośc o czystośc naszej planety były bliskie każdemu z nas. Program został przygotowany przez panią Teresę Muszyńską oraz panią Eweline Lebodę. (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Basen

W maju i czerwcu 2015 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczą w zajęciach nauki pływania w pływalni miejskiej "Oceanik" w Leżajsku. W każdy czwartek o godzinie 14.15 wyjeżdżają autokarem pod opieką nauczycieli naszej szkoły na zajęcia. Wszyscy są bardzo zadowoleni, bo nauka pływania jest dla nich bardzo fajna zabawą.
(Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019