Kolęda

Dnia 6.01.2015r. nasi uczniowie zaangażowali się w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci. Serdeczne Bóg Zapłać kierujemy do wszystkich ofiarodawców, którzy razem ofiarowali 927 zł. na pomoc dla chrześcijan w Indiach. Bardzo cieszy także entuzjazm i bezinteresowność dzieci, które podjęły się trudu kolędowania. Dlatego mamy nadzieję, że w przyszłym roku zgłosi się więcej dzieci, by więcej grup wyruszyło z kolędą misyjną. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (Elżbieta Wnęk)

Koszykówka w naszej szkole

Uczennice naszej szkoły zajęły I miejsce w gminnych zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolonej w Koszykówce Dziewcząt. Zawody odbyły się w dniu 29.11.2014 r. w sali gimnastycznej w Zespole Szkół w Wierzawicach. W zawodach tych udział wzięły następujące szkoły: SP Wierzawice, SP Piskorowice oraz SP Chałupki Dębniańskie. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym”. Nasze uczennice wygrały dwa mecze i tym samym zajęły I miejsce kwalifikując się do zawodów powiatowych. Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Wierzawic także kwalifikując się do zawodów powiatowych, które odbędą się dnia 16.01.2015r. w nasze szkole.

Natomiast Chłopcy naszej szkoły zajęli III miejsce w gminnych zawodach Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców. Zawody odbyły się w dniu 06.12.2014r. w naszej szkole. Drużyny w wyniku losowania zostały podzielone na dwie grupy. Grupa A: SP Hucisko, SP Dębno, SP Piskorowice, Grupa B: SP Biedaczów, SP Stare Miasto oraz SP Chałupki Dębniańskie. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” w grupie. Nasi Chłopcy zajęli II miejsce w grupie i wygrali mecz o III miejsce ze Szkołą Podstawową z Huciska. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa ze Starego Miasta wygrywając w finale ze szkołą z Piskorowic. Obie szkoły będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych, które również odbędą się w naszej szkole w dniu 16.01.2015r.(Paweł Mazurkiewicz)

Szopki bożonarodzeniowe

Galeria szopek wykonanych rzez uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do oglądania:)

Spotkanie opłatkowe

W atmosferę Bożego Narodzenia wprowadziły naszych uczniów Jasełka przygotowane przez panią Elżbietę Wnęk. Część uczniów brała w nich aktywny udział, a pozostali oglądali to co dzieje się na scenie z zapartym tchem. Po przedstawieniu głos zabrała Pani dyrektor, dziękując pani Krystynie Stopyra, która odchodzi na emeryturę, za wieloletnią pracę w szkole. Na koniec uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. (Elżbieta Popowicz)

Sprawdzian próbny

17 grudnia uczniowie naszej szkoły spróbowali swoich sił pisząc sprawdzian próbny w nowej zmienionej formule. Część pierwszą pisali w świetlicy szkolnej, natomiast drugą część z języka angielskiego pisali w grupach w salach lekcyjnych. Mamy nadzieję, że każdy szóstoklasista zaprezentował wszystkie swoje umiejętności. (Elżbieta Popowicz)

Smok

10 grudnia po raz kolejny najmłodsi wychowankowie naszej szkoły dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną uczestniczyły w spotkaniu z literaturą dziecięcą. Tym razem szkołę odwiedził lubiany przez wszystkich dzieci Smok Novuś. Kierowniczka biblioteki pani Grażyna Martyszko przeczytała przedszkolakom bajkę o "Smoku Czyścioszku"; zerówiaki miały okazję posłuchać bajki "Smok i Smog". Na zakończenie Smok Novuś rozdał dzieciom słodkie niespodzianki.(Grażyna Martyszko)

Upominki dla chorych

Zwyczajem poprzednich lat uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Elżbiety Wnęk przygotowywali kartki z życzeniami świątecznymi oraz upominki (w tym roku były to aniołki) dla osób chorych i samotnych. 5 grudnia 2014r. ks. proboszcz Jan i ks. Piotr podczas wizyty pierwszopiątkowej u chorych razem z uczniami naszej szkoły zawieźli przygotowane wcześniej upominki. Ten drobny gest z naszej strony niech będzie wyrazem naszej pamięci o tych, którzy doświadczają różnego rodzaju cierpienia.(Elżbieta Wnęk)

Mikołajki

A spotkanie z Mikołajem odbyło się w piątek 6 grudnia 2014 r. "Święty" obdarował wszystkich uczniów naszej szkoły drobnymi upominkami. Dzieci odpowiadały nawet na te najbardziej skomplikowane pytania. Obiecywały, że w następnym roku będą jeszcze grzeczniejsze, aby Mikołaj o nich nie zapomniał.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45