Sprawdzian

Pierwszy kwietnia tegorocznym szóstoklasistom nie kojarzył się z żartami prima aprilisowymi, ale z pierwszym w ich życiu poważnym sprawdzianem. Przed dziewiątą wszyscy zebrali się w szkole, aby przystąpić do pierwszej części sprawdzianu. Odbyło się losowanie miejsc i uczniowie zabrali się do pracy. W przerwie przed drugą częścią sprawdzianu posilili się kanapkami przygotowanymi przez rodziców. Mieli sporo czasu, aby zregenerować siły i trochę pożartować. Kciuki trzymaliśmy mocno. (Elżbieta Popowicz)

Konkurs Wielkanocny

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Palm i Pisanek Wielkanocnych, który zorganizowała p. Elżbieta Wnęk. W konkurs zaangażowali się uczniowie kl.III - kl.VI. Wszystkie prace były starannie wykonane dlatego wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Prace można było podziwiać na wystawie szkolnej do dnia 31.03.2015 r. Natomiast na stronie internetowej można cały czas oglądać wspaniałe palmy, pisanki oraz oryginalne wykonanie baranka paschalnego. Niech te piękne dekoracje świąteczne będą zachętą dla wszystkich, by pięknie przeżyli Święta Wielkanocne. (Elżbieta Wnęk)

Wielkanocne kartki

Uczniowie kl.IV-VI przygotowali dla chorych i samotnych z naszej Parafii kartki świateczne z życzeniami oraz drobne upominki w postaci baranków Wielkanocnych. Podczas tych prac dzieci uczyły się estetyki wykonania kartek i ozdób wielkanocnych. Wszystkim dopisywał dobry humor i radość, że mogą podarować innym kawałek swego serca. Nad całością wykonywanych prac czuwała p. Elżbieta Wnęk. (Elżbieta Wnęk)

Cyrk

Cyrk SZOK w naszej szkole

Zabawa choinkowa

W dniu 29 stycznia 2015 roku w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Oddziały przedszkolne i klasy I-III bawiły się w godzinach dopołudniowych, natomiast klasy starsze, kiedy zapadał zmierzch. Wiele dzieci zaprezentowało w przepięknych, kolorowych strojach karnawałowych, które sprawiły, że sala gimnastyczna zamieniła się w prawdziwą salę balową. Tylu rozbójników, rycerzy, piratów, policjantów , księżniczek, wróżek nie zobaczymy na żadnym innym balu, jak tylko karnawałowym. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się liczne konkursy i zabawy organizowane przez nauczycieli.Ileż trzeba było wysiłku, aby zdobyć wymarzone nagrody. Za ich ufundowanie serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców. Przy dźwiękach skocznej muzyki, o którą zadbali chłopcy z klasy VI i utworach ulubionych wykonawców, mogli pobawić się ze szkolnymi koleżankami i kolegami. Kiedy pląsy na parkiecie i wspólna zabawa wyczerpywały siły tancerzy, udawali się na przepyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Wszystkim uczniom dopisywał dobry humor i bawili się wyśmienicie. Takim rozrywkowym akcentem zakończyliśmy naukę w I semestrze. Po południu bawili się uczniowie klas 4-6. Tańczono do różnorakiej muzyki, ale hitem wieczoru okazała się zabawa w przytulaną chusteczkę. Uczniowie bawili się wspólnie z nauczycielami i rodzicami. Poczęstunek po wyczerpujących tańcach był niezwykle smaczny. Rodzice przygotowali kanapki i coś słodkiego dla każdego ucznia. (Barbara Majkut)

Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek

27.01.2015 r. odbył się XII Powiatowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Wierzawicach. W tym roku z naszej szkoły wystąpił na tym Festiwalu zespół "Śpiewające Gwiazdki", który zaprezentował pastorałkę góralską "Kie owiecek" oraz zapominaną już kolędę "Jezu śliczny Kwiecie". Naszą szkołę reprezentowała też solistka Gabriela Sołga z kolędą "Żłóbek Cię utuli". Również uczniowie z naszej szkoły reprezentowali Gminny Ośrodek Kultury Gminy Leżajsk Filia Chałupki Dębniańskie występując w zespole "Canta Rhei" grając i śpiewając kolędy "U żłóbka" oraz "Bracia patrzcie jeno". Natomiast Gabriela Zalot jako solistka zaśpiewała kolędę "Gdy się Chrystus rodzi". Śpiew był naprawdę piękny zwłaszcza wtedy, gdy na scenę wyszli niemal wszyscy uczestnicy Festiwalu i razem kolędowali. Być może kolędowali z nami sami Aniołowie z Nieba.

Śpiew był tak piękny, że zespół "Śpiewające Gwiazdki" uzyskał I miejsce, zespół "Canta Rhei" - Nagrodę GRAND PRIX ponadto solistka Gabriela Sołga - GRAND PRIX a solistka Gabriela Zalot - III miejsce Wszystkich uczniów przygotowywała Elżbieta Wnęk.Mamy nadzieję, że śpiewanie kolęd będzie się coraz bardziej rozwijało nie tylko z powodu nagród ale przede wszystkim z powodu ogromnej radości jaką sprawiało wspólne spotkanie dzieci podczas kolędowania. Zapraszam do obejrzenia zdjęć. (Elżbieta Wnęk)

Dzień Babci i Dziadka

""""Dla kochanej babci i drogiego dziadziusia wystąpił mały wnusio i malutka wnusia!""""

22 stycznia w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki z grupy A i B przygotowały przedstawienie, w którym wyraziły swą wielką miłość do Babć i Dziadków. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Oprócz montażu słowno- muzycznego, goście obejrzeli także pokazy taneczne w wykonaniu swoich wnuczek i wnuczków. Dzieci dla swoich bliskich przygotowały drobne upominki w postaci laurek i serduszek. Mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a na koniec Babcie i Dziadkowie zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Przedszkolaki, poprzez wiersze, piosenki i taniec, mogły wyrazić kochanym Babciomi Dziadkom, swoje uczucia oraz podziękować za trud włożony w ich wychowanie. (Iwona Maluszczak)