Piłka koszykowa dziewcząt i chłopców

Uczennice naszej szkoły zajęły IV miejsce w gminnych zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolonej w Koszykówce Dziewcząt. Zawody odbyły się w dniu 10.12.2016r. w sali gimnastycznej naszej szkoły. W zawodach tych udział wzięły następujące szkoły: SP Wierzawice, SP Piskorowice, SP Stare Miasto oraz SP Chałupki Dębniańskie. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Zawody wygrała Szkoła Podstawowa z Wierzawic. Naszym dziewczynom życzymy sukcesów w następnym roku szkolnym.

Natomiast chłopcy naszej szkoły zajęli I miejsce w gminnych zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolonej w Koszykówce Chłopców. Zawody odbyły się w dniu 04.02.2017r. także w naszej szkole. W zawodach tych udział wzięły następujące szkoły: SP Biedaczów, SP Piskorowice, SP Stare Miasto, SP Hucisko oraz SP Chałupki Dębniańskie. Tak jak w zawodach u dziewcząt mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasi uczniowie wygrali wszystkie swoje 4 kwalifikując się do zawodów powiatowych.

W dniu 16.02.2017r. w naszej szkole tak jak co roku odbyły się Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolonej w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. W tych zawodach wystartowały 3 drużyny dziewcząt: SP Wierzawice, SP Piskorowice, SP nr 1 w Leżajsku oaz 3 drużyny chłopców: SP Piskorowice, SP nr 1 w Leżajsku oraz nasza szkoła. Nasi chłopcy sprawili kolejną niespodziankę wygrywając pewnie wszystkie swoje mecze zajmując I miejsce i kwalifikując się do zawodów rejonowych.

W dniu 21 lutego na zawodach rejonowych w Szkole Podstawowej nr 2 w Łańcucie nasi chłopcy reprezentowali powiat leżajski w mini koszykówce chłopców. Zajęli tam ostatecznie 4 miejsce, a najlepszym zawodnikiem naszej drużyny wybrany został Matuszek Miłosz. Dla naszej szkoły sam udział w zawodach rejonowych jest wielkim sukcesem. Nasz zespół wystąpił w składzie: Franciszek Lewcio (kl. 4), Damian Majkut (kl. 4), Rafał Pelc (kl. 4), Albert Korzystka (kl. 5), Wojciech Leja (kl. 5), Jakub Lewcio (kl. 5), Maj Maksymilian (kl. 6), Miłosz Matuszek (kl. 6), Karol Romanowski (kl. 6), Piotr Romanowski (kl. 6), Arkadiusz Wojas (kl. 6). Serdecznie gratulujemy wyników i z niecierpliwością czekamy na kolejne sukcesy! (Paweł Mazurkiewicz)

Wycieczka do Rzeszowa

W dniu 22 lutego 2017r. uczniowie klas 0a, I, II, III uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. W kinie Helios obejrzeli bajkę „Sing”, która wszystkim bardzo się podobała. Muzyka i znane piosenki porwały dzieci do wspólnej zabawy. Wyklaskiwały rytm wspólnie z bohaterami. Następnie udaliśmy się do Centrum Zabaw „ Fantazja”. Pyszne pierogi dodały dzieciom energii, aby mogły przez dwie godziny” szaleć” na zjeżdżalniach, trampolinach, armatkach. Atrakcją była fotobudka. Zdjęcia w różnych fryzurach, czapkach, okularach cieszyły się dużym powodzeniem. Opiekunowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Było wiele śmiechu i emocji. (Barbara Majkut)

Łyżwy w Tryńczy

Korzystając z pięknej zimowej pogody Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami P. Elżbietą Kluza i P. Barbarą Majkut zorganizowali wyjazd na lodowisko w Tryńczy. W dniu 13 lutego 2017r. uczniowie klas IV- VI aktywnie spędzili słoneczne przedpołudnie. Wiele wysiłku włożyli uczniowie, którzy po raz pierwszy ubrali łyżwy na nogi. Trud się opłacił, po dwóch godzinach treningu i wielu upadkach, wszyscy „śmigali” po lodzie. Uczniowie wymyślali wiele zabaw: „ Pociąg”, „ Zbiorowy upadek”, „ Jazda na czas”. Pan Paweł Mazurkiewicz dokładnie mierzył czas. Spalone kalorie uzupełniliśmy zajadając się pyszną pizzą. To był wspaniały wyjazd.(Barbara Majkut)

Bal karnawałowy klasy 4-6

W tym samym dniu odbyła się również zabawa dla klas starszych. Uczniowie przygotowali sobie wcześniej piękne dekoracje i muzykę. Bawili się bardzo dobrze przy swoich ulubionych utworach. Rodzice zadbali o poczęstunek, na który zaprosili dzieci do świetlicy. (Elżbieta Popowicz)

Zabawa Karnawałowa

Na zabawę w tym roku czekaliśmy dość długo. Uczniowie klas młodszych bawili się przed południem. Rodzice przygotowali im mnóstwo smakołyków, aby mogli się posilić po wyczerpujących tańcach. Jak zawsze zabawa w "Chusteczkę" cieszyła się największą popularnością i dzieci mogły przytulać się do woli. Wielką frajdą dla dzieci były konkursy przygotowane przez panie wychowawczynie oraz wyjątkowo atrakcyjne nagrody.

Program profilaktyczny

W dniu 11.01.2017 r. uczniowie klasy V i VI naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym Debata. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół w Dębnie.
Jest to program z zakresu profilaktyki alkoholowej. Ma on charakter uprzedzający, jego zadaniem jest zapobieganie używania substancji psychoaktywnych i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Program profilaktyczny "Debata" był realizowany przez Fundację Wychowanie i Profilaktyka im. J.P. II ul. Skałki 4, 28-100 Busko Zdrój w ramach projektu realizowanego przez gminę Leżajsk ze środków z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.
Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, chętnie zgłaszając się do proponowanych zadań-scenek. Mieli wiele ciekawych pomysłów związanych z tematyką zajęć. Rozmawiali o swoich obserwacjach dotyczących spożywania alkoholu przez innych i wynikających z tego stratach dla osób pijących. Z uwagą słuchali "świadka trzeźwości" - osoby dorosłej, która dzieliła się swoimi doświadczeniami. (Bożena Płachta)

Bezpieczne ferie

12.01.2017 r. uczniowie wszystkich klas wzięli udział w profilaktycznym spotkaniu z przedstawicielem Komendy Policji. Jego celem była pogadanka na temat bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących ferii. Poruszono zagadnienie bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu, ruchu na drodze oraz zachowania w kontakcie z obcym psem. Dzieci zadawały wiele nurtujących je pytań, zaś pan policjant chętnie odpowiadał. (Elżbieta Kluza)

Festiwal kolęd