Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Nareszcie wakacje! Dzisiejsza akademia potwierdziła , że stały się one faktem. Po uroczystej mszy świętej zgromadzeni na hali sportowej nauczyciele, rodzice i uczniowie wysłuchali części artystycznej, podczas której wierszem i piosenką pożegnano miniony rok szkolny i powitano wakacje. Za sumienną naukę i wzorowe zachowanie P. Dyrektor szkoły mgr Lucyna Ładak nagrodziła wręczeniem nagród książkowych ufundowanych przez Komitet Rodzicielski. Nagrodą dla pozostałych będzie letni beztroski czas, podczas którego nabiorą sił i zapału do nauki w przyszłym roku szkolnym. Zarówno Uczniom jak i Nauczycielom życzymy dużo słońca, miłego i bezpiecznego wypoczynku, a Rodzicom dziękujemy za całoroczną współpracę i wsparcie w trudzie nauczania i wychowania. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka klas 1-3 do Bałtowa

W dniu 14 czerwca 2017r. uczniowie klas 0a, I, II, III odbyły całodzienną wycieczkę do Bałtowa. Dzieci zachwycały się modelami dinozaurów, które podziwiały w Jura Parku. Popisywały się też ogromną wiedzą na temat życia tych prehistorycznych zwierząt. Następnie udaliśmy się do Oceanarium - to miejsce, które wszystkich zachwyciło. Przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Każde dziecko stanęło „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. W zwierzyńcu zobaczyły i poznały gatunki zwierząt żyjących obecnie. Podczas warsztatów plastycznych, dzieci malowały odlewy gipsowe dinozaurów, które zabrały ze sobą na pamiątkę. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy w wesołym miasteczku. Ta wycieczka na długo zapadnie wszystkim w pamięci. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Turniej piłki nożnej o puchar GOK w Kuryłówce

W dniu 09 czerwca 2017r. (piątek) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ramach Gminnego Dnia Sportu Gminy Kuryłówka, w turnieju piłki nożnej chłopców szkół podstawowych. Turniej organizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce. Uczestniczyły w nim 4 zespoły: SP Brzyska Wola, SP Kuryłówka, SP Dąbrowica oraz SP Chałupki Dębniańskie. Mecze rozgrywano systemem pucharowym. Nasza szkoła wylosowała w półfinale szkołę podstawową z Brzyskiej Woli ulegając jej 2:0. W meczu o 3 miejsce pokonaliśmy drużynę SP Dąbrowica 4:1. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, dyplomami oraz piłkami. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie na turniej i ufundowane nagrody. (Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

”Powrót taty”

W dniu 9.06.2017r. w ramach edukacji teatralnej uczniowie klasy IV przedstawili inscenizację według ballady Adama Mickiewicza pt. ”Powrót taty”. Odbiorcom spektaklu, czyli klasom IV- VI, młodzi aktorzy przekazali ponadczasową treść, jak ważna jest modlitwa małego dziecka za rodzica. (Elżbieta Kluza))

więcej »
------------------------------------------------------------------

Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego

Nasza szkoła po raz kolejny została zaproszona do udziału w międzyszkolnym konkursie pt" English is cool" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Brzyskiej Woli. Uczeń klasy 6 Piotr Romanowski okazał się najlepszym uczestnikiem i otrzymał pierwszą nagrodę. Serdecznie gratulujemy! (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Ubieszyn

W dniu 6 czerwca 2017 r. dzieci z klasy 0 a oraz I wybrały się na piknik w gospodarstwie agroturystycznym w Sieniawie, prowadzonym przez P. Marię Drapałę - wieloletnią nauczycielkę naszej szkoły. Gościnność i pomysłowość P. Marioli pozwoliły dzieciom spędzić dzień pełen przeżyć. Uczniowie własnoręcznie upiekły " zdrowy" chleb oraz przygotowały ciasteczka. Chleb szybko zniknął wraz z kiełbaską upieczoną przez P. Andrzeja. Ogromna przestrzeń i wiele atrakcyjnych zakątków w ogrodzie pozwoliły na aktywne i ciekawe zabawy. Dużym powodzeniem cieszł się domek na drzewie, pociąg, zaczarowany ogród, trampolina. Rozegrano kilka meczy piłki nożnej. Wszyscy ustawiali się w kolejce do opieki nad małymi kotkami. Na koniec dzieci ozdobiły wazoniki metodą dequpage, które zabrały z sobą na pamiątkę. To był wspaniały piknik. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

I miejsce w turnieju piłki nożnej

W dniu 3 czerwca 2017r. na Orliku w Giedlarowej odbył się turniej piłki nożnej chłopców z klas IV-VI o puchar przewodniczącego Rady Gminy Leżajsk. W turnieju tym wzięło udział 5 zespołów ze szkół podstawowych naszej gminy: Wierzawice, Dębno, Giedlarowa, Stare Miasto oraz Chałupki Dębniańskie. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Nasza szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu. Mecze były bardzo wyrównane, o czym świadczy poniższa tabele i sporo remisów w turnieju. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy, torby piłkarskie oraz piłki dla swojej szkoły.

Stare Miasto – Giedlarowa 1:0
Dębno – Chałupki Dębniańskie 0:0
Stare Miasto – Wierzawice 1:0
Chałupki Dębniańskie – Giedlarowa 3:1
Dębno – Wierzawice 2:0
Stare Miasto – Chałupki Dębniańskie 1:2
Wierzawice – Giedlarowa 3:0
Dębno – Stare Miasto 0:0
Chałupki Dębniańskie – Wierzawice 0:0
Dębno – Giedlarowa 1:1


Reprezentacja naszej szkoły: Majkut Damian, Lewcio Franciszek, Leja Wojciech, Lewcio Jakub, Korzystka Albert, Renata Hader, Matuszek Miłosz, Romanowski Karol, Romanowski Piotr, Wojas Arkadiusz. Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Dziecka

2 czerwca 2017 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Zarówno nauczyciele jak i rodzice zadbali o to, aby ten dzień stał się wyjątkowy dla naszych dzieci. Zaplanowany został pod znakiem sportu i zabawy na boisku sportowym. Główną atrakcją tego dnia była pompowana zjeżdżalnia, na której wszystkie dzieci, wesoło spędzały czas. Maluszki skorzystały z basenu z piłeczkami. Jednocześnie poszczególne klasy pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego i wychowawców brały udział w rozgrywkach piłki nożnej, skokach w workach, ciągnięciu liny oraz w wielu innych zabawach. Oczywiście nie obyło się bez słodyczy i lodów, ponadto mamy z Komitetu Rodzicielskiego przygotowały posiłek w postaci smażonych frytek. Ten dzień, pełen beztroski i zabawy, stał się przedsmakiem zbliżających się wakacji! (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019