Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Konkurs Poezji Patriotycznej

Dnia 16 maja 2017 roku w naszej szkole odbył się, zorganizowany przez bibliotekę szkolną, Konkurs Poezji Patriotycznej. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-VI. Wszyscy uczniowie przygotowali, a następnie pięknie wyrecytowali przygotowane przez siebie wiersze. Każdy z uczestników konkursu otrzymał słodki upominek. (Ewelina Leboda)


więcej »
------------------------------------------------------------------

Uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja to szczególny dzień w historii naszego kraju- święto każdego Polaka. Nasi uczniowie: klasy II, IV i VI, w dniu 11 maja 2017r. przybliżyli wierszem i piosenką to wydarzenie podczas uroczystej akademii. Spotkanie to nie tylko było wspomnieniem trudnych i zarazem chlubnych momentów dziejowych. Uczyło postaw patriotyzmu oraz miłości do ojczyzny:
„Ziemio ojczysta, ziemio jasna,
nie będę powalonym drzewem.
Codziennie mocniej w ciebie wrastam
radością, smutkiem, dumą, gniewem.
Nie będę jak zerwana nić.
Odrzucam pusto brzmiące słowa.
Można nie kochać cię – i żyć,
ale nie można owocować.”(W. Szymborska, Gawęda o miłości ziemi ojczystej”)
(Władysława Baj, Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Program profilaktyczny

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny mieli okazję spotkać i poznać człowieka wyjątkowego, z pasją, który opowiedział im o swoich zainteresowaniach i swoim życiu codziennym oraz o problemach pojawiających się w czasie realizacji swoich marzeń. Opowiadał również o sytuacjach zabawnych i niesamowitych, które miał okazję przeżyć. Przedstawił także kilka ciekawostek z historii wspinaczki górskiej. Spotkanie było dla naszych dzieciaków bardzo ciekawe i pouczające. Ciekawe czy ktoś został zachęcony do poszukiwania zainteresowań i pasji w sobie samym? Spotkanie to odbyło się w ramach realizacji Programu Profilaktycznego Gminy Leżajsk. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Ziemi

W dniu 25 kwietnia 2017 r. odbyła się akademia z okazji DNIA ZIEMI. Przedstawienie składało się z dwóch scenek humorystycznych przedstawiających problemy związane ze środowiskiem naturalnym i jego ochroną. W scenkach o Jasiu i Małgosi oraz o Lekarzu uczestniczyli uczniowie klasy szóstej. Celem obchodów tego dnia jest uświadomienie dzieciom problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Uczniowie klas I-III natomiast pięknie śpiewali piosenki o tematyce ekologicznej. Na koniec Pani Dyrektor przekazała uczniom dobre wiadomości odnośnie dni wolnych w maju. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wszyscy świetnie się bawili i marchewkę polubili!...

6 kwietnia obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy. W tym dniu dzieci uczestniczyły w przeróżnych konkursach, zabawach ruchowych, muzycznych i plastycznych związanych z marchewką. Każdy przedszkolak mógł również skosztować bohaterkę dnia: w postaci chrupiącej przekąski oraz pysznego soku marchewkowego. Wszyscy świetnie się bawili! Śmiechu było co niemiara - ale o to właśnie chodziło, żeby ten dzień był inny od wszystkich - marchewkowy. (Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

VIII Powiatowa Przedszkolada

Dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy B zostały laureatami konkursu plastycznego pt. „Przedszkolaki co powiecie o wirtualnym świecie?”, realizowanego z ramach VIII Powiatowej Przedszkolady pod hasłem „Sieć największa na świecie, nie używa jej rybak i pająk nie plecie”. Nagrodę główną zdobyła Antonina Salwach, natomiast wyróżnienie Zuzanna Szczęch. Organizatorem przedszkolady była Poradnia Psychologiczno– Pedagogiczna w Leżajsku pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Leżajskiego.(Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs wielkanocny

W naszej szkole tuż przed Świętami Wielkanocnymi rozstrzygnął się konkurs na najpiękniejsze palmy i pisanki wielkanocne. Konkurs był rozstrzygany w dwóch kategoriach wiekowych: kl. I - III oraz kl. IV -VI. W pierwszej grupie wiekowej nagrody otrzymali z kl. I Patrycja Czop, Dawid Miś, Karolina Krzemińska, Maja Maj; zk kl. III Karolina Rafa, Dominik Grzywna, Gabriela Wanat, Julia Hader. W drugiej grupie wiekowej z kl. IV Julia Baran, Emilia Maj; z kl. V Anna Malach; z kl. VI Wiktoria Krawiec, Gabriela Zalot i Dominika Strug. Wszystkim uczniom zaangażowanym w konkurs gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Kartki i kwiaty dla chorych

Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie przygotowali Wielkanocne kartki z życzeniami oraz kwiaty dla chorych w naszej parafii, które zostały wręczone w pierwszy piątek kwietnia br. Mam nadzieję, że sprawiły one choć trochę radości na twarzy osób, których dotknęło cierpienie czy samotność. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019