Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


GÓRA GROSZA

W tym roku szkolnym Samorząd Uczniowski zaangażował się w akcję charytatywną „Góra grosza”, polegającą na zbieraniu wśród uczniów naszej szkoły monet o niewielkim nominale. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Nasza szkoła zebrała ok. 270 zł (ponad 8 kg) i przekazała pieniążki za pośrednictwem Poczty Polskiej fundacji Nasz Dom. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Święta Bożego Narodzenia

Nadchodzący czas Bożego Narodzenia w naszej szkole można zauważyć dużo wcześniej. Już na początku grudnia zaczyna się czas przygotowywań. Uczniowie na zajęciach plastycznych wykonują ozdoby świąteczne, które wieszają na choinkach w swoich klasach. Każde drzwi do klasy ozdobione są wielką papierową choinką. Zwyczajęm naszej szkoły jest wykonywanie kartek świątecznych i skromnych upominków dla chorych w naszej parafii. W tym roku kl. V pod kierunkiem Elżbiety Wnęk wykonała kartki świąteczne dla chorych i samotnych. Natomiast pod kierunkiem p. Władysławy Baj kl. III pomalowała gipsowe szopki zakupione przez ks. Jana Szczepaniaka. W korytarzu pojawia się duża, żywa choinka z pięknymi ozdobami. W ostatnim tygodniu samorząd organizuje „tydzień życzliwości”, a pani katechetka zaprasza wszystkich do obejrzenia przedstawienia świątecznego. W tym roku odbyło się ono w piątek 22 grudnia i przybliżyło wszystkim uczniom tradycje i symbole wieczerzy wigilijnej. W opowiadanie uczniów wplecione były kolędy… te tradycyjne i te najnowsze. (Elżbieta Popowicz)więcej »
------------------------------------------------------------------

Mikołajki

Na dzień 6 grudnia wszystkie dzieci czekały z utęsknieniem. Wcześniej pisały listy i przygotowywały się na spotkanie z Mikołajem. I tak się stało, zawitał do naszej szkoły wraz z małą Zosią i przedstawieniem " Wymarzony prezent Zosi". A potem Mikołaj obdarował wszystkie dzieci podarunkami , które sprawiły dzieciom wiele radości. Każde dziecko obiecało, że będzie grzeczne przez kolejny rok. (Barbara Majkut)

Klikając na wybraną grupę można skopiować zdjęcia ze swoimi dziećmi.


więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Pluszowego Misia

Po raz kolejny 24 listopada w naszej szkole dzieci oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Wszystkie dzieci i panie przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaki. Każda klasa prezentowała misie, które gościły w naszej szkole. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, w których wszyscy chcieli brać udział.Na zakończenie wykonaliśmy grupowe zdjęcia oraz każdy mógł zrobić zdjęcie indywidualne z fotomisiem. To był dzien pełen emocji i wrażeń. (Barbara Majkut)

Klikając na wybraną grupę można skopiować zdjęcia ze swoimi dziećmiwięcej »
------------------------------------------------------------------

Konkursy biblioteczne

W czwartek 23 listopada 2017r. zostały rozstrzygnięte konkursy zorganizowane przez bibliotekę szkolną. W konkursie plastycznym na „Najładniejszą zakładkę do książki” wzięło udział 20 uczniów z klas 0-III. Wszyscy uczniowie wykonali bardzo ładne i kolorowe zakładki. Za swoją prace otrzymali słodkie niespodzianki.
W klasach IV-VI został przeprowadzony konkurs plastyczno – literacki pt.”Książka do której chętnie wracam” Nagrody otrzymali:
I miejsce – Anna Malach kl. VI
II miejsce – Lilianna Bielecka kl. VII
III miejsce – Gabriela Wanat kl. IV
(Ewelina Leboda)więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka do Nowej Dęby

W dniu 21 listopada 2017r. uczniowie klas 0, I, II, III oraz pięciolatki uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek w Nowej Dębie. Na kilka godzin wszyscy przenieśliśmy się do bajkowej krainy, pełnej magicznych kształtów i kolorów. Poznaliśmy proces powstawania bombek oraz własnoręcznie ozdabialiśmy bomki, które zawiesimy na choince. Na pamiatkę pobytu zakupiliśmy piękne ozdoby choinkowe. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Warsztaty językowe i Flypark

14 listopada 2017 r. odbyła się wycieczka klas 4-7 do Rzeszowa. Uczniowie bardzo chcieli wziąć udział w warsztatach z języka angielskiego zorganizowanych przez Europejski portal edukacyjny Nauka bez Granic, który poprzez bliski kontakt z native speakers oraz ekspertami z różnych dziedzin, zachęca młodzież do otwarcia się na ten język, komunikacji i przełamania barier. W tym roku wybraliśmy warsztaty dotyczące Anglii, jej historii, geografii, muzyki, kultury i sztuki. Wiedza muzyczna Krzysia zaskoczyła nie tylko kolegów i nauczycielki, ale i prowadzącego. Aby zrównoważyć wysiłek umysłowy dzieci skorzystały z możliwości sprawdzenia wytrzymałości swoich ciał skacząc na trampolinach w rzeszowskim Flyparku. Zabawa była szalona, a salta wykonywane przez naszych uczniów można obejrzeć klikając na obrazek obok. Wycieczka nie byłaby udana gdyby dzieci wróciły z pustymi brzuchami. Posiłek w McDonaldzie załatwił kolejny punkt programu. Wszyscy wrócili cali, zdrowi i pełni wrażeń. Kiedy następne warsztaty???(Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Święto niepodległości

,,Uwięziony ptak nie śpiewa,
A czy wiesz dlaczego?
Bo nie spotkasz nigdy w klatce
Ptaka szczęśliwego."
13.11.2017r. uczniowie naszej szkoły uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. Pielęgnujmy i dbajmy o naszą niepodległość, aby nigdy więcej jej nie utracić - jest bezcenna. Uroczystą akademię przygotowali uczniowie klasy trzeciej. (Władysława Baj)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019