Sortownia śmieci

25 kwietnia odbyła się wycieczka do sortowni odpadów w Giedlarowej, w której uczestniczyli uczniowie klas IV – VI. Uczniowie zapoznali się ze sposobem sortowania i oczyszczania surowców wtórnych. Wycieczka uświadomiła uczniom jak ważna jest selektywna zbiórka odpadów, która ogranicza ilość śmieci trafiających na składowisko. (Ewelina Leboda)

Dzień ziemi

W dniu 24 kwietnia 2018r. odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „ Ziemia błękitna planeta”. Uczniowie klas II i VII wraz z opiekunami P. Elżbietą Stępniowską i P. Barbarą Majkut przygotowali scenki, wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej. Uczniowie klasy II w przedstawieniu pt. „Chcę grać w zielone” uświadomiły dzieciom, że przyszłość Ziemi zależy głównie od młodego pokolenia. Młodzież z klasy VII pokazała, jak ważna dla środowiska jest segregacja odpadów oraz recykling. Zaprezentowali bardzo ciekawe stroje, wykonane z surowców wtórnych. (Barbara Majkut)

Konkurs antynikotynowy

Uczniowie klasy czwartej wzięli udział w Programie Antynikotynowej Edukacji Zdrowotnej „Bieg po zdrowie”. W ramach programu odbył się Powiatowy konkurs plastyczny zorganizowany przez Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną w Leżajsku. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością w realizacji swoich prac, potwierdzając tym, że posiadają wiedzę na temat złego wpływu nikotyny na zdrowie. Dnia 24 kwietnia odbyło się wręczenie dyplomów i nagród na etapie szkolnym. (Ewelina Leboda)
I miejsce – Justyna Pajak
II miejsce – Karolina Rafa
III miejsce – Gabriela Wanat

Ulubiony bohater literacki - konkurs

18 kwietnia 2018r.został rozstrzygnięty etap szkolny konkursu powiatowego pt. „Ulubiony bohater literacki”. (Bożena Płachta, Ewelina Leboda)
W kategorii klas I-III
I miejsce - Gabriela Kondub
II miejsce – Andżelika Kolbusz
III miejsce – Zuzanna Lis

W kategorii klas IV – VII
I miejsce - Anna Malach
II miejsce - Dominika Strug
III miejsce – Julia Dziedzic

Misjonarz w naszej szkole

Dnia 17 kwietnia 2018 r. w naszej szkole gościliśmy o. Zdzisława Grada, który od 25 lat jest misjonarzem na Madagaskarze. Jego życie na misjach, jest dla nas świadectwem Boga żywego i działającego przez prosty przykład miłości do każdego człowieka, a szczególnie do dzieci. O. Zdzisław zaprezentował fragmenty bogatych zbiorów zdjęć i filmów z miejsc gdzie posługuje wśród plemion Madagaskaru. Dzieci były zafascynowane przedstawionymi obrazami i mogły się przekonać, że w naszej szkole mają wspaniałe warunki do nauki wobec tych problemów z jakimi borykają się dzieci na Madagaskarze. Jest to również wezwanie do pomocy misjom i modlitwy za tych, którzy wyjeżdżają na misje jak np. o. Zdzisław. Na koniec spotkania wszyscy uczniowie podziękowali wspaniałemu misjonarzowi jego odwagi w głoszeniu Słowa Bożego i zaśpiewali piosenkę „Życzymy, życzymy”. Mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mogli się spotkać z o. Zdzisławem podczas jego kolejnego urlopu w Polsce. Spotkanie zostało przygotowane przez p. katechetkę Elżbietę Wnęk. (Elżbieta Wnęk)

Rocznica JPII

Dnia 6 kwietnia 2018r. obchodziliśmy 13 rocznicę odejścia Jana Pawła II do Domu Ojca a jednocześnie IV rocznicę jego kanonizacji. Uczniowie kl. VII pod kierunkiem p. Bożeny Płachta przygotowali program słowno muzyczny poświęcony naszemu Wielkiemu Papieżowi. Na zakończenie wszyscy obejrzeli fragmenty filmu, na którym mogliśmy zobaczyć oryginalne zdjęcia z wyboru Papieża, zamachu z 13 maja 1981r., oraz ostatnie Jego dni na Watykanie i pogrzeb. Na zakończenie wszyscy włączyli się w pieśń pt. „W ciszy Niepokalanej”. (Elżbieta Wnęk)

Konkurs palm i pisanek

Dnia 25 marca 2018 r. zakończył się Szkolny Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych. Gratulujemy wszystkim uczestnikom Konkursu pięknych pomysłów i pracowitości. Dlatego wszystkie prace zostały nagrodzone, a uczniowie otrzymali dyplomy. Konkurs został przygotowany przez p. Elżbietę Wnęk

Palmy Wielkanocne

21.03.2018r. klasa III uczestniczyła w warsztatach wielkanocnych w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich. Pani Krystyna Wanat uczyła uczniów samodzielnego wykonania palmy, którą poświęcili w Niedzielę Palmową w strojach ludowych podczas uroczystej Mszy św. (Władysława Baj)

Strona: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018