Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Czytanie baśni i bajek

W ramach akcji promującej czytelnictwo "Cała Polska czyta dzieciom" w listopadzie b.r.szk. w naszej szkole odbyło się czytanie baśni i bajek znajdujących się w zasobach naszej biblioteki oraz Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki oraz uczniowie kl. I-III z zainteresowaniem wysłuchali p. Agnieszki Grzywna (higienistki szkolnej) oraz p. Grażyny Martyszko (kierownika Biblioteki Publicznej). P. Grażyna urozmaiciła czytanie bajek występem Kaczora Donalda, co pobudziło wyobraźnię i zaciekawiło dzieci.(Bożena Płachta)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Święto Niepodległości


W tym roku obchodziliśmy 98-mą rocznicę odzyskania niepodległości. Nasz naród prawie 100 lat temu wyzwolił się spod władzy zaborców. Aby uczcić odwagę i bohaterstwo naszych przodków walczących w kolejnych powstaniach, oddających swe życie za Ojczyznę p. Teresa Muszyńska przygotowała uroczystą akademię z tej okazji. Uczniowie klasy trzeciej recytowali wiersze i śpiewali pieśni upamiętniające tęsknotę Polaków za wolnością w czasie 123 lat niewoli. Podczas akademii wszyscy uczniowie odśpiewali Hymn Państwowy oraz wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". A swą postawą, odświętnym strojem oraz biało-czerwonymi kotylionami włączyli się do uświetnienia tego dnia. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Kuchnia małej gosposi

Tradycją już się stały jesienne warsztaty organizowane dla dzieci szkolnych przez Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich pod hasłem "Jesienna Kuchnia Małej Gosposi". Promujemy i polecamy dzieciom zdrowe i smaczne jedzenie, uczymy nakrywać stół, udekorować potrawy i jak zachować się przy stole. Tym razem mali kucharze mieli okazję pokosztować przygotowanej samodzielnie zupy z dyni oraz rolady z jabłkami. W pierwszej kolejności było solidne mycie małych pracowitych rączek, zakładanie chusteczek i fartuszków i przystąpienie do pracy. Krojenie poszczególnych warzyw i owoców, a także ubijanie ciasta na roladę sprawiło dzieciom nie lada frajdę. W przerwie podczas oczekiwania na gotującą się zupę i piekące się rolady dzieci zajmowały się pracą plastyczną i z przyniesionych liści wyklejały "Panią Jesień". Następnie było wspólne biesiadowanie. W wymienionych warsztatach brała udział klasa III licząca 21 uczniów wraz z wychowawczynią p. Teresą muszyńską. (Teresa Muszyńska)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Bal Wszystkich Świętych

W naszej szkole dnia 28 października 2016 r. odbył się po raz pierwszy Bal Wszystkich Świętych w którym wzięli udział wszyscy uczniowie wraz z Dyrekcją oraz nauczycielami i pracownikami. Dzieci zwłaszcza te młodsze przebrały się za swoich świętych Patronów oraz tych świętych, których przykład życia im się podobał. Nie brakło też pięknych historii życia świętych oraz ciekawostek z nimi związanych. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów i przybliżenie historii życia świętych dla swoich pociech. Życzę wszystkim, by tradycja poznawania Żywotów Świętych wspierała wychowanie dzieci do bycia dobrym synem czy córką, odpowiedzialnym Polakiem a kiedyś świętym w Niebie. Bal został przygotowany przez p. katechetkę Elżbietę Wnęk.(Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Spotkanie z kolejarzem

W dn.28.10.2016r Biblioteka Publiczna w Chałupkach Dębniańskich przy współpracy ze Szkołą Podstawową i Domem Kultury zorganizowała spotkanie dzieci szkolnych od kl „ O”.I.II.III z kolejarzem. Spotkanie odbyło się w Sali widowiskowej miejscowego Domu Kultury. Gościem spotkania był Jan Krówka, dyżurny ruchu stacji Leżajsk. Opowiedział dzieciom o obowiązkach dyżurnego ruchu, kierownika pociągu, konduktora i maszynisty. Zaprezentował strój kolejarza i rekwizyty niezbędne do pracy. Nasz gość mówił o zasadach bezpiecznego podróżowania pociągiem, wyjaśnił czym różnią się pociągi towarowe od osobowych oraz jak zachowywać się na przejazdach kolejowo-drogowych. Na zakończenie każda z klas wykonała pamiątkowe zdjęcie z p.Janem.(Grażyna Martyszko)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Przegląd Piosenki

Dnia 17.10.2016 r. nasze uczennice w składzie: Julia Baran, Natalia Miś, Anna Malach, Lilianna Bielecka, Renata Hader, Paulina Tołpa, Dominika Strug i Gabriela Zalot wzięły udział w IV Wojewódzkim Przeglądzie Poezji i Piosenki "W hołdzie Janowi Pawłowi II" w Gorzycah. Podczas Przegladu zaprezentowały piosenkę pt. "Skarby Jana Pawła II". Zespół przygotowała pani Elżbieta Wnęk.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Warsztaty klasy trzeciej

W dniu 28 września w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyły się jesienne warsztaty, na które została zaproszona klasa III Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską. Pierwszy dzień potraktowany został jako rękodzieło artystyczne robienia kwiatów z jesiennych liści. Każde z 21-dzieci wykazało się weną twórczą, sprytem i pomysłowością, a wskazówek roboczych udzieliła instruktor Krystyna Wanat. Wszystkie dzieci były mocno zainteresowane i z wielkim zapałem przystąpiły do solidnej pracy. Końcowym efektem były pięknie zrobione róże z jesiennych liści co uwidocznione jest na zdjęciach. Kolejne warsztaty tym razem kulinarne odbyły się dnia następnego tj. 29 września, również wzięła w nich udział cała III klasa Szkoły Podstawowej z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską. Kulinarna werwa i wyobraźnia poszła w ruch i dzieci z zapałem wzięły się do krojenia owoców i warzyw. Tym razem zrobione zostały dwie sałatki tj. warzywna z majonezem i owocowa z syropem cynamonowym na miodzie -,, samo zdrowie". Efekt końcowy to przemiły widok rumianych twarzyczek z ogromnym apetytem zajadających zrobione przez siebie przepyszne sałatki. (Teresa Muszyńska)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień nauczyciela

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019