Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Mikołajki

Na dzień 6 grudnia wszystkie dzieci czekały z utęsknieniem. Wcześniej pisały listy i przygotowywały się na spotkanie z Mikołajem. I tak się stało, zawitał do naszej szkoły wraz z małą Zosią i przedstawieniem " Wymarzony prezent Zosi". A potem Mikołaj obdarował wszystkie dzieci podarunkami , które sprawiły dzieciom wiele radości. Każde dziecko obiecało, że będzie grzeczne przez kolejny rok. (Barbara Majkut)

Klikając na wybraną grupę można skopiować zdjęcia ze swoimi dziećmi.


więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Pluszowego Misia

Po raz kolejny 24 listopada w naszej szkole dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci i panie przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki. Każda klasa prezentowała misie, które gościły w naszej szkole. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, w których wszyscy chcieli brać udział.Na zakończenie wykonaliśmy grupowe zdjęcia oraz każdy mógł zrobić zdjęcie indywidualne z fotomisiem. To był dzien pełen emocji i wrażeń. (Barbara Majkut)

Klikając na wybraną grupę można skopiować zdjęcia ze swoimi dziećmiwięcej »
------------------------------------------------------------------

Konkursy biblioteczne

W czwartek 23 listopada 2017r. zostały rozstrzygnięte konkursy zorganizowane przez bibliotekę szkolną. W konkursie plastycznym na „Najładniejszą zakładkę do książki” wzięło udział 20 uczniów z klas 0-III. Wszyscy uczniowie wykonali bardzo ładne i kolorowe zakładki. Za swoją prace otrzymali słodkie niespodzianki.
W klasach IV-VI został przeprowadzony konkurs plastyczno – literacki pt.”Książka do której chętnie wracam” Nagrody otrzymali:
I miejsce – Anna Malach kl. VI
II miejsce – Lilianna Bielecka kl. VII
III miejsce – Gabriela Wanat kl. IV
(Ewelina Leboda)więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka do Nowej Dęby

W dniu 21 listopada 2017r. uczniowie klas 0, I, II, III oraz pięciolatki uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek w Nowej Dębie. Na kilka godzin wszyscy przenieśliśmy się do bajkowej krainy, pełnej magicznych kształtów i kolorów. Poznaliśmy proces powstawania bombek oraz własnoręcznie ozdabialiśmy bomki, które zawiesimy na choince. Na pamiatkę pobytu zakupiliśmy piękne ozdoby choinkowe. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Warsztaty językowe i Flypark

14 listopada 2017 r. odbyła się wycieczka klas 4-7 do Rzeszowa. Uczniowie bardzo chcieli wziąć udział w warsztatach z języka angielskiego zorganizowanych przez Europejski portal edukacyjny Nauka bez Granic, który poprzez bliski kontakt z native speakers oraz ekspertami z różnych dziedzin, zachęca młodzież do otwarcia się na ten język, komunikacji i przełamania barier. W tym roku wybraliśmy warsztaty dotyczące Anglii, jej historii, geografii, muzyki, kultury i sztuki. Wiedza muzyczna Krzysia zaskoczyła nie tylko kolegów i nauczycielki, ale i prowadzącego. Aby zrównoważyć wysiłek umysłowy dzieci skorzystały z możliwości sprawdzenia wytrzymałości swoich ciał skacząc na trampolinach w rzeszowskim Flyparku. Zabawa była szalona, a salta wykonywane przez naszych uczniów można obejrzeć klikając na obrazek obok. Wycieczka nie byłaby udana gdyby dzieci wróciły z pustymi brzuchami. Posiłek w McDonaldzie załatwił kolejny punkt programu. Wszyscy wrócili cali, zdrowi i pełni wrażeń. Kiedy następne warsztaty???(Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Święto niepodległości

,,Uwięziony ptak nie śpiewa,
A czy wiesz dlaczego?
Bo nie spotkasz nigdy w klatce
Ptaka szczęśliwego."
13.11.2017r. uczniowie naszej szkoły uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Pielęgnujmy i dbajmy o naszą niepodległość, aby nigdy więcej jej nie utracić - jest bezcenna. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy trzeciej. (Władysława Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Bal Wszystkich Świętych

Dnia 31 października 2017 r. w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. Uczniowie zaprezentowali postacie świętych poprzez stroje odpowiadające wybranej postaci. Wszyscy zaangażowali we wspólne śpiewanie piosenek o świętych. Szczególnie wyróżniła się piosenka pt. „Każdy może być świętym”, do której dzieci włączyły taniec. Podczas balu był także konkurs, w którym uczniowie przez prezentację atrybutów świętych mieli rozpoznać imię świętego. Wszyscy uczniowie biorący udział w balu zostali nagrodzeni słodyczami. Bal został przygotowany przez panią katechetkę Elżbietę Wnęk. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Jesienna kuchnia małej gosposi

W dniu 24 października uczniowie klas I-II na zaproszenie P. Krystyny Wanat uczestniczyli w warsztatach kulinarnych zorganizowanych w Domu Kultury. Wspólnie z paniami z Koła Gospodyń przygotowały przepyszne naleśniki oraz upiekły " zdrowy" chleb. Dzieci z wielkim zaangażowaniem kroiły owoce, dekorowały naleśniki oraz przygotowywały ciasto na chleb. Dziękujemy Paniom za zaproszenie i lekcję gotowania. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018