Dzień marchewki

Dzień 05.04.2019r. w naszym przedszkolu był dniem wyjątkowym- pomarańczowym, marchewkowym, zdrowym i witaminowym. W tym dniu dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo. Realizując program edukacji żywieniowej przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki. Dzieci mogły się dowiedzieć wiele ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Ten „bardzo zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, konkursami, chrupaniem surowych marchewek oraz próbowaniem marchewkowego soku. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

Festiwal Piosenki Obcojęzycznej

Dnia 28 marca 2019 r. grupa uczniów naszej szkoły w składzie: Julia Baran, Mateusz Duda, Aleksandra Kondub i Gabriela Zalot zajęła III miejsce podczas XII Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Laureaci zaśpiewali piosenkę w j. włoskim pt. „Felicitá” z repertuaru znanych włoskich piosenkarzy Al Bano i Rominy Power. Do konkursu przygotowała uczniów pani katechetka Elżbieta Wnęk. Wszystkim uczniom gratulujemy sukcesu i życzymy dalszych pięknych występów na scenie. (Elżbieta Wnęk)

SUKCES NASZEGO UCZNIA

Uczeń naszej szkoły Piotr Romanowski zajął III miejsce w konkursie informatycznym organizowanym przez Instytut Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Partnera Technologicznego Idea SP. z.o.o. oraz Zespół Szkół Energetycznych w Rzeszowie pt. „web.Master Podkarpacki”. Spośród 200 uczestników z całego Podkarpacia Piotr zakwalifikował się do II etapu rozwiązując e-test z zakresu wiedzy i umiejętności informatycznych związanych z projektowania stron i aplikacji internetowych. II etap konkursu odbył się w siedzibie Zespołu Szkół Energetycznych w Rzeszowie. Polegał on na rozwiązaniu zadań praktycznych z projektowania stron i aplikacji internetowych. Wzięło w nim udział 15 zakwalifikowanych uczniów z I etapu z całego województwa podkarpackiego. Piotrek został laureatem tego konkursu, zajmując III miejsce. Serdecznie gratulujemy Piotrowi oraz życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich talentów.
Więcej informacji na stronie głównej organizatora konkursu: web.Master Podkarpacki oraz TVP Rzeszów.

Powitanie wiosny

Dnia 21 marca 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy I Dzień Wiosny. Z tej okazji zostali zaproszeni wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Laszczynach wraz z opiekunami. Tworzą oni zespół „Niespodzianka”, który zaprezentował przedstawienie teatralne. Barwna opowieść wraz z niezwykłą aktywnością wszystkich aktorów pozwoliły na przeżycie wspaniałych chwil w świecie bajek. Za to jesteśmy wdzięczni wspaniałemu zespołowi z OREW w Laszczynach. Spotkanie zostało zorganizowane przez Szkolne Koło Caritas pod kierunkiem katechetki Elżbiety Wnęk, które przygotowało dla naszych gości słodkie upominki. Jesteśmy wdzięczni także pani Kindze Włoch, która przygotowała także pachnące mydełka oraz pani Bożenie Płachta, za wafelki dla zespołu. (Elżbieta Wnęk)

NAJSYMPATYCZNIEJSI

Jak co roku Samorząd Szkolny zorganizował konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę i chłopaka w kategorii klas I-III oraz IV -VIII. W wyniku głosowania najsympatyczniejszymi zostali: Natalia Szczepek (kl. I), Dawid Miś (kl. III), Renata Hader (kl. VIII) oraz Karol Romanowski (kl. VIII). Zwycięzcy prócz znamienitego tytułu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Wszystkim serdecznie gratulujemy. (Elżbieta Popowicz, Elżbieta Kluza)