Dzień pluszowego misia

Stało się już tradycją, że w dniu 25 listopada w naszej szkole obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia .W tym dniu dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III przyszli do szkoły ze swoimi ulubionymi pluszakami. Były to misie bardzo duże, wielkości ich właścicieli oraz maleńkie, które mieściły się w dłoni. Wspólne tańce i zabawy z maskotkami sprawiały dzieciom wiele radości. Najbardziej jednak wszyscy wyczekiwali konkursów z nagrodami. Było ich wiele, ale najwięcej emocji wzbudzały: zbieranie patyczków w rękawicach kuchennych, przyciąganie misia na nitce, picie soku przez słomkę. Również nadawali misiom imiona i tak mój biały miś został Gieniem. Na zakończenie zabawy wszyscy otrzymali słodycze oraz pozowali do pamiątkowego zdjęcia.(Barbara Majkut)
Kliknij duże zdjęcie aby zobaczyć więcej ...

Andrzejki w szkole

Zabawy andrzejkowe dla młodszych dzieci rozpoczęły się po drugiej lekcji. Starsi koledzy przygotowali muzykę oraz rozwiesili baloniki na świetlicy. Dzieci tańczyły i brały udział w zabawach przygotowanych przez panie wychowawczynie. Po południu odbyła się dyskoteka dla klas starszych. Samorząd szkolny przygotował wróżby andrzejkowe i zabawy. Uczniowie klasy szóstej poprosili starszych kolegów o prowadzenie tej dyskoteki. Wszyscy tańczyli i bawili sie bardzo dobrze.(Elżbieta Popowicz)

Spotkanie z policjantem

W naszej szkole odbyło się spotkanie z Policjantem z Komendy Rejonowej w Leżajsku, który zaznajomił dzieci ze współczesnymi zagrożeniami. Pokazał jak sobie radzić w konkretnych przypadkach zagrożeń stworzonych przez zwierzęta, ludzi lub żywioły. Dzieci były bardzo zainteresowane wykładem i prezentacją pana Policjanta.

Konkurs Biblijny

W naszej szkole dnia 24 listopada został przeprowadzony Konkurs Biblijny dla uczniów kl. IV - VI. Uczniowie mieli za zadanie przygotować się do tego konkursu na podstawie Wstępu do Ewangelii wg św. Łukasza oraz fragmentów Ewangelii wg św. Łukasza i Ewangelii wg św. Jana. Wśród uczniów biorących udział w konkursie pierwsze miejsce zdobyła Renata Hader - kl. V, drugie miejsce Gabriela Zalot - kl. V, trzecie miejsce Krzysztof Czerwonka - kl. V. Uczniowie ci będą reprezentowali naszą szkołę w Konkursie Biblijnym na etapie dekanalnym, który odbędzie się 2 marca 2016 r. (Elżbieta Wnęk)

Biblioteka gminna

W ramach współpracy Szkoły Podstawowej z biblioteką Publiczną w Chałupkach Dębniańskich uczniowie z kl. 4 i 5 w dniu 24.11.2015 r. wzięli udział w lekcji bibliotecznej. Zapoznali się z zasadami korzystania z księgozbioru oraz katalogu online biblioteki. Przeprowadzony został też konkurs ze znajomości przysłów polskich. Jako nagrodę wszyscy otrzymali słodki poczęstunek. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)

Dla Chorych

Zwyczajem poprzednich lat uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem katechetki Elżbiety Wnęk przygotowali dla chorych i samotnych z naszej parafii upominki i kartki z życzeniami świątecznymi na Boże Narodzenie. (Elżbieta Wnęk)

Odwiedziny Shreka i Kubusia Puchatka

Dzień 16 listopada 2015r. był wyjątkowy dla najmłodszych dzieci naszej szkoły. W ramach projektu „Książki naszych marzeń” nauczyciele bibliotekarze zaprosili do współpracy p. Grażynę Martyszko, kierownika Biblioteki Publicznej w Chałupkach Dębniańskich wraz z postaciami bajkowymi Shrekiem i Kubusiem Puchatkiem. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy pierwszej i drugiej. Maluchy w skupieniu wysłuchały bajek czytanych przez p. Grażynę, a potem z ożywieniem uczestniczyły w dyskusji na temat ich bohaterów. Na zakończenie każdy otrzymał od Shreka i Kubusia Puchatka drobny upominek. Uśmiechów oraz podziękowań ze strony dzieci było co nie miara.

Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2015 r. odbyła się akademia z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie klas: III, IV, V pod opieką P. Bożeny Płachta, P. Barbary Majkut oraz P. Elżbiety Wnęk przedstawili część artystyczną złożoną z wierszy, scenki oraz patriotycznych piosenek. W role wnuczka i dziadka opowiadającego losy naszej Ojczyzny wcielił się Piotr Romanowski i Marcin Gondek. Cała społeczność szkolna włączała się w śpiew. Uroczystość przebiegała pod hasłem:” POLSKO, NIE JESTEŚ TY JUŻ NIEWOLNICĄ”. O powadze i patriotycznym charakterze uroczystości przypominała dekoracja wykonana w barwach narodowych oraz kotyliony przypięte do odświętnych strojów. Na zakończenie akademii P. dyrektor Lucyna Ładak przypomniała uczniom znaczenie symboli narodowych oraz Dębu Wolnościowego, który rośnie przed budynkiem szkoły. (Barbara Majkut)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018