Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Kuchnia małej gosposi

Tradycją już się stały jesienne warsztaty organizowane dla dzieci szkolnych przez Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich pod hasłem "Jesienna Kuchnia Małej Gosposi". Promujemy i polecamy dzieciom zdrowe i smaczne jedzenie, uczymy nakrywać stół, udekorować potrawy i jak zachować się przy stole. Tym razem mali kucharze mieli okazję pokosztować przygotowanej samodzielnie zupy z dyni oraz rolady z jabłkami. W pierwszej kolejności było solidne mycie małych pracowitych rączek, zakładanie chusteczek i fartuszków i przystąpienie do pracy. Krojenie poszczególnych warzyw i owoców, a także ubijanie ciasta na roladę sprawiło dzieciom nie lada frajdę. W przerwie podczas oczekiwania na gotującą się zupę i piekące się rolady dzieci zajmowały się pracą plastyczną i z przyniesionych liści wyklejały "Panią Jesień". Następnie było wspólne biesiadowanie. W wymienionych warsztatach brała udział klasa III licząca 21 uczniów wraz z wychowawczynią p. Teresą muszyńską. (Teresa Muszyńska)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Bal Wszystkich Świętych

W naszej szkole dnia 28 października 2016 r. odbył się po raz pierwszy Bal Wszystkich Świętych w którym wzięli udział wszyscy uczniowie wraz z Dyrekcją oraz nauczycielami i pracownikami. Dzieci zwłaszcza te młodsze przebrały się za swoich świętych Patronów oraz tych świętych, których przykład życia im się podobał. Nie brakło też pięknych historii życia świętych oraz ciekawostek z nimi związanych. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów i przybliżenie historii życia świętych dla swoich pociech. Życzę wszystkim, by tradycja poznawania Żywotów Świętych wspierała wychowanie dzieci do bycia dobrym synem czy córką, odpowiedzialnym Polakiem a kiedyś świętym w Niebie. Bal został przygotowany przez p. katechetkę Elżbietę Wnęk.(Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Spotkanie z kolejarzem

W dn.28.10.2016r Biblioteka Publiczna w Chałupkach Dębniańskich przy współpracy ze Szkołą Podstawową i Domem Kultury zorganizowała spotkanie dzieci szkolnych od kl „ O”.I.II.III z kolejarzem. Spotkanie odbyło się w Sali widowiskowej miejscowego Domu Kultury. Gościem spotkania był Jan Krówka, dyżurny ruchu stacji Leżajsk. Opowiedział dzieciom o obowiązkach dyżurnego ruchu, kierownika pociągu, konduktora i maszynisty. Zaprezentował strój kolejarza i rekwizyty niezbędne do pracy. Nasz gość mówił o zasadach bezpiecznego podróżowania pociągiem, wyjaśnił czym różnią się pociągi towarowe od osobowych oraz jak zachowywać się na przejazdach kolejowo-drogowych. Na zakończenie każda z klas wykonała pamiątkowe zdjęcie z p.Janem.(Grażyna Martyszko)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Przegląd Piosenki

Dnia 17.10.2016 r. nasze uczennice w składzie: Julia Baran, Natalia Miś, Anna Malach, Lilianna Bielecka, Renata Hader, Paulina Tołpa, Dominika Strug i Gabriela Zalot wzięły udział w IV Wojewódzkim Przeglądzie Poezji i Piosenki "W hołdzie Janowi Pawłowi II" w Gorzycah. Podczas Przegladu zaprezentowały piosenkę pt. "Skarby Jana Pawła II". Zespół przygotowała pani Elżbieta Wnęk.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Warsztaty klasy trzeciej

W dniu 28 września w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyły się jesienne warsztaty, na które została zaproszona klasa III Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską. Pierwszy dzień potraktowany został jako rękodzieło artystyczne robienia kwiatów z jesiennych liści. Każde z 21-dzieci wykazało się weną twórczą, sprytem i pomysłowością, a wskazówek roboczych udzieliła instruktor Krystyna Wanat. Wszystkie dzieci były mocno zainteresowane i z wielkim zapałem przystąpiły do solidnej pracy. Końcowym efektem były pięknie zrobione róże z jesiennych liści co uwidocznione jest na zdjęciach. Kolejne warsztaty tym razem kulinarne odbyły się dnia następnego tj. 29 września, również wzięła w nich udział cała III klasa Szkoły Podstawowej z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską. Kulinarna werwa i wyobraźnia poszła w ruch i dzieci z zapałem wzięły się do krojenia owoców i warzyw. Tym razem zrobione zostały dwie sałatki tj. warzywna z majonezem i owocowa z syropem cynamonowym na miodzie -,, samo zdrowie". Efekt końcowy to przemiły widok rumianych twarzyczek z ogromnym apetytem zajadających zrobione przez siebie przepyszne sałatki. (Teresa Muszyńska)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień nauczyciela

więcej »
------------------------------------------------------------------

Zespół Szkół Technicznych

5.10.2016r. uczniowie kl. III- VI udali się do ZST w Leżajsku na Festiwal Techniki. Celem wycieczki był przegląd poszczególnych pracowni i warsztatów, w których uczniowie technikum na wybranym przez siebie kierunku przygotowują się do zawodu informatyka, mechanika, hotelarza i wielu innych. Zwiedzanie szkoły okazało się bardzo ciekawe i interesujące. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka do Przeworska

30.09.16 r. odbyła się wycieczka do Przeworska kl. "0"-III. Uczniowie zwiedzali pałac Lubomirskich, który kryje wiele tajemnic i zachwyca swym pięknem. Ciekawostką okazał się system korytarzy i przejść dla służby oraz pałacowa lodówka. Następną atrakcją było Muzeum Pożarnictwa. Prezentowane eksponaty obrazują historię straży pożarnych na terenie ziemi przeworskiej. Ekspozycja ukazuje niezwykły postęp techniki ratowniczej jaka dokonała się na przestrzeni ostatnich lat. (Władysława Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019