Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Pożegnanie zimy

Pierwszy dzień wiosny to święto nietypowe. Niektórzy nazywają ten dzień "dniem wagarowicza". W naszej szkole jednak nikomu wagarowanie w tym dniu nie przyszło do głowy. Uczniowie od rana świetnie się bawili. Pożegnanie zimy zaczęli od przebrania się w dowolnie wymyślone stroje. Każda z klas wybrała swojego przebranego przedstawiciela do konkursu, bo ten dzień był dniem składającym się z konkursów, zabaw i różnych konkurencji. Uczniowie zmagali się ze sobą, walcząc o każdy punkt dla swojej klasy. Nagrodą dla najlepszej klasy były 3 dni bez zadań domowych w kategorii klas 4-6, natomiast w kategorii klas 1-3 nagrodą główną było 3 dni bez pytania. Warto było walczyć o takie nagrody:). Słodycze też się znalazły, dzięki pani Bożenie Płachcie. Wybór najsympatyczniejszych uczniów szkoły, zorganizowany przez samorząd uczniowski, był również bardzo emocjonalny. Wygranymi zostali Julia Baran, Julia Lewcio, Nikodem Kojder i Piotr Romanowski, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pani Elżbieta Wnęk wręczyła dyplomy uczniom biorącym udział w Konkursie Palm i Pisanek Wielkanocnych.(Elżbieta Popowicz)


więcej »
------------------------------------------------------------------

Palmy wielkanocne klasy drugiej

Dnia 17.03.2016 r. w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyły się warsztaty robienia palm wielkanocnych. W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową w powyższych warsztatach uczestniczyli uczniowie kl.II z wychowawczynią Teresą Muszyńską. Warsztaty prowadziła instr. OK Krystyna Wanat. Dzieci dowiedziały się z jakich roślin i na jaką pamiątkę wykonuje się palmy. 20.03.2016 r. w Niedzielę Palmową dzieci wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w strojach ludowych wzięły udział w uroczystej mszy świętej, którą odprawiał proboszcz parafii ks. Jan Szczepaniak.​ (Teresa Muszyńska)


więcej »
------------------------------------------------------------------

Wielkanocne tradycje szkolne

Przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie naszej szkoły z kl. IV-V tradycyjnie przygotowali upominki i kartki świąteczne z życzeniami dla chorych i samotnych z naszej parafii. Również przez Świętami Wielkanocnymi odbył się Szkolny Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych. Wszystkie prace zostały nagrodzone ponieważ były naprawdę piękne i wymagały wiele pracy i zaangażowania. (Elżbieta Wnęk)


więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka klas 0-3 do Rzeszowa

Uczniowie klas najmłodszych wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Główną atrakcją wyjazdu było kino, w którym dzieci obejrzały bajkę, a przy okazji uczyły się poprawnego zachowania w miejscach publicznych. Drugim punktem programu było podrzeszowskie centrum zabaw. Dzieci zjadły ciepły posiłek, który dostarczył im energii na zabawy. Atrakcji było bardzo dużo. Dzieci mogły zjeżdżać ze ślizgawek, bawić się w basenach kulkowych, grać w bilard, piłkarzyki oraz w kręgle. Największą atrakcją było rodeo. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień babci i dziadka w przedszkolu

Babcia i Dziadek to ważne osoby w życiu każdego dziecka. Z okazji Ich święta 27 stycznia, dzieci z oddziałów przedszkolnych w Chałupkach Dębniańskich wraz z wychowawcami przygotowały ciekawe przedstawienie. Podczas występu dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki z życzeniami i prezentowały swoje umiejętności taneczne oraz odśpiewano uroczyste „Życzymy, życzymy” przy akompaniamencie gitary, na której grała pani Elżbieta Wnęk. Były to wyjątkowe chwile pełne radości i uśmiechu. Po wystąpieniu dzieci głos zabrała pani dyrektor Lucyna Ładak i złożyła serdeczne życzenia wszystkim seniorom. Na zakończenie uroczystości przedszkolaczki wręczyły swoim babciom i dziadkom laurki. Po części artystycznej na gości czekał słodki poczęstunek. (Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Zabawa karnawałowa


W dniu 3 lutego 2016 r. uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie karnawałowej. W godzinach przedpołudniowych tańce, gry i zabawy miały zorganizowane młodsze dzieci. Po południu bawili się uczniowie klas starszych. Rodzice przygotowali smaczny poczęstunek dla dzieciaków, a nauczyciele zabawy i gry. Uczniowie otrzymywali drobne upominki za wygranie konkurencji oraz słodkości za udział w zabawach.. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Festiwal kolęd


Dnia 26.01.2016 r. w Ośrodku Kultury w Wierzawicach odbył się XIII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek. Tradycyjnie wzięli udział w tym festiwalu uczniowie naszej szkoły, niektórzy po raz pierwszy. Podczas prezentacji kolęd były nie tylko emocje ale także wielka radość ze wspólnego kolędowania wszystkich uczestników Festiwalu. Wsród nagród w kategori dzieci kl. I- III Wiktoria Sołga otrzymała wyróżnienie a Julia Baran zdobyła Nagrodę Gabriela III stopnia. Wśród solitstów dzieci kl. IV-VI, Gabriela Zalot zdobyła Nagrodę Gabriela II stopnia a Lilianna Bielecka uzyskała I miejsce. Wśród zespołów dzieci starszych zespół "Śpiewające Gwiadki" zdobył II miejsce a zespół wokalno - instrumentalny "Canta Rhei" otrzymał Nagrodę Gabriela I stopnia. Wszystkim dzieciom gratulujemy sukcesów i życzymy wszelkiego dobra i błogosławieństwa Bożej Dzieciny.(Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Łyżwy w Tryńczy

W piątek po południu (22.01.2016 r.) klasa 6 pod opieką wychowawczyni wybrała się na łyżwy do Tryńczy. Niektórzy uczniowie po raz pierwszy mieli taki sprzęt sportowy na nogach, a trzeba przyznać radzili sobie rewelacyjnie. Aktywny wypoczynek z klasą to bardzo dobry pomysł. Dziękujemy serdecznie Pani Klin za transport i czas poświęcony naszej klasie. (Elżbieta Popowicz)


więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019