Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Pierwsza pomoc


Umiejętne udzielenie pomocy osobie poszkodowanej jest obowiązkiem każdej osoby obecnej na miejscu zdarzenia. Teren szkoły jest szczególnym miejscem występowania różnorakich zagrożeń, zarówno drobnych, jak i poważnych. Wiedza na temat sposobów udzielania pomocy jest kluczowa, dlatego klasa 6 zaprosiła pana Andrzeja Popowicza (nauczyciela Edukacji Dla Bezpieczeństwa z Wierzawic), aby przybliżył im ten temat. Wiedza teoretyczna , przedstawiona przez pana Andrzeja została poparta pokazem zorganizowanym przez towarzyszące mu uczennice Gimnazjum. Dziewczyny pokazały w jaki sposób zabezpieczać różne rodzaje ran oraz jak ułożyć poszkodowanego w tzw. bezpiecznej pozycji. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego ułożenia w prawidłowy sposób kolegi lub koleżanki oraz poćwiczenia wykonywania zabiegu resuscytacji na manekinach. Zajęcia odbyły się w dniu 20 maja 2016 r . (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Baw się z nami

W dniu 11 maja 2016r. na Orliku w Brzózie Królewskiej rozgrywane były zawody gminne z gier i zabaw ruchowych „Baw się z nami” organizowanych dla klas trzecich i młodszych ze szkół podstawowych. W zawodach startowało 8 zespołów z Gminy Leżajsk. Zespół liczył 10 osób (5 dziewczynek i 5 chłopców). Uczniowie naszej szkoły zajęli II miejsce ustępując tylko gospodarzowi zawodów Szkole Podstawowej w Brzózie Królewskiej. Zmagali się z takimi konkurencjami jak: sztafeta biegowa, dodawanie skoków w dal z miejsca, bieg z zamianą piłek, bieg w workach, rzuty piłeczkami palantowymi do żywego kosza, bieg z szarfami, strzały na bramkę. Uczniowie reprezentujący naszą szkołę: Kojder Nikodem (kl. II), Markocki Kacper (kl. II), Rafa Karolina (kl. II), Baran Julia (kl. III), Gondek Marcin (kl. III), Kondub Aleksandra (kl. III), Majkut Damian (kl. III), Miś Natalia (kl. III), Pelc Rafał (kl. III), Szczepek Kamila (kl. III). (Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Cyrk

W dniu 9 maja 2016 roku szkołę odwiedził mały zespół akrobatów z cyrku"Youth". Prawie wszyscy uczniowie wzięli udział w przedstawieniu. Radość była tym większa, że akrobaci pozwolili publiczności współuczestniczyć w przedstawieniu, zapraszając ich do robienia tych samych sztuczek lub do pomocy przy innych. Najwięcej radości miały małe dzieci, które wyrywały się do zabawy. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Zapraszamy do galerii zdjęć w której można zobaczyć naszych uczniów na scenie.(Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs piosenki

...


więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs języka angielskiego

W dniu 28 kwietnia 2016 r. zakończył się konkurs plastyczny z języka angielskiego pt. "I Love My English Book - mój ulubiony bohater z podręcznika". Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3. Wzięło w nim udział 15 dzieci. Nagrodę główną czyli pierwsze miejsce i kubek z Londynem zdobyła Agatka Leja z klasy 2, drugie miejsce wywalczyła Emilka Kojder z klasy 2, a trzecie miejsce zdobyła Wiktoria Sołga z klasy 1. Dziewczynki otrzymały książeczki oraz dyplomy. Pozostali uczestniczy zadowolili się cukierkami, które były nagrodą za uczestnictwo. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Naszym bohaterom

UROCZYSTE ZŁOŻENIE KWIATÓW POD OBELISKIEM PAMIĘCI BOHATEROM WALCZĄCYM ZA NASZĄ WOLNOŚĆ
W dniu 3 maja 2016r. szkolny poczet sztandarowy oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej wzięli udział w uroczystej mszy świętej a także, wraz z innymi samorządowymi delegacjami, uczestniczyli w apelu pamięci bohaterom walczącym za naszą wolność. Po krótkiej recytacji okolicznościowych wierszy złożyli symboliczną wiązankę i znicze. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Rocznica Uchwalenia Konstytucji

„Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje swojej przyszłości”- to motto przyświecało uroczystej akademii przeprowadzonej w naszej szkole z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie kl. V i VI w artystycznej formie przybliżyli historię powstania ustawy rządowej z dnia 3 maja 1791 roku, która była wielką szansą dla odbudowy naszego kraju. Wszyscy zebrani z wielką uwagą słuchali wierszy, scenki teatralnej, śpiewali patriotyczne piosenki, jednocześnie śledzili obrazy- symbole Polski przedstawione przy pomocy prezentacji multimedialnej. Na koniec obejrzeli krótki film pt. „Ziemio Ojczysta” ilustrujący przełomowe wydarzenia i symbole naszego kraju. (E. Kluza, W. Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by ludzie pochylili się nad losem naszej planety. Moment refleksji ma nas uwrażliwić na potrzeby przyrody. W tym dniu stowarzyszenia ekologiczne organizują manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.W dniu 25 kwietnia 2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii poświęconej naszej planecie. Klasa trzecia wystąpiła z przedstawieniem o królewnie, dbającej o czystość naszej planety. Scenki przerywane były wesołymi piosenkami o tematyce ekologicznej. Klasy starsze opowiedziały o ekologii za pomocą krótkiej scenki o kosmitach przybywających na naszą planetę. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019