Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Mikołajki

Co roku Mikołaj przychodzi do wszystkich naszych uczniów, bo wszyscy są grzeczni. W tym roku czekaliśmy na niego aż do piątku 9-tego grudnia, bo był bardzo zapracowany. Jednak warto było poczekać, bo prezenty były bardzo fajne i przede wszystkim duże. Znalazły się w nich zabawki i słodycze - czyli dla każdego coś dobrego. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Spotkanie z weterynarzem

Dnia 8 grudnia w ramach współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Chałupkach Dębniańskich, odbyło się spotkanie z panią weterynarz Dominiką Mieleszko z gabinetu weterynaryjnego Pupil w Leżajsku. Pani Dominika przedstawiła uczniom tajniki swojej pracy. W ramach spotkania dzieci wysłuchały wskazówek, jak mają opiekować się domowymi zwierzętami i kiedy potrzebna jest wizyta u weterynarza. Przypomniała również o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami oraz konieczności szczepień przeciwko wściekliźnie. Na koniec spotkania uczniowie mogli pobawić się z psem, którego przywiozła pani weterynarz. (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień pluszowego misia

25 listopada 2016r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu wszystkie misie i inni pluszowi przyjaciele dzieci, opuścili swoje zaciszne pokoiki i przybyli wraz z uczniami do szkoły. Na korytarzach zrobiło się kolorowo i „misiowo". Pluszowe maskotki towarzyszyły swoim opiekunom w czasie przerw i na lekcjach. Głównym punktem obchodów „misiowego święta” było spotkanie uczniów klas I-III wraz z przedszkolakami w świetlicy szkolnej. Sala zamieniła się w „Misiową Krainę”. W pięknie udekorowanej „pluszakami” sali dzieci miały okazję poznać historię narodzin pluszowego misia oraz ideę święta najpopularniejszej dziecięcej zabawki... W czasie „misiowego przyjęcia” dodatkową atrakcją dla najmłodszych członków społeczności szkolnej były wybory największego, najmniejszego i średniego misia. Nie zabrakło, również tańców do piosenek: „Misie szare”, „Pokochaj pluszowego misia”. Jednak najwięcej emocji dostarczyły maluchom „misiowe konkurencje”, czyli: wyścigi misiów- zwijanie włóczki, zbieranie patyczków z misiem w ręku. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali „małe co nieco” w postaci słodkości. Spotkanie przebiegło w radosnej, przyjaznej, ciepłej atmosferze. Uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci - to najlepsze podsumowanie zorganizowanej imprezy. (Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Pasowanie na czytelnika

23 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. W ramach tej uroczystości pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, przygotowane przez uczniów klasy V i VI. Podczas uroczystości uczniowie odpowiadali na różne zagadki, pytania, zapoznali się z zasadami traktowania książek w bibliotece i wysłuchali jej próśb. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika biblioteki szkolnej, otrzymał pamiątkowy dyplom i niespodziankę –książeczkę z bajkami. (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Andrzejki

24 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się przedszkolaki. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Na uroczystym świętowaniu pojawiła się wróżka Simona, która przy pomocy rekwizytów przepowiadała przyszłość. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Aby wróżby się spełniły, trzeba było wrzucić grosik do wody. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce z balonami. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię, dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.... (Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Czytanie baśni i bajek

W ramach akcji promującej czytelnictwo "Cała Polska czyta dzieciom" w listopadzie b.r.szk. w naszej szkole odbyło się czytanie baśni i bajek znajdujących się w zasobach naszej biblioteki oraz Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki oraz uczniowie kl. I-III z zainteresowaniem wysłuchali p. Agnieszki Grzywna (higienistki szkolnej) oraz p. Grażyny Martyszko (kierownika Biblioteki Publicznej). P. Grażyna urozmaiciła czytanie bajek występem Kaczora Donalda, co pobudziło wyobraźnię i zaciekawiło dzieci.(Bożena Płachta)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Święto Niepodległości


W tym roku obchodziliśmy 98-mą rocznicę odzyskania niepodległości. Nasz naród prawie 100 lat temu wyzwolił się spod władzy zaborców. Aby uczcić odwagę i bohaterstwo naszych przodków walczących w kolejnych powstaniach, oddających swe życie za Ojczyznę p. Teresa Muszyńska przygotowała uroczystą akademię z tej okazji. Uczniowie klasy trzeciej recytowali wiersze i śpiewali pieśni upamiętniające tęsknotę Polaków za wolnością w czasie 123 lat niewoli. Podczas akademii wszyscy uczniowie odśpiewali Hymn Państwowy oraz wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". A swą postawą, odświętnym strojem oraz biało-czerwonymi kotylionami włączyli się do uświetnienia tego dnia. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Kuchnia małej gosposi

Tradycją już się stały jesienne warsztaty organizowane dla dzieci szkolnych przez Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich pod hasłem "Jesienna Kuchnia Małej Gosposi". Promujemy i polecamy dzieciom zdrowe i smaczne jedzenie, uczymy nakrywać stół, udekorować potrawy i jak zachować się przy stole. Tym razem mali kucharze mieli okazję pokosztować przygotowanej samodzielnie zupy z dyni oraz rolady z jabłkami. W pierwszej kolejności było solidne mycie małych pracowitych rączek, zakładanie chusteczek i fartuszków i przystąpienie do pracy. Krojenie poszczególnych warzyw i owoców, a także ubijanie ciasta na roladę sprawiło dzieciom nie lada frajdę. W przerwie podczas oczekiwania na gotującą się zupę i piekące się rolady dzieci zajmowały się pracą plastyczną i z przyniesionych liści wyklejały "Panią Jesień". Następnie było wspólne biesiadowanie. W wymienionych warsztatach brała udział klasa III licząca 21 uczniów wraz z wychowawczynią p. Teresą muszyńską. (Teresa Muszyńska)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 [26] 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019