Rocznica odzyskania niepodległości

W naszej szkole odbyła się akademia poświęcona 96 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Patriotyczną uroczystość przygotowali uczniowie klas II, IV, VI pod opieką P. Bożeny Płachta i P. Barbary Majkut. Scenariusz przedstawienia zapoznał uczniów z historią Polski poprzez rozbiory, zrywy niepodległościowe i wreszcie 11.11.1918r. - odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Akademia przypomniała uczniom takie pojęcia, jak: flaga, godło, hymn, odwaga, honor, patriotyzm, przywiązanie, poświęcenie, ojczyzna. Nie pominięto również ważnych postaci: Tadeusz Kościuszko, Jan Henryk Dąbrowski, Józef Piłsudski. Tekst przedstawienia urozmaiciły pieśni patriotyczne przygotowane przez P. Elżbietę Wnęk. Odświętnego charakteru uroczystości nadały biało- czerwone kotyliony przypięte do ubrań uczniów i nauczycieli. (Barbara Majkut)

Jesienna kuchnia małej gosposi

W dniu 22 i 23 października Ośrodek Kultury, KGW i Biblioteka Publiczna we współpracy ze Szkołą Podstawową w Chałupkach Dębniańskich zorganizowały maluszkom zajęcia kulinarne. W wymienionych zajęciach pod nazwą ,,Jesienna Kuchnia Małej Gosposi" wzięło udział 20 dzieci z opiekunem Panią Teresą Muszyńską.  Dzieci przygotowywały dania gorące i desery. Najsmaczniejszą potrawą na gorąco był bardzo pożywny kapuśniak ze słodkiej kapusty na rosole i drobiowym mięsie. Najwięcej radości sprawiało dzieciom krojenie jarzyn do wspólnie przygotowanej sałatki jarzynowej. W następnym dniu smażyłyśmy pyszne racuszki z jabłkami oraz deserowe gruszki w polewie czekoladowej. Pani Grażyna Martyszko zaprosiła też dzieci do nowo wyremontowanej biblioteki.

Indywidualne biegi przełajowe

Uczeń naszej Szkoły Daniel Miś zajął 4 miejsce w Powiatowych Indywidualnych Biegach Przełajowych kwalifikując się tym samym do zawodów wojewódzkich. W zawodach rozgrywanych w Kolbuszowej w dniu 16.10.2014 r. zajął miejsce w pierwszej czterdziestce na stu uczestników z całego województwa.(Paweł Mazurkiewicz)

Święto Edukacji

Dnia 10 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Podczas akademii podziwialiśmy umiejętność i występy recytatorskie oddziałów przedszkolnych, klas I-III oraz klas IV-VI przygotowywanych przez swoich wychowawców. Nie zabrakło też tańca zabarwionego smakiem czekoladowej piosenki w wykonaniu uczniów kl. V, których wyćwiczyła pani Justyna Martyszko. Całość pięknie została zebrana i opracowana przez panią Barbarę Majkut oraz panią Elżbietę Kluzę, która przygotowała z uczniami kl. VI humorystyczne scenki z życia szkoły.

Pani Dyrektor również podziękowała wszystkim nauczycielom za ich pracę i trud włożony w wychowanie młodzieży. Kilku nauczycieli otrzymało nagrodę Dyrektora Szkoły za szczególne osiągnięcia dydaktyczne. W czasie akademii wystąpiła również pani Danuta Pięciak - przewodnicząca Rady Rodziców. W dowód wdzięczności złożyła kwiaty na ręce Pani Dyrektor oraz zaprosiła pracowników szkoły na słodki poczęstunek.
(Elżbieta Wnęk)

Święto patrona szkoły

W dniu 18 września br. nasza szkoła uczciła swojego Patrona św. Stanisława Kostkę podczas Mszy świętej w kościele parafialnym pw. św. Andrzeja Apostoła. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem ks. Jana Szczepaniaka i pani Elżbiety Wnęk przygotowali program słowno - muzyczny, który przybliżył wszystkim uczestnikom uroczystości postać św. Stanisława Kostki. (Elżbieta Wnęk)

Nowy Rok Szkolny