Sprawdzian klas szóstych

Kolejni uczniowie naszej szkoły pisali sprawdzian w klasie szóstej. W dniu 1 kwietnia 2014 r. przyszli do szkoły pełni zapału do przelania swej wiedzy na arkusze sprawdzianu. Trochę strachu i niepewności pojawiło się tuz przed sprawdzianem, ale wszyscy zasiedli do pisania i po godzinie wyszli z sali zadowoleni. Teraz już tylko czekamy na wyniki. (Elżbieta Popowicz)

Pasowanie na czytelnika

17 marca 2014 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów kl. I na czytelników biblioteki. Aktyw biblioteczny pod opieką p. W. Baj przygotował dla nich inscenizację pt. "W krainie książek". Dyrektor szkoły p. mgr Lucyna Ładak dokonała pasowania oraz wręczyła pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek. Pani Bożena Płachta podarowała wszystkim dzieciom słodki upominek. (Władysława Baj)

Dzień talentów

W dniu 21 marca 2014 r. uczniowie naszej szkoły świętowali nadejście wiosny. Tegoroczne zabawy polegały na przedstawieniu przez uczniów swoich pasji i talentów. Dzieci wystąpiły z przygotowanymi piosenkami oraz występami gimnastycznymi. Kolejnym etapem zabawy był pokaz przebierańców. Uczniowie klasy szóstej przygotowali pokaz - niespodziankę dla całej szkoły. Na koniec odbyły się rozgrywki sportowe w których uczniowie chętnie uczestniczyli. Uczniowie biorący udział w zabawach otrzymali słodkie upominki. (E. Popowicz)

Zabawa walentynkowa

W dniu 13 lutego 2014 r. po raz pierwszy odbyła się dyskoteka walentynkowa. Uczniowie zorganizowali sobie świetną zabawę do wspaniałej skocznej muzyki. Dziewczęta zadbały o to, aby wszyscy chłopcy się bawili przygotowując serduszkowe karnety. A walentynkowe karty zebrane przez samorząd uczniowski do pudełka, zostały rozdane w dniu św. Walentego.

Choinka

We czwartek 6 lutego 2014 r. w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Uczniowie młodsi tj. z klas 1-3 oraz dzieci przedszkolne bawiły się od godziny 10.00 do 14.00. Liczne gry i zabawy organizowane przez panie wychowawczynie były wspaniałym i ciekawym przerywnikiem szaleństwa tanecznego. Wszyscy uczniowie brali udział w konkurencjach w których otrzymywali nagrody. Zmęczeni tańcami przechodzili do świetlicy, gdzie czekał na nich wspaniały poczęstunek przygotowany przez rodziców. Na klasach starszych skupiło się przygotowanie dekoracji na sali gimnastycznej i świetlicy. Uczniowie klasy pierwszej również dzielnie pomagali przypinać dekoracje. Klasy 4-6 zabawę rozpoczęły o godzinie 16.00. Wszyscy starali się tańczyć i dobrze bawić. Mieli również dużo słodkości, kanapek oraz napojów, którymi uzupełniali energię potrzebną do dalszej zabawy. (Elżbieta Popowicz)

Festiwal Kolęd

16.01.2014 r odbył się Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Wierzawicach. Z naszej szkoły wystąpił zespół "Śpiewające gwiazdki", który zaśpiewał kolędę "Lulajże Jezuniu" i pastorałkę "Gore gwiazda" zajmując I miejsce.

Gabriela Sołga w solowym występie zaśpiewała kolędę "Gdy śliczna panna" otrzymując nagrodę za III miejsce. Dzieci z naszej szkoły należące do zespołu gitarowego "Canta Rhei" działającego przy GOK w Chałupkach Dębniańskich również uzyskały I miejsce.
(Elżbieta Wnęk)

Jasełka

W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jasełkach i spotkaniu opłatkowym. Pani Elżbieta Wnęk przygotowała przedstawienie narodzin Jezusa z klasą piątą oraz krótką scenkę wigilijną z klasą szóstą. Uczennice klasy szóstej opowiedziały historię narodzenia Pana oraz uświetniły spotkanie śpiewem kolęd. W przedstawieniu wzięli udział również uczniowie klasy trzeciej. Na koniec pani Dyrektor Lucyna Ładak wraz z księdzem proboszczem Janem Szczepaniakiem złożyli wszystkim serdeczne życzenia świąteczne po czym nastąpiło dzielenie się opłatkiem i składanie indywidualnych życzeń. (Elżbieta Popowicz)

Mikołajki

W dniu 6 grudnia 2013 r. do naszej szkoły przybył Święty Mikołaj wraz z pomocnikami, aby rozdać wszystkim dzieciom prezenty. Klasy kolejno udawały się na spotkanie ze świętym. Najwięcej frajdy miały przedszkolaki odpowiadając na bardzo trudne pytania Mikołaja. Starsze dzieci przyznawały się do niektórych grzeszków i obiecywały poprawę.

(Elżbieta Popowicz)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45