Strona główna
Historia
Dokumenty
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd


Święty Stanisław Kostka - patron szkoły

Dnia 18 września 2017 r. nasza szkoła obchodziła uroczystość Patrona Szkoły - świętego Stanisława Kostki. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w kościele parafialnym na uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył ks. Jan Szczepaniak, proboszcz tutejszej parafii. Uczniowie przedstawili program słowno - muzyczny przypominając postać świętego Patrona dzieci i młodzieży. Przygotowanie: Elżbieta Wnęk.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Spotkanie z Policją

Wraz z początkiem roku szkolnego podkarpaccy policjanci rozpoczęli działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku i Dzielnicowy Posterunku Policji w Grodzisku Dolnym, w ramach prowadzonej akcji, odwiedzili uczniów naszej szkoły w dniu 13.09.2017 r. Rozmawiali z nimi o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania się w drodze do szkoły. Policjanci poszerzyli wiedzę dzieci z zakresu obrony przed atakiem agresywnego psa oraz zwrócili uwagę na zagrożenia płynące od osób dorosłych. Przestrzegali przed wsiadaniem do samochodów nieznanych im osób oraz przed częstowaniem się słodyczami. (Elżbieta Popowicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

Dnia 4 września 2017 r. uroczystą Mszą świętą w kościele parafialnym uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły rozpoczęli kolejny rok edukacji. Następnie w szkole podstawowej został przedstawiony program artystyczny, który zaprezentowali uczniowie kl. IV – VII. W czasie występu uczniowie przypomnieli wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej. Następnie piosenką i tańcem przywitali nowy rok szkolny. W drugiej części zabrała głos pani dyrektor Lucyna Ładak, witając wszystkich zebranych. Później odbyło się pasowanie dzieci na uczniów klasy I. Uroczysta akademia została zakończona hymnem szkoły. Rozpoczęcie roku szkolnego zostało przygotowane przez p. Teresę Muszyńską i Elżbietę Wnęk.

więcej »
------------------------------------------------------------------

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego 2017/2018 wszystkim Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom życzymy wzajemnej życzliwości, zaufania oraz wytrwałości jakie stawia przed Wami trudny proces edukacji a także pozytywnego nastawienia w każdym dniu. Aby szkoła była dla Was miejscem, do którego zawsze z chęcią będziecie przychodzić. Niech ten rok obfituje w nowe wyzwania i doświadczenia.

Samorząd Uczniowski

więcej »
------------------------------------------------------------------

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Nareszcie wakacje! Dzisiejsza akademia potwierdziła , że stały się one faktem. Po uroczystej mszy świętej zgromadzeni na hali sportowej nauczyciele, rodzice i uczniowie wysłuchali części artystycznej, podczas której wierszem i piosenką pożegnano miniony rok szkolny i powitano wakacje. Za sumienną naukę i wzorowe zachowanie P. Dyrektor szkoły mgr Lucyna Ładak nagrodziła wręczeniem nagród książkowych ufundowanych przez Komitet Rodzicielski. Nagrodą dla pozostałych będzie letni beztroski czas, podczas którego nabiorą sił i zapału do nauki w przyszłym roku szkolnym. Zarówno Uczniom jak i Nauczycielom życzymy dużo słońca, miłego i bezpiecznego wypoczynku, a Rodzicom dziękujemy za całoroczną współpracę i wsparcie w trudzie nauczania i wychowania. (Elżbieta Kluza)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Wycieczka klas 1-3 do Bałtowa

W dniu 14 czerwca 2017r. uczniowie klas 0a, I, II, III odbyły całodzienną wycieczkę do Bałtowa. Dzieci zachwycały się modelami dinozaurów, które podziwiały w Jura Parku. Popisywały się też ogromną wiedzą na temat życia tych prehistorycznych zwierząt. Następnie udaliśmy się do Oceanarium - to miejsce, które wszystkich zachwyciło. Przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów. Każde dziecko stanęło „oko w oko” z gatunkami, które żyły na Ziemi tysiące lat temu. W zwierzyńcu zobaczyły i poznały gatunki zwierząt żyjących obecnie. Podczas warsztatów plastycznych, dzieci malowały odlewy gipsowe dinozaurów, które zabrały ze sobą na pamiątkę. Jednak najwięcej radości sprawiły dzieciom zabawy w wesołym miasteczku. Ta wycieczka na długo zapadnie wszystkim w pamięci. (Barbara Majkut)

więcej »
------------------------------------------------------------------

Turniej piłki nożnej o puchar GOK w Kuryłówce

W dniu 09 czerwca 2017r. (piątek) uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ramach Gminnego Dnia Sportu Gminy Kuryłówka, w turnieju piłki nożnej chłopców szkół podstawowych. Turniej organizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury w Kuryłówce. Uczestniczyły w nim 4 zespoły: SP Brzyska Wola, SP Kuryłówka, SP Dąbrowica oraz SP Chałupki Dębniańskie. Mecze rozgrywano systemem pucharowym. Nasza szkoła wylosowała w półfinale szkołę podstawową z Brzyskiej Woli ulegając jej 2:0. W meczu o 3 miejsce pokonaliśmy drużynę SP Dąbrowica 4:1. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, dyplomami oraz piłkami. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie na turniej i ufundowane nagrody. (Paweł Mazurkiewicz)

więcej »
------------------------------------------------------------------

”Powrót taty”

W dniu 9.06.2017r. w ramach edukacji teatralnej uczniowie klasy IV przedstawili inscenizację według ballady Adama Mickiewicza pt. ”Powrót taty”. Odbiorcom spektaklu, czyli klasom IV- VI, młodzi aktorzy przekazali ponadczasową treść, jak ważna jest modlitwa małego dziecka za rodzica. (Elżbieta Kluza))

więcej »
------------------------------------------------------------------
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60
Wykonała: E.P. Chałupki Dębniańskie 2006-2019