Posprzątaliśmy naszą gminę

W piątek 22 kwietnia tuż przed godziną 10.00 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wyruszyli sprzątać swoją miejscowość. Klasy starsze udały się w "trudniejsze" okolice sklepu czy stacji kolejowej. Młodsi uczniowie posprzątali rowy w okolicy pastwisk i Domu Kultury. Dzieci najmłodsze uczestniczyły w akcji sprzątając teren szkoły i boiska szkolnego. W przewiezieniu worków ze śmieciami pomagali panowie zatrudnieni przez Gminę Leżajsk. (Elżbieta Popowicz)

Dzień marchewki

W dniu 19 kwietnia 2016r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu „Dzień Marchewki”. Był to bardzo zdrowy dzień. Dzieci dowiedziały się jakie walory odżywcze posiada marchewka. Od rana słuchaliśmy przebojów związanych z marchewką. Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki obejrzały bajkę pt. „Dzień Marchewki”. Odbyło się losowanie marchewkowego króla i królowej. Szczęście dopisało Martynce Kuras i Wiktorowi Moszkowicz. Wszyscy świetnie się bawili, były wesołe konkursy, zabawy oraz tańce. Podsumowaniem pomarańczowego dnia było chrupanie świeżej marchewki, jak również degustacja soku marchewkowego. Humory i apetyty dopisywały wszystkim przedszkolakom.(Iwona Maluszczak)

Pasowanie na czytelnika

14 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste „Pasowanie na czytelnika” uczniów klasy pierwszej. W ramach tej uroczystości pierwszoklasiści obejrzeli przedstawienie przygotowane przez starsze koleżanki i kolegów z klasy IV,V i VI. Podczas uroczystości uczniowie odpowiadali na różne zagadki, pytania, zapoznali się z zasadami traktowania książek w bibliotece i wysłuchali jej próśb. Następnie każdy pierwszoklasista został pasowany na czytelnika biblioteki szkolnej, otrzymał pamiątkowy dyplom, zakładkę do książki oraz słodka niespodziankę. (Ewelina Leboda)

Wycieczka klas 0-3

Dnia 13.04.2016 r. uczniowie klasy 0, I, II i III pojechali na wycieczkę do Leżajska. W tym dniu dzieci oglądnęły spektakl w MCK pt. "Czerwony Kapturek", a następnie udały się do Leżajskiego Muzeum, gdzie odbyły się dwie lekcje: pierwsza dla młodszej grupy "Baranek z masy solnej", a druga dla dzieci starszych "Okiem XIX wiecznego człowieka". Po zajęciach zorganizowanych dzieci wolny czas spędziły na pizzy i frytkach. O godz. 13.30 powróciły zadowolone i pełne wrażeń do Chałupek Dębniańskich (Bernadeta Wiśniewska-Mazepa)

Wspomnienie Jana Pawła II i Chrzest Polski

Dnia 15 kwietnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, w której wspominaliśmy św. Jana Pawła II i wsłuchiwaliśmy się w słowa jakie kierował do Polaków. Ponieważ w tym roku w dniach 14-16 kwietnia obchodzone są jubileuszowe uroczystości 1050 lecia Chrztu Polski, uczniowie kl. V zaprezentowali fragmenty przemówień św. Jana Pawła II, a szczególnie te, które dotyczyły sakramentu chrztu świętego.(Elżbieta Wnęk)

Spotkanie z panem Jarkiem

W naszej szkole gościliśmy pana Jarosława Drapałę, który przybliżył uczniom klasy trzeciej, czwartej i przedszkola jak pracować z robotami. Opowiedział czym jest robotyka i jakie ma znaczenie we współczesnym świecie. Dzieci miały możliwość samodzielnego zaprojektowania działania prostych robotów. Przy okazji uczyły się pracy w grupie. Dla dzieci była to niezwykle interesująca lekcja oraz świetna zabawa.

Warsztaty językowe

W dniu 01.04.2016 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach językowych. Warsztaty te zorganizowane zostały w ramach Europejskiego Projektu Edukacyjnego "Nauka Bez Granic". Uczniowie wzięli udział w warsztacie pt. "Easter time fun and games", którego celem było przybliżenie kultury krajów anglojęzycznych oraz pokazanie w jaki sposób inne narodowości spędzają czas Wielkanocny. Uczniowie chętnie brali udział w proponowanych przez prowadzącego grach, zabawach i konkursach. Drugim punktem programu był seans kinowy. Uwaga uczniów pochłonięta została przez perypetie bohaterów kreskówki "Kung Fu Panda". Wszystkim uczniom bajka przypadła do gustu, a zwłaszcza efekty kina trójwymiarowego. Po filmie dzieci udały się na krótki spacerek do pobliskiej restauracji, w której posiliły się nieco. Powrót był pełen gwaru i radości, bo w wycieczce uczestniczyli też nasi koledzy i koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Dębnie. (Elżbieta Popowicz)

Odkrywamy Meksyk

W dniu 30 marca 2016 r. po powrocie z przerwy świątecznej, uczniowie wzięli udział w spotkaniu z podróżnikiem. Zabrał ich obieżyświat na wirtualną wycieczkę do Meksyku, pokazując przywiezione pamiątki i zdjęcia. Zaciekawił wszystkich uczniów barwnym opowiadaniem o kulturze i obyczajach tamtejszego świata. Pokazał ciekawe zwierzęta oraz nieznane w naszym regionie gatunki warzyw i owoców. Uczniowie odpowiadali na pytania, a każda prawidłowa odpowiedź nagradzana była słodyczami. Uczniom spotkanie na pewno zapadnie w pamięci dzięki małpce - Stefanowi.(Elżbieta Popowicz)