Pasowanie na czytelnika

22 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Podczas akademii pierwszoklasiści obejrzeli inscenizacje wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”, przygotowaną przez uczniów klasy VI. Odpowiadali na różne zagadki, pytania, zapoznali się z zasadami traktowania książek w bibliotece i wysłuchali jej próśb. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany przez Panią Dyrektor na czytelnika biblioteki szkolnej, otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę i słodką niespodziankę. (Ewelina Leboda)

Dzień pluszowego misia

21 listopada 2019r. w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Wszyscy sympatycy pluszowego misia poznali jego historię, brali udział w różnych konkurencjach, zabawach muzycznych i tańcach. Finałem święta było złożenie uroczystej przysięgi.(W.Baj)

Spotkanie z bibliotekarką

W roku szkolnym 2019/20 dzieci z oddziałów 0b, 0c oraz klasy I biorą udział w międzynarodowym projekcie czytelniczym„ Mały Miś w świecie wielkiej literatury”. W ramach tego projektu realizowane są różne moduły oraz czytane bajki, baśnie, wiersze polskich autorów. Dzieci z poszczególnych klas zabierają misie (Tolę, Leosia, Tusię) do swoich domów i wspólnie z rodzicami czytają im polską literaturę. Zadaniem dzieci jest prowadzenie dzienniczka, w którym zapisują czytane utwory, odrysowują swoje rączki oraz wykonują rysunek dla misia. W szkole również, systematyczne czytana i omawiana jest literatura dla dzieci . Najczęściej robią to nauczyciele, ale zapraszani są również goście. Wydarzenia te rejestrowane są w „ misiowej” kronice.
W dniu 20 listopada naszym gościem była P. Aneta Szczepek – bibliotekarka Gminnej Biblioteki w Chałupkach Dębniańskich. Przeczytała i omówiła z dziećmi bajkę pt. ” Bałaganiak”. Przekazała dzieciom zakładki do książek oraz słodkości. To było bardzo ciekawe spotkanie. (Barbara Majkut)

Spotkanie z kolejarzem

W dniu 19 listopada 2019r. w naszej szkole gościliśmy P. Jan, wieloletniego pracownika kolei. W ramach kampanii „ Bezpieczny przejazd”- „ Zatrzymaj się i żyj”, opowiedział dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz klas I- III o pracy kolejarzy. Na prezentacji pokazał jak wyglądały pociągi dawnej, a jak wyglądają dzisiaj. Szczególną uwagę poświęcił zachowaniu się podczas podróży oraz bezpiecznego przechodzenia przez przejazd kolejowy. Przeprowadził quiz z wiedzy o bezpieczeństwie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się rekwizyty przyniesione przez P. Kolejarza. W nastrój spotkania wprowadziła nas P. Grażyna – bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Giedlarowej , która w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” , pięknie odczytała wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Dziękujemy P. Anecie Szczepek za zorganizowanie spotkania. (Barbara Majkut)

Konkurs czytelniczy

Uczniowie klas II i III wzięli udział w konkursie czytelniczym pt. „Baśnie i wiersze dla najmłodszych”. Dzieci podczas konkursu musiały wykazać się znajomością twórczości Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Hansa Christiana Andersena i braci Grimm. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Rade Rodziców oraz odblaskami. (Ewelina Leboda)
I miejsce – Dawid Wanat
II miejsce – Zuzanna Lis
- Andżelika Półtorak
III miejsce - Julia Salwach
- Eliza Stopyra

Szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Książka”

Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego klas 4-8 organizowanego przez p. Elżbietę Kluza odbyła się pod hasłem „KSIĄŻKA”. Finał miał miejsce 14 listopada 2019r. Oprócz promowania młodych talentów konkurs miał zasadnicze cele: rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, bogacenie słownictwa uczniów, a także utrwalanie wartości książki jako źródła wiedzy o życiu, świecie i o nas samych. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy. Zostali nimi:
mistrzyni kl. IV-V Gloria Gnatek
wicemistrz kl. IV-VI Jakub Trojak
mistrzyni kl. VI Lena Kula
wicemistrz kl. VI Emilia Kojder
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(Elżbieta Kluza)

Niepodległość - akademia

„11 listopada 1918- tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa”- pod takim hasłem 12.11.2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas II, VI i VII. W formie montażu słowno-muzycznego będącego przypomnieniem trudnej drogi do wolności młodzi artyści oddali hołd tym, którym zawdzięczamy życie w wolnej i niepodległej Ojczyźnie:
„Gdyby nie oni, nie byłbyś tu,
Nie znałbyś świata i ciebie świat.
Nie przeżyłbyś stu kolorowych dni,
Zwyczajnych dni, słonecznych dat.”
(Władysława Baj, Elżbieta Kluza, Elżbieta Wnęk)

GMINNA UROCZYSTOŚĆ OBCHODÓW 101. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W CHAŁUPKACH DĘBNIAŃSKICH

W dniu 11 listopada 2019r. przedstawiciele uczniów kl. 6 i 7 pod opieką Elżbiety Kluza, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas oraz poczet sztandarowy wzięli udział w gminnych obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które w tym roku odbyły się w naszej miejscowości. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą przy udziale władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Leżajsk p. Krzysztofem Sobejką. Nabożeństwo swoim śpiewem uświetnił zespół Canta Rhei pod opieką p. Elżbiety Wnęk. Po mszy uczniowie poetycko wspomnieli bohaterstwo naszych rodaków, a następnie złożyli wieniec pod pamiątkowym obeliskiem. (Elżbieta Kluza)

Strona: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64