Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


LEKCJA Z MISTRZEM

W dniu 10.12.2015r. naszą szkolę odwiedził niecodzienny gość – Mistrz Polski w tenisie stołowym, zawodnik Ekstraklasy reprezentujący Politechnikę Rzeszowską pan Tomasz Lewandowski. Przeprowadził nam lekcję tenisa stołowego i pokaz gry z zawodnikiem 4 ligi z powiatu leżajskiego panem Pawłem Kidą. Zademonstrował i zaznajomił nas z różnymi ćwiczeniami i sposobami gry. Dzieci wykonywały ćwiczenia z mistrzem, otrzymały ulotki z autografem pana Lewandowskiego i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Impreza była bardzo udana, dzieciom sprawiła wiele zadowolenia i satysfakcji . Panom Tomaszowi Lewandowskiemu i Pawłowi Kidzie serdecznie dziękujemy za możliwość doświadczania obecności MISTRZÓW w naszej szkole.(Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

A Mikołaj tuż tuż...

Mikołaj zapracowany w tym roku jest bardzo. Pomimo, że dzielnie pomaga mu aniołek Samolubek, do naszej szkoły dotarł dopiero 8 grudnia. W spotkaniu z Mikołajem i jego pomocnikiem uczestniczyły dzieci z przedszkola oraz dzieci z klas 1-3. Wszyscy uczniowie wzięli udział w przedstawieniu o tematyce mikołajkowej, po czym zostali obdarowani prezentami. Każde dziecko musiało powiedzieć Mikołajowi czy było grzeczne i czy zasłużyło na podarunek. Niektóre dzieci zostały wybrane przez Mikołaja do trzymania pastorału. Zaszczytna funkcja przypadła też rodzicom i pracownikom szkoły, bo z Mikołajem się nie dyskutuje. Najważniejsze jednak były prezenty, a właściwie radość z odpakowywania. Ciekawe czy wszyscy dostali to, o czym w listach prosili...(Elżbieta Popowicz) .

więcej »
------------------------------------------------------------------

Biblioteka marzeń

W bibliotece szkolnej jest realizowany ministerialny program: „Biblioteka naszych marzeń”. W ramach tego projektu biblioteka szkolna uzyskała kwotę 1625 zł za którą zakupiła 70 książek zaproponowanych przez uczniów naszej szkoły.(Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs biblioteczny

W bibliotece w ramach projektu „Biblioteka moich marzeń” zostały zorganizowane konkursy plastyczny i czytelniczy. Uczniowie klas I – III mieli za zadanie narysować swoją ulubioną postać z bajki, natomiast klasy IV – VI wykazały się znajomością najpopularniejszych polskich przysłów. W klasach I – III pierwsze miejsce otrzymał Bartłomiej Bochenek z klasy I. W klasach IV – VI nagrodzeni zostali: Krzysztof Czerwonka – I miejsce Piotr Romanowski – II miejsce Lilianna Bielecka - III miejsce (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień pluszowego misia

Stało się już tradycją, że w dniu 25 listopada w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia .W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Były to misie bardzo duże, wielkości ich właścicieli oraz maleńkie, które mieściły się w dłoni. Wspólne tańce i zabawy z maskotkami sprawiały dzieciom wiele radości. Najbardziej jednak wszyscy wyczekiwali konkursów z nagrodami. Było ich wiele, ale najwięcej emocji wzbudzały: zbieranie patyczków w rękawicach kuchennych, przyciąganie misia na nitce, picie soku przez słomkę. Również nadawali misiom imiona i tak mój biały miś został Gieniem. Na zakończenie zabawy wszyscy otrzymali słodycze oraz pozowali do pamiątkowego zdjęcia.(Barbara Majkut)
Kliknij duże zdjęcie aby zobaczyć więcej ...

więcej »
------------------------------------------------------------------

Andrzejki w szkole

Zabawy andrzejkowe dla młodszych dzieci rozpoczęły się po drugiej lekcji. Starsi koledzy przygotowali muzykę oraz rozwiesili baloniki na świetlicy. Dzieci tańczyły i brały udział w zabawach przygotowanych przez panie wychowawczynie. Po południu odbyła się dyskoteka dla klas starszych. Samorząd szkolny przygotował wróżby andrzejkowe i zabawy. Uczniowie klasy szóstej poprosili starszych kolegów o prowadzenie tej dyskoteki. Wszyscy tańczyli i bawili sie bardzo dobrze.(Elżbieta Popowicz)


więcej »
------------------------------------------------------------------

Spotkanie z policjantem

W naszej szkole odbyło się spotkanie z Policjantem z Komendy Rejonowej w Leżajsku, który zaznajomił dzieci ze współczesnymi zagrożeniami. Pokazał jak sobie radzić w konkretnych przypadkach zagrożeń stworzonych przez zwierzęta, ludzi lub żywioły. Dzieci były bardzo zainteresowane wykładem i prezentacją pana Policjanta.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs Biblijny

W naszej szkole dnia 24 listopada został przeprowadzony Konkurs Biblijny dla uczniów kl. IV - VI. Uczniowie mieli za zadanie przygotować się do tego konkursu na podstawie Wstępu do Ewangelii wg św. Łukasza oraz fragmentów Ewangelii wg św. Łukasza i Ewangelii wg św. Jana. Wśród uczniów biorących udział w konkursie pierwsze miejsce zdobyła Renata Hader - kl. V, drugie miejsce Gabriela Zalot - kl. V, trzecie miejsce Krzysztof Czerwonka - kl. V. Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Biblijnym na etapie dekanalnym, który odbędzie się 2 marca 2016 r. (Elżbieta Wnęk)


więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019