Wycieczka do Kazimierza Dolnego

Tradycją naszej szkoły jest organizowanie przez wychowawcę klasy szóstej wycieczki majowej w której uczestniczą chętni uczniowie klas 4-6. W tym roku szóstoklasiści do zwiedzania wybrali malowniczą dolinę Wisły i oprócz kolegów z klas 4-6 zaprosili również uczniów klasy 3-ciej. Opiekunami wycieczki byli: pani Bożena Płachta, pani Elżbieta Popowicz i pan Paweł Mazurkiewicz. Na wycieczkę wyruszyliśmy 20 maja 2015 r. pod miłą obsługą firmy "Pogórzanin" z Łańcuta. W czasie drogi przewodnik przybliżył uczniom cel wycieczki i zaciekawił wszystkimi jej punktami. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od muzeum Bolesława Prusa w Nałęczowie. Uczniowie wysłuchali historii o młodości i życiu pisarza, a także o jego twórczości. Obejrzeli eksponaty w muzeum i podziękowali pani przewodnik za zdobytą wiedzę. Następnie odbył się krótki spacer po Nałęczowskim kurorcie, podczas którego dotarliśmy do pijalni wód uzdrowiskowych, a także zrobiliśmy wiele zdjęć z napotkanymi po drodze pięknymi łabędziami. Kolejnym punktem wycieczki był Janowiec, a właściwie ruiny zamku magnackiego Rodziny Firlejów w Janowcu. Legenda o "Czarnej Damie" opowiedziana przez przewodnika bardzo nas zaintrygowała, dlatego w muzeum robiliśmy sobie z nią zdjęcia. Widok z najwyższego punktu ruin pokazał nam dolinę Wisły i najbliższe okolice Janowca. Droga powrotna była równie atrakcyjna, ponieważ przebyliśmy ją śpiewając różne piosenki w wagonikach kolejki. Następnie wsiedliśmy na prom i popłynęliśmy w dół rzeki do Kazimierza Dolnego. Rejs nie trwał długo, ale bystre oczy uczestników dostrzegły przemierzającą wody rzeki sarnę. Dużo radości sprawiło tez dokarmianie białego ptactwa w trakcie rejsu. Odrobinę zmęczeni udaliśmy się na obiad do restauracji na przystani. Zjedliśmy smaczną zupkę i pyszne drugie danie. Pozostało już tylko delektowanie się lodami i zakup pamiątek. W tym celu udaliśmy się na rynek Kazimierski. Pan przewodnik rozpoczął opowiadanie historii miasta, którą dokończył w autokarze. Myślę, że tegoroczny wyjazd wszyscy zaliczyli do udanych. Szkoda, że następna wycieczka nie będzie w tym samym gronie.:)(Elżbieta Popowicz)

Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy I, IV i VI przygotowali krótkie przedstawienie, mówiące o potrzebie dbania o naszą Ziemię, o to aby sprawa ochrony środowiska i dbałośc o czystośc naszej planety były bliskie każdemu z nas. Program został przygotowany przez panią Teresę Muszyńską oraz panią Eweline Lebodę. (Ewelina Leboda)

Basen

W maju i czerwcu 2015 r. uczniowie klas 1-3 uczestniczą w zajęciach nauki pływania w pływalni miejskiej "Oceanik" w Leżajsku. W każdy czwartek o godzinie 14.15 wyjeżdżają autokarem pod opieką nauczycieli naszej szkoły na zajęcia. Wszyscy są bardzo zadowoleni, bo nauka pływania jest dla nich bardzo fajna zabawą.
(Elżbieta Popowicz)

Święto majowe

W dniu 6 maja 2015 r. odbyła się akademia poświęcona rocznicy uchwalenia konstytucji. Pieśni patriotyczne przeplatane wierszami o tematyce narodowej zostały miło przyjęte przez społeczność szkolną. Uczniowie biorący udział w akademii przedstawili również krótką scenkę hisoryczną, przybliżającą wydarzenia z tamtego okresu. Akademię przygotowały panie Władysława Baj i Elżbieta Popowicz. Na zakończenie akademii Pani Elżbieta Kluza wręczyła uczennicom naszej szkoły dyplomy za zdobycie czołowych miejsc w konkursie ortograficznym, natomiast pani Barbara Majkut przypomniała uczniom o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa w szkole. (Elżbieta Popowicz)

Spotkanie z poetką

Na zaproszenie Samorządu Uczniowskiego oraz biblioteki w naszej szkole gościła p. Aleksandra Janicka- miejscowa poetka i pisarka. Podczas spotkania z uczniami zapoznała uczniów ze swoim warsztatem pisarskim, prezentowała twórczość oraz udzieliła cennych wskazówek jak podejmować własną twórczość.(Elżbieta Kluza)

Pasowanie na czytelnika

W dniu 20 marca 2015r. uczniowie klasy I zostali przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej poprzez pasowanie. Uroczystość poprzedziła ciekawa część artystyczna w wykonaniu aktywu bibliotecznego oraz egzaminu dotyczącego korzystania z biblioteki. Dzieci od p. bibliotekarki- Władysławy Baj otrzymały pamiątkowe dyplomy i książeczki.(Elżbieta Kluza)

Dzień marchewki

14 kwietnia 2015 roku przedszkolaki z grup „A” i „B” świętowały „Dzień Marchewki”. Tego dnia wszystkie dzieci ubrane były w „marchewkowe” kolory, a na głowach miały ozdobne opaski. Zabawa rozpoczęła się od wspólnie zaśpiewanej piosenki "Na marchewki urodziny". Odbyły się także zabawy i konkursy z marchewką w roli głównej. Przy piosence „Witaminki” najmłodsi rozwijali swoje talenty taneczne oraz muzyczne. Na zakończenie uroczystości degustowały surową marchewkę i piły sok marchwiowo-pomarańczowy. Dzieci dowiedziały się jakie wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Po takiej dużej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie przedszkolaki będą zdrowe i uśmiechnięte.(Iwona Maluszczak)

Św. Jan Paweł II

Dnia 10.04.2015 r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona dziesiątej rocznicy śmierci Jana Pawła II jak też Jego drodze do świętości.
Uczniowie kl.IV i VI przedstawili program słowno-muzyczny, w którym dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki dotyczące życia Jana Pawła II. Na koniec uczniowie obejrzeli film pt. "Skarby Jana Pawła II" zakończony piosenką i tańcem w wykonaniu naszych dzieci. Program został przygotowany przez panią Bożenę Płachtę oraz panią Elżbietę Wnęk. (Elżbieta Wnęk)

Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43