Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Konkurs piosenki

...


więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs języka angielskiego

W dniu 28 kwietnia 2016 r. zakończył się konkurs plastyczny z języka angielskiego pt. "I Love My English Book - mój ulubiony bohater z podręcznika". Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3. Wzięło w nim udział 15 dzieci. Nagrodę główną czyli pierwsze miejsce i kubek z Londynem zdobyła Agatka Leja z klasy 2, drugie miejsce wywalczyła Emilka Kojder z klasy 2, a trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Sołga z klasy 1. Dziewczynki otrzymały książeczki oraz dyplomy. Pozostali uczestniczy zadowolili się cukierkami, które były nagrodą za uczestnictwo. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Naszym bohaterom

UROCZYSTE ZŁOŻENIE KWIATÓW POD OBELISKIEM PAMIĘCI BOHATEROM WALCZĄCYM ZA NASZĄ WOLNOŚĆ
W dniu 3 maja 2016r. szkolny poczet sztandarowy oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej wzięli udział w uroczystej mszy świętej a także, wraz z innymi samorządowymi delegacjami, uczestniczyli w apelu pamięci bohaterom walczącym za naszą wolność. Po krótkiej recytacji okolicznościowych wierszy złożyli symboliczną wiązankę i znicze. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Rocznica Uchwalenia Konstytucji

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości”- to motto przyświecało uroczystej akademii przeprowadzonej w naszej szkole z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie kl. V i VI w artystycznej formie przybliżyli historię powstania ustawy rządowej z dnia 3 maja 1791 roku, która była wielką szansą dla odbudowy naszego kraju. Wszyscy zebrani z wielką uwagą słuchali wierszy, scenki teatralnej, śpiewali patriotyczne piosenki, jednocześnie śledzili obrazy- symbole Polski przedstawione przy pomocy prezentacji multimedialnej. Na koniec obejrzeli krótki film pt. „Ziemio Ojczysta” ilustrujący przełomowe wydarzenia i symbole naszego kraju. (E. Kluza, W. Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by ludzie pochylili się nad losem naszej planety. Moment refleksji ma nas uwrażliwić na potrzeby przyrody. W tym dniu stowarzyszenia ekologiczne organizują manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.W dniu 25 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii poświęconej naszej planecie. Klasa trzecia wystąpiła z przedstawieniem o królewnie, dbającej o czystość naszej planety. Scenki przerywane były wesołymi piosenkami o tematyce ekologicznej. Klasy starsze opowiedziały o ekologii za pomocą krótkiej scenki o kosmitach przybywających na naszą planetę. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Posprzątaliśmy naszą gminę

W piątek 22 kwietnia tuż przed godziną 10.00 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wyruszyli sprzątać swoją miejscowość. Klasy starsze udały się w "trudniejsze" okolice sklepu czy stacji kolejowej. Młodsi uczniowie posprzątali rowy w okolicy pastwisk i Domu Kultury. Dzieci najmłodsze uczestniczyły w akcji sprzątając teren szkoły i boiska szkolnego. W przewiezieniu worków ze śmieciami pomagali panowie zatrudnieni przez Gminę Leżajsk. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień marchewki

W dniu 19 kwietnia 2016r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Marchewki”. Był to bardzo zdrowy dzień. Dzieci dowiedziały się jakie walory odżywcze posiada marchewka. Od rana słuchaliśmy przebojów związanych z marchewką. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „Dzień Marchewki”. Odbyło się losowanie marchewkowego króla i królowej. Szczęście dopisało Martynce Kuras i Wiktorowi Moszkowicz. Wszyscy świetnie się bawili, były wesołe konkursy, zabawy oraz tańce. Podsumowaniem pomarańczowego dnia było chrupanie świeżej marchewki, jak również degustacja soku marchewkowego. Humory i apetyty dopisywały wszystkim przedszkolakom.(Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Pasowanie na czytelnika

14 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. W ramach tej uroczystości pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów z klasy IV,V i VI. Podczas uroczystości uczniowie odpowiadali na różne zagadki, pytania, zapoznali się z zasadami traktowania książek w bibliotece i wysłuchali jej próśb. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika biblioteki szkolnej, otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki oraz słodka niespodziankę. (Ewelina Leboda)


więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019