Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Spotkanie z kolejarzem

W dniu 19 listopada 2019r. w naszej szkole gościliśmy P. Jan, wieloletniego pracownika kolei. W ramach kampanii „ Bezpieczny przejazd”- „ Zatrzymaj się i żyj”, opowiedział dzieciom z oddziałów przedszkolnych oraz klas I- III o pracy kolejarzy. Na prezentacji pokazał jak wyglądały pociągi dawnej, a jak wyglądają dzisiaj. Szczególną uwagę poświęcił zachowaniu się podczas podróży oraz bezpiecznego przechodzenia przez przejazd kolejowy. Przeprowadził quiz z wiedzy o bezpieczeństwie. Dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się rekwizyty przyniesione przez P. Kolejarza. W nastrój spotkania wprowadziła nas P. Grażyna – bibliotekarka Gminnej Biblioteki Publicznej w Giedlarowej , która w ramach projektu „Mały miś w świecie wielkiej literatury” , pięknie odczytała wiersz Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Dziękujemy P. Anecie Szczepek za zorganizowanie spotkania. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs czytelniczy

Uczniowie klas II i III wzięli udział w konkursie czytelniczym pt. „Baśnie i wiersze dla najmłodszych”. Dzieci podczas konkursu musiały wykazać się znajomością twórczości Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Hansa Christiana Andersena i braci Grimm. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni książkami ufundowanymi przez Rade Rodziców oraz odblaskami. (Ewelina Leboda)
I miejsce – Dawid Wanat
II miejsce – Zuzanna Lis
- Andżelika Półtorak
III miejsce - Julia Salwach
- Eliza Stopyra

więcej »
------------------------------------------------------------------

Szkolny konkurs recytatorski pod hasłem „Książka”

Tegoroczna edycja konkursu recytatorskiego klas 4-8 organizowanego przez p. Elżbietę Kluza odbyła się pod hasłem „KSIĄŻKA”. Finał miał miejsce 14 listopada 2019r. Oprócz promowania młodych talentów konkurs miał zasadnicze cele: rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, bogacenie słownictwa uczniów, a także utrwalanie wartości książki jako źródła wiedzy o życiu, świecie i o nas samych. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy. Zostali nimi:
mistrzyni kl. IV-V Gloria Gnatek
wicemistrz kl. IV-VI Jakub Trojak
mistrzyni kl. VI Lena Kula
wicemistrz kl. VI Emilia Kojder
Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
(Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Niepodległość - akademia

„11 listopada 1918- tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd wdzięczności Polska składa”- pod takim hasłem 12.11.2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia w wykonaniu uczniów klas II, VI i VII. W formie montażu słowno-muzycznego będącego przypomnieniem trudnej drogi do wolności młodzi artyści oddali hołd tym, którym zawdzięczamy życie w wolnej i niepodległej Ojczyźnie:
„Gdyby nie oni, nie byłbyś tu,
Nie znałbyś świata i ciebie świat.
Nie przeżyłbyś stu kolorowych dni,
Zwyczajnych dni, słonecznych dat.”
(Władysława Baj, Elżbieta Kluza, Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

GMINNA UROCZYSTOŚĆ OBCHODÓW 101. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ W CHAŁUPKACH DĘBNIAŃSKICH

W dniu 11 listopada 2019r. przedstawiciele uczniów kl. 6 i 7 pod opieką Elżbiety Kluza, uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas oraz poczet sztandarowy wzięli udział w gminnych obchodach 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które w tym roku odbyły się w naszej miejscowości. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą przy udziale władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy Leżajsk p. Krzysztofem Sobejką. Nabożeństwo swoim śpiewem uświetnił zespół Canta Rhei pod opieką p. Elżbiety Wnęk. Po mszy uczniowie poetycko wspomnieli bohaterstwo naszych rodaków, a następnie złożyli wieniec pod pamiątkowym obeliskiem. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Narodowe śpiewanie hymnu

„SZKOŁA DO HYMNU”- pod takim hasłem 8 listopada 2019r. cała społeczność szkolna wzięła udział w narodowym śpiewaniu polskiego hymnu. O godzinie 11.11 odświętnie ubrani, ozdobieni biało-czerwonymi kotylionami uroczyście odśpiewaliśmy hymn. Wspólny śpiew „Mazurka Dąbrowskiego” był wyrazem dumy z powodu bycia Polakami, jak również radości, że żyjemy w wolnym i suwerennym kraju. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Kampania kolejowa

6 listopada klasa VI i VII uczestniczyły w zajęciach pt. „Kampania Kolejowa ABC”. Były to zajęcia realizowane przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno – edukacyjnej z zakresu bezpieczeństwa kolejowego. Kampania ta ma na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Podczas zajęć uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat prawidłowego zachowania w pobliżu przejazdów kolejowych, na dworcu i peronie poprzez rozwiązywanie interaktywnych zadań. Przypomnieli sobie, jakie znaki można zobaczyć przed przejazdami kolejowymi oraz jak ważną funkcję pełni żółta linia na peronie. Dzieci dowiedziały się, co to jest piktogram i miały okazję wykazać swoją kreatywność podczas projektowania własnego znaku. Bardzo chętnie uczestniczyły w grze symulacyjnej i odpowiadały na pytania zadawane przez Rogatka. Na koniec zajęć każdy dostał zestaw bezpiecznego podróżnika. (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Fly Park Rzeszów

Klasy VII i VIII w ramach programu profilaktycznego „Trzymaj Formę” w dniu 04.11.2019 r. odbyły wyjazd do FlyParku w Rzeszowie. Poprzez aktywny wypoczynek na trampolinach czy skoczniach uczniowie przyjemnie spędzili czas. (Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019