Dzień drzewa

Uczniowie naszej szkoły lubią drzewa, dlatego uroczyście obchodzili Dzień Drzewa. W szkole odbyła się akademia przyrodniczo - czytelnicza przygotowana przez panie Bożenę Płachtę i Ewelinę Lebodę w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Podczas uroczystości uczniowie klas 0 -III wysłuchali wierszy o drzewach, a także bajki pt. "Franklin sadzi drzewko".(Ewelina Leboda)

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Nauczyciela samorząd uczniowski wraz z opiekunkami przygotował program artystyczny wyrażający wdzięczność za trud wkładany w wychowanie i nauczanie dzieci. W akademii wystąpili uczniowie klas starszych deklamując wiersze. Pani Elżbieta Kluza czuwała, aby dzieci recytowały pięknie dla swoich nauczycieli i wychowawców. Niektórzy uczniowie, stojąc na scenie, w humorystyczny sposób przyznali się oficjalnie do lenistwa, za co przeprosili bardzo serdecznie. Wiersze przeplatane były piosenkami przygotowanym przez klasy 1-3. Występujący uczniowie otrzymywali gromkie brawa od swoich kolegów i koleżanek oraz nauczycieli. Dziewczynki z klas starszych zaprezentowały publiczności tańce. Uczniowie włożyli bardzo dużo pracy, aby uprzyjemnić ten dzień swoim nauczycielom. Po części artystycznej Pani Danuta Pięciak (przewodnicząca Rady Rodziców) złożyła kwiaty na ręce Pani Dyrektor, dziękując nauczycielom za ich pracę. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Lucyna Ładak, składając gorące życzenia pracownikom oświaty. Samorząd uczniowski wręczył róże wszystkim pracownikom naszej Szkoły. Na koniec akademii uczniowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia ze swoimi wychowawcami. (Elżbieta Popowicz)

Święto Patrona

Dnia 18 września nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona Szkoły - św. Stanisława Kostki. Społeczność Szkolna wraz z nauczycielami i pracownikami zgromadziła się w kościele parafialnym. Najpierw uczniowie przedstawili program słowno - muzyczny, który przybliżył nam życie św. Stanisława Kostki i Jego drogę do świętości. Podczas uroczystej Mszy świętej dziękowaliśmy Świętemu Patronowi za opiekę i prosiliśmy by nas wspierał w dążeniu do świętości. (Elżbieta Wnęk)

NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE

W tym roku szkolnym ruszamy z kolejną edycją akcji charytatywnej "Nakręć się na pomaganie". Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego włączenia się do akcji polegającej na zbieraniu nakrętek z plastiku i przynoszeniu ich do szkoły. Nakrętki można przekazywać wychowawcom lub innym nauczycielom. Liczymy, że w tym roku zbierzemy jeszcze więcej nakrętek niż w latach ubiegłych. Wszystkie nakrętki zostają przekazane "Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci". Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji: http://www.hospicjum-podkarpackie.pl/pomoc/zbieramy-nakretki---przylacz-s.html. (Elżbieta Popowicz)

Nowy rok szkolny

Nadszedł czas powrotu do szkoły. Po przerwie wakacyjnej spotkaliśmy się ponownie aby rozpocząć naukę. Akademię z okazji inauguracji roku szkolnego 2015/16 przygotowała pani Władysława Baj wraz z uczniami klasy 5-6. Pani dyrektor przywitała wszystkich bardzo serdecznie, poinformowała o zmianach w nowym roku szkolnym, przeczytała uczniom przydział sal i wychowawstw. Uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły i otrzymali upominki od wychowawczyni. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Po czym uczniowie rozeszli się do klas, aby spotkać się ze swoimi wychowawcami. (Elżbieta Popowicz)

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Klasa szósta po raz ostatni zaprezentowała się w murach naszej szkoły prowadząc uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szkolnego. wierszami i piosenką podziękowali nauczycielom i kolegom za wspólne lata spędzone w tych murach. Klasa 5 pożegnała starszych kolegów wierszem i drobnym upominkiem. Pani dyrektor wygłosiła przemówienie podsumowujące rok pracy szkoły oraz wręczyła nagrody uczniom, a rodzicom listy gratulacyjne. Wszyscy życzyli sobie nawzajem wspaniałych wakacji. (Elżbieta Popowicz)

Konkurs wzorowego głośnego czytania

W każdej z klas od IV- VI odbył się konkurs wzorowego głośnego czytania, w którym jurorami byli nauczyciel i uczniowie. Skutkiem głosowania zostali wyłonieni mistrzowie: w klasie IV; Liliana Bielecka, Emilia Krówczyk, Karol Romanowski, Piotr Romanowski, Gabriela Zalot, w kl. V; Julia Lewcio, Marceli Pięciak, w kl. VI; Katarzyna Gronowicz, Magdalena Romanowska, Gabriela Sołga. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.(Elżbieta Kluza)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018