Dzień Nauczyciela

W dniu 15.10.12 r. uroczystą akademią uczciliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Wzięli w niej udział nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele Rady Rodziców, pracownicy obsługi oraz zaproszeni nauczyciele - emeryci. W części artystycznej uczniowie klas IV-VI w poetycko muzycznej formie podziękowali swoim nauczycielom za ich trud włożony w naukę i wychowanie. Dziewczynki z kl. V wcielając się w role nauczycielek w żartobliwy sposób ukazały codzienne ich zmagania w szkole. Natomiast w roli sprzątaczek "udowodniły", że każdy może być nauczycielem.

Sieniawa

Dnia 27 września 2012 roku odbył się rajd rowerowy do Sieniawy. Uczestnikami wycieczki rowerowej byli uczniowie klasy VI wraz z opiekunami: wychowawcą klasy Barbarą Wróbel oraz nauczycielem wf-u Piotrem Szczęchem. Podczas wyjazdu, dzieci zwiedzały okolice Sieniawy oraz spędzały czas wolny na różnego rodzaju atrakcjach sportowych. Na zakończenie pobytu w Sieniawie pani Maria Drapała zorganizowała ognisko w którym uczestniczyła również pani dyrektor szkoły Barbara Majkut.

Święto Patrona

18 września 2012 r. świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Szkoły św. Stanisława Kostki. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 11.00 w Kościele Parafialnym p.w. św. Andrzeja Apostoła w Chałupkach Dębniańskich. Uczniowie w sposób aktywny uczestniczyli we mszy, wystawiając w czasie kazania sztukę o życiu św. Stanisława Kostki. Cała uroczystość przebiegała pod hasłem "Do wyższych rzeczy zostałem stworzony...". W czasie Mszy Św. został również poświęcony obraz z wizerunkiem patrona, który szkoła otrzymała w darze od ks. J. Szczepaniaka, proboszcza parafii.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Dnia 3 września 2012 r. rozpoczął się kolejny rok szkolny.

Nauczyciele wraz z uczniami spotkali się na uroczystej Mszy Świętej w kościele Parafialnym. Po mszy wszyscy udali się do Szkoły, gdzie odbyła sie akademia. Po odśpiewaniu hymnu państwowego p. dyrektor Barbara Majkut powitała wszystkich serdecznie i życzyła uczniom wysokich osiągnięć w nauce.

Po wystąpieniu pani Dyrektor nastąpiła oficjalna część artystyczna, a następnie pasowanie klasy pierwszej na ucznia tutejszej szkoły. Po skończonej części artystycznej, p. Dyrektor zapoznała uczniów z wychowawcami. Uczniowie udali się do klas, a tam zostali zapoznani z planem lekcji na najbliższe dni.

Wycieczka

11 września 2012 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Rzeszowa. Wycieczkę ufundowała Spółka "Stare Miasto - Park" w nagrodę za wygrany przez naszą szkołę konkurs w zbiórce surowców wtórnych. Najlepsi "zbieracze" obejrzeli film "Madagaskar 3" i odwiedzili redakcję "Super Nowości". Uczestniczyli też w wyjątkowej lekcji historii - zobaczyli makietę bitwy pod Racławicami.

Zakończenie roku szkolnego

29 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2011/2012. Wysiłek i praca uczniów, którzy pilnie i wzorowo pracowali został nagrodzony świadectwami z czerwonym paskiem i nagrodami książkowymi. Z łezką w oku pożegnaliśmy 18 absolwentów, którzy wyjątkowo zapisali się na kartach historii naszej szkoły. Spośród nich pięć uczennic otrzymało Nagrodę Dyrektora Szkoły za najwyższe wyniki w szkole.
Uroczystość uświetnili przedstawiciele Spółki Stare Miasto- Park oraz pani z redakcji "Super Nowości", którzy przekazali na ręce pani dyrektor Elżbiety Romanowskiej czek w kwocie 1200 zł za uzyskanie przez naszą szkołę I miejsca w gminnym konkursie "Bądź eko- segreguj odpady". Wyróżniający się w zbiórce surowców wtórnych dzieci zostały nagrodzone.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowych, bezpiecznych i udanych wakacji.

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

Piknik Rodzinny

Słoneczna niedziela 17 czerwca 2012 roku była prawdziwym świętem dla wsi Chałupki Dębniańskie. Na stadionie sportowym przy szkole odbył się Piknik Rodzinny. Jego motto  zostało zaczerpnięte ze słów Jana Pawła II „Przyszłość idzie przez rodzinę”. Organizatorami byli nauczyciele, rodzice i uczniowie przy współpracy z GOK w Giedlarowej,  Ośrodkiem Kultury i Biblioteką Publiczną w Chałupkach Dębniańskich oraz młodziutkim Ruchem Apostolstwa Młodzieży przy parafii p.w. św. Andrzeja Apostoła w Chałupkach Dębniańskich.

Celem imprezy było wspólne uczczenie Dnia Matki, Dnia Ojca, a zarazem promocja rodziny i szkoły. Wzięli w niej udział  społeczność szkolna, rodzice, mieszkańcy wsi, a także władze samorządowe na czele z Wójtem Gminy Leżajsk panem Krzysztofem Sobejką.

Cześć artystyczną przygotowali uczniowie klas 0-VI wraz z nauczycielami  i wychowawcami. Oprócz  występów czekały zgromadzonych liczne atrakcje: zjeżdżalnia, trampolina, jazda na quadach, rodzinne konkurencje i wiele innych. Rodzice przygotowali poczęstunek oraz grilowali kiełbasę. Młodzież RAM-u wraz z bajkową postacią smoka i Ramika bawiła dzieci i częstowała słodyczami. Atrakcją imprezy było m. in. przeciąganie liny przez pana Wójta wraz z zaproszonymi  gośćmi zakończone zwycięstwem, co wzbudziło wiele emocji i zmobilizowało nauczycieli wraz z panią dyrektor do tego stopnia, że zwyciężyli w drugiej konkurencji z rodzicami.

Piknik przebiegał w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Organizatorzy mają nadzieję, że na stałe zagości w kalendarzu imprez Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich.

Rajd rowerowy

W dniu 19 czerwca 2012 odbył się rajd rowerowy do Sieniawy w ramach realizacji programów: "Żyj zdrowo i wesoło", "Baw się i bądź bezpieczny" oraz "Zachowaj trzeźwy umysł".

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 [29] 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43