Wycieczka do Jasionki

Dnia 09.06.2015 r. odbyła się wycieczka na lotnisko do Jasionki i do Centrum Zabaw w Rzeszowie. W wycieczce uczestniczyły: oddział 5-6 latków oraz klasy I i II. Celem wycieczki było zwiedzanie lotniska, przylot i odlot samolotów oraz spotkanie ze Strażą Pożarną funkcjonującą na lotnisku. Po zwiedzeniu lotniska dzieci otrzymały gadżety i zrobiliśmy wspólne zdjęcie przy samolocie. Następnie autokarem pojechaliśmy do Centrum Zabaw w Rzeszowie, gdzie zjedliśmy obiad i świetnie się bawiliśmy. (Mogliśmy wydać swoje kieszonkowe.). Niestety o godzinie 15.00 musieliśmy już wracać do domu. Pogoda nam dopisała, wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń. (Bernadeta Wiśniewska - Mazepa)

Dzień mamy w przedszkolu

Przedszkolada

22 maja po raz VI odbyła się Powiatowa Przedszkolada „SAVOIR VIVRE- słowa magiczne i znane od przedszkola używane” organizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Leżajsku. Naszą szkołę w konkursie plastycznym reprezentowały czterolatki: Andżelika Kolbusz, Zuzia Lis, Martynka Kuras, Dawid Wanat. Dzieci do konkursu przygotowała wychowawczyni grupy Iwona Maluszczak. Maluszki osiągnęły pierwszy sukces: na 12 przedszkoli z Powiatu Leżajskiego wpłynęło łącznie 62 prace plastyczne. Przyznanych zostało 5 nagród i 11 wyróżnień. Andżelika Kolbusz za swoje prace otrzymała główną nagrodę, natomiast Zuzi Lis, Martynce Kuras i Dawidowi Wanat przyznano wyróżnienia. Autorzy nagrodzonych i wyróżnionych prac otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. (Iwona Maluszczak)

Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie przez wychowawcę klasy szóstej wycieczki majowej w której uczestniczą chętni uczniowie klas 4-6. W tym roku szóstoklasiści do zwiedzania wybrali malowniczą dolinę Wisły i oprócz kolegów z klas 4-6 zaprosili również uczniów klasy 3-ciej. Opiekunami wycieczki byli: pani Bożena Płachta, pani Elżbieta Popowicz i pan Paweł Mazurkiewicz. Na wycieczkę wyruszyliśmy 20 maja 2015 r. pod miłą obsługą firmy "Pogórzanin" z Łańcuta. W czasie drogi przewodnik przybliżył uczniom cel wycieczki i zaciekawił wszystkimi jej punktami. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie. Uczniowie wysłuchali historii o młodości i życiu pisarza, a także o jego twórczości. Obejrzeli eksponaty w muzeum i podziękowali pani przewodnik za zdobytą wiedzę. Następnie odbył się krótki spacer po Nałęczowskim kurorcie, podczas którego dotarliśmy do pijalni wód uzdrowiskowych, a także zrobiliśmy wiele zdjęć z napotkanymi po drodze pięknymi łabędziami. Kolejnym punktem wycieczki był Janowiec, a właściwie ruiny zamku magnackiego Rodziny Firlejów w Janowcu. Legenda o "Czarnej Damie" opowiedziana przez przewodnika bardzo nas zaintrygowała, dlatego w muzeum robiliśmy sobie z nią zdjęcia. Widok z najwyższego punktu ruin pokazał nam dolinę Wisły i najbliższe okolice Janowca. Droga powrotna była równie atrakcyjna, ponieważ przebyliśmy ją śpiewając różne piosenki w wagonikach kolejki. Następnie wsiedliśmy na prom i popłynęliśmy w dół rzeki do Kazimierza Dolnego. Rejs nie trwał długo, ale bystre oczy uczestników dostrzegły przemierzającą wody rzeki sarnę. Dużo radości sprawiło tez dokarmianie białego ptactwa w trakcie rejsu. Odrobinę zmęczeni udaliśmy się na obiad do restauracji na przystani. Zjedliśmy smaczną zupkę i pyszne drugie danie. Pozostało już tylko delektowanie się lodami i zakup pamiątek. W tym celu udaliśmy się na rynek Kazimierski. Pan przewodnik rozpoczął opowiadanie historii miasta, którą dokończył w autokarze. Myślę, że tegoroczny wyjazd wszyscy zaliczyli do udanych. Szkoda, że następna wycieczka nie będzie w tym samym gronie.:)(Elżbieta Popowicz)

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy I, IV i VI przygotowali krótkie przedstawienie, mówiące o potrzebie dbania o naszą Ziemię, o to aby sprawa ochrony środowiska i dbałośc o czystośc naszej planety były bliskie każdemu z nas. Program został przygotowany przez panią Teresę Muszyńską oraz panią Eweline Lebodę. (Ewelina Leboda)

Basen

W maju i czerwcu 2015 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczą w zajęciach nauki pływania w pływalni miejskiej "Oceanik" w Leżajsku. W każdy czwartek o godzinie 14.15 wyjeżdżają autokarem pod opieką nauczycieli naszej szkoły na zajęcia. Wszyscy są bardzo zadowoleni, bo nauka pływania jest dla nich bardzo fajna zabawą.
(Elżbieta Popowicz)

Święto majowe

W dniu 6 maja 2015 r. odbyła się akademia poświęcona rocznicy uchwalenia konstytucji. Pieśni patriotyczne przeplatane wierszami o tematyce narodowej zostały miło przyjęte przez społeczność szkolną. Uczniowie biorący udział w akademii przedstawili również krótką scenkę hisoryczną, przybliżającą wydarzenia z tamtego okresu. Akademię przygotowały panie Władysława Baj i Elżbieta Popowicz. Na zakończenie akademii Pani Elżbieta Kluza wręczyła uczennicom naszej szkoły dyplomy za zdobycie czołowych miejsc w konkursie ortograficznym, natomiast pani Barbara Majkut przypomniała uczniom o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa w szkole. (Elżbieta Popowicz)

Spotkanie z poetką