Zakończenie roku szkolnego

29 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Wysiłek i praca uczniów, którzy pilnie i wzorowo pracowali został nagrodzony świadectwami z czerwonym paskiem i nagrodami książkowymi. Z łezką w oku pożegnaliśmy 18 absolwentów, którzy wyjątkowo zapisali się na kartach historii naszej szkoły. Spośród nich pięć uczennic otrzymało Nagrodę Dyrektora Szkoły za najwyższe wyniki w szkole.
Uroczystość uświetnili przedstawiciele Spółki Stare Miasto- Park oraz pani z redakcji "Super Nowości", którzy przekazali na ręce pani dyrektor Elżbiety Romanowskiej czek w kwocie 1200 zł za uzyskanie przez naszą szkołę I miejsca w gminnym konkursie "Bądź eko- segreguj odpady". Wyróżniający się w zbiórce surowców wtórnych dzieci zostały nagrodzone.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Piknik Rodzinny

Słoneczna niedziela 17 czerwca 2012 roku była prawdziwym świętem dla wsi Chałupki Dębniańskie. Na stadionie sportowym przy szkole odbył się Piknik Rodzinny. Jego motto  zostało zaczerpnięte ze słów Jana Pawła II „Przyszłość idzie przez rodzinę”. Organizatorami byli nauczyciele, rodzice i uczniowie przy współpracy z GOK w Giedlarowej,  Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną w Chałupkach Dębniańskich oraz młodziutkim Ruchem Apostolstwa Młodzieży przy parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła w Chałupkach Dębniańskich.

Celem imprezy było wspólne uczczenie Dnia Matki, Dnia Ojca, a zarazem promocja rodziny i szkoły. Wzięli w niej udział  społeczność szkolna, rodzice, mieszkańcy wsi, a także władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Leżajsk panem Krzysztofem Sobejką.

Cześć artystyczną przygotowali uczniowie klas 0-VI wraz z nauczycielami  i wychowawcami. Oprócz  występów czekały zgromadzonych liczne atrakcje: zjeżdżalnia, trampolina, jazda na quadach, rodzinne konkurencje i wiele innych. Rodzice przygotowali poczęstunek oraz grilowali kiełbasę. Młodzież RAM-u wraz z bajkową postacią smoka i Ramika bawiła dzieci i częstowała słodyczami. Atrakcją imprezy było m. in. przeciąganie liny przez pana Wójta wraz z zaproszonymi  gośćmi zakończone zwycięstwem, co wzbudziło wiele emocji i zmobilizowało nauczycieli wraz z panią dyrektor do tego stopnia, że zwyciężyli w drugiej konkurencji z rodzicami.

Piknik przebiegał w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy mają nadzieję, że na stałe zagości w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich.

Rajd rowerowy

W dniu 19 czerwca 2012 odbył się rajd rowerowy do Sieniawy w ramach realizacji programów: "Żyj zdrowo i wesoło", "Baw się i bądź bezpieczny" oraz "Zachowaj trzeźwy umysł".

Kibicujemy

12 czerwca 2012 r. był w naszej szkole wyjątkowym dniem. Ciałem i duchem zarówno uczniowie jak i nauczyciele wspierali naszą drużynę narodową. Barwy biało-czerwone mieniły się w naszym stroju, twarzy i sercu. Każdy z nas mocno wierzył, że tego dnia wygramy. Wprawdzie mecz zakończył się remisem, jednak jesteśmy wdzięczni naszym sportowcom za wolę walki i godne reprezentowanie naszego kraju.
Za dwa lata na pewno będziemy mistrzami świata!

Dzień rodziców

W naszej szkole Święto Mam jest obchodzone zgodnie z tradycją w maju. W tym roku jednak przygotowania do nadania imienia szkole przesunęły Święto to na czerwiec.  I tak klasy młodsze zaprosiły nie tylko mamusie, ale również tatusiów do szkoły w dniu 8 czerwca, natomiast klasy starsze zaprosiły rodziców w piątek 10 czerwca. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, wystepowały z przedstawieniami i tańcami. Był poczęstunek dla rodziców i dzieci oraz zwiedzanie nowej części szkoły. Uroczystości przebiegały w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że wszyscy rodzice zobaczyli wielką miłość jaką są darzeni przez swoje pociechy.

Dzień Matki

W dniu 31 maja 2012 r. dzieci klas 0 i I zaprosiły do szkoły swoje mamy. Pięknie deklamowały wiersze i śpiewały piosenki. Lila, Emilka i Piotrek przedstawili scenkę pt. "Mamy i ich dzieci." Występy uświetniły tańce. Uczniowie zatańczyli "Poleczkę", "Poszło dziewczę" oraz "My są żabki".

Następnie złożyły mamom życzenia i wręczyli własnoręcznie przygotowane upominki. Mamy rozpoznawały swoje twarze na portretach (było przy tym dużo śmiechu).

Dzień dziecka

Wycieczka do Zamościa

W dniu 18 maja 2012r. uczniowie klas 0 i I wraz z wychowawczyniami i rodzicami odwiedzili Zamość. Zwiedzili zoo, gdzie największym zainteresowaniem cieszyły się małpki oraz lwy. W czasie kiedy dzieci podziwiały motyle w pomieszczeniu z kamerą, rodzice oglądali swoje pociechy w internecie.

Zobaczyli również mury obronne, dawne stroje żołnierzy. Dotykali dział oraz strzelali z łuków. Następnie p. przewodnik na pięknie odnowionym Rynku opowiedział historię Zamościa oraz pokazał Katedrę.

W drodze powrotnej podziwiali kościółek na wodzie w Zwierzyńcu. Wszyscy wrócili we wspaniałych humorach, pełni wrażeń.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45