Bal Wszystkich Świętych

28 października 2019 r. w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Wszyscy uczniowie razem ze swoimi wychowawcami przygotowali wspaniałe stroje i przedstawienia ośmiu wielkich świętych: kl. I – św. Józefa Opiekuna Pana Jezusa, kl. II - św. Klarę, kl. III – św. Dominika Savio, kl. IV – św. Antoniego z Padwy, kl. V – św. Ritę z Cascii, kl. VI – św. Jana Bosco, kl. VII – św. Franciszka z Asyżu, kl. VIII – św. Łucję. Piękne prezentacje były przeplatane piosenkami o świętych z radosnymi tańcami. Całość przygotowała i opracowała p. katechetka. (E. Wnęk)

BohaterON

Uczniowie klas VI, VII i VIII brali udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!”, która miała na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
W ramach kampanii uczniowie brali udział w lekcjach, podczas których zapoznali się z przebiegiem Powstania. Wszyscy bardzo angażowali się podczas zajęć, zadawali wiele pytań chcąc jak najwięcej dowiedzieć sięo bohaterach Powstania Warszawskiego. Pracowali w grupach, oglądali filmy związane z tematyką powstańczą. Uczniów interesowały biogramy Powstańców, ich funkcje w czasie wojny, pseudonimy. Podziwiali bohaterstwo i patriotyzm.
Na koniec z dużym zaangażowaniem pisali kartki i laurki do Powstańców. (Ewelina Leboda)

Wycieczka do Rzeszowa

22 października 2019 roku klasy 5 i 6 wybrały się wraz opiekunami na wycieczkę do rzeszowskiego kina Helios, gdzie obejrzeli film pt.: „Był sobie pies 2”. Film dostarczył uczniom bardzo wielu wrażeń, gdyż opowiadał o przygodach Baileya, psa odradzającego się w kolejnych żywotach, aby chronić swoich najbliższych.
Następnie uczniowie udali się do Fly Parku. Na początku jeden z instruktorów przeprowadził rozgrzewkę, a później uczniowie bawili się w różnych sektorach hali wypełnionej trampolinami. Pobyt w parku trampolin sprzyjał integracji klasowej, wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijał zainteresowania sportem.
Na zakończenie wycieczki uczniowie posilili się w Mac Donaldzie, gdzie również mogli rozwijać swe umiejętności sportowe w sali zabaw. (Ewelina Leboda)

Gorzyce - przegląd pieśni

16 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły z zespołu wokalno - instrumentalnego wzięli udział w VII Wojewódzkim Przeglądzie Poezji i Piosenki "W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II", który odbył się w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach. Nasi artyści zaprezentowali piosenkę pt. "Zostań świętym", którą przygotowali wspólnie z p. katechetką. (Elżbieta Wnęk)

Święto Edukacji Narodowej