Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września 2017 r. uroczystą Mszą świętą w kościele parafialnym uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły rozpoczęli kolejny rok edukacji. Następnie w szkole podstawowej został przedstawiony program artystyczny, który zaprezentowali uczniowie kl. IV – VII. W czasie występu uczniowie przypomnieli wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej. Następnie piosenką i tańcem przywitali nowy rok szkolny. W drugiej części zabrała głos pani dyrektor Lucyna Ładak, witając wszystkich zebranych. Później odbyło się pasowanie dzieci na uczniów klasy I. Uroczysta akademia została zakończona hymnem szkoły. Rozpoczęcie roku szkolnego zostało przygotowane przez p. Teresę Muszyńską i Elżbietę Wnęk.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2017/2018 wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom życzymy wzajemnej życzliwości, zaufania oraz wytrwałości jakie stawia przed Wami trudny proces edukacji a także pozytywnego nastawienia w każdym dniu. Aby szkoła była dla Was miejscem, do którego zawsze z chęcią będziecie przychodzić. Niech ten rok obfituje w nowe wyzwania i doświadczenia.

Samorząd Uczniowski

więcej »
------------------------------------------------------------------

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Nareszcie wakacje! Dzisiejsza akademia potwierdziła , że stały się one faktem. Po uroczystej mszy świętej zgromadzeni na hali sportowej nauczyciele, rodzice i uczniowie wysłuchali części artystycznej, podczas której wierszem i piosenką pożegnano miniony rok szkolny i powitano wakacje. Za sumienną naukę i wzorowe zachowanie P. Dyrektor szkoły mgr Lucyna Ładak nagrodziła wręczeniem nagród książkowych ufundowanych przez Komitet Rodzicielski. Nagrodą dla pozostałych będzie letni beztroski czas, podczas którego nabiorą sił i zapału do nauki w przyszłym roku szkolnym. Zarówno Uczniom jak i Nauczycielom życzymy dużo słońca, miłego i bezpiecznego wypoczynku, a Rodzicom dziękujemy za całoroczną współpracę i wsparcie w trudzie nauczania i wychowania. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka klas 1-3 do Bałtowa

W dniu 14 czerwca 2017r. uczniowie klas 0a, I, II, III odbyły całodzienną wycieczkę do Bałtowa. Dzieci zachwycały się modelami dinozaurów, które podziwiały w Jura Parku. Popisywały się też ogromną wiedzą na temat życia tych prehistorycznych zwierząt. Następnie udaliśmy się do Oceanarium - to miejsce, które wszystkich zachwyciło. Przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Każde dziecko stanęło „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. W zwierzyńcu zobaczyły i poznały gatunki zwierząt żyjących obecnie. Podczas warsztatów plastycznych, dzieci malowały odlewy gipsowe dinozaurów, które zabrały ze sobą na pamiątkę. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy w wesołym miasteczku. Ta wycieczka na długo zapadnie wszystkim w pamięci. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Turniej piłki nożnej o puchar GOK w Kuryłówce

W dniu 09 czerwca 2017r. (piątek) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ramach Gminnego Dnia Sportu Gminy Kuryłówka, w turnieju piłki nożnej chłopców szkół podstawowych. Turniej organizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce. Uczestniczyły w nim 4 zespoły: SP Brzyska Wola, SP Kuryłówka, SP Dąbrowica oraz SP Chałupki Dębniańskie. Mecze rozgrywano systemem pucharowym. Nasza szkoła wylosowała w półfinale szkołę podstawową z Brzyskiej Woli ulegając jej 2:0. W meczu o 3 miejsce pokonaliśmy drużynę SP Dąbrowica 4:1. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, dyplomami oraz piłkami. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie na turniej i ufundowane nagrody. (Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

”Powrót taty”

W dniu 9.06.2017r. w ramach edukacji teatralnej uczniowie klasy IV przedstawili inscenizację według ballady Adama Mickiewicza pt. ”Powrót taty”. Odbiorcom spektaklu, czyli klasom IV- VI, młodzi aktorzy przekazali ponadczasową treść, jak ważna jest modlitwa małego dziecka za rodzica. (Elżbieta Kluza))

więcej »
------------------------------------------------------------------

Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego

Nasza szkoła po raz kolejny została zaproszona do udziału w międzyszkolnym konkursie pt" English is cool" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Brzyskiej Woli. Uczeń klasy 6 Piotr Romanowski okazał się najlepszym uczestnikiem i otrzymał pierwszą nagrodę. Serdecznie gratulujemy! (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Ubieszyn

W dniu 6 czerwca 2017 r. dzieci z klasy 0 a oraz I wybrały się na piknik w gospodarstwie agroturystycznym w Sieniawie, prowadzonym przez P. Marię Drapałę - wieloletnią nauczycielkę naszej szkoły. Gościnność i pomysłowość P. Marioli pozwoliły dzieciom spędzić dzień pełen przeżyć. Uczniowie własnoręcznie upiekły " zdrowy" chleb oraz przygotowały ciasteczka. Chleb szybko zniknął wraz z kiełbaską upieczoną przez P. Andrzeja. Ogromna przestrzeń i wiele atrakcyjnych zakątków w ogrodzie pozwoliły na aktywne i ciekawe zabawy. Dużym powodzeniem cieszł się domek na drzewie, pociąg, zaczarowany ogród, trampolina. Rozegrano kilka meczy piłki nożnej. Wszyscy ustawiali się w kolejce do opieki nad małymi kotkami. Na koniec dzieci ozdobiły wazoniki metodą dequpage, które zabrały z sobą na pamiątkę. To był wspaniały piknik. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019