Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Międzyszkolny konkurs z języka angielskiego

Nasza szkoła po raz kolejny została zaproszona do udziału w międzyszkolnym konkursie pt" English is cool" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Brzyskiej Woli. Uczeń klasy 6 Piotr Romanowski okazał się najlepszym uczestnikiem i otrzymał pierwszą nagrodę. Serdecznie gratulujemy! (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Ubieszyn

W dniu 6 czerwca 2017 r. dzieci z klasy 0 a oraz I wybrały się na piknik w gospodarstwie agroturystycznym w Sieniawie, prowadzonym przez P. Marię Drapałę - wieloletnią nauczycielkę naszej szkoły. Gościnność i pomysłowość P. Marioli pozwoliły dzieciom spędzić dzień pełen przeżyć. Uczniowie własnoręcznie upiekły " zdrowy" chleb oraz przygotowały ciasteczka. Chleb szybko zniknął wraz z kiełbaską upieczoną przez P. Andrzeja. Ogromna przestrzeń i wiele atrakcyjnych zakątków w ogrodzie pozwoliły na aktywne i ciekawe zabawy. Dużym powodzeniem cieszł się domek na drzewie, pociąg, zaczarowany ogród, trampolina. Rozegrano kilka meczy piłki nożnej. Wszyscy ustawiali się w kolejce do opieki nad małymi kotkami. Na koniec dzieci ozdobiły wazoniki metodą dequpage, które zabrały z sobą na pamiątkę. To był wspaniały piknik. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

I miejsce w turnieju piłki nożnej

W dniu 3 czerwca 2017r. na Orliku w Giedlarowej odbył się turniej piłki nożnej chłopców z klas IV-VI o puchar przewodniczącego Rady Gminy Leżajsk. W turnieju tym wzięło udział 5 zespołów ze szkół podstawowych naszej gminy: Wierzawice, Dębno, Giedlarowa, Stare Miasto oraz Chałupki Dębniańskie. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Nasza szkoła uplasowała się na pierwszym miejscu. Mecze były bardzo wyrównane, o czym świadczy poniższa tabele i sporo remisów w turnieju. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe dyplomy, torby piłkarskie oraz piłki dla swojej szkoły.

Stare Miasto – Giedlarowa 1:0
Dębno – Chałupki Dębniańskie 0:0
Stare Miasto – Wierzawice 1:0
Chałupki Dębniańskie – Giedlarowa 3:1
Dębno – Wierzawice 2:0
Stare Miasto – Chałupki Dębniańskie 1:2
Wierzawice – Giedlarowa 3:0
Dębno – Stare Miasto 0:0
Chałupki Dębniańskie – Wierzawice 0:0
Dębno – Giedlarowa 1:1


Reprezentacja naszej szkoły: Majkut Damian, Lewcio Franciszek, Leja Wojciech, Lewcio Jakub, Korzystka Albert, Renata Hader, Matuszek Miłosz, Romanowski Karol, Romanowski Piotr, Wojas Arkadiusz. Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Dziecka

2 czerwca 2017 r. w naszej szkole został zorganizowany Dzień Dziecka. Zarówno nauczyciele jak i rodzice zadbali o to, aby ten dzień stał się wyjątkowy dla naszych dzieci. Zaplanowany został pod znakiem sportu i zabawy na boisku sportowym. Główną atrakcją tego dnia była pompowana zjeżdżalnia, na której wszystkie dzieci, wesoło spędzały czas. Maluszki skorzystały z basenu z piłeczkami. Jednocześnie poszczególne klasy pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego i wychowawców brały udział w rozgrywkach piłki nożnej, skokach w workach, ciągnięciu liny oraz w wielu innych zabawach. Oczywiście nie obyło się bez słodyczy i lodów, ponadto mamy z Komitetu Rodzicielskiego przygotowały posiłek w postaci smażonych frytek. Ten dzień, pełen beztroski i zabawy, stał się przedsmakiem zbliżających się wakacji! (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

ZDROWO I SPORTOWO- rajd rowerowy do Ubieszyna

Szkolną tradycją stał się coroczny rajd rowerowy do Ubieszyna. W ramach programów profilaktycznych realizowanych w naszej szkole uczniowie klas II, IV, V i VI odbyli piknik majowy w gospodarstwie agroturystycznym pani Marioli Drapała. Klasy V i VI na miejsce dojechały rowerami, zaś klasy młodsze busem. Aby zapewnić dzieciom większe bezpieczeństwo rowerzyści wyposażeni byli w kamizelki odblaskowe oraz kaski. Celem wyprawy było promowanie zdrowego trybu życia poprzez aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, integracja dzieci poprzez gry i zabawy ruchowe, a także nauka bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Rekreacja odbywała się w ogrodzie pełnym miłych zakątków, w których dzieci mogły grać w piłkę, huśtać się, chodzić z kijkami oraz odpocząć. Oczywiście nie obyło się bez pysznego poczęstunku: pieczonej kiełbasy, soku, ciasteczek p. Marioli. Już czekamy na następny rajd! (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs Plastyczny

31 maja 2017 r. w Dworku Starościńskim w Leżajsku odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie plastycznym organizowanym przez Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną pt. „Trzymaj Formę Aktywnie i Zdrowo”, na temat racjonalnego żywienia i aktywności ruchowej. W konkursie tym III miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła nasza uczennica Dominika Strug z klasy VI. Gratulujemy ! (Ewelina Leboda)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs gier i zabaw ruchowych „Baw się z nami”

W środę, 17 maja 2017r. uczniowie naszej szkoły z klas I-III wzięli udział w gminnych zawodach „Baw się z nami”, który rozegrany został na stadionie piłkarskim w Przychojcu. W zawodach udział wzięło 8 zespołów ze szkół podstawowych gminy Leżajsk. Dzieci musiały zmagać się w 7 konkrecjach takich, jak: bieg sztafetowy, skok w dal z miejsca, bieg z zamianą piłek, bieg w workach, rzuty piłeczkami do żywego kosza, bieg z przekładaniem szarfy, strzały na bramkę. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi uczniowie uplasowali się na pierwszym miejscu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a pierwsza trójka dodatkowo puchary. Dwie pierwsze drużyny awansowały do zawodów powiatowych.
Dwa tygodnie później, tj. 31 maja nasi uczniowie udali się na zawody powiatowe, które odbyły się na Orliku w Grodzisku Dolnym. W zawodach tych wzięło udział 4 zespoły ze szkół podstawowych: Brzóza Królewska, Kuryłówka, Laszczyny oraz Chałupki Dębniańskie. Po bardzo zaciętej rywalizacji nasi uczniowie uplasowali się tym razem na trzecim miejscu. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięska drużyna awansowała na zawody rejonowe.


(Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Dzień Rodziny - klasy I i II

W dniu 30 maja 2017r. uczniowie klas I i II wraz z wychowawczyniami Barbarą Majkut oraz Władysławą Baj zaprosili rodziców na uroczystą akademię z okazji ich święta. Do szkoły przybyły wszystkie mamy i bardzo wielu tatusiów. Dzieci pięknie deklamowały wiersze oraz śpiewały piosenki. Zaprezentowały przygotowane scenki; klasa pierwsza "Chcę być dorosły", klasa druga "Rozprawa na temat roli mamy i taty". Wszystkim rodzicom bardzo podobały się tańce , które dzieci zatańczyły z wielkim zaangażowaniem. Wykonały rytmicznego Rock and rola, "Taniec westernowy" oraz "Taniec z chustą". Dzieci obdarowały rodziców własnoręcznie przygotowanymi upominkami oraz złożyły życzenia, które wywołały łzy wzruszenia. Po występach wszyscy spotkali się przy słodkim poczęstunku. Rodzice dzielili się wrażeniami i chwalili swoje dzieci za piękne występy. Na zakończenie wykonano pamiątkowe zdjęcia. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019