Spotkanie opłatkowe

W atmosferę Bożego Narodzenia wprowadziły naszych uczniów Jasełka przygotowane przez panią Elżbietę Wnęk. Część uczniów brała w nich aktywny udział, a pozostali oglądali to co dzieje się na scenie z zapartym tchem. Po przedstawieniu głos zabrała Pani dyrektor, dziękując pani Krystynie Stopyra, która odchodzi na emeryturę, za wieloletnią pracę w szkole. Na koniec uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi dzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. (Elżbieta Popowicz)

Sprawdzian próbny

17 grudnia uczniowie naszej szkoły spróbowali swoich sił pisząc sprawdzian próbny w nowej zmienionej formule. Część pierwszą pisali w świetlicy szkolnej, natomiast drugą część z języka angielskiego pisali w grupach w salach lekcyjnych. Mamy nadzieję, że każdy szóstoklasista zaprezentował wszystkie swoje umiejętności. (Elżbieta Popowicz)

Smok

10 grudnia po raz kolejny najmłodsi wychowankowie naszej szkoły dzięki współpracy z Biblioteką Publiczną uczestniczyły w spotkaniu z literaturą dziecięcą. Tym razem szkołę odwiedził lubiany przez wszystkich dzieci Smok Novuś. Kierowniczka biblioteki pani Grażyna Martyszko przeczytała przedszkolakom bajkę o "Smoku Czyścioszku"; zerówiaki miały okazję posłuchać bajki "Smok i Smog". Na zakończenie Smok Novuś rozdał dzieciom słodkie niespodzianki.(Grażyna Martyszko)

Upominki dla chorych

Zwyczajem poprzednich lat uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Elżbiety Wnęk przygotowywali kartki z życzeniami świątecznymi oraz upominki (w tym roku były to aniołki) dla osób chorych i samotnych. 5 grudnia 2014r. ks. proboszcz Jan i ks. Piotr podczas wizyty pierwszopiątkowej u chorych razem z uczniami naszej szkoły zawieźli przygotowane wcześniej upominki. Ten drobny gest z naszej strony niech będzie wyrazem naszej pamięci o tych, którzy doświadczają różnego rodzaju cierpienia.(Elżbieta Wnęk)

Mikołajki

A spotkanie z Mikołajem odbyło się w piątek 6 grudnia 2014 r. "Święty" obdarował wszystkich uczniów naszej szkoły drobnymi upominkami. Dzieci odpowiadały nawet na te najbardziej skomplikowane pytania. Obiecywały, że w następnym roku będą jeszcze grzeczniejsze, aby Mikołaj o nich nie zapomniał.

Zabawa andrzejkowa

Zabawa andrzejkowa odbyła się tradycyjnie w dwóch odsłonach. W godzinach przedpołudniowych bawiły się przedszkolaki i uczniowie klas I-III pod czujnym okiem wychowawczyń. Było dużo konkursów i zabaw. Po południu bawiły się klasy starsze, które urządziły wieczór wróżb i dyskotekę. Bawili się wszyscy tańcząc i śpiewając najnowsze i te troszkę zapomniane przeboje. (Elżbieta Popowicz)

Dzień Pluszowego Misia

25 listopada po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzieci oddziałów przedszkolnych i klas I- III przyniosły do szkoły swoje ulubione maskotki. Maskotki były bardzo różne od bardzo malutkich, do bardzo dużych.

Głównym celem tego święta było przypomnienie najważniejszych wartości jakimi są: dzieciństwo, przyjaciel, miłość, ciepło, bezpieczeństwo. Z tymi słowami kojarzy nam się Pluszowy Miś. Podczas spotkania odbyły się różnorodne konkursy i zabawy. Wszyscy otrzymali słodkie upominki. Dzień ten upłynął w sympatycznej i miłej atmosferze.(Barbara Majkut)

Sukcesy sportowe

Uczniowie naszej Szkoły Krzysztof Makówka oraz Artur Cidyło zajęli pierwsze miejsce w gminnej drużynowej lidze Tenisa Stołowego pod patronatem Wójta Gminy Leżajsk. W pierwszym turnieju rozgrywanym w Piskorowicach dnia 12.04.2014 zajęli pierwsze miejsce w zawodach, natomiast w drugim turnieju dnia 25-10-2014 zajęli drugie miejsce. Po dwóch turniejach razem ze Szkołą Podstawową ze Starego Miasta zajmowali pierwszą pozycję. W związku z tym, że do zawodów powiatowych kwalifikuje się tylko mistrz gminy, został rozegrany dodatkowy mecz, który wygrali nasi uczniowie i tym samym będą reprezentować nasza gminę w zawodach powiatowych dnia 15.01.2015r. w Nowej Sarzynie.

W indywidualnych gminnych zawodach Tenisa Stołowego rozgrywanych w Piskorowicach dnia 22-11-2014r. pierwsze miejsce zajął również nasz uczeń Sebastian Danak. Natomiast uczniowie Krzysztof Makówka oraz Artur Cidyło zajęli odpowiednio czwarte i piąte miejsce. Wszyscy trzej nasi uczniowie będą reprezentować naszą gminę w zawodach powiatowych dnia 05.12.2014r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Leżajsku. (Paweł Mazurkiewicz)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43