Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Bal Wszystkich Świętych

28 października 2019 r. w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Wszyscy uczniowie razem ze swoimi wychowawcami przygotowali wspaniałe stroje i przedstawienia ośmiu wielkich świętych: kl. I – św. Józefa Opiekuna Pana Jezusa, kl. II - św. Klarę, kl. III – św. Dominika Savio, kl. IV – św. Antoniego z Padwy, kl. V – św. Ritę z Cascii, kl. VI – św. Jana Bosco, kl. VII – św. Franciszka z Asyżu, kl. VIII – św. Łucję. Piękne prezentacje były przeplatane piosenkami o świętych z radosnymi tańcami. Całość przygotowała i opracowała p. katechetka. (E. Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

BohaterON

Uczniowie klas VI, VII i VIII brali udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii „BohaterON – włącz historię!”, która miała na celu uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku.
W ramach kampanii uczniowie brali udział w lekcjach, podczas których zapoznali się z przebiegiem Powstania. Wszyscy bardzo angażowali się podczas zajęć, zadawali wiele pytań chcąc jak najwięcej dowiedzieć sięo bohaterach Powstania Warszawskiego. Pracowali w grupach, oglądali filmy związane z tematyką powstańczą. Uczniów interesowały biogramy Powstańców, ich funkcje w czasie wojny, pseudonimy. Podziwiali bohaterstwo i patriotyzm.
Na koniec z dużym zaangażowaniem pisali kartki i laurki do Powstańców. (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka do Rzeszowa

22 października 2019 roku klasy 5 i 6 wybrały się wraz opiekunami na wycieczkę do rzeszowskiego kina Helios, gdzie obejrzeli film pt.: „Był sobie pies 2”. Film dostarczył uczniom bardzo wielu wrażeń, gdyż opowiadał o przygodach Baileya, psa odradzającego się w kolejnych żywotach, aby chronić swoich najbliższych.
Następnie uczniowie udali się do Fly Parku. Na początku jeden z instruktorów przeprowadził rozgrzewkę, a później uczniowie bawili się w różnych sektorach hali wypełnionej trampolinami. Pobyt w parku trampolin sprzyjał integracji klasowej, wyrabianiu nawyku aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijał zainteresowania sportem.
Na zakończenie wycieczki uczniowie posilili się w Mac Donaldzie, gdzie również mogli rozwijać swe umiejętności sportowe w sali zabaw. (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Gorzyce - przegląd pieśni

16 października 2019 r. uczniowie naszej szkoły z zespołu wokalno - instrumentalnego wzięli udział w VII Wojewódzkim Przeglądzie Poezji i Piosenki "W hołdzie Świętemu Janowi Pawłowi II", który odbył się w Szkole Podstawowej im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Gorzycach. Nasi artyści zaprezentowali piosenkę pt. "Zostań świętym", którą przygotowali wspólnie z p. katechetką. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Święto Edukacji Narodowej

Dzień Nauczyciela to szczególne święto dla wszystkich, którzy są związani ze szkołą. W tym dniu uczniowie, ich rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi dbają o miłą atmosferę przez odświętny strój, uśmiech i ciepłe słowo. Najważniejsze jest słowo "dziękuję" wypowiedziane podczas uroczystej akademii. Słowo wypowiedziane wierszem , piosenką, czerwoną różą i humorystyczną scenką. Wiersze recytowali uczniowie klasy szóstej natomiast oprawę muzyczną zapewniły panie Barbara Majkut, Władysława Baj i Elżbieta Wnęk. Samorząd szkolny w imieniu całej społeczności wręczył kwiaty nauczycielom i pracownikom obsługi. Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie i wręczyła nagrody Dyrektora Szkoły. Przedstawicielki Rady Rodziców dołączyły do życzeń składanych nauczycielom piękny bukiet kwiatów złożony na ręce Pani Dyrektor oraz słodką niespodziankę. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Patrona

Dzień 18 września dla naszej szkoły jest szczególny. W tym dniu odbyły się w kościele parafialnym doroczne uroczystości związane z naszym Patronem św. Stanisławem Kostką. Cała społeczność szkolna zebrała się na uroczystej Mszy świętej, podczas której dziękowaliśmy Panu Bogu za tego szczególnego Patrona nie tylko naszej szkoły ale także naszej Ojczyzny. Prosiliśmy też za Jego wstawiennictwem o błogosławieństwo Boże dla nas, naszych rodzin, naszej Ojczyzny oraz o odwagę, by zawsze ponad wszystko wybierać najwyższą wartość jaką jest Bóg. W czasie uroczystości wszyscy zgromadzeni zapoznali się też z drogą życia św. Stanisława przez obejrzenie pięknej prezentacji multimedialnej. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

ZST Leżajsk

W dniu 04.10. 2019 r. uczniowie klas III – V naszej szkoły wraz z wychowawcami uczestniczyli w Festiwalu Techniki zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku. Podczas spotkania dzieci miały możliwość zapoznania się z różnymi dziedzinami nauki. Przeprowadzane były doświadczenia z fizyki, prezentacje związane z programowaniem, robotyką i informatyką. Zostały one przygotowane zarówno przez nauczycieli jak i uczniów. Dodatkową atrakcją była możliwość aktywnego uczestniczenia w pokazach nowoczesnej techniki. Po ciekawie spędzonym czasie, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły. (Bożena Płachta)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Jesienna kuchnia małej gosposi

W dniu 12.09.2019 r. w Domu Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyły się warsztaty kulinarne pod hasłem "Jesienna kuchnia małej gosposi", na które została zaproszona klasa trzecia wraz z wychowawczynią Teresą Muszyńską. Tematem zajęć było pieczenie mufinków, które pod czujnym okiem pani instruktor Krystyny Wanat, wychowawczyni i pani z Koła Gospodyń Wiejskich własnoręcznie wykonywały dzieci. Jedne mufinki czekoladowe, a drugie jabłkowo-żurawinowe smakowały wybornie. Dopełnieniem poczęstunku był kompot z jesiennych owoców przyniesionych przez dzieci. Klasową tradycją jest już uczestnictwo w powyższych warsztatach, gdzie łączymy przyjemność z pracą i rozwijamy międzypokoleniową integrację. (Teresa Muszyńska)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019