Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Kartki i kwiaty dla chorych

Uczniowie naszej szkoły tradycyjnie przygotowali Wielkanocne kartki z życzeniami oraz kwiaty dla chorych w naszej parafii, które zostały wręczone w pierwszy piątek kwietnia br. Mam nadzieję, że sprawiły one choć trochę radości na twarzy osób, których dotknęło cierpienie czy samotność. (Elżbieta Wnęk)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs na plakat o tematyce antynikotynowej w kl.IV

Uczniowie klasy IV, uczestniczący w PROGRAMIE ANTYTYTONIOWEJ EDUKACJI ZDROWOTNEJ „BIEG PO ZDROWIE”, wzięli udział w konkursie o tematyce antytytoniowej. Dzieci wykazały się bogatą inwencją twórczą, ciekawymi pomysłami, potwierdzając, że posiadają dużą wiedzę na temat wpływu nikotyny na zdrowie człowieka. W dniu 10 kwietnia 2017r. odbyło się wręczenie uczniom dyplomów za udział w w/w konkursie. Najlepsze prace wykonały: Natalia Miś- I miejsce Kamila Szczepek oraz Aleksandra Piziak- II miejsce (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Turniej halowy piłki nożnej w naszej szkole

W dniu 1 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbył się turniej piłki nożnej halowej chłopców z klas IV-VI. W turnieju tym wzięło udział 5 drużyn: SP Wierzawice, SP Dębno, SP Brzyska Wola, LKS Brzyska Wola oraz nasz szkoła. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Nasza szkoła uplasowała się na drugim miejscu tuż za szkołą podstawową z Wierzawic mając taką samą liczbę punktów ale gorszy bilans meczów bezpośrednich (przegraliśmy z nimi 2:0). Turniej był bardzo wyrównany o czym świadczą poniższe wyniki i tabela końcowa. Każda z drużyn otrzymała pamiątkowe puchary i dyplomy oraz piłkę dla swojej szkoły.

LKS Brzyska Wola – SP Dębno 1:5
SP Wierzawice – SP Brzyska Wola 1:2
LKS Brzyska Wola – SP Chałupki Dębniańskie 0:4
SP Brzyska Wola – SP Dębno 5:0
SP Wierzawice – SP Chałupki Dębniańskie 2:0
SP Brzyska Wola – LKS Brzyska Wola 3:4
SP Chałupki Dębniańskie – SP Dębno 4:0
SP Wierzawice – LKS Brzyska Wola 2:0
SP Brzyska Wola – SP Chałupki Dębniańskie 1:2
SP Wierzawice – SP Dębno 3:0

(Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Język angielski - konkursy

W tym roku szkolnym odbyło się kilka konkursów z języka angielskiego. Pierwszym konkursem w którym uczniowie wzięli udział był konkurs zorganizowany przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Piotr Romanowski z kl. 6 uzyskał tytuł finalisty na etapie wojewódzkim. Kolejnym konkursem był powiatowy konkurs czytania ze zrozumieniem. W drugim etapie odbywającym się w Szkole Podstawowej nr 3 w Leżajsku wzięło udział czterech uczniów klasy szóstej. Tytuł finalisty otrzymał Piotr Romanowski. Odbyły się również dwa konkursy szkolne. Pierwszy z nich przeznaczony dla klasy 4 i 5 był konkursem czytelniczym, w którym sprawdzana była znajomość treści przeczytanej lektury. Pierwsze miejsce w tym konkursie zajęła Julia Baran z kl.4, drugie miejsce - Mateusz Duda z kl. 4 i trzecie miejsce Anna Malach z kl. 5. Uczniowie klasy trzeciej wzięli natomiast udział w konkursie wiedzy ogólnej i otrzymali następujące miejsca: I - Nikodem Kojder, II -Kamil Karaś,III - Emilia Kojder. Za pracę włożoną w przygotowanie się do tych konkursów uczniowie otrzymali książki w języku angielskim. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!(Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Konkurs Szkolnej Biblioteki

W naszej szkole odbył się konkurs "Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza" zorganizowany przez bibliotekę szkolną. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI. Oto wyniki konkursu: I miejsce- Dominika Strug kl.6; II miejsce - Liliana Bielecka kl.6 i Wiktoria Krawiec kl.6. Wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody. (Bożena Płachta)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Tenis stołowy

W dniu 18 marca 2017r. w Zespole Szkół w Dębnie rozegrany został gminny indywidualny i drużynowy turniej tenisa stołowego o puchar Wójta Gminy Leżajsk. Każda szkoła z gminy mogła wystawić po 3 zawodników w kategorii chłopców i dziewcząt. Turniej był rozgrywany indywidualnie, natomiast do klasyfikacji drużynowej liczyło się sumę punktów uzyskanych przez 3 zawodników z kategorii chłopców lub dziewcząt. Naszą szkołę reprezentowali: Leja Wojtek, Matuszek Miłosz, Romanowski Karol oraz Bielecka Lilianna, Hader Renata, Zalot Gabriela. W turnieju indywidualnym Hader Renata zajęła 4 miejsce, natomiast w turnieju drużynowym nasze dziewczyny zajęły 2 miejsce. Gratulujemy osiągniętych wyników. (Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Witaj wiosno

Jak co roku 21 marca uczniowie naszej szkoły radośnie powitali wiosnę. Dzień rozpoczęli od wykonania wiosennych sałatek. Były one nie tylko smaczne, estetycznie i higienicznie wykonane, ale przede wszystkim zdrowe. Ciekawą atrakcją było również „wystrojenie” przez każdą klasę Pani Wiosny na przegląd w konkursie. Oczywiście wszystkie były bezkonkurencyjne! W tym dniu opiekunowie Samorządu Uczniowskiego nagrodzili również „Najsympatyczniejszych uczniów” wytypowanych w głosowaniu przez swoich kolegów i koleżanki. Emocji także dostarczyły dziewczynki z klasy VI oraz uczniowie klasy IV swoimi występami tanecznymi. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Tacy jak my - Sztuka teatralna

„Tacy jak my” to sztuka, którą w dniu 13.03.2017r. uczniowie klas IV-VI naszej szkoły obejrzeli w MCK w Przeworsku. Przedstawienie zostało przygotowane przez teatr „Artenes” z Wrocławia. Jego temat wiąże się z szeroko pojętą tolerancją i potrzebą akceptacji. Wynosimy ją z domu, uczymy się w szkole, czasem dochodzimy do niej na drodze własnych doświadczeń i głębszych przemyśleń, jak główny bohater sztuki – Mirek. Bardzo interesująca była forma przedstawienia: dynamiczna muzyka, tematyka bliska młodym ludziom, współczesna scenografia. Twórcy spektaklu do zobrazowania poruszanych kwestii społecznych wykorzystali utwory znajdujące się w kanonie lektur. W działaniach bohatera można było rozpoznać postaci z „Małego Księcia”, ,,Tego obcego”, „Tajemniczego ogrodu”, „Braci Lwie Serce”, „Oskara i pani Róży”. Uczniowie z uwagą śledzili rozwój zdarzeń dziejących się na scenie. Byli przejęci losami zbuntowanego bohatera – nastolatka, który zrozumiał, że „życie to nieustanna wędrówka, a najciekawszą jej częścią są ludzie, których podczas niej spotykamy”. Dzieje teatralnego Mirka potwierdzają, że gry komputerowe, agresja i nietolerancja to często ucieczka od samego siebie, a każda chwila im poświęcona to czas skradziony pozytywnym kontaktom z najbliższymi i przyjaciółmi. Sztuka pokazała też, jak duży wpływ na nasze życie mogą mieć osoby przypadkowo spotkane na ulicy. Czasem ci zupełnie obcy ludzie dają nam szansę na całkiem nowe, lepsze życie. Główny bohater umiał tę szansę wykorzystać, a młodzi widzowie docenili jego wewnętrzną przemianę gromkimi brawami. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2018