Święto Patrona

Dnia 18 września nasza szkoła obchodziła Dzień Patrona Szkoły - św. Stanisława Kostki. Społeczność Szkolna wraz z nauczycielami i pracownikami zgromadziła się w kościele parafialnym. Najpierw uczniowie przedstawili program słowno - muzyczny, który przybliżył nam życie św. Stanisława Kostki i Jego drogę do świętości. Podczas uroczystej Mszy świętej dziękowaliśmy Świętemu Patronowi za opiekę i prosiliśmy by nas wspierał w dążeniu do świętości. (Elżbieta Wnęk)

NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE

W tym roku szkolnym ruszamy z kolejną edycją akcji charytatywnej "Nakręć się na pomaganie". Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do aktywnego włączenia się do akcji polegającej na zbieraniu nakrętek z plastiku i przynoszeniu ich do szkoły. Nakrętki można przekazywać wychowawcom lub innym nauczycielom. Liczymy, że w tym roku zbierzemy jeszcze więcej nakrętek niż w latach ubiegłych. Wszystkie nakrętki zostają przekazane "Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci". Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji: http://www.hospicjum-podkarpackie.pl/pomoc/zbieramy-nakretki---przylacz-s.html. (Elżbieta Popowicz)

Nowy rok szkolny

Nadszedł czas powrotu do szkoły. Po przerwie wakacyjnej spotkaliśmy się ponownie aby rozpocząć naukę. Akademię z okazji inauguracji roku szkolnego 2015/16 przygotowała pani Władysława Baj wraz z uczniami klasy 5-6. Pani dyrektor przywitała wszystkich bardzo serdecznie, poinformowała o zmianach w nowym roku szkolnym, przeczytała uczniom przydział sal i wychowawstw. Uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci w poczet uczniów naszej szkoły i otrzymali upominki od wychowawczyni. Zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Po czym uczniowie rozeszli się do klas, aby spotkać się ze swoimi wychowawcami. (Elżbieta Popowicz)

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Klasa szósta po raz ostatni zaprezentowała się w murach naszej szkoły prowadząc uroczystą akademię z okazji zakończenia roku szkolnego. wierszami i piosenką podziękowali nauczycielom i kolegom za wspólne lata spędzone w tych murach. Klasa 5 pożegnała starszych kolegów wierszem i drobnym upominkiem. Pani dyrektor wygłosiła przemówienie podsumowujące rok pracy szkoły oraz wręczyła nagrody uczniom, a rodzicom listy gratulacyjne. Wszyscy życzyli sobie nawzajem wspaniałych wakacji. (Elżbieta Popowicz)

Konkurs wzorowego głośnego czytania

W każdej z klas od IV- VI odbył się konkurs wzorowego głośnego czytania, w którym jurorami byli nauczyciel i uczniowie. Skutkiem głosowania zostali wyłonieni mistrzowie: w klasie IV; Liliana Bielecka, Emilia Krówczyk, Karol Romanowski, Piotr Romanowski, Gabriela Zalot, w kl. V; Julia Lewcio, Marceli Pięciak, w kl. VI; Katarzyna Gronowicz, Magdalena Romanowska, Gabriela Sołga. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.(Elżbieta Kluza)

Rajd rowerowy

Dnia 10 czerwca 2015r. uczniowie klasy VI odbyli rajd rowerowy do Sieniawy. Był on formą nagrody za pracę społeczną w bibliotece szkolnej oraz realizacją programów realizowanych w szkole (WUEF z KLASĄ, „Trzymaj formę”). Nadrzędnym celem wyjazdu był ruch na świeżym powietrzu i promowanie zdrowia. Punktem docelowym imprezy było gospodarstwo agroturystyczne, w którym dzieci spotkały liczne atrakcje; gry i zabawy sportowe, nauka pieczenia chleba, pieczenie kiełbasek. (opiekunowie rajdu: Władysława Baj, Elżbieta Kluza, Paweł Mazurkiewicz).

Dzień mamy w Domu Kultury

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45