Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Konkurs gier i zabaw ruchowych „Baw się z nami”

W środę, 17 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w gminnych zawodach „Baw się z nami”, który rozegrany został na stadionie piłkarskim w Przychojcu. W zawodach udział wzięło 8 zespołów ze szkół podstawowych gminy Leżajsk. Dzieci musiały zmagać się w 7 konkrecjach takich, jak: bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, bieg z zamianą piłek, bieg w workach, rzuty piłeczkami do żywego kosza, bieg z przekładaniem szarfy, strzały na bramkę. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi uczniowie uplasowali się na pierwszym miejscu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a pierwsza trójka dodatkowo puchary. Dwie pierwsze drużyny awansowały do zawodów powiatowych.
Dwa tygodnie później, tj. 31 maja nasi uczniowie udali się na zawody powiatowe, które odbyły się na Orliku w Grodzisku Dolnym. W zawodach tych wzięło udział 4 zespoły ze szkół podstawowych: Brzóza Królewska, Kuryłówka, Laszczyny oraz Chałupki Dębniańskie. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi uczniowie uplasowali się tym razem na trzecim miejscu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięska drużyna awansowała na zawody rejonowe.


(Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Rodziny - klasy I i II

W dniu 30 maja 2017r. uczniowie klas I i II wraz z wychowawczyniami Barbarą Majkut oraz Władysławą Baj zaprosili rodziców na uroczystą akademię z okazji ich święta. Do szkoły przybyły wszystkie mamy i bardzo wielu tatusiów. Dzieci pięknie deklamowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Zaprezentowały przygotowane scenki; klasa pierwsza "Chcę być dorosły", klasa druga "Rozprawa na temat roli mamy i taty". Wszystkim rodzicom bardzo podobały się tańce , które dzieci zatańczyły z wielkim zaangażowaniem. Wykonały rytmicznego Rock and rola, "Taniec westernowy" oraz "Taniec z chustą". Dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie przygotowanymi upominkami oraz złożyły życzenia, które wywołały łzy wzruszenia. Po występach wszyscy spotkali się przy słodkim poczęstunku. Rodzice dzielili się wrażeniami i chwalili swoje dzieci za piękne występy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Rodziny - przedszkole

26 maja w Szkole Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich odbył się Dzień Rodziny. Z okazji uroczystości przedszkolaki z oddziałów 3-4 latków i 5-6 latków wystąpiły przed rodzicami. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, przedstawiały scenki humorystyczne oraz tańczyły w strojach, które wcześniej zostały przygotowane na tę uroczystość. Wystąpienie wszystkich dzieci rodzice nagrodzili oklaskami. Następnie p. dyrektor Lucyna Ładak złożyła życzenia dla wszystkich rodziców, pochwaliła dzieci za piękny występ i zaprosiła rodziców, aby poczęstowali się przygotowanymi słodkościami. (Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Matki klasy trzeciej

Dnia 23 maja w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich uczniowie kl. III oraz zespół "Canta Rhei" z okazji Dnia Matki przedstawili program słowno - muzyczny. Piosenkami i wierszami dzieci dziękowały za miłość jaką zostały obdarowane od swoich mam. Podczas uroczystości zaprezentował się również zespół "Chałupczanie". (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs piosenki

więcej »
------------------------------------------------------------------

Przedszkolada

Dnia 18.05.2017r. w Wierzawicach odbyła się Gminna Przedszkolada, w której dzieci z oddziałów przedszkolnych w Chałupkach Dębniańskich wzięły udział. Tematem Przedszkolady była „Wiosna zagościła wśród nas” Kategorie konkursów to: recytatorski, plastyczny oraz konkurs piosenki. Dzieci z oddziału 6-latków wzięły udział w konkursie piosenki, gdzie Zuzanna Lis zdobyła II miejsce za wykonanie piosenki pt. „Słoneczne opowieści”. Natomiast Martyna Kuras i Andżelika Kolbusz zostały wyróżnione. Przedszkolaki z oddziału 3-4 latków, wzięły udział w konkursie plastycznym, gdzie I miejsce zdobyła: Antonina Salwach II miejsce zdobyła: Gabriela Dziedzic oraz wyróżnienie: Emilia Rozlazły i Zuzanna Szczęch Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie zostały nagrodzone. (Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka klas IV-VI do Wieliczki i Krakowa

18.05.2017 r.uczniowie klas IV-VI pod opieką nauczycieli ( B. Płachta, E. Kluza oraz P. Mazurkiewicz) odbyli całodniową wycieczkę na trasie Nowy Wiśnicz- Wieliczka- Kraków. Wyjątkowo piękna słoneczna pogoda sprzyjała, więc podróż przebiegała według założonego harmonogramu. Po obejrzeniu zabytkowego zamku w Nowym Wiśniczu zwiedzający zeszli na 3 poziom kopalni soli w Wieliczce. Uczniowie poznali historię wydobycia „polskiego złota”, czyli soli oraz mozolną pracę górników. Z Kopca Kościuszki podziwiano z kolei piękną panoramę Krakowa. Zwieńczeniem wycieczki były zakupy ciekawych pamiątek oraz poczęstunek w McDonaldzie. (E. Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Jan Paweł II i Fatima

17 maja 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia pt. "Jan Paweł II i Fatima". Uczniowie pod kierunkiem pani katechetki zaprezentowali historię związaną z osobą Jana Pawła II i wydarzeń w Fatimie. Zaprezentowany też został film dokumentalny o wydarzeniach na placu św. Piotra w Rzymie z dnia 13 maja 1981 r. kiedy zamachowiec strzelał do Jana Pawła II. Zwieńczeniem tej uroczystości były pieśni Maryjne i papieskie, które wyrażały naszą wdzięczność Panu Bogu za dar życia i świętości Jana Pawła II. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019