Szkoła przyjazna dla środowiska - konkurs ekologiczny

5 czerwca odbyło się rozdanie nagród w gminnym konkursie ekologicznym „Szkoła przyjazna dla środowiska” zorganizowanym przez Stare Miasto – Park. Uczennica klasy VII Anna Malach zdobyła III miejsce w konkursie na wykonanie prezentacji multimedialnej, przedstawiającej problemy ochrony środowiska naturalnego i propagującego wzorce działań ekologicznych w gminie i we własnym domu. Gratulujemy ! (Ewelina Leboda)

Spelling Bee - konkurs

31 maja 2019 roku odbył się w naszej szkole konkurs literowania w języku angielskim „Spelling Bee”. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy III i IV, łącznie 17 osób. Zadaniem uczestników było zapisanie 10 wyrazów przeliterowanych przez nauczyciela, a także przeliterowanie 3 wylosowanych słów. Wszyscy wykazali się dużą znajomością ortografii i alfabetu angielskiego. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie klasy III:
I miejsce Filip Ogryzek
II miejsce Wiktoria Lewcio
III miejsce Maja Maj
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.(Marta Matuszek)

Magik

Wycieczka do Wisły

W dniach 28 – 29 maja uczniowie klas V – VIII pod opieką pani dyrektor i wychowawców uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Wisły. W pierwszym dniu po przyjeździe i zakwaterowaniu w hotelu zwiedzaliśmy największe atrakcje miasta i jego okolic. Dużą radość sprawił dzieciom wyjazd kolejką na skocznię narciarską im. Adama Małysza. W drugim dniu byliśmy w Muzeum Koronki w Koniakowie oraz w Muzeum Przyrodniczym. Następnie kolejką krzesełkową wyjechaliśmy na Górę Czantorię, skąd podziwialiśmy panoramę Wisły. Mimo zmiennej pogody i zmęczenia wycieczka przyniosła uczniom dużo wrażeń. Wszyscy wracaliśmy do domu w dobrych humorach. (Bożena Płachta)

Dzień otwarty szkół średnich

W dniu 17.05. 2019r. uczniowie klas VII – VIII uczestniczyli w Dniu Otwartym zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki oraz Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku. Młodzież naszej szkoły podczas spotkania z nauczycielami i uczniami została zapoznana z ofertą edukacyjną oraz zwiedzała pracownie szkolne. Dużą atrakcją była przejażdżka motorem skonstruowanym przez uczniów technikum samochodowego. Wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń. (Bożena Płachta, Paweł Mazurkiewicz)

Sukcesy naszych uczniów

W dniu 14.05.2019r. w Zespole Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku odbył się V Powiatowy Konkurs Informatyczny BAJTEK. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy VIII: Krzysztof Czerwonka, Arkadiusz Maj oraz Piotr Romanowski. 19 Uczestników zmierzyło się z testem wiedzy oraz zadaniami praktycznymi, które sprawdzały ich umiejętności i pomysłowość. Wyniki konkursu przedstawiały się następująco: I miejsce zajął Piotr Romanowski, IV miejsce Arkadiusz Maj oraz V miejsce Krzysztof Czerwonka. Warto dodać, że Piotr Romanowski pomiędzy dwoma częściami konkursu wziął dodatkowo udział w konkursie Mistrz Klawiatury, w którym zajął VI miejsce. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy zarówno rozległej wiedzy, jak i ogromnej sprawności informatycznej. Życzymy dalszych sukcesów.
Więcej informacji o konkursach na stronie Facebooka Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku - tutaj.

Uroczysta akademia- Konstytucja 3 Maja

Akademia poświęcona 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszej szkole odbyła się w dniu 30.04.2019r. w wykonaniu klasy trzeciej oraz ósmej. Motto przewodnie uroczystości brzmiało: „Nauczmy się na pamięć tego kraju…”. Artyści z klasy młodszej poetycko ukazali miłość do naszej ojczystej Ziemi, zaś ósmoklasiści przybliżyli historię powstania Konstytucji 3 Maja oraz uświadomili wartość wolności- wszak naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości. (Barbara Majkut, Elżbieta Kluza)

Spektakl „Ścieżkami bogów” w Mok-u w Przeworsku

W dniu 25.04.2019 r. klasy IV, V, VI i VIII w ramach edukacji teatralnej obejrzały spektakl pt. „Ścieżkami bogów” w wykonaniu wrocławskiego Teatru ARTENES. Obejrzana przez nich inscenizacja stanowiła powtórzenie i utrwalenie treści mitów objętych podstawą programową. Została przedstawiona w formie ciekawej i bliskiej współczesnemu uczniowi. (Elżbieta Kluza)