Dzień Patrona Szkoły

Dnia 16 września 2016 r. nasza Szkoła świętowała uroczystość poświęconą naszemu Patronowi - św. Stanisława Kostki. W kościele parafialnym został zaprezentowany film z życia św. Stanisława Kostki, a uczniowie przedstawili krótki program słowno muzyczny. Następnie pod przewodnictwem ks. proboszcza Jana Szczepaniaka wspólnie modliliśmy się podczas Mszy świętej. Dziękowaliśmy Panu Bogu za opiekę i prosiliśmy Go, by za wstawiennictwem naszego Patrona prowadził nas bezpieczna drogą do nieba. Program został przygotowany przez p. katechetkę Elżbietę Wnęk a dekoracje wykonał ks. J.Szczepaniak z p. T. Muszyńską. (Elżbieta Wnęk)

Rozpoczęcie roku szkolnego

Pierwszy dzień września w naszej szkole jest chyba najgwarniejszym dniem w całym roku szkolnym. Uczniowie po długim okresie przerwy wrócili w mury naszej szkoły pełni wrażeń i opowieści. Inauguracja zajęć rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym. W szkole odbyła się akademia z tej okazji oraz pasowanie pierwszoklasistów na ucznia. Pani Dyrektor Lucyna Ładak życzyła zarówno dzieciom jak i nauczycielom sukcesów w ich pracy. Po akademii uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach. (Elżbieta Popowicz)

Zakończenie roku szkolnego

W dniu 24 czerwca 2016 roku odbyła się akademia na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie otrzymali nagrody za pilność w nauce i wzorowe zachowanie oraz za frekwencję. Pani Dyrektor życzyła wszystkim udanych wakacji oraz bezpiecznego powrotu we wrześniu. Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek w naszej szkole dla uczniów klasy szóstej. Przygotowywali się oni do opuszczenia murów naszej szkoły już od kilku dni. Najpierw poprosili nauczycieli do wspólnego pamiątkowego zdjęcia, potem zaprosili wszystkich pracowników szkoły na komers. Po czym 24 czerwca przyszli odebrać świadectwa ukończenia szkoły. (Elżbieta Popowicz)

Piknik klasy 3

Dzień rodziny w przedszkolu

Jak co roku dla wszystkich naszych przedszkolaków maj jest miesiącem, w którym z wielkim zaangażowaniem i pasją przygotowują występy dla najukochańszych rodziców. Kulminacją tych przygotowań był „Dzień Rodziny”, który odbył się 31 maja 2016 roku, podczas którego przedszkolaki wystąpiły na scenie prezentując swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne. By ten dzień rodzice na długo zapamiętali, po części artystycznej dzieci wręczyły upominki, którym towarzyszył szczery uścisk ukochanej mamy i taty- wyraz głębokiej miłości i podziękowania za to, że są, że kochają, i że są najlepsi na całym świecie. Do życzeń dołączyła się również pani dyrektor Lucyna Ładak. Ostatnim, ale bardzo słodkim i przyjemnym punktem uroczystości był pyszny poczęstunek. W miłej atmosferze i wśród uśmiechów najmłodszych czas szybko minął. (Iwona Maluszczak)

Spotkanie z policjantem

...)

Rajd rowerowy do Ubieszyna

W Dniu 16 czerwca 2016r. odbył się rajd rowerowy do Ubieszyna. Wzięły w nim udział klasy IV i VI- docelowo dotarły na rowerach, oraz dzieci klasy I, które zostały dowiezione autami przez rodziców. Celem wyjazdu była integracja społeczności uczniowskiej poprzez gry i zabawy na świeżym powietrzu, wdrażanie zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wyjazd był także formą realizacji programu „Trzymaj formę”, nagrody dla uczniów aktywnie pracujących w bibliotece szkolnej oraz w SU. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia artystyczne- tworzenie flakoników techniką decoupage. Dziewczynki klas starszych miały okazję nauczyć się pieczenia tradycyjnego chleba oraz pysznej szarlotki. Nie obyło się oczywiście bez pieczenia kiełbasek. (W. Baj, E. Kluza, E. Karaś)

English is cool - konkurs

W dniu 15 czerwca 2016 r. uczeń naszej szkoły Piotr Romanowski wziął udział w powiatowym konkursie z języka angielskiego pt. "English is cool" zorganizowanym przez panią Elżbietę Śliz ze Szkoły Podstawowej w Brzyskiej Woli. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Kuryłówka fundując bardzo ciekawe nagrody. Piotr zdobył drugie miejsce ustępując koleżance z Dębna jednym punktem. Gratulujemy serdecznie i życzymy Piotrowi dalszych sukcesów, zachęcając innych do brania udziału w konkursach. (Elżbieta Popowicz)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018