Pasowanie na czytelnika

W dniu 20 marca 2015r. uczniowie klasy I zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej poprzez pasowanie. Uroczystość poprzedziła ciekawa część artystyczna w wykonaniu aktywu bibliotecznego oraz egzaminu dotyczącego korzystania z biblioteki. Dzieci od p. bibliotekarki- Władysławy Baj otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki.(Elżbieta Kluza)

Dzień marchewki

14 kwietnia 2015 roku przedszkolaki z grup „A” i „B” świętowały „Dzień Marchewki”. Tego dnia wszystkie dzieci ubrane były w „marchewkowe” kolory, a na głowach miały ozdobne opaski. Zabawa rozpoczęła się od wspólnie zaśpiewanej piosenki "Na marchewki urodziny". Odbyły się także zabawy i konkursy z marchewką w roli głównej. Przy piosence „Witaminki” najmłodsi rozwijali swoje talenty taneczne oraz muzyczne. Na zakończenie uroczystości degustowały surową marchewkę i piły sok marchwiowo-pomarańczowy. Dzieci dowiedziały się jakie wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Po takiej dużej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.(Iwona Maluszczak)

Św. Jan Paweł II

Dnia 10.04.2015 r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona dziesiątej rocznicy śmierci Jana Pawła II jak też Jego drodze do świętości.
Uczniowie kl.IV i VI przedstawili program słowno-muzyczny, w którym dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki dotyczące życia Jana Pawła II. Na koniec uczniowie obejrzeli film pt. "Skarby Jana Pawła II" zakończony piosenką i tańcem w wykonaniu naszych dzieci. Program został przygotowany przez panią Bożenę Płachtę oraz panią Elżbietę Wnęk. (Elżbieta Wnęk)

Spotkanie ze Strażakiem

W dniu 10 kwietnia 2015 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie ze strażakiem, który opowiedział uczniom o zagrożeniach bezpieczeństwa oraz o prawidłowym zachowaniu się w przypadku pożaru lub innego wypadku.

(Elżbieta Popowicz)

Konkurs recytatorski

Palmy wielkanocne

Muzeum w Leżajsku

Igrzyska Młodzieży Szkolnej – Półfinał Wojewódzki w Mini Koszykówce Dziewcząt

W dniu 26 marca 2015r. na sali gimnastycznej w naszej szkole rozgrywane były Igrzyska Młodzieży Szkolnej - półfinał wojewódzki w koszykówce dziewcząt. W zawodach startowały cztery reprezentacje szkół podstawowych: Szkoła Podstawowa Chałupki Dębniańskie, Szkoła Podstawowa Głogów Małopolski, Szkoła Podstawowa Nr 6 Przemyśl, Szkoła Podstawowa Stubno. Zawody otworzył Pan Eugeniusz Josse (Powiatowy Organizator Sportu) wraz z Panią dyrektor Lucyną Ładak życząc wszystkim drużynom awansu do dalszych rozgrywek. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” uwzględniając wcześniejsze wyniki w zawodach rejonowych. Zwycięzcą zawodów została Szkoła Podstawowa ze Stubna, która wygrała wszystkie swoje mecze i awansowała do finału wojewódzkiego. Natomiast drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 6 z Przemyśla, która zajęła drugie miejsce będzie walczyć w barażach o premiowane miejsce o wejście do finału wojewódzkiego. Nasze dziewczęta zajęły 4 miejsce w tych zawodach co i tak jest wielkim sukcesem naszej szkoły (wejście aż do półfinału wojewódzkiego). Wszystkim wygranym życzymy dalszych sukcesów w zawodach na wyższym szczeblu.

Reprezentacja naszej Szkoły – Hader Renata, Zalot Gabriela (kl. 4), Cidyło Wiktoria, Klin Anna, Lewcio Julia (kl. 5), Baj Beata, Dziędzik Gabriela, Gronowicz Katarzyna, Romanowska Magdalena, Rydzik Magdalena, Sołga Gabriela (kl. 6)

(Paweł Mazurkiewicz)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45