Pasowanie na czytelnika

23 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. W ramach tej uroczystości pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, przygotowane przez uczniów klasy V i VI. Podczas uroczystości uczniowie odpowiadali na różne zagadki, pytania, zapoznali się z zasadami traktowania książek w bibliotece i wysłuchali jej próśb. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika biblioteki szkolnej, otrzymał pamiątkowy dyplom i niespodziankę –książeczkę z bajkami. (Ewelina Leboda)

Andrzejki

24 listopada w zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się przedszkolaki. Atmosfera od samego rana była gorąca. Dzieci podekscytowane nie mogły doczekać się rozpoczęcia zabawy. Na uroczystym świętowaniu pojawiła się wróżka Simona, która przy pomocy rekwizytów przepowiadała przyszłość. Dzieci miały okazję posłuchać wróżb odczytywanych ze szklanej kuli, m.in. jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też czego powinny się wystrzegać. Aby wróżby się spełniły, trzeba było wrzucić grosik do wody. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Wiele radości sprawiły dzieciom także tańce z balonami. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię, dostarczyło wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć. Ciekawe czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie.... (Iwona Maluszczak)

Czytanie baśni i bajek

W ramach akcji promującej czytelnictwo "Cała Polska czyta dzieciom" w listopadzie b.r.szk. w naszej szkole odbyło się czytanie baśni i bajek znajdujących się w zasobach naszej biblioteki oraz Biblioteki Publicznej. Przedszkolaki oraz uczniowie kl. I-III z zainteresowaniem wysłuchali p. Agnieszki Grzywna (higienistki szkolnej) oraz p. Grażyny Martyszko (kierownika Biblioteki Publicznej). P. Grażyna urozmaiciła czytanie bajek występem Kaczora Donalda, co pobudziło wyobraźnię i zaciekawiło dzieci.(Bożena Płachta)

Święto Niepodległości

W tym roku obchodziliśmy 98-mą rocznicę odzyskania niepodległości. Nasz naród prawie 100 lat temu wyzwolił się spod władzy zaborców. Aby uczcić odwagę i bohaterstwo naszych przodków walczących w kolejnych powstaniach, oddających swe życie za Ojczyznę p. Teresa Muszyńska przygotowała uroczystą akademię z tej okazji. Uczniowie klasy trzeciej recytowali wiersze i śpiewali pieśni upamiętniające tęsknotę Polaków za wolnością w czasie 123 lat niewoli. Podczas akademii wszyscy uczniowie odśpiewali Hymn Państwowy oraz wyrecytowali wiersz Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka". A swą postawą, odświętnym strojem oraz biało-czerwonymi kotylionami włączyli się do uświetnienia tego dnia. (Elżbieta Popowicz)

Kuchnia małej gosposi

Tradycją już się stały jesienne warsztaty organizowane dla dzieci szkolnych przez Ośrodek Kultury w Chałupkach Dębniańskich pod hasłem "Jesienna Kuchnia Małej Gosposi". Promujemy i polecamy dzieciom zdrowe i smaczne jedzenie, uczymy nakrywać stół, udekorować potrawy i jak zachować się przy stole. Tym razem mali kucharze mieli okazję pokosztować przygotowanej samodzielnie zupy z dyni oraz rolady z jabłkami. W pierwszej kolejności było solidne mycie małych pracowitych rączek, zakładanie chusteczek i fartuszków i przystąpienie do pracy. Krojenie poszczególnych warzyw i owoców, a także ubijanie ciasta na roladę sprawiło dzieciom nie lada frajdę. W przerwie podczas oczekiwania na gotującą się zupę i piekące się rolady dzieci zajmowały się pracą plastyczną i z przyniesionych liści wyklejały "Panią Jesień". Następnie było wspólne biesiadowanie. W wymienionych warsztatach brała udział klasa III licząca 21 uczniów wraz z wychowawczynią p. Teresą muszyńską. (Teresa Muszyńska)

Bal Wszystkich Świętych

W naszej szkole dnia 28 października 2016 r. odbył się po raz pierwszy Bal Wszystkich Świętych w którym wzięli udział wszyscy uczniowie wraz z Dyrekcją oraz nauczycielami i pracownikami. Dzieci zwłaszcza te młodsze przebrały się za swoich świętych Patronów oraz tych świętych, których przykład życia im się podobał. Nie brakło też pięknych historii życia świętych oraz ciekawostek z nimi związanych. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za przygotowanie strojów i przybliżenie historii życia świętych dla swoich pociech. Życzę wszystkim, by tradycja poznawania Żywotów Świętych wspierała wychowanie dzieci do bycia dobrym synem czy córką, odpowiedzialnym Polakiem a kiedyś świętym w Niebie. Bal został przygotowany przez p. katechetkę Elżbietę Wnęk.(Elżbieta Wnęk)

Spotkanie z kolejarzem

W dn.28.10.2016r Biblioteka Publiczna w Chałupkach Dębniańskich przy współpracy ze Szkołą Podstawową i Domem Kultury zorganizowała spotkanie dzieci szkolnych od kl „ O”.I.II.III z kolejarzem. Spotkanie odbyło się w Sali widowiskowej miejscowego Domu Kultury. Gościem spotkania był Jan Krówka, dyżurny ruchu stacji Leżajsk. Opowiedział dzieciom o obowiązkach dyżurnego ruchu, kierownika pociągu, konduktora i maszynisty. Zaprezentował strój kolejarza i rekwizyty niezbędne do pracy. Nasz gość mówił o zasadach bezpiecznego podróżowania pociągiem, wyjaśnił czym różnią się pociągi towarowe od osobowych oraz jak zachowywać się na przejazdach kolejowo-drogowych. Na zakończenie każda z klas wykonała pamiątkowe zdjęcie z p.Janem.(Grażyna Martyszko)

Przegląd Piosenki

Dnia 17.10.2016 r. nasze uczennice w składzie: Julia Baran, Natalia Miś, Anna Malach, Lilianna Bielecka, Renata Hader, Paulina Tołpa, Dominika Strug i Gabriela Zalot wzięły udział w IV Wojewódzkim Przeglądzie Poezji i Piosenki "W hołdzie Janowi Pawłowi II" w Gorzycah. Podczas Przegladu zaprezentowały piosenkę pt. "Skarby Jana Pawła II". Zespół przygotowała pani Elżbieta Wnęk.

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018