Konkurs piosenki

W dniu 11 maja 2018r. w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki dla klas przedszkolnych oraz klas I – III. Repertuar był bardzo różnorodny – od piosenek śpiewanych przez dziadków do piosenek przedszkolnych. Najmłodszą uczestniczką była trzyletnia Emilka . Dużym uznaniem publiczności cieszył się występ Huberta, który pięknie zagrał na keyboardzie. Wszystkie występy były pięknie przygotowane, do wielu z nich dzieci wykorzystały rekwizyty. Obrady komisji były bardzo trudne, jednak po długiej naradzie udało się ustalić następujące miejsca:
1. miejsce – Martyna Kuras kl. I
2. miejsce – Emilia Jużyniec kl. III
3. miejsce – Patrycja Czop kl. II, Hubert Mach kl. I
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. (Barbara Majkut)

Wręczenie nagród Sanepidu

Dnia 9 maja 2018 roku w Muzeum Ziemi Leżajskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród w 4 powiatowych konkursach plastycznych w ramach realizacji programów antytytoniowych inicjowanych przez Powiatową Inspekcję Sanitarną w Leżajsku. Tematyka obejmowała profilaktykę antytytoniową a uczestnikami były dzieci przedszkolne, szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna. W tej uroczystości wzięły udział również uczniowie z naszej szkoły, którzy otrzymali nagrody w następujących konkursach:
W konkursie pod hasłem „Mamo, tato-nie pal” dotyczącego programu „ Czyste powietrze wokół nas” nagrody otrzymały: Zuzanna Szczęch – I miejsce oraz Julia Salwach – wyróżnienie. Opiekunem dziewczynek była P. Iwona Maluszczak.
W konkursie „ Dymek smrodzi – Zdrowiu szkodzi ” dotyczącego programu „ Nie pal przy mnie proszę ” nagrodzono Karolinę Krzemińską – II miejsce. Opiekun P. Barbara Majkut
W konkursie „ Uciekam od dymu ” dotyczącego programu „ Bieg po zdrowie ” wyróżnienie otrzymała Gabriela Wanat. Opiekun P. Ewelina Leboda.
Zaproszeni goście wręczyli nagrody ufundowane przez Starostę Leżajskiego, a następnie zabrali głos na temat celowości i znaczenia działań profilaktycznych podejmowanych w szkołach. Przypomniano, że dzień 31 maja to Światowy Dzień bez Tytoniu. Laureaci byli bardzo zadowoleni z nagród, którymi był sprzęt sportowy i przybory szkolne. Imprezę zakończyło wspólne. (Barbara Majkut)

W Gminnej Bibliotece

Na zaproszenie pani Grażyny Martyszko, 8 maja 2018 r. klasa III odwiedziła Bibliotekę Gminną w Chałupkach Dębniańskich. Pani Aneta Szczepek przeczytała fragment opowiadania z książki ,,Bajkoterapia" Rafała Królikowskiego do którego uczniowie wykonali prace plastyczne. Ponadto dzieci poznały pracę bibliotekarza oraz księgozbiór biblioteczny. (Władysława Baj)

Sprzątanie świata