Święto babć i dziadków

Babciu, dziadku, chodźcie z nami.

Damy wam łąkę z kwiatami, ze skowronkiem.

Do wąchania, patrzenia...

A do łąki dodamy życzenia.

Nawet, gdy się zachmurzy na niebie,

Nawet, gdy się kłopotów nazbiera,

My uśmiechamy się do siebie zawsze.

Jak dziś, jak teraz!

Uczniowie przedszkola i grupy 0 zaprosili swoich kochanych dziadków na przedstawienie z okazji ich święta.

Życzenia

Akcje

Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w ogólnopolskie akcje "Pomoż dzieciom przetrwać zimę" oraz "Góra Grosza". Zbierali wśród kolegów pieniądze i żywność dla najuboższych dzieci. Nie zapomnieli również o zwierzętach i w ramach akcji dokarmiania zwierząt przynosili do szkoły żołędzie i kasztany oraz pokarm dla ptaków. Dbali również o ekologię włączając się w zbieranie surowców wtórnych.

Spotkanie Wigilijne

"Jak to dobrze, że są święta..."

W piątek 21 grudnia 2012 r. cała społeczność uczniowska wraz z nauczycielami uczestniczyła w spotkaniu wigilijnym przygotowanym przez klasy 4-6. Uczniowie w świątecznej scenerii opowiedzieli historię Świąt oraz przedstawili tradycje, które towarzyszą okresowi Bożego Narodzenia. Nie zabrakło również kolęd. Śpiewały dla nas uczennice z chóru, ale wszyscy uczniowie włączali się do śpiewu tych tradycyjnych i bardziej znanych kolęd. Wspólnemu śpiewaniu towarzyszyło granie na fletach przez uczennice z klasy 4 oraz na gitarach przez uczennice z klasy 5. Na zakończenie pani dyrektor Barbara Majkut złożyła wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Zarówno uczniom jak i nauczycielom podobała się świąteczna atmosfera spotkania. W entuzjastycznych nastrojach rozeszliśmy się do domów, aby tam w gronie własnych rodzin przeżywać radość z nadchodzących Świąt.

(Elżbieta Popowicz)

Wizyta Mikołaja

Święty Mikołaj odwiedził dzieciaczki z naszej szkoły już 5 grudnia. W spotkaniu z zacnym gościem uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej i przedszkola oraz mniejsze dzieci, przyprowadzone przez rodziców. Wszystkie klasy przygotowały krótkie występy artystyczne dla Mikołaja. Nie obyło się bez przepytywań o plany na przyszłość oraz obiecywania poprawy przez niektórych uczniów. Wszyscy jednak dostali upominki od Mikołaja i radośni rozeszli się do domów. (Elżbieta Popowicz)

Andrzejki

Andrzejki w naszej szkole odbyły się w środę 28.11.2012 dla klas młodszych oraz w czwartek 29.11.2012 r. dla klas 4-6. Dzieci z przedszkola i klas 1-3 bawiły się przed południem natomiast klasy starsze po południu. Samorząd szkolny przygotował dla wszystkich dzieci gry i zabawy andrzejkowe. Uczniowie bawili się w przekłuwanie serduszek szpilką aby poznać imię swojego wybranka. Były zabawy z tańcami oraz wrózba z butami. Najważniejsze jednak było to, że wszyscy się dobrze bawili i zadowoleni wrócili do domów.

(Elżbieta Popowicz)

Dzień pluszowego misia

W czwartek uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Światowym Dniu Pluszowego Misia. Pierwszy miś maskotka powstał 109 lat temu i do dziś jest najpopularniejszą dziecięcą zabawką na świecie. Światowy Dzień Pluszowego Misia został ustanowiony 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.Wszystkie dzieci przyniosły do szkoły  jednego ze swoich pluszaków aby pokazać go kolegom i opowiedzieć jego historię.

Teatrzyk

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43