Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Dzień Dziecka

2 czerwca 2017 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Zarówno nauczyciele jak i rodzice zadbali o to, aby ten dzień stał się wyjątkowy dla naszych dzieci. Zaplanowany został pod znakiem sportu i zabawy na boisku sportowym. Główną atrakcją tego dnia była pompowana zjeżdżalnia, na której wszystkie dzieci, wesoło spędzały czas. Maluszki skorzystały z basenu z piłeczkami. Jednocześnie poszczególne klasy pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego i wychowawców brały udział w rozgrywkach piłki nożnej, skokach w workach, ciągnięciu liny oraz w wielu innych zabawach. Oczywiście nie obyło się bez słodyczy i lodów, ponadto mamy z Komitetu Rodzicielskiego przygotowały posiłek w postaci smażonych frytek. Ten dzień, pełen beztroski i zabawy, stał się przedsmakiem zbliżających się wakacji! (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

ZDROWO I SPORTOWO- rajd rowerowy do Ubieszyna

Szkolną tradycją stał się coroczny rajd rowerowy do Ubieszyna. W ramach programów profilaktycznych realizowanych w naszej szkole uczniowie klas II, IV, V i VI odbyli piknik majowy w gospodarstwie agroturystycznym pani Marioli Drapała. Klasy V i VI na miejsce dojechały rowerami, zaś klasy młodsze busem. Aby zapewnić dzieciom większe bezpieczeństwo rowerzyści wyposażeni byli w kamizelki odblaskowe oraz kaski. Celem wyprawy było promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, integracja dzieci poprzez gry i zabawy ruchowe, a także nauka bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Rekreacja odbywała się w ogrodzie pełnym miłych zakątków, w których dzieci mogły grać w piłkę, huśtać się, chodzić z kijkami oraz odpocząć. Oczywiście nie obyło się bez pysznego poczęstunku: pieczonej kiełbasy, soku, ciasteczek p. Marioli. Już czekamy na następny rajd! (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs Plastyczny

31 maja 2017 r. w Dworku Starościńskim w Leżajsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym organizowanym przez Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną pt. „Trzymaj Formę Aktywnie i Zdrowo”, na temat racjonalnego żywienia i aktywności ruchowej. W konkursie tym III miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła nasza uczennica Dominika Strug z klasy VI. Gratulujemy ! (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs gier i zabaw ruchowych „Baw się z nami”

W środę, 17 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w gminnych zawodach „Baw się z nami”, który rozegrany został na stadionie piłkarskim w Przychojcu. W zawodach udział wzięło 8 zespołów ze szkół podstawowych gminy Leżajsk. Dzieci musiały zmagać się w 7 konkrecjach takich, jak: bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, bieg z zamianą piłek, bieg w workach, rzuty piłeczkami do żywego kosza, bieg z przekładaniem szarfy, strzały na bramkę. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi uczniowie uplasowali się na pierwszym miejscu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a pierwsza trójka dodatkowo puchary. Dwie pierwsze drużyny awansowały do zawodów powiatowych.
Dwa tygodnie później, tj. 31 maja nasi uczniowie udali się na zawody powiatowe, które odbyły się na Orliku w Grodzisku Dolnym. W zawodach tych wzięło udział 4 zespoły ze szkół podstawowych: Brzóza Królewska, Kuryłówka, Laszczyny oraz Chałupki Dębniańskie. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi uczniowie uplasowali się tym razem na trzecim miejscu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięska drużyna awansowała na zawody rejonowe.


(Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Rodziny - klasy I i II

W dniu 30 maja 2017r. uczniowie klas I i II wraz z wychowawczyniami Barbarą Majkut oraz Władysławą Baj zaprosili rodziców na uroczystą akademię z okazji ich święta. Do szkoły przybyły wszystkie mamy i bardzo wielu tatusiów. Dzieci pięknie deklamowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Zaprezentowały przygotowane scenki; klasa pierwsza "Chcę być dorosły", klasa druga "Rozprawa na temat roli mamy i taty". Wszystkim rodzicom bardzo podobały się tańce , które dzieci zatańczyły z wielkim zaangażowaniem. Wykonały rytmicznego Rock and rola, "Taniec westernowy" oraz "Taniec z chustą". Dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie przygotowanymi upominkami oraz złożyły życzenia, które wywołały łzy wzruszenia. Po występach wszyscy spotkali się przy słodkim poczęstunku. Rodzice dzielili się wrażeniami i chwalili swoje dzieci za piękne występy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Rodziny - przedszkole

26 maja w Szkole Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich odbył się Dzień Rodziny. Z okazji uroczystości przedszkolaki z oddziałów 3-4 latków i 5-6 latków wystąpiły przed rodzicami. Dzieci pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, przedstawiały scenki humorystyczne oraz tańczyły w strojach, które wcześniej zostały przygotowane na tę uroczystość. Wystąpienie wszystkich dzieci rodzice nagrodzili oklaskami. Następnie p. dyrektor Lucyna Ładak złożyła życzenia dla wszystkich rodziców, pochwaliła dzieci za piękny występ i zaprosiła rodziców, aby poczęstowali się przygotowanymi słodkościami. (Iwona Maluszczak)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Matki klasy trzeciej

Dnia 23 maja w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich uczniowie kl. III oraz zespół "Canta Rhei" z okazji Dnia Matki przedstawili program słowno - muzyczny. Piosenkami i wierszami dzieci dziękowały za miłość jaką zostały obdarowane od swoich mam. Podczas uroczystości zaprezentował się również zespół "Chałupczanie". (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs piosenki

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019