Konstytucja

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w akademii przygotowanej przez panią Elżbietę Kluzę z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji.

Konkurs matematyczny

Uczennica Magdalena Romanowska uzyskała II miejsce w Powiatowym Konkursie "Mozaiki matematyczne" zorganizowanym przez Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Grodzisku Dolnym. Do konkursu uczennica została Przygotowana przez Panią Bożenę Płachtę.W dniu 10 czerwca 2014 r. klasy I i II wraz z wychowawcami zorganizowali "Dzień mamy i taty". Uczniowie pięknie deklamowali wiersze i śpiewali piosenki. Uczennice przedstawiły scenkę "Mamy samochwały". W czasie wspólnego poczęstunku rodzice w miły sposób ocenili występy dzieci. Był to bardzo miły dzień. (Bożena Płachta))

Koszykówka Chłopców

Uczniowie naszej Szkoły zajęli pierwsze miejsce w gminnych i powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolonej w Koszykówce Chłopców. Zakwalifikowali się tym samym do zawodów rejonowych, gdzie reprezentowali powiat leżajski. Zawody rejonowe odbyły się dnia 27.03.2014 r. w hali MOSiR w Łańcucie. W zawodach tych udział wzięły następujące szkoły: SP 24 Rzeszów, SP Wysoka Głogowska, SP Chałupki Dębniańskie oraz SP nr 2 Łańcut. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Tam nasi uczniowie zajęli ostatecznie 4 miejsce, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybrany został Arkadiusz Czop. (Paweł Mazurkiewicz)

Dzień Ziemi

Dnia 16 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Koło ekologiczne przygotowało krótkie przedstawienie pt. "Zostawcie nam czysty kawałek świata". Uczniowie śpiewali piosenki i recytowali ciekawe wiersze. Wszyscy bawili się świetnie i miło spędzili czas.(Ewelina Leboda)

Warsztaty klasy I

Uczniowie klasy pierwszej zaprosili panią Mariolę Drapała, aby pokazała im jak zrobić piękne ozdoby wielkanocne z bibuły.

Marchewki i soki

7 kwietnia 2014r. w naszym przedszkolu najmłodsza grupa przedszkolaków świętowała Dzień Marchewki. W tym dniu sala przedszkolna zamieniła się w marchewkową krainę poprzez pomarańczowe elementy w ubiorze dzieci oraz nauczycieli. Głównym celem akcji było promowanie spożywania warzyw. Dzieci brały udział w zabawach muzycznych, ruchowych, plastycznych z marchewką jako główną bohaterką dnia.

Odgadywały zagadki o warzywach, rozpoznawały marchewkę wśród innych jarzyn. Wszystkie dzieci w tym dniu chrupały surową marchewkę, piły sok marchewkowy oraz kosztowały marchewkową surówkę wykonaną przez siebie. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy… dostarczył wszystkim dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.
(Iwona Maluszczak)

Warsztaty

W dniu 11 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Warsztatach "Easter Time Fun and Games" zorganizowanych przez Europejski Program Edukacyjny - Nauka Bez Granic. Warsztaty odbyły się w Szkole Języków Obcych Promar w Rzeszowie. Dzieci brały aktywny udział w grach i zabawach z pisankami, obejrzały krótki film i nauczyły się piosenki. Do domów wróciły zadowolone i zmotywowane do dalszej nauki języka angielskiego. (Elżbieta Popowicz)

Sprzątanie Gminy