Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Wycieczka do Rzeszowa

W dniu 22 lutego 2017r. uczniowie klas 0a, I, II, III uczestniczyli w wycieczce do Rzeszowa. W kinie Helios obejrzeli bajkę „Sing”, która wszystkim bardzo się podobała. Muzyka i znane piosenki porwały dzieci do wspólnej zabawy. Wyklaskiwały rytm wspólnie z bohaterami. Następnie udaliśmy się do Centrum Zabaw „ Fantazja”. Pyszne pierogi dodały dzieciom energii, aby mogły przez dwie godziny” szaleć” na zjeżdżalniach, trampolinach, armatkach. Atrakcją była fotobudka. Zdjęcia w różnych fryzurach, czapkach, okularach cieszyły się dużym powodzeniem. Opiekunowie zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Było wiele śmiechu i emocji. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Łyżwy w Tryńczy

Korzystając z pięknej zimowej pogody Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami P. Elżbietą Kluza i P. Barbarą Majkut zorganizowali wyjazd na lodowisko w Tryńczy. W dniu 13 lutego 2017r. uczniowie klas IV- VI aktywnie spędzili słoneczne przedpołudnie. Wiele wysiłku włożyli uczniowie, którzy po raz pierwszy ubrali łyżwy na nogi. Trud się opłacił, po dwóch godzinach treningu i wielu upadkach, wszyscy „śmigali” po lodzie. Uczniowie wymyślali wiele zabaw: „ Pociąg”, „ Zbiorowy upadek”, „ Jazda na czas”. Pan Paweł Mazurkiewicz dokładnie mierzył czas. Spalone kalorie uzupełniliśmy zajadając się pyszną pizzą. To był wspaniały wyjazd.(Barbara Majkut)więcej »
------------------------------------------------------------------

Bal karnawałowy klasy 4-6
W tym samym dniu odbyła się również zabawa dla klas starszych. Uczniowie przygotowali sobie wcześniej piękne dekoracje i muzykę. Bawili się bardzo dobrze przy swoich ulubionych utworach. Rodzice zadbali o poczęstunek, na który zaprosili dzieci do świetlicy. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Zabawa Karnawałowa

Na zabawę w tym roku czekaliśmy dość długo. Uczniowie klas młodszych bawili się przed południem. Rodzice przygotowali im mnóstwo smakołyków, aby mogli się posilić po wyczerpujących tańcach. Jak zawsze zabawa w "Chusteczkę" cieszyła się największą popularnością i dzieci mogły przytulać się do woli. Wielką frajdą dla dzieci były konkursy przygotowane przez panie wychowawczynie oraz wyjątkowo atrakcyjne nagrody.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Program profilaktyczny


W dniu 11.01.2017 r. uczniowie klasy V i VI naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym Debata. Zajęcia odbyły się w Zespole Szkół w Dębnie.
Jest to program z zakresu profilaktyki alkoholowej. Ma on charakter uprzedzający, jego zadaniem jest zapobieganie używania substancji psychoaktywnych i towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Program profilaktyczny "Debata" był realizowany przez Fundację Wychowanie i Profilaktyka im. J.P. II ul. Skałki 4, 28-100 Busko Zdrój w ramach projektu realizowanego przez gminę Leżajsk ze środków z Funduszu Społecznego Grupy Żywiec.
Uczniowie brali aktywny udział w zajęciach, chętnie zgłaszając się do proponowanych zadań-scenek. Mieli wiele ciekawych pomysłów związanych z tematyką zajęć. Rozmawiali o swoich obserwacjach dotyczących spożywania alkoholu przez innych i wynikających z tego stratach dla osób pijących. Z uwagą słuchali "świadka trzeźwości" - osoby dorosłej, która dzieliła się swoimi doświadczeniami. (Bożena Płachta)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Bezpieczne ferie

12.01.2017 r. uczniowie wszystkich klas wzięli udział w profilaktycznym spotkaniu z przedstawicielem Komendy Policji. Jego celem była pogadanka na temat bezpiecznego wypoczynku podczas nadchodzących ferii. Poruszono zagadnienie bezpiecznej zabawy na świeżym powietrzu, ruchu na drodze oraz zachowania w kontakcie z obcym psem. Dzieci zadawały wiele nurtujących je pytań, zaś pan policjant chętnie odpowiadał. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Festiwal kolęd

Dnia 12 stycznia 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Leżajsk, Ośrodek Kultury w Wierzawicach odbył się Festiwal Kolęd i Pastorałek, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Wszyscy zostali nagrodzeni. W grupie dzieci młodszych wystąpiła jako solistka Wiktoria Sołga z kolędą "Nie płacz, Jezu" i uzyskała II miejsce. W grupie dzieci starszych kolędę "Zaśnij Dziecino" zaśpiewała Gabriela Zalot i zdobyła I miejsce. Nasi uczniowie wystąpili też w zespole wokalno - instrumentalnym "Canta Rhei" i zdobyli I miejsce z kolędą "Nie masz ci nie masz". Natomiast zespół "Śpiewające gwiazdki" prezentujący współczesną kolędę "Oto dziś narodziła się Miłość" uzyskali II miejsce. Wszystkim nagrodzonym uczniom gratulujemy sukcesów i życzymy dalszego rozwijania swoich talentów muzycznych. Solistów i zespoły przygotowywała p. Elżbieta Wnęk. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Jasełka w GOKu

Dnia 11.01.2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury Gminy Leżajsk, Ośrodek w Chałupkach Dębniańskich uczniowie naszej szkoły zaprezentowali Jasełka wraz z kolędami. Oczywiście nie zabrakło też wspólnego śpiewania kolęd i wspólnej radości z narodzin Pana Jezusa. Jasełka i kolędowanie przygotowali uczniowie kl. IV oraz p. katechetka. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019