Warsztaty klasy trzeciej

W dniu 28 września w Ośrodku Kultury w Chałupkach Dębniańskich odbyły się jesienne warsztaty, na które została zaproszona klasa III Szkoły Podstawowej w Chałupkach Dębniańskich z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską. Pierwszy dzień potraktowany został jako rękodzieło artystyczne robienia kwiatów z jesiennych liści. Każde z 21-dzieci wykazało się weną twórczą, sprytem i pomysłowością, a wskazówek roboczych udzieliła instruktor Krystyna Wanat. Wszystkie dzieci były mocno zainteresowane i z wielkim zapałem przystąpiły do solidnej pracy. Końcowym efektem były pięknie zrobione róże z jesiennych liści co uwidocznione jest na zdjęciach. Kolejne warsztaty tym razem kulinarne odbyły się dnia następnego tj. 29 września, również wzięła w nich udział cała III klasa Szkoły Podstawowej z wychowawczynią panią Teresą Muszyńską. Kulinarna werwa i wyobraźnia poszła w ruch i dzieci z zapałem wzięły się do krojenia owoców i warzyw. Tym razem zrobione zostały dwie sałatki tj. warzywna z majonezem i owocowa z syropem cynamonowym na miodzie -,, samo zdrowie". Efekt końcowy to przemiły widok rumianych twarzyczek z ogromnym apetytem zajadających zrobione przez siebie przepyszne sałatki. (Teresa Muszyńska)

Dzień nauczyciela

Zespół Szkół Technicznych

5.10.2016r. uczniowie kl. III- VI udali się do ZST w Leżajsku na Festiwal Techniki. Celem wycieczki był przegląd poszczególnych pracowni i warsztatów, w których uczniowie technikum na wybranym przez siebie kierunku przygotowują się do zawodu informatyka, mechanika, hotelarza i wielu innych. Zwiedzanie szkoły okazało się bardzo ciekawe i interesujące. (Elżbieta Kluza)

Wycieczka do Przeworska

30.09.16 r. odbyła się wycieczka do Przeworska kl. "0"-III. Uczniowie zwiedzali pałac Lubomirskich, który kryje wiele tajemnic i zachwyca swym pięknem. Ciekawostką okazał się system korytarzy i przejść dla służby oraz pałacowa lodówka. Następną atrakcją było Muzeum Pożarnictwa. Prezentowane eksponaty obrazują historię straży pożarnych na terenie ziemi przeworskiej. Ekspozycja ukazuje niezwykły postęp techniki ratowniczej jaka dokonała się na przestrzeni ostatnich lat. (Władysława Baj)

Dzień Patrona Szkoły

Dnia 16 września 2016 r. nasza Szkoła świętowała uroczystość poświęconą naszemu Patronowi - św. Stanisława Kostki. W kościele parafialnym został zaprezentowany film z życia św. Stanisława Kostki, a uczniowie przedstawili krótki program słowno muzyczny. Następnie pod przewodnictwem ks. proboszcza Jana Szczepaniaka wspólnie modliliśmy się podczas Mszy świętej. Dziękowaliśmy Panu Bogu za opiekę i prosiliśmy Go, by za wstawiennictwem naszego Patrona prowadził nas bezpieczna drogą do nieba. Program został przygotowany przez p. katechetkę Elżbietę Wnęk a dekoracje wykonał ks. J.Szczepaniak z p. T. Muszyńską. (Elżbieta Wnęk)

Rozpoczęcie roku szkolnego

Pierwszy dzień września w naszej szkole jest chyba najgwarniejszym dniem w całym roku szkolnym. Uczniowie po długim okresie przerwy wrócili w mury naszej szkoły pełni wrażeń i opowieści. Inauguracja zajęć rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym. W szkole odbyła się akademia z tej okazji oraz pasowanie pierwszoklasistów na ucznia. Pani Dyrektor Lucyna Ładak życzyła zarówno dzieciom jak i nauczycielom sukcesów w ich pracy. Po akademii uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. (Elżbieta Popowicz)

Zakończenie roku szkolnego

W dniu 24 czerwca 2016 roku odbyła się akademia na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali nagrody za pilność w nauce i wzorowe zachowanie oraz za frekwencję. Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych wakacji oraz bezpiecznego powrotu we wrześniu. Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek w naszej szkole dla uczniów klasy szóstej. Przygotowywali się oni do opuszczenia murów naszej szkoły już od kilku dni. Najpierw poprosili nauczycieli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, potem zaprosili wszystkich pracowników szkoły na komers. Po czym 24 czerwca przyszli odebrać świadectwa ukończenia szkoły. (Elżbieta Popowicz)

Piknik klasy 3

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018