Andrzejki

Andrzejki w naszej szkole odbyły się w środę 28.11.2012 dla klas młodszych oraz w czwartek 29.11.2012 r. dla klas 4-6. Dzieci z przedszkola i klas 1-3 bawiły się przed południem natomiast klasy starsze po południu. Samorząd szkolny przygotował dla wszystkich dzieci gry i zabawy andrzejkowe. Uczniowie bawili się w przekłuwanie serduszek szpilką aby poznać imię swojego wybranka. Były zabawy z tańcami oraz wrózba z butami. Najważniejsze jednak było to, że wszyscy się dobrze bawili i zadowoleni wrócili do domów.

(Elżbieta Popowicz)

Dzień pluszowego misia

W czwartek uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Światowym Dniu Pluszowego Misia. Pierwszy miś maskotka powstał 109 lat temu i do dziś jest najpopularniejszą dziecięcą zabawką na świecie. Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.Wszystkie dzieci przyniosły do szkoły  jednego ze swoich pluszaków aby pokazać go kolegom i opowiedzieć jego historię.

Teatrzyk

Dzień Nauczyciela

W dniu 15.10.12 r. uroczystą akademią uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy obsługi oraz zaproszeni nauczyciele - emeryci. W części artystycznej uczniowie klas IV-VI w poetycko muzycznej formie podziękowali swoim nauczycielom za ich trud włożony w naukę i wychowanie. Dziewczynki z kl. V wcielając się w role nauczycielek w żartobliwy sposób ukazały codzienne ich zmagania w szkole. Natomiast w roli sprzątaczek "udowodniły", że każdy może być nauczycielem.

Sieniawa

Dnia 27 września 2012 roku odbył się rajd rowerowy do Sieniawy. Uczestnikami wycieczki rowerowej byli uczniowie klasy VI wraz z opiekunami: wychowawcą klasy Barbarą Wróbel oraz nauczycielem wf-u Piotrem Szczęchem. Podczas wyjazdu, dzieci zwiedzały okolice Sieniawy oraz spędzały czas wolny na różnego rodzaju atrakcjach sportowych. Na zakończenie pobytu w Sieniawie pani Maria Drapała zorganizowała ognisko w którym uczestniczyła również pani dyrektor szkoły Barbara Majkut.

Święto Patrona

18 września 2012 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły św. Stanisława Kostki. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym p.w. św. Andrzeja Apostoła w Chałupkach Dębniańskich. Uczniowie w sposób aktywny uczestniczyli we mszy, wystawiając w czasie kazania sztukę o życiu św. Stanisława Kostki. Cała uroczystość przebiegała pod hasłem "Do wyższych rzeczy zostałem stworzony...". W czasie Mszy Św. został również poświęcony obraz z wizerunkiem patrona, który szkoła otrzymała w darze od ks. J. Szczepaniaka, proboszcza parafii.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 3 września 2012 r. rozpoczął się kolejny rok szkolny.

Nauczyciele wraz z uczniami spotkali się na uroczystej Mszy Świętej w kościele Parafialnym. Po mszy wszyscy udali się do Szkoły, gdzie odbyła sie akademia. Po odśpiewaniu hymnu państwowego p. dyrektor Barbara Majkut powitała wszystkich serdecznie i życzyła uczniom wysokich osiągnięć w nauce.

Po wystąpieniu pani Dyrektor nastąpiła oficjalna część artystyczna, a następnie pasowanie klasy pierwszej na ucznia tutejszej szkoły. Po skończonej części artystycznej, p. Dyrektor zapoznała uczniów z wychowawcami. Uczniowie udali się do klas, a tam zostali zapoznani z planem lekcji na najbliższe dni.

Wycieczka

11 września 2012 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Rzeszowa. Wycieczkę ufundowała Spółka "Stare Miasto - Park" w nagrodę za wygrany przez naszą szkołę konkurs w zbiórce surowców wtórnych. Najlepsi "zbieracze" obejrzeli film "Madagaskar 3" i odwiedzili redakcję "Super Nowości". Uczestniczyli też w wyjątkowej lekcji historii - zobaczyli makietę bitwy pod Racławicami.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45