Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Dzień rodziny w przedszkolu

Jak co roku dla wszystkich naszych przedszkolaków maj jest miesiącem, w którym z wielkim zaangażowaniem i pasją przygotowują występy dla najukochańszych rodziców. Kulminacją tych przygotowań był „Dzień Rodziny”, który odbył się 31 maja 2016 roku, podczas którego przedszkolaki wystąpiły na scenie prezentując swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. By ten dzień rodzice na długo zapamiętali, po części artystycznej dzieci wręczyły upominki, którym towarzyszył szczery uścisk ukochanej mamy i taty- wyraz głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsi na całym świecie. Do życzeń dołączyła się również pani dyrektor Lucyna Ładak. Ostatnim, ale bardzo słodkim i przyjemnym punktem uroczystości był pyszny poczęstunek. W miłej atmosferze i wśród uśmiechów najmłodszych czas szybko minął. (Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Spotkanie z policjantem

...)
więcej »
------------------------------------------------------------------

Rajd rowerowy do Ubieszyna

W Dniu 16 czerwca 2016r. odbył się rajd rowerowy do Ubieszyna. Wzięły w nim udział klasy IV i VI- docelowo dotarły na rowerach, oraz dzieci klasy I, które zostały dowiezione autami przez rodziców. Celem wyjazdu była integracja społeczności uczniowskiej poprzez gry i zabawy na świeżym powietrzu, wdrażanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wyjazd był także formą realizacji programu „Trzymaj formę”, nagrody dla uczniów aktywnie pracujących w bibliotece szkolnej oraz w SU. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia artystyczne- tworzenie flakoników techniką decoupage. Dziewczynki klas starszych miały okazję nauczyć się pieczenia tradycyjnego chleba oraz pysznej szarlotki. Nie obyło się oczywiście bez pieczenia kiełbasek. (W. Baj, E. Kluza, E. Karaś)

więcej »
------------------------------------------------------------------

English is cool - konkurs

W dniu 15 czerwca 2016 r. uczeń naszej szkoły Piotr Romanowski wziął udział w powiatowym konkursie z języka angielskiego pt. "English is cool" zorganizowanym przez panią Elżbietę Śliz ze Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Kuryłówka fundując bardzo ciekawe nagrody. Piotr zdobył drugie miejsce ustępując koleżance z Dębna jednym punktem. Gratulujemy serdecznie i życzymy Piotrowi dalszych sukcesów, zachęcając innych do brania udziału w konkursach. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Piknik rodzinny

Dnia 12 czerwca 2016 r. przy Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbył się Piknik Rodzinny, w którym aktywny udział wzięli nasi uczniowie. Pod kierunkiem p. Władysławy Baj uczniowie kl. I zaprezentowali trzy piosenki. Grupa uczniów z kl.2 pod przewodnictwem p. Teresy Muszyńskiej zaprezentowała piosenki w ludowym stylu oraz współczesne. Pani Barbara Majkut przygotowała z uczniami kl. III piosenki i tańce w pięknych baletowych strojach. Starsi uczniowie z kl. IV i V przygotowali pod kierunkiem p. Elżbiety Wnęk piosenkę pt. "Śpiewam i tańczę" oraz dwa tańce współczesne. Nie zabrakło też zespołu wokalno - instrumentalnego "Canta Rhei" wraz z uczniami i absolwentami naszej szkoły. Jak zwykle nie zabrakło wielu emocji podczas występów. Podczas pikniku pan wójt Gminy Leżajsk Krzysztof Sobejko razem z panią dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Chałupkach Dębniańskich Lucyną Ładak rozdali uczniom kl. I wyprawki na nowy rok szkolny. Za te upominki pięknie dziękujemy. Wszystkim pogoda dopisała i pomogła w dobrej zabawie. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs ortograficzny

Konkurs ortograficzny w kl. IV-VI odbył się w dwóch etapach: w pierwszym wyłoniono najlepszych uczniów z danej klasy zaś w drugim etapie (31. 05.2016r. ) zwycięzcami okazali się:
Piotr Romanowski- I miejsce,
Karol Romanowski- II miejsce,
Arkadiusz Wojas- III miejsce,
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (E. Kluza)


więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień dziecka

Pierwszy dzień czerwca w naszej szkole od wielu lat jest poświęcony dzieciom. Uczniowie zebrali się przed szkołą ok godziny 9.00 i wraz z nauczycielami wyruszyli na boisko szkolne. Nauczyciele zainicjowali zabawy sportowe. Konkurencji było wiele i wszyscy uczniowie mogli wziąć w nich udział. Pierwsze zmagania odbyły się z kołami hula hop i skakankami. Bezkonkurencyjne w tym zakresie okazały się dziewczynki, zdobywając nagrody w postaci słodyczy ufundowanych przez sponsorów. Kolejnym zadaniem z którym uczniowie się zmierzyli było przeciąganie liny. Emocji i kibicowania było bardzo dużo. Jednakże dzień bez piłki nożnej to dzień stracony, więc grupa zapaleńców postanowiła rozegrać mecz. Inni uczniowie zasiedli na kocykach w cieniu drzew i zajadali się kiełbaskami pieczonymi na ognisku. Samorząd Uczniowski również przygotował ciekawe zabawy. Dużą popularnością cieszył się wyścig z butami czy zabawa w kelnerów. Każdy znalazł dla siebie coś ciekawego w tym radosnym dziecięcym dniu.(Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Zwiedzanie Krakowa

W dniu 25 maja 2016 roku uczniowie klas 3-6 uczestniczyli w wycieczce do Krakowa. Wyjazd był zaplanowany wcześnie rano, aby zdążyć zobaczyć karmienie słoni w Ogrodzie Zoologicznym, który był pierwszym punktem programu. Dzieci oglądały zwierzęta i podglądały ich życie w zamknięciu. Zrobiły sobie wiele pamiątkowych zdjęć oraz zakupiły pamiątki. Po obiedzie uczniowie spacerowali bulwarami wiślanymi, aż dotarli do drugiego punktu programu, czyli Muzeum Inżynierii Miejskiej. Chłopcy zostali wciągnięci w wir maszyn i urządzeń technicznych, natomiast dziewczynki uczestniczyły w warsztatach pt. Magia w Kuchni. Trochę zmęczeni zatrzymali się w cukierni pana Starowicza. Wszyscy uczniowie jedli pyszne lody i ciasteczka oraz częstowali się bezami. Kolejną i zarazem ostatnią atrakcją był Ogród Doświadczeń. Uczniowie zapoznawali się z w nim z prawami fizyki, które były przedstawione w bardzo atrakcyjnej formie. Możliwość dotknięcia urządzeń czy zrobienia wirów wodnych bardzo dzieciom się podobała. Niestety deszcz troszkę skrócił pobyt w Ogrodzie, ale dzięki temu wycieczka zakończyła się o zaplanowanej godzinie. Zdjęcia będziemy systematycznie dodawać do galerii. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28] 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019